In Time (2011) ☆ 👁

Lopott idő

(Andrew Niccol)

amerikai akciófilm, sci-fi, szerelmi történet, thriller

3,1

2021-06-28 19:15:50 Ehun69 (5) #79

lopott idő 2011, lopott egészség 2021

2021-03-17 16:55:05 Jereváni Rádió (2) #78

Az alapötlet kiváló, de a kivitelezés tényleg botrányos.

A szövegek egyszerűen - nem tudok mást mondani róluk - bénák. A dialógusok bántóan semmitmondóak, primitívek, az, hogy ki vannak hegyezve minden idővel kapcsolatos szófordulatra, kínos. Én már vártam a "rohan az idő" és az "idő pénz" mondatokat, nem is értem, hogy hagyhatták ki.

A forgatókönyv egy fércmű. A főhős motivációja homályos, nem világos, hogy egyáltalán mit akar. Megkapja az ajándék száz évet, akkor bemegy a gazdagokhoz csapatni (menő sportautó vásárlása, kaszinózás, luxuslakosztály), aztán amikor az elkezdik üldözni, jön valami bosszú maszlag a gazdagok ellen, düh, holt gagyi rendszerkritika, hogy aztán a főhősnővel Bonnie és Clyde-ot utánozva időbankokat kezdjenek el rabolni a jó ügy érdekében.

Aztán ott van főhős apjának a sztorija, azzal mit akartak elmondani? Will úgy tudja, bunyóban halt meg az apja. A rendőr, aki üldözi, említi, hogy ez talán mégsem így történt meg, mert hogy ő ismerte Will apját. És? Kiderül, hogy hogyan halt meg az apja? Nem. Van ennek a cselekmény, a történetvezetés, vagy a mondanivaló szempontjából bármi értelme? Az ég egy adta világon semmi sem. Akkor minek tették bele a filmbe?

A kedvencem az, amikor a főhősnő apját a saját bankjában elrabolják. Kiszáll a fater egy három tagú autókaraván egyik autójából egy rakat testőrrel. A csaj feltűnik az aulában, hogy csak az apjának adja meg magát. Ráfogják a fegyvereiket. Majd mondja a csaj, hogy hohó, eggyel több testőr van a helyszínen. Erre Will napszeművegben, öltönyben a csaj apja mögé kerül, és a fejéhez illeszti a fegyvert. Adódik a T-aktás kérdés: ÉS EZT ÍGY HOGY? Olyan szintű logikátlanság, ostobaság ez, hogy tényleg fájt.

Egy szó mint száz, gáz ez a film, csak azért nem egyes, mert a kiindulópont nagyon jó, csak hát ahhoz kellett volna írni egy rendes történetet, meg azért, mert a rendező következő filmjéhez, A burokhoz képest ez csupán egy szimplán rossz film, míg amaz a mélypontnak tekintendő.

2021-03-14 13:17:54 pointless (3) #77

Most újranéztem, jobbra emlékeztem. Az alapötlet nagyon tetszetős, sajnos csak egy sima akciófilm lett belőle, annak meg nem túl erős. Még a film elején remélhetünk némi filozófiát, mélységet, de a második felére konkrétan tökmindegy lesz, hogy most éppen időt vagy pénzt lopnak (néhány olcsó "másodpercek híján meghal" jeleneten kívül). Ha mondanivaló után kutatunk, sajnos csak kliséket kapunk. Ja és Justin nem véletlenül nem színész. Az idővel kapcsolatos szóvicceket nagyon igyekeztek kimaxolni, de így sem sikerült, mert egy "I can't wait to..." sem volt benne, ami csalódás :D
Na mindegy, összességében kár a kihagyott lehetőségért, hogy egy jó film készüljön.

2018-11-04 17:50:33 Nordbright (3) #76

Kicsit csalódás volt. Nagyszerű lehetőségek lennének a történetben, de nem sikerült kihozni belőle az átlagos mozinál többet. Egyszer nézhető, logikai bukfenceket is lehet benne bőven találni, elmegy kategória.

