The Ides of March (2011) ☆ 👁

(George Clooney)

amerikai dráma

3,6

2018-03-18 22:52:30 Norbert Simon (4) #41

Nagyon jó a színészi játék. Szerintem nagyszerűen választották ki a színészeket. Mind a Gosling, mind a Clooney alakítása elnyerte hamar a tetszésemet. Konkrétan az volt az érzésem mintha csak rájuk írták volna meg ezeket a szerepeket. Számomra nagyon érdekes volt az is ,ahogy így bemutatja az elnökválasztást, és az ottani pártpolitikát. Jelen esetünkben a demokrata pártot. Bemutatja még nagyon jól azt is ,hogy milyen könnyen megváltozhatnak az emberek ha a hatalomba kerülnek. ( De szerintem nincs is olyan ország ezen a földön ahol nem így van.) Jelen esetben most Amerikáról van szó de éppúgy szólhatna akármelyik más országról is. Politika, ellenségeskedés, szerelmi affér, hatalmi harcok nagyon jól be lettek mutatva. Úgy látom ,hogy a sztori egészen jól felépített, a szerelmi affér kérdés egy kicsit kliséssé teszi de elnézhető. A dráma amely főleg a második felétől kezd el fokozódni szintén egész jó. Én is egy kicsit lassúnak érzem a cselekmény kibontakozását de nem látom negatívumnak. Úgy vélem a négyes értékelést megérdemli.

2015-09-02 18:40:40 BonnyJohnny (3) #40

Az ilyen filmekhez valóban kell egy kis amerika ismeret, mint ahogy a sportfilmekhez az adott sport ismerete. De a lényegi része (emberi viszonyok, intrikák, poltikiai piszkosságok) univerzálisak.

előzmény: blazserbozso (#39)

2015-09-02 16:30:08 blazserbozso (3) #39

70%-ban minket nem érdeklő téma, amerikai elnökválasztás, republikánusok meg demokraták, vagy hogy van ez náluk és a köztük dúló hatalmi harcok és piszkosságok. Kevés adaptálható belőle a mi viszonyainkra, pusztán annyi az érdekes, hogy hogyan golyózzák ki egymást. Többségben nem kötött le, nem is értettem sok mindent, lassú is volt. Mindemellett nem volt rosszul megcsinálva, de számomra felejthető volt nagyon. Max. 3,5 lenne, de legyen akkor 3-as...

2014-05-31 21:15:01 Jereváni Rádió (4) #38

Végre egy jól megírt, kellően fordulatos, szépen rendezett, megfelelően kidolgozott politikai dráma. Ha valakinek van némi szemernyi kétsége afelől, hogy az amerikai elnökválasztás, és úgy un bloc az amerikai demokráciának csúfolt valami, nem egy cukormázba öntött szemfényvesztés a megfelelő "jó elnök" kiválasztásáról, az nézze meg ezt a filmet, és döbbenjen. De jó, hogy megcsinálta Clooney ezt a filmet, az egy más kérdés, hogy ha neki lennének bármiféle politikai ambíciói (a la Ronald Reagan), akkor ezt a filmet nem kellett volna elkészítenie. De hál istennek elkészült, örüljünk neki, tanuljunk belőle.

P.S.: azért az agyonajnározott Ryan Goslingot megnézném egy olyan szerepben is, amiben nem válik lelketlen pszichopatává. Mert szó se róla jól hozza a szerepet, de azért még mindig nem tudok lehidalni tőle.

2014-02-03 21:14:17 betti (4) #37

A lány már akkor tudta, hogy terhes, amikor Gosling nyakába varrta magát. Azért elég fura az a jelenet, amikor randira hívatja magát - látszik, hogy bejön a pasinak, de nekem úgy tűnik, ha a lány nem erőltetné, eszébe sem jutna randira hívni. És közben körüllengi a csajt vmi nagyon fura hangulat. És szerintem ez az: terhes, és legrosszabb esetben kell vki, aki (legalább ideig-óráig akár) magáénak vallhatja-hiheti a babát.
Az mondjuk kicsit fura nekem, hogy miért nem a kormányzóval próbálja kifizettetni az AB árát, de gyanítom, próbálta (ő magam mondja Goslingnak, hogy "én hívtam"), csak a kormányzó valszeg jó ideig nem hívta vissza. Mire végre egyszer a pasinak eszébe jutott felhívni (vagy csak újra megkívánta), akkor meg már pont Goslinggal volt ágyban.
És hogy Gosling miért fizetett? Szerintem akkor még nem ábrándult ki teljesen a kormányzóból, lojális volt hozzá, mi több: elég erőteljes lelkifurdalás gyötörte amiatt, hogy leállt az ellenféllel egyáltalán beszélgetni, és ezért veszélyes helyzetet teremtett. Szerintem a bűntudata sodorta oda, hogy egy másik helyzetben az elvárhatónál lojálisabb legyen, mivel egyszer már nem volt az...

