Horrible Bosses (2011) ☆ 👁

3,3

2018-04-15 21:23:59 Demóna (5) #42

Nagyon jó!:D

2018-02-25 11:49:56 Nordbright (3) #41

Kicsit Másnaposok utánérzet, de ettől függetlenül simán vállalható film. A 3-as pontszám nem lehúzás, inkább csak a 3,5 lehetőség hiánya.

2013-04-17 23:30:09 JohnnyJohnny (4) #40

Nekem is tetszett, igaz, kicsit jobban el kellett engedjem magam, de jól szórakoztam. A három karakter nagyon jól kiegészítette egymást, ahogy a főnök karakterek is jó castingot kaptak. Jennifer Anniston végre testhez álló szerepet kapott.... :) Mondjuk nem tartom annyira rossz színésznőnek. A Másnaposok 2 azért jobban bejött.

2012-05-30 23:02:32 dorothygale (4) #39

Ez nagyon durva volt.... Mindenki jól játszott, s poénos volt....

2012-03-27 03:46:27 ChYga (4) #38

Ha csak néha összehozna Hollywood egy-egy ilyen vígjátékot, nem kellene a Másnaposokat emlegetni úton-útfélen.

2011-12-31 13:07:47 dudaskoko (5) #37

Számomra a 2011-es év egyik legjobb vígjátéka. Második nézésre is ugyanolyan vicces, élvezetes volt, mint anno moziban. A főnökök egytől egyig jók, Spacey genyó szerepben, Farrell hedonista nagymenőként (sajnos rövid ideig), Aniston dögös dokinőként brillírozik. A három lúzer közül Jason Bateman-t bírtam a leginkább (már korábbi mellékszerepeiben is kedveltem), de Charlie Day bénázásain is jókat derültem. A film vége felé kissé langyulnak a poénok, továbbá Aniston szexmániája egy idő után nekem túl sok volt. Viszont meglepő, hogy az olyan egyszerű helyzetkomikumok, mint a Spacey házában mindenhol jelenlévő macska, mennyire jól működnek. A jelenet pedig, amelyben Farrell lakásán kutakodnak a srácok, az elejétől a végéig óriási! :) Egy fárasztó munkanap után mindenkinek ajánlom!

2011-11-23 21:17:19 VMVKWA (2) #36

Annyira akartam szeretni ezt a filmet, és reméltem, hogy megüti a hasonló stílusú Bad Teacher ill Cedar Rapids szintjét.
Sajnos ez nem történt meg,pedig nagyon ígéretesen indult. Az egyre fárasztóbb poénok, és a 3 főszereplő idétlenkedése kurvára idegesített, kb az volt az érzésem, h a "poénok" közben kifele jeleznek a nézők fele, hogy "ugye milyen vicces?"...
Farrel kevésbé tetszett, ám Spacey figurája mindent vitt, így képes volt ezt a szart feltornászni egy kettesre.

2011-11-17 23:28:17 hellasverona (4) #35

Colin Farrell-t meg sem ismertem hirtelen.Ez a film nagyon jó!!

2011-11-13 03:41:13 manson84 (4) #34

Az elő 30 percben azt hittem egy új kult-vígjáték van születőben, a főnökök igazi (vicces) seggfejek, röpködnek a poénok, hangos felröhögés 2-3 percenként, ahogy azt szeretem DE! nem értem, a vicces alapszituáció megalapozása után miért váltott át a Förtelmes főnökök Másnaposok koppintásba, teljesen háttérbe szorítva ezzel azokat, akik a humort szolgáltatták. Az alkalmazottak szerepében Charlie Day, Jason Bateman és Jason Sudeikis legnagyobb bánatomra csak közhelyes csetlés-botlásokra képesek zsarnok munkaadóik nélkül. Nem arról van szó, hogy ettől kezdve nézhetetlenné válna azért a film csak bosszantó, hogy egy jobban megírt forgatókönyvvel valami emlékezetes is születhetett volna. Erős közepes.

