The Panic in Needle Park (1971) ☆ 👁

Pánik a Tű parkban

(Jerry Schatzberg)

amerikai dráma, krimi, szerelmi történet

3,7

2021-05-10 19:31:41 ryood (4) #3

Tetszett ez a 70-es evekbeli ujhollywoodi realizmus. Egyszeruen hiteles volt, es nem akart tobb lenni, mint ami. Azota sok-sok narkos temaju film keszult, egyik hatasvadaszabb, mint a masik ( persze akadnak kivetelek) szoval ott van ez siman a "drogos elitben". Kitty Winn es Al Pacino parosa viszi a hatan a filmet, de a tobbiekre se lehet panasz.

2012-06-29 15:58:42 zéel (5) #2

Al Pacino méltó partnere a női főszerepben Kitty Winn. Úgyhogy én megadom az ötöst.
Meg egyébként is: jó film. Különösen tetszett a New York-i (drogos) hétköznapok bemutatása.
Jut eszembe, ebben a műfajban nekünk is van egy világszínvonalú filmünk, Dettre Gábor Felhő a Gangesz felett c. filmje. (A zseniális Ternyák Zoltánnal és a nem kevésbé kiváló Tóth Ildikóval a főszerepekben.)

előzmény: Bruce94 (#1)

2011-10-07 15:07:21 Bruce94 (4) #1

A pályakezdő Al Pacino már itt is pazar alakítással rukkolt ki, s ez a film alapozta meg a következő 40 év sikertörténetét. A legnagyobb jelenet amikor rájön, hogy a nője miből szerez pénzt. Partnernője Kitty Winn szintén nagyon jó volt. A történet ma már nem több, mint egy egyszerű drogos film, ám akkor még sokkolónak számított.Egy jó film, megérte megvenni DVD-n.