Final Destination 5 (2011) ☆ 👁

(Steven Quale)

amerikai horror, thriller

2,8

2020-03-09 22:34:09 Doc (4) #34

Egész jó volt, bár a látványosan 3D-hez készült effekteket ki tudtam volna hagyni.
Kicsit valóban nevetségesek a halálok, de a hozzájuk vezető eseménysorozatokat elég tisztességesen megcsinálták. Egy kicsit olyan kikacsintós jellegű, "citerázok az idegeiden" stílusban, megtartva az eredeti, "sorozatos véletlenek" módszert.
A vége nekem váratlan volt, egy fél jegyet dobott rajta.
A "Dust in the wind" nincs olyan jó frászhozó mint a "There is someone, walking behind you" a 3. részből, de tetszett az is.
Illetve tetszett a plusz szabály hogy gyilkossággal időt vehetsz.

Nálam 3 > 1 > 5 > 2 > 4

2018-08-06 23:51:26 Rea (4) #33

Jó volt. A legjobb, hogy sejtettem, hogy a repülő benne lestz. Voltak erte utaló jelek, pl. az étterem nevének utolsó 3 karaktere O 81 visszafelé 180.És na, azért így jó a lezárás. Mondjuk arra nem derült fény, hogy ha ez a rész az első előtt játszódik, mire gondolt a halottkém, hogy sok ilyet látott már. Bár az is alátámaszthatja, hogy jó a sorrend, hogy nem mondott konkrét példákat.
Amúgy, amíg ma nem láttam a műsorszórásban, azt sem tudtam, hogy van 5. rész.

2016-11-21 10:54:38 Dezsmant (5) #32

Ez a rész már jobban sikerült a 4diknél, ezt is 3D-be toltuk be moziba, a hidas kezdés nagyon durva lett, a kivégzések is kemények, és a vége is el lett találva.

2016-01-01 16:21:24 Leo_Stotch (3) #31

Az első kettő jó ötlet, kellemes emlék. A harmadik már gyengült, előre vetítette a mélypont negyediket. A sorozat zárás (?) megint jobb, kezdve a nyitójelenettel. Persze baromság, millió véletlen összejátszása, de a finálé megmenti.

2014-11-14 21:04:27 zs93 (4) #30

Jó volt. Kiváló animáció, technikailag nagyon ott volt. Néha kicsit poénosra vették, de nekem nagyon tetszett, lehetett rajta izgulni.

2012-03-11 19:38:45 carmine (3) #29

Az első volt egyértelműen a legjobb, de a többi rész is elmegy. A nagy előnye (ellentétben a hasonlóan trancsír Fűrész sorozattal), hogy nem is akar többnek látszani, mint ami. Nem bújik mondvacsinált, társadalom kritika-mondanivaló mögé. Pusztán csak vér és belek. Ennél többet nem is kell tőle várni. Bár az tény, hogy a halálnemek egyre gyengébbek és ez a rész már csak alulról súrolja a közepest. De egynek még elmegy a maga műfaján belül.

2012-02-25 15:51:52 Lasliegrand (4) #28

Hataémasakat röhögtem rajta, Trashnek szerintem nem rossz. :)))

2012-01-31 01:13:58 Oscee (1) #27

Köszönőviszonyban sincs az első két résszel, borzalom. Tipikus straight-to-dvd minőségű gagyi sztori és animáció.

2011-12-31 09:33:40 eastbat (2) #26

Aki szereti a "Happy Tree Friends" című rajzfilmeket, annak kihagyhatatlan :-)

2011-12-15 23:33:51 Ubul (3) #25

izé,előző résszel egy kaptafa...kár hogy nem tudom szerkeszteni az előző hsz-t :/

2011-12-15 23:33:01 Ubul (3) #24

kicsit mintha visszább is vettek volna,inkább a szemes,szemmel kapcsolatos dolgokra mentek rá csak,hisz az alapból undort tud kelteni. Csak a vége miatt 3as,amúgy kb egy kaptafa a 2vel ezzel a hülye 3D-vel :S

2011-12-15 09:17:32 Olórin (2) #23

Már a haláljelenetek többsége is dögunalmas, és főleg, valami rohadtul-röhejesen erőltetett...

2011-12-10 14:16:45 Rorschach (3) #22

Letöltöttem. És nem bántam meg, mivel így pontosan annyit fizettem érte, amennyit ért. Talán még többet is, sosem kapom vissza ezt a másfél órát.
Bizakodó voltam, nem tudom, miért, mintha azt olvastam volna valahol, hogy egész elviselhető a film. Hát, nem az. Már akkor kezdtem gyanakodni, mikor egy minden lényegi funkciót nélkülöző, ám négy perces (!) intrót kaptam a pofikámba, robbanásokkal, felém tartó csúnya, éles tárgyakkal, üveglapokon átszaladó lábakkal, meg hasonlókkal. Mindezt lassítva, a négyzetre emelt hatásvadászat jegyében. Mer ez menő. Háromdében meg pláne.

