Braveheart (1995) ☆ 👁

A rettenthetetlen

(Mel Gibson)

amerikai dráma, életrajzi film, háborús film, történelmi film

4,2

2024-07-10 09:33:59 dorothygale (5) #31

Ez a film még mindig jó. Jól rendez ez a fickó, s jól is néz ki ebben a filmben. Eltalálta, pontosan mi kell a népnek.

2020-05-11 06:40:12 Mario Brothers (5) #30

A Rettenthetetlen filmzenéjének eredetije, egy 1991-es anime, a 3x3 eyes (Sazan aizu) zenéje, a Pai longing:
Kaoru Wada zeneszerzőtől származik, aki olyan animék zenéjét komponálta, mint a Ninja Scroll, Inuyasha, Bújj bújj szellem!, Samurai 7, valamint a Kingdom Hearts videojátékoknak is ő a zeneszerzője. Nem hibáztatom Hornert, nagyon jól választott. "Ha lopnod kell, a legjobbtól lopj!"

2020-05-10 09:28:41 Norbert Simon (4) #29

Úgy vélem itt nyugodtan félretehetjük a történelmi hitelességet. Tegnap újra megnéztem és gyakorlatilag tényleg bármikor megnézhető és élvezhető a film. A csata jelentek amikben itt aztán nem szenvedünk hiányt azok nekem nagyon tetszettek benne. Az elején abban fél órában kapott romantika is szerintem szép és aranyos ( ha fogalmazhatok így) és abszolút elmegy.

2020-03-08 18:10:07 wildcoyote25 (2) #28

Mel Gibson szerintem már ebben a filmjében is szeretett élvezkedni a szadizmuson.

2017-06-18 16:57:59 Sziez (5) #27

Egy egy remek film!
És tényleg tökmindegy, mennyire hiteles történelmileg. Ha teljesen kitalált sztori lenne, akkor is nagyszerű lenne! Az egész jó úgy, ahogy van, de a Robert Bruce vonal, az apjával való kapcsolata, Bruce jellemfejlődése egyenesen zseniális! Nagy kalapemelés!!!

2017-06-16 17:53:19 BonnyJohnny (5) #26

Így öt év távlatából: Szerintem félreértettem, és történelem órára gondoltam. :D

előzmény: necksprain (#25)

2017-06-16 14:00:48 necksprain (3) #25

így 5 év távlatából, de a filmtörténet az miért történelem óra, vagy totál nem értem a hülyeségedet:D

2017-06-16 12:26:26 Ugor (5) #24

Ez is egy olyan film, amit néhány havonta előveszek és megnézek újra... mint ahogy előző éjjel is ezt tettem. Nem kopik, nem unom, sőt, a legjobb részeit izgatottan várom is. Nagyon átélhető, meg nagyon nekem való. Biztos van bennem egy rész, amelyik nagyon szeretne ilyen lenni.

2015-06-25 10:09:23 Mario Brothers (5) #23

Engem hidegen hagy, hogy történelmileg nem elég hiteles. A film igaz történet ALAPJÁN(!) készült nem pedig a középiskolás történelemtankönyv másolása.

2015-05-18 12:05:33 Ágó (5) #22

20 éve Seattle-ben ezen a napon volt a premier.

2013-03-31 12:29:54 Prüstü (5) #21

Akárhányszor nézem meg mindig rájövök, hogy ez a film áll hozzám legközelebb. Érzelmi túladagolás a köbön. Örök kedvenc!!!4

2013-01-27 16:19:02 csabaga (4) #20

Én úgy tudom,ha szerelmi szálat kivennék belőle és Wallace szerepét csökkentenék,elég hű lenne a történelemhez.
Ez az ember végül is létezett,akárcsak I.Edward,a homoszexuális fia,francia felesége,Robert Bruce is,a csaták is megtörténtek.

2013-01-27 01:05:54 Victor Vance (5) #19

Az egyik legjobb történelmi film, bár ahogy azt alattam leírták, hitelessége nagymértékben megkérdőjelezhető, de olyan átütő erő képviseli, ami miatt nem lehet nem szeretni. Minden megvan benne aminek egy ilyen moziban meg kell, karizmatikus, jóképű, velejéig bátor harcos férfi, egy brutális, épelméjűséget nem ismerő király, annak gyengekezű fia, a szerelmi szál, amely itt még véletlenül sem giccses és nyálas, hanem férfiszívet is megdobogtató, valamint James Horner tökéletes, minden idők egyik legszebb zenéje, és még megannyi adalék.
Az egész cselekményt átitatja a hazafiasság, a pátosz, film még nem mutatta be jobban magát a szabadság érzetét, és hogy milyen is harcolni ezért, az országért, Wallace lelkesítő beszédei hallatán pedig még maga a néző is fogná a kardot, pajzsot és beugrana mellé, üvöltve szembeszállni az ellenséggel. Mel Gibson nem csak színészként bizonyította tehetségét, de rendezőként is megállja a helyét, a fényképezés remek, ehhez nagyban hozzájárultak a gyönyörű skót tájak, amelyeket nehéz lenne rosszul fotózni, és az epikus csatajelenetek, velőtrázó hitelességgel és vérrel, bemutatva ezt a kemény, viszontagságos korszakot. A történelmi hűtlenségen kívül talán még abba lehetne belekötni hogy Gibson feltűnően egyoldalúan ábrázolja az angolokat, Wallace-t pedig makulátlan, hibátlan hősként mutatja be, de ez érthető, egy olyan alakot láthatunk, aki ott van embereivel, közülük való, ő maga jelképezi a tiszta szabadságot és hősiességet, az árnyalás csak rontott volna az összképen. A mozira talán ezért is emlékeznek olyan sokan ma is, mert az elnyomás örökké része lesz a világnak, és némely népcsoportnak, országnak, a téma pedig mindig megtudja ragadni a nézőt, olyan kérdésekkel, és dolgokkal foglalkozik amelyeket bármelyik korszakba bele lehet illeszteni.
Gyönyörű film, minden idők egyik legmegindítóbb, legjobb befejezésével, amit akár többször is nyugodtan meg lehet nézni, mert megunhatatlan, és ha egyszer látod, sosem felejted el.

