Plan 9 from Outer Space (1959) ☆ 👁

9-es terv a világűrből

(Edward D. Wood Jr. (Ed Wood))

amerikai horror, sci-fi

2,5

2013-06-10 12:56:45 Dynast Grausherra (3) #75

Nagyon kellemes meglepetést okozott ez a film. A temetői jelenetek, a kóborló halottak nagyszerűek. Nagyon érződik, hogy Ed Woodnál több volt a lelkesedés, mint a tehetség, de enélkül sok jelenetnek nem lenne egyfajta sajátos bája, ami roppant amatőr mivolta ellenére is élvezetessé teszi.
A magyar "szinkron" viszont borzalmas. Az egy dolog, hogy az eredeti színészek sem álltak a helyzet magaslatán, de legalább volt hangsúlyozás a beszédükben, míg a "szinkron" alulmúlja a Star Wars hangalámondást is.
Összességében aranyos film, én végig élveztem, viszont ez még nem lenne arra elég arra, hogy kis híján a zseniálist is megadtam neki. A legviccesebb az, hogy ez az amatőr zagyvaság mindenáron komolyan akarja vetetni magát, és legnagyobb megdöbbenésemre ez helyenként sikerül is neki. A film végén egészen meglepett, amikor Eros nagy monológot tartott a Földről, az emberi viselkedésről, a solaronitról, az istenhitről (gondolom ez utóbbi a Baptista Egyház támogatása miatt került bele). Nem olyan forradalmi gondolatok ezek, de akkor is meglepő volt, hogy egy 9-es terv színvonalú film ilyen végkifejletbe fut bele, ahol el is gondolkodhatunk azon, hogy tényleg a földön kívüli sírrablók-e a negatív alakok ebben a filmben. Ott van például a pilóta, a legkiválóbb amerikai hőstípus, szerető férj, rendes dolgozó (éppen csak egy aranyos gyereke és egy kedvesen csaholó kutyája nincs), akiről kiderül, hogy csak egy nagy nulla, akinek csorog a nyála a nagy bombák után.
A 9-es terv rossz film, de ezt a tulajdonságát olyan jól kihasználja, hogy élvezhető tud lenni.

2012-09-11 16:48:43 csabaga (1) #74

A néhai FHE alkalmazottait én még amatőr színészeknek sem nevezném.

A világítás eltérése alighanem a pénzhiány miatt volt.Menet közben besötétedett és nem volt pénz másnap újra felállni a jelenethez.

előzmény: gomez1000 (#73)

2012-09-10 22:06:59 gomez1000 (3) #73

Szenzációs! Edward D. Wood az amatőrök között profi volt!
Néhány jelenet jobb hatású lett volna, ha nem ilyen bénán van eljátszva. Vampirella kifejezetten jó volt. Olyan, mintha próba nélkül elsőre mondták volna a szöveget. A magyar szinkron is amatőr színészekkel készült, hogy érzékeltessék vele az amatőr hatást.
A díszlet gyenge, és nevetséges, leginkább a színházi díszletekhez hasonlít. Annak ellenére, hogy olcsó volt, lehetett volna rajta javítani.
Rengeteg hiba van. Pl. ugyanazon jelenetben egyszer sötét van, egyszer világos. Aztán a katonák harci jelenetéhez úgy van bevágva az ezredes háttér nélkül. Stb.
Mindenesetre hatalmas pozitivum, hogy a nagy amatőr kisugárzása ellenére rengeteg különféle jelenetből áll, amitől nem lesz unalmas. Megmosolyogtatja az embert a lelkes rendezés :) Érdekes film, utánozhatatlan :)

2012-09-06 17:03:28 csabaga (1) #72

Szerintem az,hogy a dollár átváltod aktuális árfolyamon forintra,egy kicsit félreviszi a dolgokat.

Vásárlóértékben,az aktuális országban 475 ezer dollár jóval kevesebbet ér,mint nálunk 107 millió Forint.:)

2012-09-05 18:45:49 ChrisAdam (1) #71

Érdekes. :)

Hát nem kicsit.... Szerintetek is Ed Wood barátunk a felét zsebre vágta?

