Winnie the Pooh (2011) ☆ 👁

Micimackó

(Don Hall (VI) - Stephen J. Anderson)

amerikai animáció, musical, vígjáték

3,5

2012-02-05 16:14:19 Gasz András (3) #27

Valahogy nem hozta azt a varázst, mint a régi egész estés filmek vagy a sorozat. :( Sajnáltam is Gida meg tényleg érdekesen nézett ki.

2011-11-19 17:08:30 elmouse (3) #26

Hát ez sajnos elég unalmas lett, ennél még a Malacka is jobb, a Tigrisről nem is beszélve.
És Róbert Gida miért lett ilyen iszonyú ronda? Olyan helyes gyerek volt.
A dalok meg borzalmasak.

2011-09-25 11:18:17 ChrisAdam (4) #25

Egy tökjól sikerült rajzfilm! :)

2011-08-09 14:46:45 nony_15 (5) #24

Én nagyon elégedett voltam a filmmel. Az ismerős régi tájak és a hangulat szemet gyönyörködtető. Az való, hogy rövid, de én ebben nem látok kivetni valót. Nem gondolom, hogy a mozijegy árának meg kell határoznia a film hosszát. Ettől függetlenül persze el tudtam volna nézni még 15-20 percet.

2011-07-28 17:13:40 slawter (4) #23

Nem értem a nézhetetlen és a rossz szavazásokat... Rendben, hogy valakinek nem jön be annyira, de azért ez már túlzás. Vagy cask én érzem így? (nem szoktam iyleneket írni, de ezen most nagyot csodálkoztam...)

2011-07-23 15:03:00 Leslie (4) #22

A klasszikus Micimackó óta valóban ez idézi meg legjobban azt a hangulatot. Kissé nehezen indul be, de aztán a felénél megtörténik az áttörés. A recept egyszerű: csak kettesben kellett hagyni Mackót és Malackát pár percre. :) A gödörben játszódó jelenet meg tényleg csúcs.
Ami negatívum, hogy a dalok rémesek, hosszúak, unalmasak, szemben a klasszikus filmmel, amelyet a dalok is csak erősítenek. Nem tetszett még, hogy erőltetik az unalmas karaktereket, Kangát, Zsebit, Bagolyt, és igen, Fülest. És így nagyjából egyenrangú szereplőket kapunk, pedig a filmnek van ám egy címszereplője, akinek ki kellene emelkedni. Ebben a tekintetben a tévésorozat volt a legjobb, ott a Mackó-Malacka-Nyuszi-Tigris négyesfogat egyértelmű főszereplő volt, mert rájuk lehet építeni.
Ezzel együtt is kedves, hangulatos film lett, amely a klasszikust persze nem érheti utól.
Most viszont ezzel a filmmel együtt nagyjából feldolgozták a teljes Milne-könyvet. Innen vajon mi lesz?

2011-07-21 23:53:52 Bruce94 (3) #21

Na végre megnéztem. Számomra az év talán legjobban várt [mese]filmje volt, így nem is hagytam ki. Aki az 1977-es változathoz hasonló remekművet akar látni, annak nem ajánlom, viszont aki egy jó mesét annak igen. 35 év óta a legjobban sikerült Micimackó film. A történet nem rossz, bár Bagoly elbeszélése és Rögvesről, meg egyezik a Micimackó visszatér film történetével .
A szinkronban nem találtam hibát, mindenki kitűnő, bár szerintem Malacka Földesi Margit hangján szólalt meg, s nem Náray Erikáén, ahogy az iszdb-n olvastam. Egy 5-10 év körüli kisgyermekkel tökéletes délutáni program lehet. A film amúgy számomra is bántóan rövid volt.

2011-07-18 18:49:37 Bruce94 (3) #20

Már a Malacka a hősben is Balázs Péter volt Bagoly hangja, a Zelefántban pedig nem szerepelt.
Amúgy, valószínű, hogy még a héten megnézem, kisgyermekkorom kedvenc meséjének feldolgozását.

2011-07-15 16:57:23 zéel (3) #19

Ejnye-bejnye. Duplán is!

2011-07-09 11:53:50 Daemiaen (4) #18

A miértre igazából csak a megtekintés adhat választ. Szerintem szimplán megöregedett. Sajnos. Malackánál nem vettem észre változást.

2011-07-08 18:37:44 Hannibal Lecter (3) #17

Miért? Bács még az utóbbi években is szinkronizálgat, és én nem éreztem, hogy bármennyit is romlott volna a teljesítménye. Egyébként úgy hallom, nemcsak Verebest, hanem Földessy Margitot (Malacka) is lecserélték.

előzmény: Daemiaen (#16)

2011-07-08 10:22:35 Daemiaen (4) #16

Meggyőztél: valóban nem feltétlenül ildomos a hossza miatt rosszabb osztályzatot adni erre a valóban remek élményre.

