Sleeping Beauty (2011) ☆ 👁

(Julia Leigh)

ausztrál dráma

2,7

2014-09-19 21:25:20 Channá (4) #21

Alaptörténet szerint kiváló és hozzáveszem, hogy nem volt pornó jelenet benne és mégis sokkoltat. Na ez szerintem elismerést érdemel.

2013-06-09 13:18:00 Kalevala (4) #20

Amikor tavaly megnéztem a filmet, megvallom öszintén, engem mélyre hatóan sokkolt és még most is, ha visszagondolok rá, elfog a nyugtalanság. Ez a film perverz. A perverzió szinte legmélyebb fokát mutatja – és szerintem ez a film alaptémája. Még a szexuális perverzióban is megörzik a felek a döntési jogukat. Még a legolcsóbb prosti is mondhat nemet, vagy hogy elég.
Itt a szexuális játék egyik részesét minden emberi méltóságától megfosztják. Teljesen ki van szolgáltatva és nem is tudja, mi történik vele, nem tud reagálni, nem tud védekezni nem tud nemet mondani. Helyzete a legmegalázóbb. Számomra nyugtalanitó és sokkoló. Szerintem a szexuális perverzió legmélyebb foka egy holttest megbecstelenitése. Ebben a filmben e helyzet szimulálásáról van szó. Az emberi perverzió sokrétü és korlátlan, de itt mintha elérte volna a határt.
A film kivitelezése valóban nem sikeres, én az alapötletet dijaztam.

2013-06-08 19:18:29 Ugor (3) #19

Mit is írjak... itt többen áradoztak, hogy milyen szép ez a kis görbe lábú lányka, aki film jelentős részében (nyilván esztétikai okokból) nyáron is térdig érő csizmában járt... egyébként nem volt egyáltalán csúnya, de hát azért ennyire favorizálni ebben a szebbnél szebb virágokat bomló filmes korban kicsit túlzás. Inkább az az elgondolkodtató, hogy miért is kellene azt üzenni a filmnek, hogy egy diáklány csak akkor tud tanulni meg lakni valahol, ha reggeltől estig öt helyen dolgozik, éjszaka meg szakadatlanul árulja magát. Nyilván ilyen is van, de azért nem kellene ekkorát általánosítani ebből. A filmes ötlet amúgy tényleg jó volt, a megvalósítás kimondottan szerény.

2012-11-06 22:38:54 grofjardanhazy (2) #18

Színvonaltalan, pinakontenttal teli, vontatott film. Julia Leigh volt a közmondásbeli túl sokat akaró szarka, akinek nem bírta a farka.

Az ágy végén ülő első öregúr ötperces monológja totálisan értelmetlen volt, a film egyedül a főszereplő leány idomai és a néhány eltalált jelenet miatt kapta meg nálam a kettest.

2012-10-17 23:54:18 Ubul (?) #17

ugyan még nem láttam, de kár érte, Emily Browning jól néz ki a vásznon, a The Uninvitedben és a Lemony Snicketben meg még egész tűrhetően is játszott...kéne már neki egy normális szerep egy normális filmben (most a Sucker Punch-ot ne vizslassuk :D)

előzmény: belarus (#16)

2012-10-16 13:58:01 belarus (2) #16

Kétszer aludtam be rajta,még Emily Browning meztelenkedése ellenére is. Unalmas és szinte nincs is filmzene ez marhára idegesített.

2012-10-15 10:02:39 BonnyJohnny (2) #15

Ja, mesztelen a focipálya a meccs előtti napon. :P
Meztelen meg Emily Browning a filmben. ;)

előzmény: fatbastard (#14)

2012-10-14 01:41:51 fatbastard (4) #14

Ennyiszer nem lehet elírni,hogy meSZtelen...

2012-08-30 18:20:32 ChrisAdam (1) #13

Szavaid, mint jéghideg kóla frissítettek fel és ittam, mint egy világmegváltó nedűt.
Ez a film ótvarszar.

előzmény: Dynast Grausherra (#12)

2012-08-30 18:17:10 Dynast Grausherra (1) #12

Nos, nálam már az orvosi műszer tesztelése során elásta magát a film, azon technikai részlet miatt, hogyha valakinek ledugunk egy csövet a torkán, akkor illene valamilyen kendőt tenni elé, ha véletlenül összehányja magát, a nyáladzásról nem is beszélve. És ekkor még nem telt el két perc sem. Ötven percig bírtam, utána végigpörgettem, de elég volt.
A kibontakozás nálam egyértelműnek tűnt, a kis hölgy próbál megélni a tanulás mellett, miközben acsarognak rá a lakbér miatt, az anyja, mint egy pióca szipolyozza a VISA kártyáját, ezért mindenfelé munkát keres. Mindezt nagyon szájbarágósnak éreztem. A végső egyharmadáról semmit nem tudok nyilatkozni, mert csak pár másodpercnyit pörgettem át belőle. Ez nálam az abszolút nézhetetlen kategória.