2012-09-05 18:38:47 critixx (1) #70

Az inflációt átszámítva az ma 475 830 dollár, ami nagyjából 107 millió forint, nagyjából a fele egy átlag magyar film (most nem a Sorstalanságról és a Hídemberről beszélek) költségvetésének. Érdekes. :)

2012-09-05 17:54:04 ChrisAdam (1) #69

Szerintem mínuszban járnak a bevétellel. Én is visszakérném a pénzem. :D

2012-09-05 17:48:47 csabaga (1) #68

Az imdb alapján a film 60 ezer dollárba került.Ez egy nagyon minimális költségvetésnek is alig a tizede volt.A bevételről nincsen adat.:)

2012-09-05 17:40:46 grofjardanhazy (5) #67

Éljünk veszélyesen! Meggondoltam magam, mégsem egyest adok rá, hanem ötöst. Megérdemli.

2012-09-05 11:11:16 Norbii92 (5) #66

Csak ismételni tudok mindenkit, hogy A 9-es terv a világűrből egy tipikusan annyira rossz, hogy már jó kategória az 50-es évekből, s Edward D. Wood Jr.-nak a minden idők legrosszabb rendezőjének "fő műve"! Magát a movie-t pedig a minden idők legrosszabb filmjeként emlegetik, pedig ma már épp elég sok, véleményem szerint ennél is rosszabbakat is csinálnak (pl.: az Asylum mocskok)!
Pedig aztán itt az ég világon mindenbe belelehetne kötni, annyira nincs itt semmi sem rendben, annyira amatőr az egész! De mégis; valami irtó szórakoztató, s az egészet átjárja egy fajta báj! Mai szemmel értékelni nagyon nehéz, hisz ez a film már akkor is gagyi volt, de ég sincs szívem lepontozni, mert összességében rohadt jól szórakoztam közben! Meg ezt már nem mai szemmel kell nézni! Ráadásul ebbe volt Lugosi Bélánk utolsó "nagy alakítása", ami amúgy nagyon röhejes, mert itt már nem is élt az öreg, s csak korábbi fel nem használt jelenetekből vágták be két percre, a többiben pedig egy fél méterrel magasabb statiszta helyettesíti, de mégis mint Lugosi Béla utolsó filmje reklámozták (hiába Wood legalább eladni eltudta magát)!
Ajánlom mindenkinek, mert ide vagy oda minden idők legrosszabb filmje, ma már ezt így nem lehetne mondani, plusz nagyszerű szórakozás!

2012-08-31 23:53:04 noomi (5) #65

Ez tipikusan az a film, ami olyan rémes, hogy már jó. Imádom.

2012-08-30 18:24:36 ChrisAdam (1) #64

Akkor továbbállok a Kis Vuk remakehez. :/

2012-08-30 17:50:49 csabaga (1) #63

Nem csak pénzkérdés ez.Az újságos lába,mint kiköpött Béla,ezt mutatom majd belőle.A tékás meg úgy néz ki,mintha....:)

2012-08-30 17:36:21 ChrisAdam (1) #62

200 millióért sem? Csabaga, gondold meg! :D

2012-08-30 17:07:42 csabaga (1) #61

Pontosan.Ebben a fimben az én rokonaim fognak szerepelni,meg a kedvenc újságárusom és videotékásom.:)

2012-08-30 16:54:07 BonnyJohnny (1) #60

Persze, hogy ugyanúgy beleszólj csabaga munkájéba, mint a producerek Ed Woodéba. :P Hoznád a rokonaidat szerepeltetni meg minden. :D

2012-08-30 16:49:06 ChrisAdam (1) #59

:D Producerellek.

2012-08-30 16:41:35 csabaga (1) #58

Hamarosan elkészítem a film folytatásár(remake-jét)tetszés szerint.:)

Pénzem nekem sincs,színészeim sincsenek,érteni sem értek hozzá,de hasonlóan lelkes vagyok.:)

2012-08-29 21:40:40 ChrisAdam (1) #57

Én már elsőre is erre jutottam. :) A nézhetetlen ellenére egy klasszikus.

előzmény: grofjardanhazy (#56)

2012-08-29 21:31:54 grofjardanhazy (5) #56

Oké, igazad van, én megnéztem még egyszer, ezúttal színesben, magyar szinkronnal. Pázdeg, ez sokkal szörnyűbb, a Fórum Home Entertainment munkatársai tehetnek egy szívességet...

Ez mégiscsak legyen inkább egy egyes, a "zseniálisan nézhetetlen" jelző megtartásával.