2011-10-29 18:49:57 [: Azuroo andrew :] (4) #33

Az év egyik kellemes meglepetése, sajnos ebben a műfajban egyre ritkábban van szerencsém ilyet megtapasztalni.
A Horrible Bosses legnagyobb érdeme talán az, hogy nem laposodik el a végére sem, ez főleg a jó (a műfajhoz képest kiváló) történetnek, illetve 2 szál leleményes összekötésének köszönhető. A film tehát végig jó színvonalon szórja a poénokat, nincs megrogyás. További pozitívum, hogy a mellék illetve negatív szerepekben is igen jók a színészek, és ülnek a karakterek - szerintem Kevin Spacey, Colin Farrell a legjobbak a figurájukban.

@ korig - Teljesen egyetértek dögösebb mint valaha a sötét hosszú "olasz dominát" idéző hajjal ;)

@ deviant - Messze a legjobb a negatív figurák közül.

@ terika - Köszi, én is mosolyogtam ennél a résznél, egyből emlékeztem hogy írtam ide ezzel kapcsolatban néhány sort ;) De valóban jogos, ha menyasszonya (amúgy nagyon szép) van valakinek - akit nyilván szeret - nem akarna folyamatosan fogfúrás vagy húzás közben közösülni még egy dögös Jennifer Anistonnal sem ;)

2011-10-25 19:16:03 korig (4) #32

Gyerekek, ez egy vígjáték és én hülyére röhögtem magam rajta. És az kifejezetten vicces, hogy kivételesen valaki nem akarja megdugni Jennifer Anistont (aki egyébként dögösebb, mint valaha) és úgy kiosztja, hogy az csak na...

"You crazy bitch whore"

2011-10-02 11:50:26 deviant (3) #31

igen, ez kurva gaz a filmben. :) spacey-t viszont sosem szerettem, tehat ez a resz zsenialis.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#29)

2011-10-02 11:36:29 terika (2) #30

Aniston aszisztensének két havaerja is ugyanígy vélekedett. :D Jogos amúgy, de nem minden pasi álma, hogy megerőszakolják fogfúrás közben. :D

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#29)

2011-10-02 10:54:49 [: Azuroo andrew :] (4) #29

Még nem néztem meg, de felmerült bennem egy kérdés: szexmániás fogorvos (Jennifer Aniston) ugye az egyik "förtelmes" főnök, tehát az egyik negatív figura, aki ellen szervezkednek a dolgozók.

Velem mint nézővel azt akarják elérni hogy utálattal, ellenszenvvel nézzek a szexmániás Jennifer Anistont-ra, és érezzek együtt azokkal a pasikkal akik "alatta szolgálnak" ?

Ugyan már, hol kell jelentkezni erre a melóra ?

2011-10-02 10:40:47 terika (2) #28

Ez a film is kritikán aluli, ahogyan a Bad Teacher topikban írtam, de ez talán a szereplő gárda miatt egy fokkal feljebb van. Bár nem érdemli meg a kettest, de érzelmi okok miatt, melyet Kevin Spacey és Jennifer Aniston iránt tanúsítok nem egyes. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy ez egy ócska film és nem ajánlom senkinek sem hogy az idejét pazarolja erre (a Bad teacher-re sem!!). Spacey-nek volt már pár hasonlóan szar szerepe, de nem hittem, hogy ebből szokást csinál. Aniston dögös, ez tény, de ezért kár volt. A többi szereplő meg nagyon idegesítő volt (Jason Bateman-nal az élen).

2011-08-16 18:46:41 dzsud (4) #27

Jason Bateman-re plusz egy szavazat tőlem is...habár itt szerintem messze nem szárnyal olyan magasságokban, mint az Arrested Development-ben (talán csak azért, mert nincs ideje rá), azért így is simán nevettet, legtöbbször meg sem kell szólalnia. Nagyon csípem.

2011-08-15 19:18:56 Leslie (4) #26

Egész jó évünk van: idén ez már (a Koszorúslányok után) a második jó vígjáték. És egészen tűrhető remake-komédiák is voltak: Másnaposok 2., Kellékfeleség.
Jason Bateman tényleg hozza az Arrested Development-ben megismert figurát, itt is próbál normális maradni az idióták között. Sudeikis valóban hiteltelen, mint nőfaló (főleg az Elhajlási engedélyben játszott figura után), de kezdem megkedvelni. Ráadásul engem még Charlie Day sem idegesített, sőt egész vicces volt. Sudeikis és Day kettőse annyira jól működik, hogy többet is ki lehetne hozni belőle: további filmek, vagy sitcom.
A főnökök persze az életszerűtlenségig el vannak túlozva, de különben meg nem lenne hihető, hogy ki akarják nyírni őket.
Most megpróbálok pontosan fogalmazni: nálam ez a legjobb amerikai kommersz vígjáték (vagy pláza-vígjáték, tehát kevert műfaj és szerzői film nem játszik most) a Másnaposok első része óta. Mindenképpen többször megnézős.