Nekem nagyon egyben van a film, nem mondom, hogy az évszázad alkotása, de ütős volt, és rendesen összerakták.

előzmény: jorgecosta (#20)

2012-07-09 22:26:32 tomside (3) #36

Ráaludtam, és azt kell mondjam, ez a film középszerű.

2012-07-09 08:23:11 tomside (3) #35

Szerintem poénnak óriási. Plakátnak is faja lett volna, ha ez a film mondjuk valami szatíra...

2012-06-11 06:56:03 ChrisAdam (3) #34

Jó sztori, rendkívüli színészekkel (tényleg nagyon jók voltak, fleg ugye Gosling), szerettem, hogy Clooney nem sokat játszik, a forgatókönyv tapsot érdemel, a párbeszédek élesek és precízek voltak. jó film volt, érdemes.

2012-03-20 20:42:50 EstiKornél (4) #33

Nincs benne semmi újdonság, nem tudunk meg olyat, amit eddig ne tudtunk volna a politikáról, de érdekes és végig figyelmet igénylő zsánerdarab, remek alakításokkal fűszerezve, miközben Clooney példásan háttérbe tolja magát.
Az egészet remekül köti össze az első és az utolsó jelenet szembenállása - Gosling teljes pálfordulása. Az idealista, "hívő" emberből a politika hideg machinátora vált.

2012-03-05 00:08:39 csirke (?) #32

(ryan gosling hoffmann mellett szintén nem működik, nem tudom, miért, de ez a jelenet külön felkavart)

2012-03-05 00:06:31 csirke (?) #31

Hát még eddig sose éreztem, hogy egy film első 10 perce uctán kritizálni kellene. de máris egyértelműen az a benyomásom, hogy clooney összeválogatta a kedvenc színészeit, és megpróbálta megcsinálni a nagy conspiracy alapú filmeposzát

vicces része az, hogy szinte ugyanezek lennének az én kedvenceim is, a kevésbé vicces, hogy a dolog nem működik...

2012-03-03 20:29:14 Hannibal Lecter (4) #30

Visszafogott, precíz adagolású erkölcsi tanmese, ami nem mond ítéletet a pártpolitika egyetlen prominens alakulata felett sem, nem aktualizál, ehelyett univerzális értékek (hűség, becsület, ambíció, önfeláldozás etc.) körül forog - mégis képes lekötni az embert.

2012-02-17 19:22:27 useless (2) #29

Nem figyeltél eléggé annál a bizonyos párbeszédnél,

amikor Gosling megzsarulja Clooney-t, és levezeti, hogy semmi bizonyíték a jegyzeten kívül: Nem lehetsz bedrótozva, mert minden, amit ajánlottál illegális. És nem boldogulnál túl jól
egy szövetségi börtönben. Kefélted őt és ő elmondta mi a gondja.Nincsenek felvételek a kettőnk
közt zajlott beszélgetésekről.És amióta abortusza volt, nincs DNS bizonyíték sem.

előzmény: GabN (#27)

2012-02-16 11:03:48 GabN (4) #28

és abban sem lennék biztos, h a kislány a trauma miatt végül öngyilkos lett.... lehet, h segítettek rajta

2012-02-16 11:01:26 GabN (4) #27

szerintem nem csak egy bejegyzés a bizonyíték... hanem a kislány hasában is maradt vki!

előzmény: useless (#26)

2012-02-12 09:53:18 useless (2) #26

Nagyon gyenge lábakon áll a sztori, amit jorgecosta alább jól ki is fejtett. Azzal egészíteném ki, hogy
Egy mobiltelefonos jegyzettömb bejegyzés nem bizonyít semmit, bárki írhatta. Ha Gosling nyilvánosságra hozná az ügyet, azon ő még nagyobbat bukna, mert ha egy nyomozó/újságíró összerakja a szálakat, rájön, hogy a lány öngyilkossága az ő lelkén szárad.

