Maximum Overdrive (1986) ☆ 👁

(Stephen King)

amerikai horror, sci-fi, thriller

2,6

2020-01-08 22:36:43 DevilTakeU (1) #10

A mester summája saját első - és vélhetően utolsó - rendezéséről: "Na jó...csak ki akartam próbálni egyszer."

Nem sikerült.

A kamionnal keménykedő Estevez egyszerűen...nem is tudom,szavakkal leírhatatlan döbbenet.

1.5/10

2017-02-27 15:39:33 Charlie O'Brian (2) #9

Először hármast adtam rá, de utólag visszagondolva eléggé rossz emlékű. Így korrektebbnek tartom a kettest.

2017-02-18 21:52:58 Dangar (2) #8

Írásban valahogy sokkal erõsebbnek, komolyabbnak hatott az egész - persze nem sokat segít az ügyön a rémesen pocsék rendezés (bocs, Steph...), de a szilveszteri különkiadásokra elegendõ baki/goof mennyiség sem válik az alkotók dicsõségére. Annyira azért nem õsrégi termés, hogy nálam mindez könnyen elnézhetõ legyen.

Talán ha anno, gyerekfejjel látom, biztosan nagyobb hatással lett volna rám.

2017-02-13 17:43:59 Charlie O'Brian (2) #7

Mélyen közepes film, de sokat dob rajta az AC/DC zenéje. Külön érdekesnek tartom, h maga King rendezte. Ha jobban meggondolom, meglepően erőszakos, King nem finomkodik. Nagyon hamar, sok áldozat lesz, vérbe fagyott gyerekek is.
A történet alapvetően hülyeség, gondolom King nem éppen műszaki ember. Mi az, hogy életre kelnek a "gépek"? Azt hogy? Mitől tekerődik a kormányuk? És mi dönti el, hogy mi számít gépnek? A kamionok életre kelnek, de a biciklik is, vagy a csigasorok is, sőt egy zsanér is életre kel? :D vagy ki dönti el, h hol kezdődik a "gép", a bicikli még nem "gép"? De akkor egy ősrégi traktor mitől lesz "gép"? Ez a film gyakorlatilag önmaga paródiája is. Az utószó mindenesetre tetszett!

2016-12-12 11:40:33 Dezsmant (4) #6

Valóban jó kis film lett belőle, mégha esetlen is és az egyik legmegosztóbb. Maga a történet igen egyedi, és többször is van kedve megnézni az embernek, mert érdekes, hogy minden műszaki cikk életre kel és kiváncsi a néző, hogyan kerekednek felül az emberek.

2010-02-04 17:33:09 manamana (1) #5

Kicsit rontom a vélemény nyilvánitást látom ti 4 szavaztatok ,mégis leszóltátok. Tudom minden csak fantázia. Na de ez! Ezzel az erővel már az üstökös miatt életre kelhetett volna maga a föld, azt egyszer csak megesz minket, de ezt a marhaságot nem mondom el véletlenül se Stephen King-nek mert jó ötletnek tartaná! TOTTTÁl 1

2008-04-02 18:09:51 ichi (4) #4

Sokan leszólják ezt a filmet,igaz hogy egy kicsit bugyuta a története de szerintem jó kis film!!! Van ennél rosszabb King adaptáció is!

2006-03-21 08:54:24 Daemiaen (4) #3

Tényleg, azt meg sem említettem. :)

2006-03-21 08:00:17 Ivan/ (4) #2

Egyetértek! Tényleg szar film, de én is szeretem:)
Ráadásul a zenéje is (AC/DC) nagy kedenc:)

előzmény: Daemiaen (#1)

2006-03-20 15:50:06 Daemiaen (4) #1

Ez az a fajta szar film, amit még ma is nagyon szeretek. Egyszerűen lenyűgöztek mindig is az amerikai csőrös kamionok, ezek életre keltése pedig gyerekkoromban is, most is maga a gyermeki rettegést jelentették/jelentik. :)