2017-12-22 16:19:34 fatbastard (1) #75

:-D

előzmény: Dangar (#74)

2017-02-17 00:25:41 Dangar (2) #74

Mondhatni a szokásos: érdekfeszítõ, lehetõségekben gazdag alapötlet, ultrapocsék megvalósítás. Talán a legjobban az a szó jellemzi a filmet, hogy kínos. Az egész. Kezdve az antiszínész MTV-s nyávogógép Timberlake-kel (Fõszerepben, naná! Persze én vagyok a hülye, hogy sokadszorra is esélyt adtam neki...), a zsillió logikai pofáraesésen, címeres magyar "remekmûveket" idézõ dialógusokon át a könnyfakasztóan igénytelen all-round kivitelezésig en bloc.
Csak az ötlet és a Mátrix-divatszalont kifosztó Murphy miatt vánszorog át kettesre az osztályzat. Ja, meg azért, mert a készítõk legalább megkíméltek minket egy feltehetõen ugyancsak kínos és idõrabló (ha-ha...) szexjelenettõl.
(Nem, egyetlen JT-rajongó tinilánytól sem kérek elnézést a "lehangoló" spoilerért! XD).

Amúgy követelem vissza a rá pazarolt idõmet!!!

2014-06-24 23:31:09 bettus (3) #73

az alapötlet nagyon tetszett.
nade tűsarkúba ennyit futni?!

2013-10-18 23:21:31 hedike (3) #72

igen, a Chloe jo film volt- AS jateka is. azok utan ez eleg gyenge, de nem vartam semmit a filmtol, es igy nem is volt olyan nagy problema :)

előzmény: sep (#19)

2013-10-18 23:18:48 hedike (3) #71

a thriller kifejezes egyebkent a krimi (tehat lehet, akar bunugyikent is forditani kismertekben) amerikai megfeleloje, a magyar ertelmezes es hasznalat megteveszto lehet..

előzmény: Amokh (#41)

2013-10-18 23:16:03 hedike (3) #70

meg szerencse, hogy sosem hagyatkozok kritikara filmnezes elott.

a film egyebkent se jo se rossz, nem vartam tole semmit- megkertek, hogy nezzem meg. sot, amikor mondtak, hogy sci-fi, es nagyjabol mirol szol, elegge vonakodtam. de vegulis inkabb kellemesen csalodtam. azert az alapotleten gondolkodni lehet, de nagy dolgokat ne varjunk tole.

2013-04-29 13:10:43 dorothygale (3) #69

Összességében a film egy Bonnie és Clyde alapú gagyi. Pedig az alapötlet jó. Sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle...

2013-01-28 23:20:37 Ron (3) #68

A végéig még egész jó, de a vége miatt nézhetetlen. Minek is üljünk végig két órát, ha az nem fut kis sehova? Egyezzünk ki egy kettesben. Niccol nevét én sem értem a stáblistán

2012-12-27 14:37:31 Simpleton Larry (2) #67

Logan futása? :)

2012-12-27 11:32:44 terika (3) #66

Szánalom, hogy egy viszonylag jó ötletet KÉPTELENEK voltak filmre vinni.

Valaki írta, hogy az ötlet rizikós és elképzelhetetlen egy ilyen rendszert létre hozni. Véleményem szerint az emberi hataloméhes természettől nem idegen egy ilyen rendszer létrehozása, tehát valószínű a rendszer létrejöhet, de nem ilyen laza módon, ahogy itt bemutatták.

Azon elmélkedtem, hogy melyik filmben volt hasonló időhöz kötve az élet, de nem jutott eszembe.

2012-10-21 11:12:18 sleepingdancer (1) #65

Valaki megkért hogy nézzem meg. Délutáni kikapcsolódásnak gondoltam, de hát ez egy unalmas repetitív blődség. Persze el tudom képzelni hogy ennél szarabb zsánerfilmeket is bőven termel az álomgyár, de nekem ez is sok volt.

2012-05-27 19:11:27 Hoqspok (3) #64

Szórakoztató , elgondolkoztató, film remek kikapcsolódás ha nem vár sokat az ember akkor nem is csalódik. Igen egy kis Bonnie és Clyde + Robin Hood na és Justin sem az aki a fimvászonra termett. Az ötlet miatt megéri végig nézni mi is ilyenek vagyunk gondolkozz el a tárgyak körülvesznek és mennyi időt adtál már eddig is az éltedből hogy megszerezd őket tik-tak tik-tak .. ketyeg az óra fogy az időd amíg olvasol...

2012-02-27 03:32:24 ChrisAdam (3) #63

Hát még gondolkozom. De lehet, hogy lesz négyes.

előzmény: Umberto (#62)

2012-02-27 00:57:26 Umberto (4) #62

Mégsem 4-es?

