Cerro Torre: Schrei aus Stein (1991) ☆ 👁

(Werner Herzog)

francia-kanadai-német-olasz dráma

3,6

2016-06-29 12:49:08 Charlie O'Brian (3) #3

Nos, az eredeti jegyet eggyel följebb hoztam a film vége és a valós történet megismerése okán. Amit eddig kifogásoltam, az dramaturgiailag részben indokolt. Ugyanakkor továbbra is tartom, hogy aki izgalmas hegymászós filmet akar, az ne ezt válassza.
Akinek lassú menetű, tépelődő dráma kell, vagy esetleg ismeri az alaptörténetet, annak bejöhet.

2016-06-14 14:04:22 Charlie O'Brian (3) #2

"Egy hegymászós filmet akarok készíteni és nincs egy hegymászóm sem."
Idézet a filmből, azt gondolom, jól leírja a helyzetet. Talán bennem van a hiba, de nekem nagyon nem jött be. Ez egy olyan hegymászós film, amiben alig van hegymászás
, annál inkább lassú jelenetek, vontatott tempó és hihetetlen sok nyavalygás, sportinterjú. Szinte kosztümös film. Ez végül is spoiler, hiszen ez van benne. Az első háromnegyed órában lamentálás, lelkizés, tépelődés, "induljunk, ne induljunk" van. Megértem, hogy felelős és nehéz döntés nem elindulni is, de tökéletesen profi az egyik főhős, hát ő eldönti, hogy alkalmas az idő, vagy sem és kész. Azután amikor végre történne effektív mászás, jó érzékkel az összes izgalmas részt kivágják. Két fiatal elindul, utána kb. tökéletesen irreleváns jelenetek, jó hosszan és vontatottan, majd az egyik fiatal megérkezik, valahonnan persze. A végére annyira fárasztó és unalmas, a karakterek meg annyira közömbösek, vagy egyenest unszimpatikusak, hogy az utsó 20 percben történő mászás engem már nem is érdekel. "Csináljanak, amit akarnak"... "jöjjön a vihar" -úgyis film az egész, abból is a vontatott fajta. De biztos, ami biztos az elhanyagolható mennyiségű mászós jelenet is kb. olyan, mintha akárkit egy terméskő elé állítanának...

2012-08-05 23:09:36 HejjaX (4) #1

Szeretem a hegymászós filmeket (én magam is tolom "kicsiben"), s leginkább ezért, meg a Cerro Torre lenyűgöző látványa miatt megkapja a 4-est. A végső poén sem olyan rossz, bár a valóságból vett sztorihoz annak semmi köze.