Contagion (2011) ☆ 👁

Fertőzés

(Steven Soderbergh)

amerikai-egyesült arab emírségekbeli dráma, katasztrófafilm, thriller

3,2

2020-03-23 23:28:45 Fatupi (2) #36

Igazi alapfilm lehetett volna, de hiába a sok nézőpont, csak a felszínt kapargatja. A sok neves színész beszorult a statisztaszerepbe.
A záró képsor viszont igazán erőteljes.

2020-03-21 14:09:05 ryood (3) #35

minden fűszer kimaradt...

2019-05-07 04:13:58 Ugor (3) #34

Ennyi jó színész egy ilyen unalmas filmben. Mintha a legjobb alapanyagokból főztek volna valami ehetetlent egy neves étterem konyháján. :(

2013-11-07 15:47:00 deviant (4) #33

azért hiányozni fognak ennek a faszinak a filmjei. lehet, hogy készített ennél jobb filmet, de mennyivel elgondolodtatóbb mozi már, mint a kilencvenes évek vírusos katasztrófafilmjei. életszerűen mutatja be a mai tömeghisztériát több nézőpontból.

2013-05-13 15:12:14 betti (4) #32

Ért már néha ilyen élmény: olvasom a (negatív) véleményeket, el is tudom fogadni, sőt, még bele is tudom élni magam, hogy lehet _így_ érzékelni az adott élményt (most épp: filmet :) ), semmiféle vitatkozási hajlandóságot nem vált ki belőlem (ami ritka), pedig nekem totálisan más élményem volt ott, és akkor, amikor megnéztem. Nemhogy unalmasnak, laposnak stb. nem éreztem, sem az nem jutott eszembe, hogy "ebbe is, abba is belekap", hanem egészen egyszerűen beleszögezett a székbe. Nagyon hatásosnak éreztem, pont azt, ahogy nagyon sok mindent megmutat, és bár tényleg nem lehet minden egyes történetet nagyon mélyen kibontani, úgy éreztem, a rövid jelenetek is képesek érzékeltetni mindazt, amit érzékeltetni hivatottak. Nekem mindenesetre nagyon bejött :)
(Személy szerint nem "imádom" a vírusos vagy éppen a katasztrófafilmeket úgy általában. Anno az Ebolás(?) történet Dustin Hoffmann-nal tetszett, asszem Vírus címen futott, de azon kívül nem nagyon tudnék még egyet mondani, hasonló témában, amit megnéztem, és be is jött).

2012-09-14 17:00:37 Rorschach (4) #31

Meglepően jó ez a film, pedig elvileg semmi meglepő nincs benne. Az alapkonfliktus adott, a szálak és így a cselekmény szintén, de az egész egyszerűen profi, az üteme baromi jó, hogy a zenéről ne is mondjak semmit. Erős négyes.

2012-08-25 15:42:00 trockij (1) #30

Tipikus magyar megoldás, 10 millióból akarnak összehozni valamit, aztán nem megy.
Ja, nem magyar, és lehet nem is 10m millió volt, de attól még nem jött össze.

2012-03-29 10:55:07 Gasz András (3) #29

Fertőzés:

Fura egy film volt. Egyike azoknak, amelyek elszalasztottak egy jó lehetőséget, egy jó alapszitu szuper kibontását. Azt jó volt látni, hogy a forgatókönyv egy már sokszor látott katasztrófa helyzetet a vírusok terjedését fogta meg először igazán realistábban és drámákkal teli. Viszont itt meg is állt és a film elejéhez képest, a további játékidő unalommal telt. Sok nagy nevű színész karaktere elsiklik, szinte senkiért nem tudunk izgulni, sokan kevés játékidőt is kaptak. Egyedül Matt Damon, akit talán ki lehet emelni, hogy ő kapta a legtöbb figyelmet. Nem jött be ez a reklám filmes operatőri munka és rendezés. Bár Soderbergh mostanában erre hajt, szóval meglepődni nem lepődtem meg igazán. Érződik is kapkodás a filmen, mert a 1000 percnyi idő, Soderberh sajátos katasztrófafilmjéhez szerintem nem is volt elég bár ahogy kibontotta rosszul sült el úgy-hogy talán nem is baj, hogy nem lett hosszabb.
Csalódás, mert az előzetese megfogta a nézőt szerintem.