2012-04-02 15:49:54 ChrisAdam (1) #55

Én is szeretem, meg nézném még egyszer... De attól még egyes... :)
Te jó ég - Filmboxon adják??? :D

előzmény: grofjardanhazy (#54)

2012-04-02 15:43:04 grofjardanhazy (5) #54

Ahogy korábban említették: Nem lehet nem szeretni. Egy négyest mindenképpen megér.

2012-03-31 10:38:51 Raul (1) #53

Sajnálatos. Ráadásul most tudatosult bennem, hogy ez eredetileg fekete-fehér. Belenéztem ff-ben és eredeti hanggal, hát így nagyságrendekkel jobb filmnek tűnik... :)

2012-03-30 18:57:52 csabaga (1) #52

Nem,a kiadó gondolta úgy,hogy beletörli a lábát a filmbe.Jópofinak hitték magukat.

előzmény: Raul (#51)

2012-03-30 18:37:11 Raul (1) #51

Én úgy 10 perc után kezdtem gondolkodni a kikapcsoláson.
A magyar szinkron az vajon azért volt ilyen béna, hogy visszaadja az eredeti színészi "teljesítményeket"? Lehet meg kéne nézni egyszer eredeti hanggal is...

2012-03-30 11:10:16 jesi (1) #50

20 percig vicces, aztán szörnyű, a végére már vártam a befejezést.

2012-01-19 17:03:18 csabaga (1) #49

Igen,szimpatikus filmkészítő volt,csak sajnos nem volt sem igazi tehetsége,sem pénze.Bizonyos szempontból egy dilettáns mániákus volt.
Az Ed Wood c. filmet kellene már kiadni végre DVD-n...

2012-01-18 21:53:42 BonnyJohnny (1) #48

Ed Wood-tól a kreativitást senki sem vitathatja el.
Sem a kitartást... sőt állhatatosságot, amit a filmkészítés iránt tanusított. Bizonyos szempontból példaértékű... bizonyos szempontból. :)

2012-01-18 21:42:10 critixx (1) #47

Youtube-on fent van az egész film (mármint a Drakula): [link] :)

Egyébként a Kilences terv az a film, aminél az ember a nézhetetlen és a zseniális között ingadozik. Ahogy mondod, zseniálisan nézhetetlen. Ed Wood-tól a kreativitást senki sem vitathatja el.

2012-01-18 21:17:24 ChrisAdam (1) #46

Bonny, te mindig figyelsz a rendre, belőled jó admin lehetne. ;D

Na, és hogy ne csak OFF: csak részleteket láttam a Dracula 31-ből és nagyon tetszett Lugosi. Sajnos azóta nem volt lehetőségem megtekinteni a filmet, mert nehezen jutok hozzá. :/

2012-01-18 21:11:56 BonnyJohnny (1) #45

Szerintem nem. :) De ez amúgysem ehhez a filmhez tartozik.

előzmény: Csende Kristóf (#44)

2012-01-18 20:42:46 Csende Kristóf (?) #44

pocsék a színészi játék??
szerintem nagyon jó volt Lugosi is, Karloff is és a házaspárt alakító két sztárocska is.

2012-01-18 20:40:14 Csende Kristóf (?) #43

Szerintem nagyon jó hangulata volt. Amint láttam, hogy a 30-as évekbeli Magyarországon játszódik egyből levett a lábamról, annyira "flash" volt. : ]

2012-01-18 20:06:59 ChrisAdam (1) #42

Én tisztában vagyok Lugosival. Ez után igyekszem megnézni őket! Az utána írt jelzőt már a filmre értettem.

előzmény: Csende Kristóf (#39)

2012-01-18 20:06:31 BonnyJohnny (1) #41

A Fekete Macska szerintem rövid játékideje ellenére is unalmas, hatásvadász (Pl: még akkor is felsikolt a zene, ha Karloff belép egy szobába), és a színészi játék is pocsék. Mondjuk Lugosi a legjobb a filmben, és hát egy Lugosi Karloff páros is legalábbis legendás...

előzmény: Csende Kristóf (#39)

2012-01-18 20:01:04 ChrisAdam (1) #40

Egyébként az előbb jutott eszembe: akkor is ilyen megbocsátóak lennénk, ha mai lenne a film (pl. 2011-es)? Vagy azért bocsátunk meg, mert Ed Wood? Idén jön ki a remakeja és ha az is ilyen szar lesz, adtok rá zseniálist? Persze tudom, hogy objektíven közelítettem meg a dolgot és mindenkinek más ízlése, de itt mindenkinek van egy olyan gondolat az agyában, hogy 'igen, ez szar volt'. :)

2012-01-18 19:57:15 Csende Kristóf (?) #39

ChrisAdam!