2012-02-11 17:03:35 TomPowell (4) #25

A hatalom árnyékában

Clooney eddigi talán legjobb rendezése (a Veszedelmes elmét még nem láttam), és ezúttal is háttérbe vonul, hogy átadja a helyét a tehetséges Goslingnak, Hoffmannak és Giammattinak. Jó és érdekes film a politikai háttér játszmákról, ahol még a szimpatikus politikusról (én simán Clooneyra szavaznék) is kiderül, hogy ugyanolyan gyarló, a holdudvarával együtt. Néha ugyan leül némely beszélgetés, de a jó színészgárda, Desplat kellemesen visszafogott aláfestése, és néhány ügyes megoldás – különösen a végén – maradandó alkotássá teszi.

2012-02-10 20:44:08 slawter (4) #24

Kár, hogy izgalom minimális szinten volt csak benne :(.

2012-02-10 20:39:02 slawter (4) #23

Csakis a színészek miatt kap jó osztályzatot.

2012-02-05 14:22:48 taxilovearsenal (4) #22

Teljesen jogos az összes kérdés, egyet kivéve: Az elnökjelölt Morris házas,ezért nem ildomos elsősorban lefeküdnie valakivel a kampánycsapatából, nem azért mert ő a Fő-Főnök.

előzmény: jorgecosta (#20)

2012-02-04 23:53:59 jorgecosta (3) #21

*kockáztassa vagy feltűnik és ébreszt :)

2012-02-04 23:51:19 jorgecosta (3) #20

azt nem értem, hogy az hogy van, hogy a kislány pár hete van a csapattal, lefekszik az elnökjelölttel, ezt követően hamar rájön, hogy teherbe esett, de nem pánikol, inkább lazán összefekszik egy másik arccal is. innentől kezd csak aggódni. az elnök nyilván amatőr, de amit neki nem, az eddig vérprofi goslingnak szabad, nem érdekes, hogy ezzel esetleg a csapatnál feszültség lehet, nem tud csomót kötni a kukacára. még egy: a lány túl fiatal (meg ugye szegény családból való), ezért nincs a számláján 2 ezer dollár, fél millió forint, ezért valahonnan szereznie kell. sajnos senkit nem ismer apán kívül, de egy fél barátja sincs, aki maradt volna középsuliból, se baj, mert gosling segít neki. ha jól értettem, kivesz a partkasszából egy kis pénzt, de külön szól, hogy ezt ne számolják el. természetesen ez egy jelentéktelen összeg, de miért kockáztatja meg egyáltlán, hogy esetleg feltűnjön a hiány, vagy kérdéseket ébresszen a kasszás arcban? miért nem megy el az első ATM-ig, és veszi le a saját számlájáról, ha ő olyan vérprofi? miért kell a személyes ügyeit a szakmával összekeverni? vagy ezt mind félreértettem?

2012-02-04 01:04:51 Adam Taylor (4) #19

Ugyan fele annyira nem csavaros és talán nem is olyan hatásos, mint amennyire az alkotók akarták,de kétségkívül működik. Közhelyekkel és sablonokkal dolgozik szinte végig, van, amikor ezeken bukkan is egyet-egyet a sztori, de a profi színészek szinte a maximumot hozzák ki a sztereotíp, és nem is különösebben jól megírt figurájukból. Semmi újat nem hoz Clooney filmje (mert miről is van szó? a hatalom megront, a politika bűzlik és társai?), de biztonsági játékot játszva is végig érdekes és szórakoztató marad.

2012-01-28 17:17:53 zéel (5) #18

Jó tanács elnök-jelölteknek: Hazudhatsz, csalhatsz, indíthatsz háborút, csődbe vihetsz egy országot, de nem dughatod meg a gyakornokot.
Akit nem csak a politikai show, nem csak a színpad, hanem a backstage is érdekel, az egy percig nem fog unatkozni. (Kivéve azokat, akik már születésük óta (vagy születésüknél fogva) mindig is mindent tudtak. És jobban tudtak - mindenkinél.)
Fontos és időszerű téma, ragyogó színészek, kiváló operatőr, okos rendező. Mi kell még egy jó filmhez? Esetleg egy jó kis zene. (Az is megvan. A végén, a stáblista alatt, egyenesen pazar.)

2012-01-27 22:02:45 Daemiaen (4) #17

Kezdetben hithű és becsületes, később profi - George Clooney portréja a politikusokról ezt az üzenetet tűzte kis csillagsávos lobogójára. A film ritmusa igen egyenetlen ugyan, ám a pazar színészek szinte mindenért kárpótolnak.

