Vanishing Point (1971) ☆ 👁

(Richard C. Sarafian)

amerikai-angol akciófilm, dráma

3,9

2023-06-08 20:42:19 zéel (5) #7

Uj Péter: A Vanishing Point tényleg mágikus darab, a Szelíd motorosok ellenpárja/ folytatása/ cáfolata/ kifejtése/ kiterjesztése/időbeli transzformáltja. Ahogy Peter Fonda és Dennis Hopper klasszikusa az ellenkultúra (hippikorszak) valamiféle lezárása, az ellenkulturális társadalmi (reform)kísérlet bukásának filmje, az alig két évvel későbbi Vanishing Point már egy tök másik korszak kulcsalkotása. Ez már a tökig motorizált, fogyasztói, megajóléti, mégis disztópikus, Futurama-Amerika elleni filmesszé, képeiben mintha a francia filózófus, Jean Baudrillard legendás Amerikáját akarná idézni, ami már azért is nagy bravúr, mert Baudrillard tizenöt évvel a film bemutatója után, 1986-ban adta ki könyvét.

2023-06-07 22:09:06 zéel (5) #6

Jut eszembe: az alábbi remek idézet nem valamelyik jeles KT user megállapítása?

2023-06-07 17:20:33 zéel (5) #5

Kowalski, az utolsó szabad ember...
RIP Barry Newman
ma már ilyen filmet nem tudnak csinálni
csak a régi nagy kedvencemhez, az Easy Rider-hez tudom mérni
A Száguldás a semmibe amellett, hogy elképesztően pörgős, minden ízében vonzó, tökös és szórakoztató road movie, lényegében a Szabadság eszményéhez intézett hősköltemény, modern eposz, a mindenkori hatalom pofájába vágott, diadalmasan kinyújtott középső ujj. Megismételhetetlen bravúr, precízen felépített, megtervezett, mégis az ősi ösztönökre ható, elemi erejű, hátborzongató trip, a sivatag fölötti végtelenbe nyúló égboltra üvöltött forradalmi kiáltvány. (Nemes András)

2023-03-02 20:58:24 Xuja (3) #4

Sokkal lendületesebb és izgalmasabb akciózásokra számítottam, ehhez képest ez egy hangulatos road movie, megspékelve némi hippi filozófiával (az Easy Rider hatása tagadhatatlan), de sajnos nem eléggé elszállt és őrült, hogy igazán lekösse az embert, a végeredmény egy unalmas és semmilyen 90 perc. A feka rádiós karaktere jópofa, de kb pár perc után meg lehet unni, ahogy a főhös kétségkívül vagány manőverezése is hamar unalomba fullad. A befejezés viszont emlékezetesre sikerült, nem is lehetett volna jobban lezárni.

2012-01-18 23:23:40 BonnyJohnny (4) #3

Egyszerű, mint a százasszeg. Kowalski maga a megtestesült klisé (vietnámi veterán, becsületessége miatt besározott zsaru, elvesztette a szerelmét, autó- és motorversenyző), de szerencsére a film nem lovagolja meg a témákat. Csak egy tökös főhős egy tökös járgányban, zúzós roadmovie a badlanden, hangulatos zenék, és a hippie-s roadmovie-s életérzés. A befejezés pedig tényleg tökéletes.

2009-06-25 13:00:18 Il Matto (?) #2

Remek 'B' roadmovie-nak hangzik.

2008-08-07 01:41:51 TubicaKázmér (5) #1

kurvajó film,nagyon nagy zenékkel,nem túl bonyolult sztorival,de zseniális atmoszférával.az autós üldözéses jelenetek,a visszaemlékezések meg Supersoulos jelenetek nagyon ott vannak a szeren.a befejezés meg egyszerűen tökéletes lett.egyik kedvenc filmem