Amúgy Balázs Péter tényleg jó volt, lehet, Verebest nem is értettük volna már a sok hörgés miatt. :) Hozzátenném, Bács Ferenc szövegelését sem volt egyszerű már megfejteni. :(

előzmény: czeppelin (#14)

2011-07-08 10:17:54 Daemiaen (4) #15

És akkor nem is beszéltünk arról, amit a gödörben művelnek: az a klasszikus Disneyk egyik legjobb jelenete. :)

előzmény: czeppelin (#14)

2011-07-08 09:29:19 czeppelin (4) #14

Tényleg elkeserítően rövid, de az az 53 perc nekem megéri az ötöst. Ha nem is sikerült olyat alkotni, mint az eredeti rajzfilm, látszik, hogy nagyon igyekeztek megidézni a hangulatát, és ez nagyjából sikerült is nekik. Azt azért sajnálom, hogy Bagolynak nem Verebes a hangja. Balázs Péter sem rossz, csak így egy kicsit más lett a személyisége is.

előzmény: Daemiaen (#13)

2011-07-08 08:49:33 Daemiaen (4) #13

Bizsergető érzés Micimackót eredeti történeteivel a vásznon látni, óriási kár, hogy mindez 53 percig tart.

2011-07-02 23:32:41 Leslie (4) #12

Akkor meg is érdemlik az elkényeztetett kölykök, ha nem bírják ki. Én 5 évesen is simán végigültem egy rajzfilmet.

előzmény: Ágó (#11)

2011-07-02 23:04:11 Ágó (4) #11

Szerintem nem bírják ki. A Pixarokról például rendszeresen ki szoktak menni a 8 éven alattiak. Mondjuk én nem is vinném be őket. Ugyanakkor Micimackóra simán...

Hoppá! Még nem láttam. Mindenképp meg fogom nézni! Thanks!

2011-07-02 22:59:36 limupei (4) #10

Ezt elfogadnám magyarázatnak, ha a manapság készült rajzfilmek nem lennének minimum másfélszer ilyen hosszúak. És azokat is kibírják valahogyan. Egyébként Ágó, kijött az új Ghibli trailer, csekkold:) A Facebookra már kitettem, de mindjárt ide is belinkelem.

előzmény: Ágó (#9)

2011-07-02 22:52:57 Ágó (4) #9

Valóban lehetne kicsit hosszabb, de a legkisebbek ennyit bírnak egyszerre végigülni. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

És családi kedvezményt adnék az ilyen filmekre a pénztárnál. :)

2011-07-02 22:50:23 limupei (4) #8

Az amerikai szabvány szerint, stáblistával. Meg különben sem hiszem, hogy leírná egy újságíró, hogy 54 perc volt az egész, ha nem igaz. És ez már Európában íródott, az angol Daily Mirror kritikusa bosszankodott miatta.

előzmény: Leslie (#7)

2011-07-02 22:40:33 Leslie (4) #7

Imdb-n 69 percet írnak. A klasszikus rajzfilmfilmnél 74-et, úgyhogy nem sokkal kevesebb. Mondjuk én is jobban örülnék egy 90 percesnek.

2011-07-02 22:25:51 limupei (4) #6

Egy kritika olvasása közben tudtam meg, hogy ez a film a végefőcím nélkül kevesebb mint egy(!) órás.
Azért ez nem semmi. A család kifizet több ezer forintot a jegyekre, még néhány ezret üdítőre meg kukoricára, aztán szűk 60 perc múlva húzhatnak a fenébe. Nem vagyok a hosszú filmek híve, de ez azért túlzás.

2011-06-30 15:48:35 MicaHiro (4) #5

Szerencsére, az IMDb FAQ részében ezt írják:
"Winnie the Pooh will be traditionally animated by Walt Disney Animation Studios, their first 2D animated film since 2009's The Princess and the Frog."

2011-06-30 15:32:39 Leslie (4) #4

Lehet, hogy te tudod jól. Én csak azt látom, hogy ugyanúgy néznek ki a karakterek a képekeken, mint a korábbi filmekben.

előzmény: budaik (#3)

2011-06-30 14:31:50 budaik (3) #3

Ha jól emlékszem géppel készítették, nem rajzolták, sajnos. De aztán lehet téves az infóm.

előzmény: Leslie (#2)

2011-06-07 19:00:24 Leslie (4) #2

Én egyértelműen ezt várom jobban. Az eredeti, 77-es film az egyik kedvenc rajzfilmem. Meg amúgyis, könyvben is, filmben is, tévésorozatban is imádom ezeket a karaktereket. Külön öröm, hogy a klasszikus rajztechnikával készült ez is.

A Verdák folytatásától nem várok sokat. Az első rész szerintem az egyik leggyengébb (vagy mondjuk inkább úgy: a legkevésbé zseniális vagy jó) a Pixartól. Bár a Toy Story 3 csodája után bármi lehet.

előzmény: Ágó (#1)

2011-06-07 12:06:34 Ágó (4) #1

Nem is tudom, ezt várom-e jobban, vagy a Verdákat.
Reméljük jó nyár lesz!