2012-01-27 06:08:55 sztacska (?) #16

Paul Giamatti vajon rendező utasítás miatt hasonlít megint egy mesefigurához? Olyan a játéka, mintha Dodó kacsát keresztezték volna egy varacskosdisznóval. Csak vele ellentétben Dodónak jobban áll a ripacskodás. (A név árnyékában - Duffy)
Philip Seymour Hoffman viszont az eddigieknél is visszafogottabb, rendkívül jó nézni.

2012-01-26 12:07:24 Gasz András (3) #15

:D Lesz majd narancs változat is? :D Vagy hogy? Zöld változat stb. :D

2012-01-26 12:06:40 BonnyJohnny (3) #14

Igen, így rakták ki. De ez igazából már elég régi, már valamikor 2011 december végén is megjelent ez a plakát.

előzmény: Gasz András (#13)

2012-01-26 12:03:26 Gasz András (3) #13

:D Ez komoly volt? Vagy csak Photoshop? Vagy így rakták ki? :) Magyarországon ezt is el tudnám képzelni. :)

2012-01-26 11:39:03 dudaskoko (5) #12

Clooney jófajta mozit rendezett,ami ugyan nem találja fel a spanyolviaszt, de így is izgalmas időtöltés. A színészek nagyon viszik a filmet: Giamatti és Hoffmann továbbra is erőteljes mellékszerepekre képes, Clooney okosan háttérbe szorította magát, míg Gosling ezúttal is hozza mindig remek formáját. Végig lekötött, nem éreztem benne üresjáratot, de tény, hogy Gosling jelenléte nélkül nálam biztosan kevesebb lenne egy-két ponttal. Így viszont:

2012-01-20 12:59:06 ChrisAdam (3) #11

Azta, ez tényleg nagy kép. Amikor először ránéztem, nem láttam semmit. Aztán leesett.

2012-01-20 12:56:48 Raul (4) #10

Nem hittem a szememnek én sem amikor megláttam.

2012-01-15 17:46:07 Jereváni Rádió (4) #9

Azért ez súlyos:

2012-01-08 11:53:46 BonnyJohnny (3) #8

A cím egyébként szerintem nem rossz. Igaz unalmas és felszínes (mint maga a film), de találó. Persze nem annyira mint a március idusa. De ha angolul is hatalom árnyékában lenne a címe, valószínűleg senki sem emelne szót ellene.
Gosling jó, mint mindig. Hoffman a Charlie Wilson háborúja után újra az elhízott, horkantva beszélő politikai szakértőt játssza, csak most nem olyan cinikus és vicces (ahogy a fim sem, persze). Evan Rachel Wood szála mintha zárójelbe lenne téve. Pedig jó, akárcsak maga Wood. Clooney, Giamatti és Tomei a mellékszerepekben szintén nem rosszak, szóval színészi alakítások terén erős a film. Unalmas és felszínes script, üres rendezés. Ezért közepes. Pedig lenne benne craft.

2012-01-07 12:07:18 Gasz András (3) #7

A hatalom árnyékában:

Nekem se tetszett a tempója se, meg a színészi alakítások se Ryan Goslingon és Philip Seymour Hoffman-on kívül. S tényleg nem látszott hogy George Clooney rendezte volna. Olyan semmilyen volt a rendezés stílusa. Átlagos. Nagyon lassúnak éreztem én is a filmet pedig bírom az ilyesmit is, itt valahogy viszont túl vontatottak voltak a dolgok. Tetszett a korrupt választások előtti világ bemutatása. A zenéje se volt szuper hangulatos, ami illene egy ilyen témához mondjuk. Evan Rachel Wood továbbra is hozta amit elvártam tőle. de semmi extra hisz végig szinte ugyanazt kellett hoznia de azt jól is hozta. Viszont Gosling és Hoffman szerepe változatosabb volt többet kért a színészektől.
A Sziriána, amit nem Clooney rendezett ugyan jobban bejött de az se volt éppen világrengető film.
S mily érdekes, hogy pont Oscar és pont előválasztási időszakban jött ki ezzel Clooney.
Egyszer azért nézhető, de csalódtam a filmben.