2012-02-22 17:59:17 ChrisAdam (3) #61

Lehet, hogy kevés, de én valahogy így is néztem rá. Amikor elkezdtem nézni, tudtam, hogy csak egy agykikapcsolásra jó. De arra jó. És azért valljuk be - százszor jobb, mint egy Sucker Punch vagy egy (hogy 2011-es évből hozzak példát) Conan. Mert azok szarok, de itt legalább volt egy jó ötlet. Ami nekem tetszett. Lehet, hogy velem van a hiba, de nekem tetszett. Egyébként, hogy őszinte legyek - szándékosan nem figyeltem a forgatókönyvet sem, sem a hibákat. Csak szórakozni akartam. Talán így lett négyes.
És a zenéje is tetszett - nem egy monumentális alkotás, de sokat tett a filmhez.

előzmény: Simpleton Larry (#60)

2012-02-22 17:49:01 Simpleton Larry (2) #60

Nem értem sokan miért az alapötletet említik (sokszor az egyetlen) pozitívumként, nekem már pont eleve azzal (is) lett elrontva. Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy ilyen rendszert valaki kitalál és valahogy ilyen messzire el is viszik - mert annyira nem praktikus, logikátlan és rizikós. Szóval ha már sci-fi akkor oké ha elrugaszkodott, de ez számomra egyenesen elképzelhetetlen, az emberi természettel nem összeegyeztethető.
Film közben sokszor eszembe jutott egy podcast-on a filmmel kapcsolatban megfogalmazott vélemény, hogy valószínűleg ezt a filmet csak az ezer idős szóvicc kedvéért csinálták - mert valóban többet raktak bele, mint amennyi egészséges lenne.
Összességében a benyomásom az volt, hogy amolyan divatfilm, sok szép, fiatal csajjal meg pasival, mert az jól kel. Kevés.

2012-02-22 17:48:41 ChrisAdam (3) #59

:))) Wildeot nem minden nap nézegethetem. :D

előzmény: Umberto (#58)

2012-02-22 17:43:58 Umberto (4) #58

Csajjal nézted, ennek ellenére Wilde-ot nézegetted volna még, és róla linkelsz be képet???
Ej-ej! :-)

2012-02-22 17:40:55 ChrisAdam (3) #57

[link] Wilde

2012-02-22 17:35:20 ChrisAdam (3) #56

Nagyon csodálkozva néztem a véleményeket. Én kifejezetten jól éreztem magam a film alatt, jól szórakoztam. Egy laza délutáni filmnek bőven elmegy. Egyébként nagyon jó az ötlet. A kivitelezés is remek volt. A színészekkel csak az volt a gondom, hogy mindenkinek kék szeme volt. Olivia Wilde-ot sajnáltam, mertmeghalt. Néztem volna még egy kicsit. Egyébként egyre több filmben látom, ahol bejön a stílusa. Timberlake... nos, sosem voltam meggyőződve arról, hogy ő jó színész - bár a Social Networkben tetszett. A csaj pedig jó nagy dudákkal jól jött a filmbe, szép volt, jó volt... :) Egyébként tényleg jobban lehetett volna kihasználni egy ilyen remek alapötletet, de ez nekem most tetszett. Mondjuk csajjal néztem, lehet, hogy azért. Mennyi időm van, hogy jelöljem Vapitin? 1 nap 6 óra és 24 perc és 03 másodperc...
Nem, nem fogom jelölni. Hülye azért nem vagyok.
Megérdemli a négyest. 70% Aki pedig meg akarja nézni, az ne valami oltári jó akcióthrillert keresse benne, hanem inkább egy laza, bakis, de jó kis szerelmi thrillert.

2012-02-18 16:31:23 Zalaba Ferenc (2) #55

Egy kissé megkésett vélemény: talán az év legrosszabb filmje lehetne az In Time, ha az alapötlet nem lenne ilyen üdítő. De hogy erre nem sikerült semmit felhúzni, az aztán teljesítmény... Ja de, egy valamit igen: egy béna parókát Amanda Gülüfried fejére.

2012-02-11 11:37:17 Dió (3) #54

Én végig piszok jól elvoltam rajta... nem szabad nagyot várni (elég elolvasni egy-két lentebbi véleményt - garantáltan leöli az elvárásokat:), és így egy intelligensnek látszani akaró popcorn-mozinak teljesen jól elmegy a maga apró hülyeségeivel és naivságaival.