Ajánlom Lugosi remek filmjeit, mint pl.: Mark of the Vampire (1935), Black Friday (1940), The Black Cat (1934), The Ghost of Frankenstein (1942), Frankenstein meets the Wolfman (1943) és persze a Drakula (1931).

2012-01-18 18:52:31 ChrisAdam (1) #38

Hű, hát ez zseniálisan nézhetetlen! Annyira primitív film, hogy fárasztó nézni. Elismerem, hogy az akkori idők legrosszabb filmje. Bár ez a legrosszabb film ez a technikai részére utal, mert a történet (ha jobban kidolgozzák), akkor nem rossz. Tehát azóta vannak ezerszer rosszabb filmek, csak azok a színészi és történeti részében nézhetetlenek. Tehát madzagon lógó csészealjok, stúdiófalon látszódó hátterek, gyorsan váltakozó nappalok (egyszer még éjszaka van, aztán utána már nappal. Hogy van ez?), minősíthetetlen hang, ósdiszar kellékek, kamera nuku, szánalmas forgatókönyv, dialógusok... Hajj, mit nem mondtam? És Lugosi Béla utolsó filmje. Szegény... :( Egy szóval rossz film. Sőt zseniális. A maga nemében. Ilyen meg csak egy van. Nem lehet nem szeretni. Kötelező alkotás, amit mindenkinek látni kell! ;) És én is végigröhögtem, bár a végén megkérdeztem, hogy ez komolyan gondolták?
A magyar szinkron az mi? Egy mondjukalágyorsan-szinkron. Valami eszméletlen idegesítő. Nem is magyarul néztem. :P
20% Mindenesetre százszor egy ilyen, mint egy Alkonyat-vámpíros.

2011-11-26 09:58:05 Lasliegrand (?) #37

Nem tudok dönteni az 1es és az 5ös között. :D Nagyon durván szar film, de abszolút nem unalmas módon mint pl. Uwe Boll filmjei. Végig szórakoztatott a maga módján és nem sok film mondhatja el magáról nálam, hogy egymás után 3x megnézem. Ugyanakkor ekkora hibákkal rendelkező, ilyen szinten összecsapott filmre nem adhatok 5öst, de legalább zseniálisan rossz. :D Ed Woodra pedig szerintem túlzás volt ráaggatni a "legrosszabb rendező" címet... inkább "a legrosszabb hollywoody rendező" lenne helyt álló. Csak meg kell nézni néhány régebbi török/indiai akciófilmet és rájöttök miért... :D

2011-08-02 21:48:59 pacy (5) #36

Ez annyira rossz, hogy az zseniális! Imádom!

2011-07-09 13:33:43 Horváth Szabolcs (1) #35

Egyetértek Ptrskay állításával. " Ezt nem lehet gyűlölni" Nézőpont kérdése ki hányast ad rá, nálam 1-es mivel az összes létező szempontból elégtelen, mégis nagyon szeretem. Ki érti ezt?

2011-06-23 23:01:17 Dibon (4) #34

Ezen jót röhögtem :) Nagy katyvasz lett ez a film, az eleje olyan, mintha Mario Bava Fekete vasárnapjában Clouseau felügyelő nyomozna az UFO-k után... Röhejes karakterek és fordulatok, fura vágások, idétlen sztori, de még a damil is látszik, amin belógatták a cintányérokat a kamera elé. A második fele elég didaktikusan a hidegháborúra játszik rá, viszont azt nem tudom, hogy szándékosan idétlenkedték el az egészet - ezzel is oldani próbálva az akkor fennálló feszültséget -, vagy egyszerűen csak így sikerült?