"Te jó szagú kurva hét szentség, mi lesz még itt?"

Bár az első három részt nem láttam - majd jövő héten Viasaton -, úgy hiszem, a sorozat elért egyfajta mérföldkőhöz, felkerült az i-re a pont. Ennél rosszabb filmet ugyanis keresve sem találhattam volna egy laza szombat délutánra. Ki lehetne emelni, milyen bárgyú szar a cselekmény, vagy mennyire pocsék az összes színész, ennél fogva milyen mesteri átéléssel lehelnek életet a szörnyűnél szörnyűbb mondataikba, esetleg, hogy milyen hányingerkeltően hatásvadász az effektesdi (ami egyébként az utolsó villanását leszámítva olyan mű, hogy az én pofám égett a film nézésekor), de a konklúzió úgyis az, hogy ezt a moslékot nem szabadott volna leforgatni.

Ötödik rész. ÖTÖDIK.

Bátran ki merem jelenteni, hogy magasan - mélyen? - az év legrosszabb filmje. Valami botrányos. Még a repülőgépes jelenet lenne a legjobb és leglátványosabb szcéna, ha nem jönnél rá kilométerekkel a retardált főszereplők előtt, voltaképpen mire is megy a játék. Nem bírom, ha pofátlanul hülyének néznek. Ráadásul pénzt is kérnek érte.

2011-12-10 12:44:05 ekrekirts (2) #21

Egyetértek! Habár a 3. részét nem láttam a sorozatnak, de nem hiszem, hogy sokat veszítettem :)
a vége valóban ötletes de semmi több, kb ebben ki is merült a film :) amúgy kicsit offként megjegyezném, hogy az utolsó 5 kommentet olvastam el mielőtt megnéztem a filmet és tádámmm, mikor jött a 2 héttel később felirat meg a repülőgép, már tudtam mi lesz a csattanó.... Na nem mintha ez sokat levont volna a film értékéből :D Csak azt akarom ezzel mondani, hogy a filmek végére való utalás, a hű mekkora csavar, ilyen csattanó, olyan csattanó is egy burkolt spoiler, mert akarva akaratlanul is agyal rajta az ember és idő előtt rájöhet, holott lehet nem is sejtené...

2011-10-31 17:55:10 tomside (3) #20

Ez jó. És ennek most kajak örülök. Pozitív meglepetés.

2011-10-28 22:46:33 paradox (2) #19

megnéztem,semmi maradandót nem nyújtott...már le is töröltem.

2011-10-02 20:24:36 vatter (3) #18

Egyetértek! A finálé nagyon ötletes volt és valóban méltó lezárást adott a sorozatnak. A 3d-s jelenetek is jól kidolgozottak voltak.

2011-09-25 20:34:45 Umberto (4) #17

Egyetértek, de gyorsan hozzáteszem: a finálé rendkívül ötletesre sikerült, s ez az, aminek köszönhetően nálam e közepes produkció felkúszik 4-esre. Ez a film szerintem méltó megkoronázása lett ennek az eredeti, különleges horror-szériának.

előzmény: Tom85 (#16)

2011-09-22 09:00:29 Tom85 (3) #16

Semmi új, semmi változás. Megy a hentelés, látványosabbak lettek a halálok ennyi.

2011-09-13 14:33:49 limupei (3) #15

Emberek, próbáljatok meg spoilerben utalgatni a film befejezésére. Köszi!

2011-09-13 12:54:34 BonnyJohnny (3) #14

A harmadik és főleg a negyedik résznél valóban jobb. A filmeleji ("megúszandó") haláleset például a második rész óta nem volt ilyen jó. A film végi ("saját farkába harapó kígyó") csavar pedig kifejezetten zseniális. Kár, hogy azt elrontják egy fatális "a halál még visszafordul a küszöbről" csavarral. Bár az ötlet ott sem rossz, de mindenképpen a repülőgépes jelenet elé kellett volna tenni, hogy az legyen a film, és talán a sorozat nagy csattanója.
Mindettől függetlenül a második rész mögé sorolom ezt a részt is, mivel ez is rendelkezik az előző két rész hibáival (amiknek gyökerei amúgy a második részben kezdődtek):
1. A halálesetek nevetségesen túlbonyolítottak. Tucatnyi fatális véletlennek kell bekövetkeznie mindegyiknél. OK, az első résznél is kellett egy-két dolog összejátszása, de nem tucatnyié! A második rész kezdte ezt el, de ott sem minden halálesetnél, és még ott is legfeljebb három-négy.
2. A halálesetek nevetségesen brutálisak. Egyáltalán nem félelmetesek. Én például mindegyiken(!) nevettem. Az első résznél egyiken sem. Ezt is a második rész kezdte el, már ott is feltűnt egy-kettő nevetséges, de nem mind volt az.
3. A thrillerhangulat teljes(!) hiánya. Ami az első részben megvolt, és nagyjából a másodikban is.