2012-01-30 20:05:04 [: Azuroo andrew :] (2) #53

Andrew Niccol filmje olyan mit ha néhány jól sikerült régi bevált parfüműt (Bonnie és Clyde - Arthur Penn vagy pl. Gattaca ami önnyúlás) összekevernénk majd felvizeznék hogy kitöltse az üvegcsénket - olcsó, és nem hat túl hosszan.

De nem legyük igazságtalanok, jók a párhuzamok a jelenlegi világgazdasági dekonjunktúrával, a bankvilág viselkedésével. És van egy-két igen jól fényképezett belsőtér és esti fényben úszó kert. A filozófiai mondanivaló, a a filantrópia, Darwin ? Ezeket nem egy helyen láttuk, olvastuk már sokkal-sokkal jobban megjelenítve vagy regénybe foglalva.

(10/4)

2012-01-25 02:29:58 vadPINGvin (2) #52

Amikor Ellison megírta, még lehetett érdekes. De itt minden mintha csak háttérként szolgálna egy történethez aminek a kidolgozására aztán nem volt idő... de szándék se nagyon.

2012-01-21 09:15:50 tomside (3) #51

Igen, Umberto. :)

2012-01-21 01:20:35 morcosmedve (2) #50

Pfff...

2012-01-11 08:56:55 hellasverona (4) #49

Jó film,remek alapötlettel.Röviden ennyi...

2012-01-07 18:45:33 ThomYerk (2) #48

na átgondoltam, tnap még hármast adtam volna neki, de ennyire semmilyen filmet ilyen jó ötletből...

2012-01-06 22:21:09 norberto182 (4) #47

az alapötlet zseniális! Végére sokkal nagyobb csattanót vártam volna, de egy hwi filmtől eléggé reménytelen elvárás volt. Így viszont egy könnyed esti mozinak tökéletes. Én jót szórakoztam rajta, de az ötöstől nagyon messze van. :)

2012-01-04 13:54:26 Gabesz (2) #46

Sajnos "rávettek" hogy nézzem meg pedig eleget olvastam róla hogy mennyire gyenge, és valóban.

Ennyi égbekiáltó - és egyben az egész film alaptézisét romba döntő,- buta,logikátlanságot ... ehh.
kár érte.

2011-12-23 23:06:15 mchn (1) #45

Gondolkoztam a kettesen, de igazabol nem er annyit.

2011-12-23 12:50:44 largo (3) #44

Olyan retro hangulatom volt. Mai technikával készült film a 80' évekből. Kellően didaktikus, kellően májerkodó, kellően avítt, noha van benne ötlet és lehetőség, csak olyan elkésett szagú.
Csak a végén tudtam meg, hogy ezt Deakins fotózta. Hát... Olyan egyszerű munkát tett le, mint egy bot. Még ő is egy jobban fotózott 80' fimre hajaz.

2011-12-23 11:45:32 Umberto (4) #43

Kinek van erre ideje?

A gazdagoknak. :-)

2011-12-23 11:31:28 tomside (3) #42

mondjuk az a rengeteg nyelvi erőszak, amit az idő kifejezésen megtettek, az én ízlésemet durván sértette. Kinek van erre ideje?

2011-12-16 22:42:05 Amokh (1) #41

borzasztoan pocsek film, timberlake meg fortelmesen rossz szinesz...pedig azt hittem, lesz belole valami jo kis sci-fi film, de nem tudtam vegignezni...thriller?? na neeeee...

2011-12-16 15:01:09 Umberto (4) #40

Alapötlet zseniális (5), megvalósítás oké/elmegy (3), eredmény: jó (4).

2011-12-13 20:51:12 Rorschach (3) #39

Ennyire még sosem reflektált film a valóságra.
Nem-e? Elég csak a rendező életművében áskálódni.

Kemény rendszerkritikát pedig akkor tartalmazna, ha nem azzal az üzenettel érne véget, amivel.

előzmény: johnnymoore (#38)

2011-12-13 20:47:08 johnnymoore (5) #38

Az egyik legjobb film idén. Ennyire még sosem reflektált film a valóságra. Bődületesen kemény rendszerkritikus film.

2011-12-10 15:20:50 Mikkey (4) #37

nem értem a fanyalgók mit hiányolnak? jó oké a párbeszédek, néhány jelenet kiszámítható/hatásvadász volt, de
a film engem végig lekötött, nem volt nagyon holtjárat se benne, pörgős/ötletes/szórakoztató filmes élmény volt számomra.