2011-06-16 19:16:32 Ptrskay (5) #33

Ezt nem lehet gyűlölni! Mai szemmel nézve nagyon röhejes, ezen betegre lehet röhögni magunkat :D

2011-02-25 17:16:19 lizardking (1) #32

Értem, ez is egy nézőpont. Én egyszerűen hosszútávon (másfél óra) nem tudok nevetni a dilettánsok által készített filmeken. Van, mikor én is felnevetek, mosolygok, de a végére elfáradok. Tehát nem hinném, hogy valaha is fogok 5-öst adni az ilyen és ehhez hasonló filmekre, mert bár jól is szórakozhatok egy darabig, ha úgy ülök neki a filmnek, hogy tudom mire számítsak, de azért mindig győz az objektivitás :) Ettől függetlenől megértem, ha neked ennyire tetszett.

előzmény: simijohnny (#28)

2011-02-25 17:15:13 csabaga (1) #31

Igen,Ed Woodból hiányzik minden,ami a legnagyobb rendezőket is sokszor ellenszenvessé tettek.
Ő nem unott,hanem lelkes,a színészeit nem csak kelléknek tekinti,érezhetően szereti a szakmáját.
Csak sajnos nem ért hozzá.Az a kérdés,ebben mennyi volt a pénzhiány,és mennyiben volt valóban csupán műkedvelő.

előzmény: simijohnny (#30)

2011-02-25 15:50:35 simijohnny (5) #30

Én úgy fogalmaznék, hogy amatőr. Persze ha úgy vesszük nézhetetlen, de én felfedeztem benne Ed Wood fanatikus alkotni akarását, azt a bárgyú tökéletlenséget, amit pl. Tim Burton ragyogóan ábrázol az Ed Wood-ban.

előzmény: filmkritikus (#29)

2011-02-25 14:56:11 filmkritikus (?) #29

Én még röhögni se tudtam rajta, ocsmány egy film...

előzmény: simijohnny (#28)

2011-02-25 14:43:13 simijohnny (5) #28

Én konkrétan azért adtam rá ötöst, mert végigröhögtük az egészet. Ed Wood az első számú antitalentum a filmművészet történetében. Ezen kívül egyébként én bepróbáltam három másik filmjét is... a Glen or Glenda a legelborultabb.

előzmény: lizardking (#26)

2011-02-25 14:07:20 filmkritikus (?) #27

"Minden idők legrosszabb filmje" - az állítás igaz, sokan mondták, hogy megmosolyogtatóan szar, de nem, ez felháborítóan gagyi. Ötlettelen dialógusok, borzalmas forgatókönyv, a legrosszabb színészi játékok, amiket életemben láttam, borzalmas effektek... Minden, ami rossz az szerepel ebben a filmben. Csak nagyon erős idegzetűeknek ajánlom!!

2010-10-21 22:10:52 lizardking (1) #26

Sikerült megvennem ezt az alkotást a teszkóban 500 HUF-ért.Voltak benne részek,amin mosolyogtam,de alapvetően inkább fájt.Amúgy tényleg van olyan,aki azért adott rá 5-öst,mert tetszett neki és nem azért,mert a "zseniálisan szar" kategóriába sorolta?:) Persze,mindenkinek a saját dolga.Csak érdekes lenne...Mazochistáknak ajánlom a szinkronizált változatot,mi 10 perc után nem mertük megkockáztatni:D (ha valakit érdekel,a lemezen van egy rekonstruált színes változat is)

2010-01-15 21:31:57 Il Matto (1) #25

Valóban készültek/nek már ennél sokkal rosszabb filmek és nemcsak Törökországban. Minden bugyutasága és filléres megoldásai (a damilon lógó kabátgomboktól, meg az ufoberendezés részét képező TANÉRT-es ampermérőtől - most komolyan, fizikaórán pontosan ilyennel mértük a 4,5 voltos Perion laposelem teljesítményét mindannyiszor elfog a röhögés) mellett egy már a többiek által is említett utánozhatatlan báj szövi be ezt az alkotást. A film körül keltett felhajtástól eltekintve, ez teszi halhatatlan klasszikussá Ed Wood főművét.
Egy 50 évvel ezelőtti mozinéző szemével nézve, aki csak egy jó sci-fit akart megnézni és helyette EZT kapta, mindenképpen nézhetetlen.
A mai kor nézője azonban, a film kultikus és klasszikus státusának tudatában, mintegy különlegességként közelít hozzá és így egy roppant szórakoztató darabnak találja. Ebből az irányból egy 4-esre lehetne értékelni. Tényleg jól jönne ilyenkor a csillagos 1-es kategória.