2011-08-12 01:24:35 deviant (3) #25

nem mintha ez olyan nagy erdem lenne. masreszt meg meg azt az alacsony szintet is epphogy hozza. :)

előzmény: gringo (#24)

2011-08-12 00:48:17 gringo (4) #24

Ez egy egész korrekt kis nyári vígjáték, magasról veri a Hangover-sequeleket és ripoffokat.

2011-08-10 19:20:56 BonnyJohnny (3) #23

A három főszereplő közül én is Jason Batemanre tenném a voksomat. Charlie Dayre meg egy célkeresztet.

2011-08-10 19:18:49 deviant (3) #22

szerintem a három főszereplő közül egyértelműen ő a legtehetségesebb. nagyon bírtam azt a figurát, amit az up in the airben hozott.

előzmény: The Hungarian (#18)

2011-08-10 12:43:03 slawter (2) #21

Emeljük kia színészeket, akik jól játszottak, de jobban si tudtak volna, ha kidolgozottabb az egész mű.

2011-08-09 23:26:06 BonnyJohnny (3) #20

Akár sitcom szerű, akár nem, valóban közepes. Pedig jó is lehetett volna. Az alapötlet alapján simán.

előzmény: slawter (#19)

2011-08-09 23:05:28 slawter (2) #19

Én a sitcom-ot a párbeszédekre értettem főleg, ahogy írtam a kritikában is. Minden esetre a film sajnos közepes...

2011-08-09 22:30:38 The Hungarian (4) #18

Charlie Day-re fel voltam készülve, mivel láttam pár részt a Felhőtlen Philadelphia című sorozatból, ami olyan, hogy szorozzátok ezt meg százzal és adjatok hozzá még két kretént meg Danny DeVitót. Szóval az esetek háromnegyedében bírtam a szerencsétlenkedéseit, ám a kedvencem vitathatatlanul Jason Bateman. Az ő specialitása a mások hülyeségeire adott reakció; elég csak megnézni azt a jelenetet, amikor Dale (Day) leejti azt a halom kokót, de amúgy Az ítélet: család című sorozata is végig erre épül. Kár, hogy a Testcsere állítólag nem lett jó, de talán miatta azzal is teszek egy próbát októberben.

2011-08-09 18:53:13 Rorschach (4) #17

Szerintem nagyon. Én ugyan eddig csak egy megkedvelhetetlen, trágár kis mellékszerepben láttam, de itt nagyon megfogott. Főleg az utolsó monológja, annál visszhangzott a terem. De az egész film bejött. Néha ugyan meg-megbicsaklik a lendület, valamint azt sem értettem, miért pont Sudeikisre kellett ráhúzni a nőcsábász figuráját, nyilván ezek miatt nem zseniális, viszont még bőven jó.

előzmény: deviant (#16)

2011-08-09 18:15:45 deviant (3) #16

bezony. szerintem, aki egy sitcomhoz hasonlította leginkább a féktelen, hisztérikus, másodpercre kiszámolt poénkodásra gondolt. ennek a szándéka tényleg ott van a filmben. például sokszor egyszerre 3-4-en is szinkronban pofáznak, charlie day pedig kb. a játékidő 80%-ában. az már más kérdés, hogy ez mennyire vicces... :)

2011-08-09 18:03:12 limupei (4) #15

Igaz, hogy ezt még nem láttam, de egész biztosan nem olyan mint egy színpadon, közönség előtt felvett szituációs komédia:)

2011-08-09 17:11:05 deviant (3) #14

szerintem egyáltalán nem olyan. más a ritmusa, pontosabb nincs ritmusa, és ez a legnagyobb baj. a másnaposok filmekhez hasonlóan egyszerűen nem tudja felismerni, hogy valami mikor nem vicces már.