2012-03-24 10:56:58 dudaskoko (3) #28

Akadt néhány jobb jelenet benne, de egészében véve nem lett maradandó! Ami zavart, hogy nem volt kiért izgulni se a lakosság (talán Matt Damon lehetett volna, de az ő karaktere nem kapott elég teret), se az orvosok között, így pedig elég nehezen tudta fenntartani a figyelmemet! A sok jónevű aktor most kevés volt ahhoz, hogy emlékezetes élménnyel gazdagodjak!

2012-02-18 22:22:04 elmouse (4) #27

A zenéről az Egészséges erotika zenéje jutott eszembe.

A film végén levő mondathoz mit szóltok?
"It's not if, but when."

2012-01-26 08:36:12 w.e.g.a. (3) #26

Mindenképpen kiemelkedik a műfajbeli rokonai közül, és a zene is tényleg baromi jó. Csak hát... mégiscsak katasztrófa film.

2012-01-17 21:46:59 nony_15 (4) #25

Én nagyon szeretem a katasztrófa filmeket, a vírusosokat különösen. Így felüdítő volt látni egy, a többiekhez képest sokkal jobb alkotást. Mindent a saját kategóriájában kell vizsgálni, és abban ez hozta a pontokat. Persze lehetett volna jobb is, egyszer talán megéljük, hogy ebben a témában is készül egy igazán zseniális film.

2012-01-01 21:48:16 Dió (3) #24

Imádom az efféle alapkonfliktusokat, de ez most valóban sótlanra sikeredett. Soderbergh az Soderbergh, tehát elbeszélésmód tekintetében valami profizmus mégiscsak átitatja az egészet, abszolút nézhetővé téve ezáltal a Fertőzést (és sokkal jobbá, mint a Blindness, amit még mindig nem sikerült kihevernem), kétségtelen ugyanakkor, hogy a karakterek, a szereplők játéka (kivéve Jude Law) és a "történet" íve olyan lapos, mint a Bükk-fennsík. A vége valamelyest megmenti (nem egy nagy szám, de nekem bejött az aprócska twist a maga frappáns egyszerűségével), illetve egy hármasig felrántja. Lesz ez még jobb is talán, legközelebb.

2011-12-29 23:38:59 gaillard (4) #23

Law karakteréről kiderül, hogy szélhámos, de a rajongói nem hisznek a kormánynak, így tovább működhet.

Több laboros jelenet nem igazán hiányzott, a tudóssal szemező egészséges majom pont megfelelő volt oda.

A film végén szerintem elég jól érzékeltetik, hogy a világ mely részén érezhetik magukat még szarban az emberek (kínai falucska), és hol kezd helyre helyreállni a viszonylagos biztonságérzet (nyugat).

Ennél persze lehetett volna többet is mesélni, de talán így volt életszerűbb.

előzmény: Oscee (#22)

2011-12-29 22:51:44 Oscee (2) #22

Kínaiak? Jude Law? Beoltatlan karakterek (pl kiscsaj, Fishburne?)
Ezek, az összecsapott vakcinamegtalálással együtt, mind-mind azt érzékeltetik, hogy kidolgozatlan a befejezés, leginkább "közeledünk két órához, gyorsan csapjuk őssze a végét" eljárásra utalnak.

előzmény: gaillard (#21)

2011-12-29 22:25:00 gaillard (4) #21

Mely szálak maradtak elvarratlanok?

2011-12-29 22:15:59 Oscee (2) #20

Huh, a vége annyira felhúzott, hogy 6/10-ről 4/10-re ugrott instant. A harmadik harmadban emberesen elvérzett, pedig a téma érdekes és ügyes, volt egy raklap jó színész is, de se az írók nem tudtak mit kezdeni ennyi szállal, se a rendező ennyi színésszel. Sajnos ez két dolgot eredményez: a szálak egy része elvarratlan marad, a másik szálak elvarrása meg unalomba fullad.
Én megpróbáltam szeretni, de Sodebergh mindent megtett ez ellen...

2011-12-21 00:17:09 pyrooo1 (3) #19

amúgy meg tényleg sokat akart a szark,a de nm bírta farka érzésem volt vele kapcsolatban. TZúls ok szálon futott túl sok minden

2011-12-21 00:16:21 pyrooo1 (3) #18

Valamiért nagyon Outbreak-szaga volt... ja mert a téma ugyanaz volt :D

2011-11-03 13:53:13 project640 (3) #17

Nem rossz film. Egyzser nézhető, nem túl izgalmas, de a történet megközelítése egyedülálló. A film teljesen reálisan, emberileg közelíti meg a járvány témáját, és egy kicsit belenézhetünk a hatóságok munkájába.
Plusz pont, hogy a minnesotában forgatott jelenetek szürke, télies időt mutatnak .. szép képi ábrázolás ... az amerikai filmekben általában mindig süt a nap, itt nem ... és ez a szürreális ábrázolás végigfut a film egészén. Jó film, de nem kiemelekedő.