2009-11-25 23:10:21 simijohnny (5) #24

Valahogy nem úgy tűnik, mintha nézhetetlenre gyúrnának... nem mondom hogy el vagyok tőle ragadtatva, csak látom hogy nem akarnak direkt nulla filmet csinálni. Mintha egy Romero rip-off lenne Ed Wood neve mögé erőszakolva, biztos értitek mire gondolok.

2009-11-25 22:37:35 JeszKar (?) #23

Na ennek már tényleg nem tudom mi értelme, gyakran más remakeknél se tduom, de most az már pláne nem. Ráadásul az eredeti azért olya megmosolygtatóan sz*r, ez úgy néz ki, hogy csak szimplán sz*r.

Szavazunk milyen szemetekből kérünk rameket: jó lenne egy Vahsi Kan, egy szamuráj útja, egy troll 2 és kis vuk remake is.

2009-11-25 22:27:03 Olórin (1) #22

Trailere is van egy ideje:

2009-11-25 22:00:54 largo (1) #21

Hollywood kifogyott az ötletekből!

Jön a remake:

://///

2009-10-13 19:09:27 inigo (?) #20

szerintem az amit itt írsz a pontozásról, egy érdekes dilemma! szerintem spec érdekesebb úgy pontozni, hogy az ember arra ad jó pontot amit szeret és arra ad rosszat, amit nem szeret, minthogy azt próbálná megtippelni, hogy objektíve jó e a film függetlenül attól, hogy az ő benne mit okozott(hogy kedveli e). pl ha az utóbbi módon jár el valaki, akkor róla keveset fog mondani a filmjeinek listája. szóval én azon az oldalon állnék, hogy, aki szereti az jobb ha 5-öst ad rá :) (egyébként engem meg azt hiszem pont emiatt a pontozásbeli különbség miatt szokott meglepni, hogy bizonyos filmekre sokan adnak 5öst, ha jó is valami egy állítólagos objektív szempontból(pl mert az egyetemes filmtörténet fontos része), valahogy meglepő, hogy sokan kedvelik.)

2009-10-13 18:55:48 limupei (?) #19

a legrosszabb film a világon

Igen, oda van alá írva, hogy a Medved testvérek szerint. Akiknek a könyve borzalmas és szánalmas, a filmek mellett külön fejezet kellett volna nekik a MST3K-ban. Nem is értem, ha már mindenképpen rá kellett írni, akkor miért nem a Worlds Worst Film Festival-t említik (ahol szintén ez nyert a hat döntős közül: Robot Monster, Plan 9 From Outer Space, Brain From Planet Arous, Mesa of the Lost Women, Creeping Terror és Wasp Woman), ott legalább nem két dilettáns döntött. Amúgy ha már Medvedék. Ugyanezen könyv szerint a világ legrosszabb színésze Richard Burton.

előzmény: JeszKar (#15)

2009-10-13 18:45:06 carmine (3) #18

Én azért mindig örülök, ha egy B-film kiadásra kerül a régmúltból. Többnek kéne megjelennie és akkor nem lennék rákényszerülve, hogy ilyen-olyan úton szerezzem meg. Mert letöltés téma ide vagy oda (és most mondom, hogy a nem szeretném ha ez lenne a téma), de ilyen filmeket max külföldről lehetne beszerezni komoly pénzekért dvd-n, amin nincs is magyar felirat. De egy szó mint száz, bár közepesre értékeltem a filmet, azért a dvd-t tuti megveszem.

2009-10-13 18:27:42 mchn (2) #17

Nem hiszem, h a DVD kiadasatol fugg, h hanyan nezik meg, rengetegen csak letoltogetnek.

2009-10-13 18:03:25 Leslie (2) #16

Szerintem ez a film kivétel. Burton Ed Wood-ját sokan látták, így ezt vmennyire ismerik, vagy tudják miről van szó.

2009-10-13 18:03:15 JeszKar (?) #15

Rá is van nyomva a borítóra, hogy a legrosszabb film a világon, akkor most dicsérjük meg?