2012-07-26 11:22:58 Aithne (4) #11

Semmilyen utalás nincs arra, hogy ezeken a helyeken minden nap dolgozott volna. Lehet, hogy pl. a bárban csak hétvégén, a fénymásolóban meg pl. kedd-szerdán, vagy ilyesmi.
A film valóban vontatott, nehezen bontakozik ki, nem lehet tudni egyértelműen, hogy mikor mit gondol a lány, mik a valódi érzései...Értelmezze mindenki, ahogy akarja. Én szeretem, ha nem rágják a számba a magyarázatot, bár ez a film nem a legjobb a "művészfilmek" közül, az biztos:) Legalábbis szerintem.

2012-07-25 20:57:24 ChrisAdam (1) #10

Köszönöm!!! Igazán sokat segítettél. A munkahely-dolgot még mindig nem értem, de mindegy. Neki 60 órából áll egy nap?

előzmény: Aithne (#9)

2012-07-25 17:28:22 Aithne (4) #9

"1. Mit kapott az elején a lány (lehet, hogy ebből csak én vagyok hülye...), mit dugtak le a torkán?"
Az egyik "munkája" az volt, hogy orvosi műszereket/gyógyeszközöket/hasonlókat teszteltek rajta.
"2. Hány munkahelyen dolgozott ez a csaj? (ugye volt ez a prostituáltas 1., az étterem 2., fénymásolóakármi3. és emellett még tanult és aludt.) Mifasz?"
Volt több munkája, hogy tudjon miből élni, tudja miből fizetni az egyetemet. Nem ritka dolog. És?
"3. A végén mi történt az öreg faszival (lehet, hogy már nem figyeltem dühömben....)? És a csaj is kilőtte magát?"
Nyilvánvalóan öngyilkos lett. Megkérdezte Clara, hogy biztos-e benne (mármint abban, hogy megissza az italt, ezáltal meghal). A lány meg előző este bevett valami drogot, aztán megitta azt a főzetet, amitől elalszik és amiben szintén lehet valamilyen drog, a két szernek együttesen meg durvább hatása volt, mintha csak az egyiket vette volna be. Nem véletlen, hogy Clara minden egyes alkalommal megkérdezte Lucy-t, hogy jól érzi-e magát.

Csak oda kéne figyelni filmnézés közben.

2012-07-18 11:15:06 ChrisAdam (1) #8

Egyébként kár, hogy ilyen korán elásta magát ez a kis színésznőcske, mert pl. én már nem fogom megnézni egyetlen filmjét se (ha felkérik egyáltalán).

2012-07-18 10:53:51 ChrisAdam (1) #7

Na, igen. Mindenhol azt híresztelték, hogy a film 70%-ban Emily Browning mesztelen. Mindenkinek mondom: kb. a 93 percből összesen 15 percet van mesztelenül a csaj. Pinafilm? Emberek, épp, hogy a melle látszott. Na, de mindegy. Persze nem ezért rossz a film.

Idegölően durván unalmas, a története semmi, nulla. Egyedül tényleg csak Browning tud fenntartani, meg a remény, hogy talán még kisül a filmből valami. De sajnos erre csak a második részben kerülhet sor.
Logikai, történeti kérdések:
4. Mi volt ez a förmedvény?

Kameraman nuku, zene nuku (már túl sok volt a csend), 20 másodperces fadelések, Oscar-díjas alakítások (mintha rádiójátékot hallgattam volna), steril képi effektusok, látvány nuku... Miért kellett?
Ez, meg ez, ezt meg küldöm Julia Leighnek (akinek köszönhetjük a kitűnő forgatókönyvet is....!

2012-07-13 19:00:47 Mikkey (4) #6

jóféle szórakozást biztosított!! érdekes volt betekinteni a beteg milliomosok felsőkategóriás játékaiba :D

2012-07-12 21:21:43 BonnyJohnny (2) #5

Már vagy egy éve láttam, de emlékeim szerint egy borzasztó unalmas, semmire sem kilyukadó film (azt azért nem mondanám, hogy semmiről se szóló, de az biztos, hogy amikről szól, azokkal a témákkal sem kezd semmit), aminek egyetlen pozitívuma a filmidő nagy részében meztelenül mutatkozó Emily Browning.

2012-01-07 16:43:34 o0o (2) #4

Ez egy jó erős-közepes pinafilm, akarom mondani művészfilm.

2011-12-29 22:34:02 Zsocci (1) #3

Csak a főszereplő csaj szépsége miatt nem alszik el az ember.

2011-12-22 02:38:15 vagyalompor (5) #2

szerintem ez egy kiváló mozi :D

2011-12-06 18:48:51 Poleon (2) #1

Remélem Julia Leigh más szakma után néz, borzasztó, hogy egy ilyen elképzelést ennyire gyengén kivitelezzenek. Két-három jelenetnél éreztem, hogy van itt valami, aztán...Ami még negatívum, hogy egyetlen egyszer csendül fel valami zene féle másfél óra alatt. Kár érte, jó mozi lehetett volna ebből.