2011-10-28 14:06:19 Zalaba Ferenc (4) #16

Lebilincselő kiselőadás olyan szerkezettel és képsorokkal, melyeket katasztrófafilmben még nem láthattunk. A zenéje pedig egyenesen mennyei.

2011-10-22 16:42:54 The Hungarian (4) #15

Jó.

előzmény: manuva (#14)

2011-10-22 15:21:38 manuva (3) #14

Jó a szinkron?

2011-10-21 16:13:47 anyegin (?) #13

Valamiért nagyon szeretem a világvége-filmeket. Nagyon várom ezt is!

2011-10-17 06:12:25 Ptrskay (2) #12

Hát a Contact után néztem meg, és (lehet hogy e miatt) egyáltalán nem jött át semmi. Azzal értek egyet, hogy mindenbe belekap, és semmit sem fog.

2011-10-16 20:42:12 Boyface21 (5) #11

Az Ocean's trilógia után Soderbergh egy könnyen emészthetőnek nem mondható történetet mesél el egy arra alkalmas szereplőgárdával, akik teljesen hitelesen játszanak......néhol túl elrugaszkodik a valóságtól néhol meg túl feszesen követi. Szerintem mindenképp megér egy misét ......és ha másodjára nézed szimplán csak tökéletes ....

2011-10-13 22:25:05 Daemiaen (3) #10

Ez bizony Soderbergh (mű)cápája, amely után sokáig nem mernek majd az emberek az óceánban pancsolni. Sok a terminus technicus, jó a prezentáció, kevés a dráma.

2011-10-13 12:10:44 The Hungarian (4) #9

A Jude Law által játszott újságíró találta ki, hogy az ellenszer, hogy jól megszedje magát.

előzmény: useless (#8)

2011-10-13 12:06:46 useless (3) #8

Amit még nem értek, vagy lehet, hogy volt róla szó, pusztán csak elszundítottam a film alatt :

Honnan jött az aranyfa-kivonat?

2011-10-10 20:45:23 Umberto (4) #7

Ez szomorú. :-(

2011-10-10 19:56:25 Adam Taylor (2) #6

Az hagyján, hogy valóban semmi eredeti nincs benne, de 10 percenként napot, 2 percenként pedig országot vált, a sablonos, kidolgozatlan figurákkal pedig úgy bánik a forgatókönyv, mint óvodás a lego-kockákkal, számtalan szálnak és szereplőnek nemcsak súlya, de értelme sincs.
Néha viszont felvillant valamit, egy-egy beszólás elmés és elgondolkodtató is, Jude Law figurájában pedig van potenciál, kár, hogy ezt közel sem használták ki.
Na de nem bosszankodom tovább, max még egy kritika erejéig :)

előzmény: useless (#5)

2011-10-10 19:26:14 useless (3) #5

Sajnos nagyon unalmas film, ami semmi pluszt nem tesz hozzá az eddig látott vírusfilmekhez. Izgalmasnak nem izgalmas, drámainak sem elég drámai, főleg azért, mert nem a hétköznapi ember nézőpontjából mutatja be a történteket. Van ilyen szál is, de nem elég kidolgozott. Izgalmas, érdekes, feszes történet helyett a WHO, meg a CDC, és egyéb szervezetek vezetőinek nyilatkozatháborúját látjuk. Neves színészek szenvedése egy ötlettelen történetben.

2011-10-10 17:06:20 Adam Taylor (2) #4

Vagyis fül alatt.

előzmény: Adam Taylor (#3)

2011-10-10 17:06:03 Adam Taylor (2) #3

Nem is kötelező, ezért található a vélemény fülek alatt.

előzmény: Umberto (#2)

2011-10-10 16:51:49 Umberto (4) #2

Na ez az, amit nem veszek be.

előzmény: Adam Taylor (#1)

2011-10-10 16:02:02 Adam Taylor (2) #1

Egyenetlen, átgondolatlan katyvasz, ami szinte mindenbe belekap, de fogni nem fog semmit...Jude Law viszont jó!