Bár szerintem (is) rosszabb, mint a második rész, főképp azzal érdemes összehasonlítani, úgyhogy megadom ennek is a (gyenge) hármast. De az első részhez ennek a folytatásnak sincs semmi köze.

2011-09-12 20:30:28 hogen (4) #13

Helyes sorrend:D:D

előzmény: Mikkey (#9)

2011-09-12 09:39:25 "L" (4) #12

2 rossz resz utan otodszor is beszopjuk, mert izgalmas, otletes es a 3D meg sosem volt ilyen jo. bunos elvezet ami itthon 2D-ben termeszetesen "csak" oke lesz, de a 3D-vel ez egy igen "jo" moka volt.

2011-09-11 22:50:25 THE (4) #11

Gyanús, hogy ez volt az utolsó rész. Ahogy mondani szokták, a kígyó a saját farkába harapott.

2011-09-11 19:57:19 limupei (3) #10

Ó, lehet hogy ahhoz a hidas jelenethez kellett volna a harmadik dimenzió, mert kettőben nem volt szájtátós:(

előzmény: Mikkey (#9)

2011-09-11 19:54:06 Mikkey (4) #9

nagyóóóón tetszett! végre a készítők komolyan vették magukat, és az utóbbi két gyengébb rész után ismét leporolták a szériát és visszataláltak a gyökerekhez! 5letes halál esetek, a hidas jelenet meg szájtátós. vevő lennék a következőre.
kedvencségi sorrend:
2, 1, 5, 3, 4

2011-09-08 22:04:06 Daemiaen (3) #8

Szinte hihetetlen, hogy ötödszörre is képesek csontra ugyanazt a történetet, csontra ugyanazt a dramaturgiát előadni. És szinte hihetetlen, hogy olykor még így is izgalmas. És talán ezzel a véggel valóban itt a vége is.

2011-09-06 22:29:17 Zalaba Ferenc (3) #7

Bamm, a vége haláli volt.

2011-09-04 10:35:38 paradox (2) #6

de most érted...végső állomás 5.oltári szarságra számítok,akár a fűrésznél,ahogy írtad,minél több az epizód,annál érdektelenebbé,sablonosabbá válik---és már csak röhögök,melyikben is volt?6.részben?dehogy,a 3.ban,ja nem a 4.ben.... ez alól nálam max HP kivétel,bár ott legalább szépen hömpölyög előre a gyermekmese,szépen átfantáziálódik...igaz ott sem követtem a részeket,egymásutánban.so so..majd ha látok néhány érdekes véleményt,talán akkor...talán!

2011-09-04 09:30:55 BonnyJohnny (3) #5

Nagyjából hasonlóak, de úgy vélem a Végső állomás, Fűrész, Kocka egy jó ötlettel több volt, mint a sorozatgyilkos slasherek. Ezért mondtam, hogy egyszer elsüthető poén. Akkor egyszer, mikor új. A folytatások által aztán leredukálódik a Halloween, Péntek 13, Rémálom szintjére.

2011-09-04 08:37:07 limupei (3) #4

Most úgy csináltok, mintha a többi más lenne. Péntek 13, Rémálom stb. Csak a lemészárolandók változnak és a halálnemek. Ha ezek ötletesek, az éppen elég a rajongóknak (vagy mondjunk inkább törzsközönséget). Ha átmegy undorító agyműtétek mutogatásába, akkor szar.

2011-09-04 07:35:18 BonnyJohnny (3) #3

A párhuzam érdekes, mert ez egyébként, akárcsak a Fűrész is (meg ha már itt tartunk, a Kocka is), egy egyszer elsüthető poén. Minden folytatás felesleges bőrlehúzás. A hanyatló színvonalat meg már nem is jegyzem meg.

előzmény: paradox (#2)

2011-09-04 07:02:51 paradox (2) #2

tudtátok a final destination várhatóan saw szintű sorozatgyártásba kezd? olvastam egy ausztál fórumon,hogy 12 epizódot terveznek és várhatóan 2034-ig forgatnak,végső részben pedig találkozik a halál a törpökkel kihalt Manhattan utcáin ahol tolószékes poraiból ujjá éledt wilszmithhh harcol a megmaradt zombikkal.

2011-08-26 16:57:31 simijohnny (2) #1

Egy-két poént és talán a "csattanót" leszámítva, eléggé érdektelen lett ez is. Ha az előző részre karót adtál, akkor most sem fogsz csalódni. :) Tíz éve tényleg poén volt, de manapság már egyáltalán nem tud lekötni a halál játszadozása.