Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages (1916) ☆ 👁

Türelmetlenség

(David Wark Griffith)

amerikai dráma, némafilm, történelmi film

4,1

2020-05-03 11:01:12 Xuja (4) #8

Ambiciózus, látványos és izgalmas dráma / történelmi film. Nagyon tetszett ez a különböző sztorikat elmesélő koncepció és a forgatókönyv jól lőtte be az arányokat (a két érdekesebb történetszál kapta a hosszabb játékidőt). Viszont eléggé szájbarágósan sikerült az üzenetét átadni (a didaktikus az nem kifejezés erre a filmre), ráadásul a giccsel sem spórolt a rendező úr (montázs arról, hogy a börtönfalból virágos rét lesz? mivan?)

Szerencsére a negativumok kevésbé hangsúlyosak a pozitiv dolgoknál. Tudtommal ez az első a nagyszabású, eposzi történelmi filmek között. A diszletek, kosztümök mind-mind mestermunka és amikor felgyorsulnak az események, akkor gyakorlatilag a székhez szegezi a nézőt (akárcsak az Egy nemzet születése).

2015-02-27 13:38:03 morcosmedve (4) #7

Hát ennek a végignézéséhez azért kell elszántság, bár összességében tényleg nem okozott csalódást.

A rendezői és az operatőri munka a kor technikai szintjéhez mérve megdöbbentően "fejlett", a jelenetek kidolgozása, a beállítások megkomponáltsága főleg mai szemmel érdemel részemről tiszteletet. A színészek viselkedése nagyon modern, minimális benne a "színházi teatralitásnak" hívott túljátszás. Épp ezért leginkább a korabeli amerikai szkíneket élveztem a legjobban, szinte élő módon tapintható az akkori miliő, és hát azok az arcok.

A filmtörténelem egy darabja a túltematizáltság, a posztmodern dekonstrukció, és a narratív profizmus előtti naiv állapotban. Köszi nelod, hogy felhívtad rá a figyelmet!

2012-10-08 00:50:13 Adam Taylor (5) #6

Sokkal jobbnak tartom, mint a Birth of a Nation-t: a történet mai szemmel nézve is élvezetes és a színészek játéka is rendben van. Griffith rendezése nem csak azért zseniális, mert eszközei és megoldásai úttörőnek számítottak, hanem azért is, mert az Intolerance szinte minden eleme ma is jól működik és hatásos.

2011-01-15 17:31:53 Póda Gergő (?) #5

Minden idők leggrandiózusabb filmje, hihetetlen a filmgyártás ilyen korai szakaszában már ilyen díszletekkel dolgoztak, és sajnálatos, hogy a film megbukott a mozikban...
Az egyik kedvenc filmem, minden képkockája feledhetetlen.

2010-04-27 14:22:55 BonnyJohnny (4) #4

A Birth of a Nation után egy évvel Griffith még grandiózusabb filmet álmodott a vászonra. Ami a díszletek és jelmezek tekintetében, ha nem is úttörő, de a mennyiségi és minőségi felhozatal minden bizonnyal nagy eredménynek számított a korban. Nem beszélve a színészek és statiszták mennyiségéről. Ha jól tudom az addigi idők legdrágább mozija volt, és nem is hozta vissza az árát. Történet és karakterek itt is a helyükön, de a színészi játék még mindig olyan, amilyen. Számomra ez a film nem nyújt sokkal többet, mint a Birth of a Nation, bár annál grandiózusabb, a több nem mindig jobb is. Még mindig hiányzik valami, ami miatt zseniális osztályzatot érdemelne tőlem.

2009-04-18 01:42:49 kezdetektől (?) #3

köszi

2009-03-14 11:24:55 oscarmániás (5) #2

itt lehet megnézni ingyen
itt lehet megrendelni

előzmény: kezdetektől (#1)

2009-03-14 10:22:15 kezdetektől (?) #1

hol lehet ezt filmet megnézni?