2011-12-10 10:28:33 opposition (3) #36

Egyetértek. Nagyon sok lett volna ebben a filmben.

előzmény: angel07 (#35)

2011-12-05 18:45:39 angel07 (2) #35

Az ötlet jó. A kivitelezés pocsék. Összefoglalva. :)

2011-12-03 01:18:07 nandras (2) #34

mi a gond?
semmivel sem rosszabb, mint bármelyik zs kategóriás film :)

2011-11-22 01:26:58 BladesOrsi (1) #33

Hehe, akkor jobb is hogy nem folytattam :-D

2011-11-21 19:28:23 BonnyJohnny (2) #32

És szerintem még az eleje az érdekesebb... :D

előzmény: BladesOrsi (#31)

2011-11-21 19:21:54 BladesOrsi (1) #31

negyed óráig bírtam...

2011-11-08 11:48:02 slawter (2) #30

A színészek még elfogadhatók, semmi kiemelkedő, de korrektek. Viszont sokszor röhögnöm kellett azon, amit látok és nem jó értelemben. Ráadásul kínosan sok van az erőltett részekből.

2011-11-07 19:01:08 BonnyJohnny (2) #29

Egyetértek Olórin kritikájával, csak nálam ez nem nézhetetlen. A közepéig közepes, onnantól rossz.

2011-11-06 19:30:32 Rorschach (3) #28

Rettenetesen átgondolatlan, Niccoltól nem egy ilyen fércműre számítana az ember. A fordulatok kínosak, a legtöbb szál lóg a levegőben, egyedül a színészek játéka dob rajta egy keveset - és az is csak vagy kétszer. Összességében iszonyat gáz. Míg néztem, nem volt olyan rossz, mint utólag gondolkodva rajta, plusz már csak szolidaritásból sem húznám le nagyon, és még így is csak hármas.

2011-11-03 15:01:59 robynballantyne (3) #27

Röhögni fogsz, de állítólag ő fogja majd alakítani Linda Lovelace-t (Mély torok).

előzmény: budaik (#22)

2011-11-01 16:45:18 critixx (?) #26

Amennyit én láttam tőle, az alapján kizárólag a nagy kék szemeit képes meresztgetni a vásznon, semmi többet. És látod, ezt nem csak én gondolom így, lásd budaik idézetét. :)

előzmény: sep (#19)

2011-11-01 16:25:11 hgl (2) #25

Régóta vártam már egy jó sci-fire! Hát most várhatok tovább!

2011-10-27 22:38:05 Daemiaen (1) #24

Eljött az idő, amikor már nem bízhatunk még egy picit sem senkiben. Niccol, aki maga írta, rendezte, sőt, még gyártotta is filmjét, ennél jobban nem is ronthatott volna el semmit. Mert itt még egy autó megperdülése is komoly kihívást okozott, nemhogy egy épkézláb párbeszéd vagy történetfoszlány felvillantása. Málnát neki!

2011-10-27 22:22:58 Corey (?) #23

Először azt hittem, hogy Seyfried helyett ő domborít Timberlake mellett. Elég nagy a hasonlóság, főleg ha a Tronra gondolok.

2011-10-27 22:15:10 budaik (2) #22

De tessék a szöveg:
"Hatalmas őzike szemek, dús keblek és dús, hosszú szőke hajkorona. Nem szeretnék hímsovinisztának tűnni, de Amanda Seyfriedet az isten is pornósztárnak teremtette, ám egy félreértés folytán ő valahogy a színészi karriert választotta..."

2011-10-27 22:13:28 BonnyJohnny (2) #21

Olivia Wild játszik a filmben. Timberlake anyukája, ha jól tudom.

előzmény: Corey (#20)

2011-10-27 22:12:10 Corey (?) #20

Miért hittem azt eddig, hogy Olivia Wilde játszik ebben a filmben?:)
Timberlake érdekesen indult, mint színész, de nagyon gyorsan unalmassá vált, önismétlő az egész.

2011-10-27 22:08:54 sep (4) #19

A Chloéban Seyfried teljesen jól nyomja, a Piroska meg mondjuk nem a színészi miatt ratyi.

