À bout portant (2010) ☆ 👁

(Fred Cavayé)

francia akciófilm, krimi, thriller

3,6

2012-04-15 18:52:26 Tenebra (4) #3

Ja, igen, a vége az valami istentelenül béna és "facepalm". Már-már a Con Air és a Woo-féle Ál/arc nyálasságának határát súrolja. Emiatt majdnem 3-ast nyomtam rá, de szerencsére mire hazaértem, csak a jó pillanataira emlékeztem. :D

előzmény: tosokigyula (#1)

2012-04-15 18:51:20 Tenebra (4) #2

Titanicon volt szerencsém megtekinteni. Fasza film! Nagyon kiszámítható, de élveztem, lekötött. Kb. a Taken + a Szökevény összegyúrva, megfejelve egy kis Bourne-féle stílussal (realistább harcok pl.). Erejét főleg az adja, hogy a főhős egy átlagos ápoló, aki nem ért semmilyen harci technikához. Így szinte érezzük, ahogy a menekülése során reped a borda, zúzódik a porc, majd kiszakad a szíve a futástól, meg fossá töri magát. :D
A feszültséget is nagyon jól adagolták, ám néha már túlpörgették a dolgokat és pár fordulat nevetségessé vált, olyan gyorsan következtek.
Viszont ennek ellenére élvezetes volt és még üzenettel is bírt: mocskos, korrupt zsarukkal vagyunk körülvéve, nem lehet bennük bízni. Beszédes, hogy egy széftörő szolgáltat igazságot, nem a rendőrség. Sokat elmond a XXI. századról.
Olyan 7,5/10

2011-06-02 10:20:22 tosokigyula (4) #1

Pörgős franciás krimi lagymatag hepienddelegy erős Roschdy Zem jelenléttel.