2009-10-13 17:54:40 limupei (?) #14

Nem örülök. Mint már sokszor kiderült, Magyarország nincs felkészülve a b-filmekre. Jobb, ha kevesen látják, így legalább nem megy 600 hozzászóláson keresztül a fikázás. Na mindegy...

előzmény: Leslie (#13)

2009-10-13 17:36:20 Leslie (2) #13

Hihetetlen!
Megjelenik nálunk dvd-n a film!

2009-02-22 09:19:47 Duc de Richleau (?) #12

Régóta meg szerettem volna nézni ezt a filmet. Mióta láttam Tim Burton nagyszerű filmjét Ed Woodról, és azt olvastam a 9-es tervről, hogy a "világ legrosszabb filmje", tudtam hogy meg kell néznem. Furcsa lesz amit mondok, de épp azért csalódtam a filmben, mert egyáltalán nem annyira rossz, mint ahogy mondják. Talán (talán?) 1959-ben még nem árasztotta el olyan mennyiségű hulladék a filmvásznakat mint manapság, ezért akkoriban kiugró lehetett a film "minősége" (igénytelensége). A film története véleményem szerint semmivel sem rosszabb pl. a Baljós árnyakénál. (SW fanatikusoktól bocsánatot kérek!) A kivitelezés valóban "érdekes". A repülőgép pilótafülkéje, a csészealj "műszerezettsége", a hadsereg támadása a csészealjak ellen megmosolyogtató lehet, de engem ez nem igazán zavart. A mai, történet nélküli látványorgiák számomra sokkal idegesítőbbek, mint egy-egy régi film bájos egyszerűsége.
Régi fantasztikus filmek rajongóinak érdemes megnézni a 9-es tervet (sőt kötelező!), de a mai Hollywood rajongói inkább kerüljék el!
Ja és a Tim Burton filmjében látott jelenet miatt arra számítottam, hogy a zombi rendőrfőnököt két fakabát fogja kitámogatni a sírgödörből. Azt a jelenetet nagyon hiányoltam! :-)

2008-12-22 12:12:24 ThomYerk (4) #11

szerintem ha valaki a nagyon gagyi trash stb filmeket keresi akkor ezt az alkotást pont nem fogja lepontozni, azért mert tetszik neki, jogos h ez alapján lehetne rákeresni ilyenekre, de én tényleg jónak tartom ezt a filmet, láttam sokkal rosszabbat is

2008-12-22 12:05:49 slipknot (1) #10

nézhetetlen egy film annyi biztos, mégis van benne valami Ed Wood-os báj ami miatt azért egyszer megéri végigröhögni! annyira szar hogy már imádom :D

2008-10-16 19:56:14 limupei (?) #9

Egészen egyszerű: sokan nem a film minőségét értékelik, hanem azt, mennyire tetszett nekik. Nem elítélhető, hiszen ez egy szubjektív értékelési rendszer...az csak egy dolog, hogy valaki próbál objektív maradni.

2008-10-16 19:06:13 vadPINGvin (1) #8

Nem értem hogyan lehet ennél zseniálist adni. Mert ha valaki hát én bírom a filmet. De attól még ultrapocsék. Vagyis épp azért bírom mert az. Szóval meg tudom érteni, ha valaki azt mondja kedveli az alkotást, de azt nem igazán ha valaki szerint jó. Vagy csak sajnálni tudom az illetőt a csapnivaló ízléséért. :)
Ráadásul megtévesztő az a sok magas pont. Ha nem tudnám mi ez, biztosan nem nézném meg, mert átlagosra van pontozva azok által akik félreértették a pontozás lényegét. Márpedig ez a film nagyon nem átlagos. Ha 1 pont körül lenne, akkor már érdekes lehet, de hárommal kit érdekel?
Legalábbis úgy gondolom akiket ilyesmi érdekelhet, azok pont a nagyon alacsony pontszámra buknak. Akiket nem, azok meg csalódni fognak, ha "hárompontos" filmet vártak.

2008-10-16 16:50:26 dabo (4) #7

Egyetértek ThomYerk-el. Ed Woodnak is voltak szarabb filmjei, (pl. Bride of the monster) a mai hollywoody futószalagos, tucat trash-ekről már nem is beszélve (Ezek közül ajánlanám az itthon is beszerezhető? Temetőkapu, A Dög, ill. a Vérszörf című harmatverően alacsony nívójú szuperprodukciókat :)

előzmény: ThomYerk (#6)

2008-06-30 01:33:27 ThomYerk (4) #6

amúgy amennyire mondja mindenki h hú de szar, sztem meglepően jó, legalábbis láttam sokkal szarabbat is, szal nem "csak" a debilségfaktor miatt kap nálam jó osztályzatot

2007-09-01 10:11:38 oscarmániás (1) #5

csak a lugosi miatt,és a lentebb leirt fárasztó jelenetek miatt néztem végig.ajánlom még a trash kedvelőknek a DRAKULA HÁZA cimű remeket.