2012-11-26 12:00:26 BonnyJohnny (5) #18

Tekintetbe véve, hogy történelmileg mennyi hiteltelen elemet tartalmaz, pont nem történelemórán kéne megnézni. De amúgy tényleg a must see kategória.

előzmény: Írisz (#17)

2012-11-25 21:04:14 Írisz (5) #17

Először az eredeti nyelven láttam a filmet. Akkor még jóval hiányosabb volt az angol nyelvtudásom, mint most. Azóta többször is láttam. Ezt a filmet nem lehet elégszer látni. Ha lenne filmtörténet óra a középiskolákban, kötelezővé tenném.

2012-02-21 01:59:11 slawter (5) #16

Egyszerűen fantasztikus.

2010-10-28 22:07:02 BonnyJohnny (5) #15

Szerintem ennek a filmnek a rendezése és operatőri munkássága is elég erős ahhoz, hogy fennmaradjon, de tény és való, a zenével együtt garantált. Gyönyörű zene, egy gyönyörű filmhez.
A színészek tudnak talán legkevésbé hozzájárulni a lenyűgöző hatáshoz, pedig abban sem lehet panasz senkire.

2010-10-28 20:18:38 Zoliz (5) #14

Nekem 96' óta a kedvenc filmem, legelőször fél órát tudtam csak megnézni belőle, mert ki kellett kapcsoljam, hogy rohanjak egy videomagnóért átmásolni az elektromos másolásvédelmű filmet, persze nem is sikerült, de a film hatása fél évig levakarhatatlan lett utána, persze ennek a filmnek a zenéje a legnagyobb ereje, anélkül nem lenne érdemes többször megnézni, vele viszont évtizedekig fennmarad

2009-12-09 12:15:10 a6notes (3) #13

Erről a filmről mindig egy két képkockás képregény-összefoglaló jut eszembe. Első képkockáján Wallace kiáltja, hogy "...de nem vehetik el a szabadságunkat!" a második képkockán pedig láncba verve függ alá a börtöncellában :)

2009-12-09 11:56:52 bali113 (5) #12

Hát igen, sajnos mostanában elég gyenge a felhozatal...
Van egy olyan elmélet, bizonyos filmművészeti körökben, hogy a filmművészet meghalt a Harcosok klubjával. Valahol - egy-két kivételtől eltekintve - tényleg így is van. Sajnos.
Az ilyen éveket, mint 1995, visszasírjuk még egy párszor, jó páran...

2009-12-02 22:05:37 acidphase (5) #11

mamár ha feleennyi minosegi film kijonne egy evbe, mar annak is orulnenk... :o

előzmény: JeszKar (#8)

2009-12-02 21:49:25 JeszKar (5) #10

Javítok: A történelmi hiteleség hiánya.

2009-12-02 21:47:44 Hannibal Lecter (4) #9

Mit értesz pontosan "a történelem hiánya" alatt?

előzmény: JeszKar (#8)

2009-12-02 20:56:43 JeszKar (5) #8

Szinte az egyetlen olyan történelmi témájú film, aminél nem zavart a történelem hiánya. Annyira jó volt. Azért kár, hogy a Gladiátor óta nem csináltak ilyen jellegű hősi eposzokat. Kiszúrják a szemünket ilyen Trójákkal meg Nagy Sándorral. Pedig tanulhatnának ettől a filmtől.

Egyébként milyen erős volt az 1995-ös év film termés szempontjából: Ez, Hetedik, Közönséges bűnözők, Szemtől Szembe, Casino, 12 Majom... (a lista még hosszan folytatva.)

2009-12-02 20:38:50 acidphase (5) #7

engem sem erdekelt kimondottan a tortenelmi hatter, ecceruen egy jol osszerakott film ami akár 10 eve, akár most, akár majd 50 év mulva is egy szep filmelmenyt nyujt..

2009-12-02 20:06:00 bali113 (5) #6

Az egyik kedvenc filmem. A történelmi hűség sajnos hagy kívánnivalót maga után, ami alapvetően fontos szokott lenni a számomra. De ez a film nem erről szól nekem. Aki 5-re értékelte szerintem érti mire gondolok...

2009-01-25 01:21:57 -senki- (5) #5

Megnyugodhat jó helyen van az ötös :D.

2009-01-24 23:13:17 Hannibal Lecter (4) #4

Már nem ma láttam, de kellemes emlékeket őrzök róla.

2009-01-24 22:43:28 Szatyor (5) #3

elv, kitartás, hit, hűség, összetartás
- számomra ezt jelenti ez a film
a történelmi részéhez már nem tudok hozzászólni

2008-03-15 15:39:49 Duc de Richleau (2) #2

Valaha nekem is kedvencem volt...
De sajnos amikor utánajártam picit a történelmi háttérnek, nagyon nagyot csalódtam...
Történelmi személyeket nem lenne szabad olyan helyzetekben bemutatni, amilyenekben biztosan nem vettek részt vagy nem volt hozzá közük...
Ha a film elején szép nagy betűkkel ki lenne írva, hogy "a történelmi személyekkel és történelmi eseményekkel való bármilyen hasonlóság a véletlen műve", akkor korrektnek tartanám Gibsont. De így...
Kár ezért a filmért...

2007-10-19 10:07:05 imhouse (5) #1

SZABADSÁG! egyik kedvenc filmem.