2011-10-27 22:02:34 critixx (?) #18

"Sajnos nem ismerem a hölgy munkásságát"

Hidd el, jobb neked. A Mamma mia!-tól a gyomrom felfordul, a tavalyi farkasos filmje meg három tvájlájttal felért. A Levelek Júliához-t nem láttam, de nem is nagyon akarom...

2011-10-27 21:55:06 budaik (2) #17

Én Timberlake-t unom, de nagyon, semmit nem látok benne, a csajról meg olvastam egy kurva jó leírást, amiben az volt a konklúzió, hogy külsőre pont megfelel egy pornószínésznőnek...
:D

Sajnos nem ismerem a hölgy munkásságát

2011-10-27 21:53:15 Olórin (1) #16

A vicc az, hogy nekem színészileg Timberlake eddig csak pozitív meglepetéseket okozott. (Meg Seyfrieddel sincs semmi bajom.)

előzmény: budaik (#15)

2011-10-27 21:51:04 budaik (2) #15

Szerintem a főszereplő páros (bár ez nem annyira lényeges faktor a film szempontjából), de mégis, garancia egyfajta minőségre :)

2011-10-27 21:46:58 Olórin (1) #14

Kitartóan keresem az infókat a baromi nagy stúdiónyomásról, a filmezés alatti nézetkülönbségekről, vitákról és forgatási botrányokról, meg az újraforgatásokról, de sajnos úgy néz, ezt csak szimplán elkúrta Niccol.

előzmény: JeszKar (#13)

2011-10-27 21:35:55 JeszKar (?) #13

Ő írta.

előzmény: Umberto (#12)

2011-10-27 21:33:54 Umberto (4) #12

Truman Show?

előzmény: JeszKar (#9)

2011-10-27 21:21:36 Olórin (1) #11

Harlan Ellison perli a stúdiót egy '65-ös novellája miatt. Nem ismerem, nem tudom, mennyire jogos... De Ellison szereti perelgetni a filmeseket (vagy szeretnek lopni tőle)... nem az első eset.

2011-10-27 21:17:08 critixx (?) #10

Nem olvasok Voxot, de nekem erről a sztoriról egy régi Vonnegut novella jut eszembe.

előzmény: Umberto (#3)

2011-10-27 21:16:56 JeszKar (?) #9

Nehezen tudom elhinni, hogy a Truman Show a Gattaca és A Lord of War után ennyire pocsék filmet hozott volna össze Niccol.

2011-10-27 21:12:32 Olórin (1) #8

Én nem vagyok hajlandó elhinni, hogy ez Niccol filmje. Meg azt sem, hogy tényleg Cillian Murphy játszott benne. Meg azt sem, hogy Deakins fényképezte.

előzmény: Umberto (#7)

2011-10-27 21:06:52 Umberto (4) #7

Épp most olvasom a port.hu-s kritikákat (Revizor és Port). Még a Port is csak 6 pontot ad, a Revizor pedig csak Amanda Seyfried cipőjét dicséri...
Ne már... :-(

2011-10-27 21:04:59 Olórin (1) #6

Ja, tényleg, már lehet szavazni.
Talán utoljára a Sucker Punch-on szenvedtem így.

2011-10-27 21:03:37 Umberto (4) #5

Mondjon már valaki valamit: jó vagy nem jó a film? Érdemes megnézni?

2011-10-24 16:14:34 Rorschach (3) #4

Ez ilyen vagy elhiszed, vagy nem. Egy ötvenhat éves novellára hivatkozni elég meredek szerintem, pláne a sci-fi műfajában, ahol mindenbe bele lehet erőszakolni, hogy ettől meg ettől merít.

előzmény: Umberto (#3)

2011-10-20 19:48:13 Umberto (4) #3

Niccol plagizált? A Vox-ban olvastam a minap. Érdekes...

2011-09-22 20:13:32 pertwillaby (3) #2

Ez az első film amit napjaink legjobb operatőre, Roger Deakins digitális kamerákkal forgatott. Az előzetes alapján jó lesz a képi világa.

Amúgy Deakins-nek annyira megtetszett az ARRI Alexa kamera, hogy a következő filmjét is digitálisan forgatja majd: a Bond 23 lesz az első digitálisan felvett film a Bond-filmek történetében. :)

2011-09-22 20:00:17 Ptrskay (3) #1

Eddig Andrew Niccol filmjeiben az a közös, hogy mind zseniális(legalábbis nekem) és mind anyagi bukás. Kíváncsi leszek, hogy ez folytatja-e a sort..