2007-08-28 13:32:49 deviant (5) #4

jaj, a lényeget nem is mondtam. legközelebb az undefeatable c. kung-fu remekművet fogom megnézni cynthia rothrockkal a főszerepben.

2007-08-28 00:32:11 deviant (5) #3

edward d. wood jr.-t senkinek sem kell bemutatni. mindenki látta tim burton ed wood c. emlékfilmjé. aki mégsem, az is biztos, hogy halott már egy bizonyos uwe bollról. mert ma már evidens, hogy ha ed wood minden idők legrosszabb rendezője, akkor boll mester a modern kor legnagyobb lúzere. nem merültem el túlságosan a germán rendező életművében, de azért én nem vonnék párhuzamot a két rendező között. amíg uwe boll rengeteg pénzből forgat hatalmas nagy szarokat, addig ed wood ezt párszáz dollárból is megtette.

a 9-es terv az űrből annyira kirívóan szar és amatőr, hogy az már-már zseniális. ed wood a filmet lugosi bélával kezdte el, de a forgatás ideje alatt lugosi elhunyt, így egy lugosi-hasonmással folytatta. a hasonmás alatt elégedjünk meg annyival, hogy az összes jelenetben eltakart arccal játszik egy férfi, aki állítólag - legalábbis ed wood szerint - hasonlít bélára. de a film minden ízében trash, ezt nem is lehet elvitatni tőle.

a történet szerinte repülő csészaaljak lepik el a földet. kezdetben csak a világ közepe, hollywood felett kémkednek, majd washington felé veszik az irány. az idegen bolygóról érkezők próbálják felvenni a kapcsolatot az egyesült államok kormányzatával, de válaszként csak egy brutál sortüzet kapnak.

az távol bolygóról érkezők ekkor elhatározzák, hogy megvetik a lábukat egy déli temetőben, hogy halottakból toborozzanak hadsereget, amellyel felül kerekednek a föld lakóin. a plan 9 töbrétű alkotás, lehetetlen egyetlen műfajba skatulyázni. egyszerre horror és sc-fi, melodráma és hidegháborús szatíra. a földönkívúliek békés szándékkal érkeztek a földre, de csak erőszakot és ellenségeskedést találtak.

ha a rendezést nézzük, akkor ed wood csakis elégtelent érdemelhet. eszméletlen durván ugrál az időben, pontosabban a napszakok között. egy jeleneten belül váltakozik az éjszaka és a napvilág, lugos béla és az ál-lugosi béla. a színészek és az általuk előadott párbeszédek a végletekig ostobák, ugyanakkor maximálisan mulatságosak. az időnként megszólaló narrátor szintén erőst röhögést vált ki a nézőből.

mindezzel együtt a 9-es terve szerethető film. pontosan a durva hibái az előnyei, azok emelik ki a filmet az átlagból. mi az hogy kimeli! a film kifejezetten szórakoztató, nem mindennapi élmény! ed wood egy igazi antitalentum volt, de a film minden kockáján érződik, hogy valami jót akart létrehozni. a rendezőt már halála után nem sokkal hatalmas kultusz övezte, tim burton pedig az ed wooddal (de a támad a marssal is) sokat tett azért, hogy megértsük ezt az ellentmondásos figurát és a műveit.

2004-11-19 17:57:11 azazell0 (?) #2

meg az égő repülő csészealj a végén...

Akik nem ismerik: ez az, amit az Ed Woodban készítenek. Különleges film, az már egyszer biztos :-)

2004-11-19 15:18:12 stanleykubrick (4) #1

Aki szereti a filmeket az nézze meg. Legjobb részek: a bemondónak az elején mozog a szeme, a repülőgép felszereltsége:), az élethű (vagy halálhű) élőholtak, és természetesen Lugosi Béla akit halála után egy másik színész alakít, úgy hogy a kabátját folyamatosan az arca elé teszi.