2012-01-07 10:14:09 [: Azuroo andrew :] (5) #6

Teljesen megérdemelt az IMDB 7,4-es átlaga, az Ides of March jó film, a műfajhoz képest remek a tempójú, telitalálat a cselekmény, és felső soros a szerepelő gárda. Egy ilyen filmnek nem kell mély analitikai színvonalon foglalkozni az amerikai belpolitikával, sokkal jobb döntést hozott Clooney hogy a kampány egy bizonyos részéhez kapcsolta a történetet, illetve hogy ilyen alapmatéria (Farragut North) alapján írta meg a forgatókönyvet két írótársával.

Gosling önmagához képest nem különösebben jó, azonban Hoffman és Giamatti a kisebb szerepekben kiválóak. Evan Rachel Woodot nagyon megkedveltem a Thirteenben, pedig ott erősen másodhegedűs volt egy talentum mellett. Anatómiai adottságai miatt most (is) jó választás volt a szerepre, bár viszonylag kevés az a játékidő amíg őt látjuk, hogy miként éli meg a rá nehezedő súlyt, nyomást, félelmeit.

A film befejezése egyszerűen zseniális, le a kalappal Clooney előtt!

10/7,5

2012-01-05 16:20:00 Rorschach (3) #5

A tempója sem volt a helyzet magaslatán, de a rendezés egyenesen rossz. Pedig a történetben nem kevés lehetőség van, kár, hogy nem sikerült maradéktalanul kihasználni.

Muszáj megemlítenem, hogy a legvégső operatőri húzás egy fenemód jó filmet megkoronázott volna, itt viszont simán csak egy jó ötlet. Sajnálatos módon.

2012-01-05 16:18:54 wurlitzer (?) #4

ezen én is gondolkoztam, hogy jobb cím lett volna a Március idusa, vagy sem. akinek nem rémlik fel caesar halála, annak elég semmitmondó ez a cím. viszont a hatalom árnyékában pedig egy tipikus tucatcím, amit minden harmadik filmre rá lehet adni. szóval, ha kettő közül kellene választani, akkor inkább a március idusa.

előzmény: Hornyai Lili (#2)

2012-01-05 15:48:54 frindli (?) #3

Hogy a fenébe tudtak a színészek akár csak egy mondatot is megjegyezni ebből a végtelenül unalmas sz.rból???
Altatónak csak azért nem jó, mert k....ra felidegesíti az embert, hogy olyan a film, mintha a TV-t nézném.

2011-12-18 22:01:12 Hornyai Lili (4) #2

A magyar cimmel mar megint jol mellefogtak.... Ceasar-t (is) marcius idusan szurtak hatba a fama szerint (meg Shakespeare szerint), kar, hogy a magyar cim ennyire semmitmondo... :(

2011-11-02 22:46:32 caulfield (4) #1

A Jó estét, jó szerencsét! fekete-fehér, nosztalgikus stílusbravúr után Clooney a kortárs politikát veszi gorcsöve alá. Persze színesben. A McCarthy-éra világával ellentétben jóval autentikusabb téma a demokrata kormányzó és kampánystábjának ügyeinek taglalása. A fókusz az elnök aspiráns (Clooney) helyett a stáb egyik vezetőjére (Gosling) kerül. Benne manifesztálódik az a morális, etikai dilemma, mely egy hatalmi intrikák keresztűzébe került naív karrieristát ér. E "szüzesség elvesztése" viszont közhelyes. Ezúttal a nosztalgia nem tud segíteni a rendezőnek, hiányzik az Ed Murrow világát jellemző feszültség. Az elnök emberei-t igyekszik megidézni hatásos zenével, sötét thriller-elemeket dob be (az ellenfelek nyomasztó találkozása egy étterem konyhájában) viszont nem tud igazi karizmát adni a filmnek. Az összkép inkább egy korrekt tévéfilmet körvonalaz.
A színészek azonban fenomenálisak. Gosling egyértelműen korosztályának egyik legnagyobbika, akárcsak partnere, a labilis szerepben sziporkázó Evan Rachel Wood. Clooney is nagyon jó az elnökjelölt szerepében annak ellenére, hogy csak a jelenetek harmadában tűnik fel - karakterének penetráns mivolta megkerülhetelten mozgatórugó.
Philip Seymour Hoffman az elhízott, láncdohányos Paul szerepében nagyon erős. Figurájának klimaxa pedig zseniális - itt mindenképp dícséret illeti a forgatókönyvet és a rendezést.
Clooney ugyan nem annyira markáns a kamera mögött, mint előtte, messze van még Mel Gibson kollégától.
De azért hibái ellenére mégis hitelesnek mondható. Látszik, hogy a színész-rendezőt barátja, az amerikai elnök is bőven elláthatta tanácsokkal.