Tit gaap mou dik maa lei aa (1988) ☆ 👁

Robotpárbaj

(David Chung - Tsui Hark)

hongkongi sci-fi

?,?

2020-05-19 15:15:17 zaza (4) #2

Húú, én nagyon sok-sok éve kerestem ezt a filmet. Mármint úgy, hogy a címét se tudtam, meg semmit se róla, csak hogy volt benne egy female robot. Ma valahogy szerencsés volt hozzám a kacsa, és nagy nehezen megtaláltam.
Mai szemmel nézve is vicces, és már gyerekfejjel is láttam, h mi benne a gagyi. Nem ettől szép ez a film. :->
Az külön jó, hogy egy csomó új poént is kaptam a szinkronos vágott verzióhoz képest. Végig pörgős film, nincs idő pihenésre.

2019-07-21 18:02:08 Dangar (4) #1

Hogy lehet, hogy én vagyok itt az első, aki végre pötyög pár sort erről a VHS-klasszikusról???

Gyerekkorom nagy kedvence, számomra abszolút kultfilm. Bájosan ügyetlenke, szeretni valóan elnagyolt és vicces (szerintem elférne a "vígjáték" is a műfaj besorolásban) + korához (és az akkori hong kong-i filmipar lehetőségihez) képest ügyesen összehozták. Lám, nem csak Japánban van/volt óriási kultusza a harci robotoknak. A karakterek nagyon jók, főleg a Hangyás-Whisky páros alkot hatalmasat, de a Maria-t alakító Sally Yeh is sokat tett azért, hogy örökre és reménytelenül beleszeressek az ázsiai nőkbe. :)
Jópofa, szórakoztató film, de való igaz, kell némi elnéző, gyermeki lelkület az élvezetéhez.