2011-08-09 15:25:34 BonnyJohnny (3) #13

Aniston tényleg meglepően jó benne...persze magához képest. Már nem is tudom, hol, de valahol olvastam, hogy a film olyan, mint egy másfél órás sitcom, és Aniston jól mozog a sitcomban, így ezzel is magyarázható tündöklése. Ettől függetlenül a filmben Kevin Spacey viszi a pálmát. És általában a három mellékszereplő főnök a három főszereplő beosztotthoz képest.

2011-08-09 12:58:29 Tom85 (3) #12

Nálam a Másnaposok 2 sokkal nyerőbb. Ez sem rossz, főleg Aniston nagy benne (pedig mennyire nem kedvelem).

2011-08-08 22:41:12 deviant (3) #11

egyetértek, aniston moziban sosem volt még ilyen jó, de a film nem igazán működik, pedig vannak erős momentumai.

2011-08-07 22:17:25 Zalaba Ferenc (3) #10

Charlie Dayből NAGYON sok volt, Jennifer Anistonból pedig NAGYON kevés. Megjegyzem, nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet mondok, mint az előbbi mondat másik fele. :)

2011-08-07 16:11:40 slawter (2) #9

Nem volt rossz, de kevés.

2011-08-06 22:39:07 JuhG (5) #8

Nyilván lehetett volna jobb, de nálam elveri a másnaposok 2-t. Kicsit tényleg összecsapottabb, de a poénok a helyükön. Nagyon kellemes csalódás volt. És ez csak az én véleményem, mint teljesen laikus filmnéző.

2011-08-06 11:24:46 "L" (4) #7

2011 a korhatáros vígjátékok éve pont.

2011-08-02 19:52:52 Olórin (2) #6

Szerintem meg pont ez az iskolapéldája. Minden kidolgozatlan, minden félkész, minden csak úgy oda van hányva a karakterektől az egyszeri poénokig.

előzmény: Umberto (#5)

2011-08-02 17:34:43 Umberto (4) #5

Olórin, szerintem túl szigorú vagy a filmhez, bizonyára rossz hangulatban nézted meg. Ahogy erahurka is írja, a Förtelmes főnökök távolról sem zseniális, de azért a "tragikusan kidolgozatlan" filmnek nem ez az iskolapéldája - legalábbis az én véleményem szerint. (Persze mondhatod, s el is fogadom: ha te szigorú, én túl vajszívű vagyok a filmhez.)

2011-08-01 22:00:46 Olórin (2) #4

Tragikusan kidolgozatlan és fantáziátlan film. A pár jó ötletéből próbál megélni, de egyiket sem tudja igazán frappánsan kibontani, a szituációk erőltetettek és unalmasak, a poénoknak se fokozása, se felvezetése, és az egész alaphelyzet a karakterek viselkedésével együtt vagy nem elég reális, vagy nem elég abszurd ahhoz, hogy hihető/élvezhető legyen.

2011-07-30 19:05:15 erahurka (4) #3

Egész jól sikerült, bár valamennyire kihagyott ziccer a film. Colin Farell alig kap szerepet, pedig a karaktere jó, egy olyan gazdag amerikai Torrente, még a külseje is olyan. Aniston, Spacey is jók voltak, mondjuk főleg Anistont nyomták a szexpoénok miatt.

Szerintem pont az eleje nem volt annyira jó, de aztán egyre inkább feljavult a film. Nagyon nem zseniális, pedig az alapkoncepcióban benne lett volna, de valahogy mégsem jött össze.

2011-07-30 16:22:29 miraculum (3) #2

Ígéretesen indul, jók a karakterek, és a színészek lubickolnak a szerepekben. A párbeszédek és maga a cselekmény is azonban nem képes hozni a kellő színvonalat, a végére teljesen ellaposodik az egész. Kár érte, szerintem több volt benne.

2011-07-28 22:35:35 Daemiaen (4) #1

Igazán mulatságos, olykor kellemesen durva és egy egyenletes színvonalat tartani tudó korhatáros vígjáték. Fő- és mellékszereplői kivétel nélkül parádésak (és parádéznak), teljesítményük által igazi nagy nyári filmmé avanzsál a Förtelmes főnökök.