Super 8 (2011) ☆ 👁

(J.J. Abrams)

amerikai sci-fi, thriller

3,5

2016-01-27 09:08:26 Nordbright (3) #82

A gyerekessége és a klisékkel megszórtsága miatt hármasnál többet nem nagyon tudok rá adni.
Olyan ET szerűség (persze annak akkori egyedisége és korszakalkotósága miatt nem összemérhető)., inkább kalandfilm kategória.

ui.: de jó, hogy azt az előtt írtam, mielőtt olvastam volna a hasonló hozzászólásokat :)

2013-09-04 00:14:13 JohnnyJohnny (4) #81

Zseniális zene, jó színészi, rendezői és operatőri teljesítmény, közepes forgatókönyv. Megkönnyeztem a végét, de csak mert felhozott valami egészen szokatlan érzést, ami az egész gyerekkoromat végig kísérte.

2012-07-14 18:16:12 Dió (3) #80

Tekintve, hogy anno mennyire vártam ezt a filmet, aztán mekkora pofáraesés volt, adtam neki még egy esélyt, de felesleges volt: gyönyörűen fényképezett, alapvetően aranyos film, aminek bámulatos, hogy apró darabkái a hiányosságok miatt mennyire nem állnak össze egy olyan egésszé, mint anno a Stand by me, vagy a hasonló korábbi filmek. Egyébként mindezeket nem kértem volna rajta számon, ha ez lenne az első ilyen, amit látok, de ahogy vki lentebb brilliánsan megfogalmazta, ez a film akkor lehetne ötös, ha 15 évvel ezelőtt jött volna... mostmár sajnos túl késő, akármennyire is szeretném szeretni, mert bár valahol értem is, mit szerettek benne, nekem nem megy.

2012-06-06 20:43:43 ChrisAdam (4) #79

E.T. visszajön kicsit keményebben, kicsit félelmetesebben. Rendkívül jól hozza a retrót, szinte éreztem rajta az E.T.-t. A kamerabeállások is idézik a Super 8 korát, Abrams kék csíkjai viszont nem biztos, hogy annyira jók voltak. A vonatkisiklás zseniális, emellett az effektek is és Elle Fanning, aki a leforgatott jelenetnél egyszerűen... Nagyon ügyes csaj. Sok jót neki!
Attól kezd hanyatlani a film, mikor megmutatják a szörny arcát, vagy egyáltalán egész valóját. De szép a vége, nem annyira giccses, mint amennyire Spielberg csinálta volna. A zene is élvezhető, aranyos dallam. Jó film volt, a tavalyi év legjobb népszerű mozija.

2012-01-16 23:13:27 Corso666 (3) #78

Sry,a megszokott spielberg maszlag megint nem tudott megfogni, 3ast azért megkapja, csak mert nem untatott. ;)

2011-12-13 22:17:35 BladesOrsi (4) #77

Jó kis film volt, de sajnos a szörny miatt majdnem hármast adtam rá.
"Na, a Super 8 egy érdekes állat. Amikor a gyerekeket helyezi a középpontba, fantasztikusan jó, viszont mikor a monszta is képben van, erőteljesen belerondít a történésekbe. Szóval elég fura, de a szörnyfilm egyetlen rossz pontja maga a szörny." Teljesen egyetértek.

2011-12-13 14:47:47 Horváth Szabolcs (4) #76

Sokan mondták, és én se mondhatok mást: nosztalgiamozi. De annak remekül sikerült. Hiszen remek gyermekori élményeket juttatott eszembe, mint a Kincsvadászok, vagy a jó öreg E.T. Minden hibája ellenére végtelenül szerethető, és nem klónfilm, hanem egy modern kori gyermekmese, nem csak gyerekeknek. Örülök, hogy láttam, és ez a lényeg.

2011-11-30 21:15:51 Rorschach (4) #75

Szerencsére, ezért kap jó osztályzatot.
Ez esetben a Somewhere-t látnom kell.

@Bonny: a Majmok bolygója engem úgy elvarázsolt, hogy nem volt időm belegondolni a részleteibe. :D

2011-11-30 20:51:27 Hannibal Lecter (3) #74

Szerencsére a szörny által "uralt" időhányad elenyésző mennyiségű a történetben. A gyerekszereplők viszont a végletekig hitelesek és színesek - főként Fanning, aki a Somewehere-ben is lejátszott kábé mindenkit a vászonról.

2011-11-30 19:19:37 BonnyJohnny (4) #73

Tökéletesen egyetértek. Kicsit hasonló csalódás volt anno a Majmok bolygója is. Csak ott fordítva. Az ember szál volt gyengécske, de amikor a majmok kerülnek középpontba, kiváló.

Ja, amúgy a vonatkisiklatós jelenet tényleg szenzációs. Azt, meg a kisebbik Fanning lány pár jelenetét tuti visszanézem még párszor.

2011-11-30 18:34:12 Rorschach (4) #72

Na, a Super 8 egy érdekes állat. Amikor a gyerekeket helyezi a középpontba, fantasztikusan jó, viszont mikor a monszta is képben van, erőteljesen belerondít a történésekbe. Szóval elég fura, de a szörnyfilm egyetlen rossz pontja maga a szörny. Tragédia, mennyire nem tudták egymásba fonni a két szálat, ezt a film végén domborodik ki leginkább. Zúzás van, eluralkodik a háborús helyzet a kisvárosban, kúszik-mászik-borogat az élien, de a nagy hatáskeltés után nem történik semmi. Legalábbis én hiányoltam valami hatásos lezárást.A háttérbe került főhős mikro-jellemfejlődése az utolsó öt percben, háááát, rezgett a léc.
A szörny pedig tényleg mintha a Cloverfield-beli mókus tesója lenne. Főleg "arcra". Kár, felidézte a rossz emlékeket...
De legalább az űrhajóba vittek valami fantáziát, ez a kockás megoldás ügyes trükk volt. Ha már szörny meg űrhajó, nem bírom, ha a látványra építő filmeken eluralkodik a sötétség, de tekintve, hogy hálivúdi mértékkel mérve zsebpénzből dolgoztak, ez itt simán megbocsátható.
Na mindegy, a gyerek-szál remek, valamint azt sem hittem volna, hogy az év magasan legjobb CGI-fröcsögését egy vonat kisiklása szolgáltatja. Oké, enyhén hatásvadász, de én vagy négyszer néztem vissza, annyira kemény.

2011-11-17 20:51:07 Gasz András (4) #71

Sorry , viszont.

Ja és az mennyire idegesített, hogy Abrams már megint a sok villogó fénylő kék effektust nyomatta, mint a Star Trek 2009-es változatában is láthattuk. Csillognak kéken a fények. (Utcalámpák, autók fényei, még a televízióé is stb) Mire jó ez? Csak idegesítő.

2011-11-17 20:47:49 Gasz András (4) #70

Super 8:

E film, címével ellentétben nem szuper, s főleg nem nyolcszor, viszont jó volt látni egy Super 8-ast működés közben. Ötletes volt, hogy az alapszitut a scifi elemét a filmnek az egyébként egész jól alakító gyermekszínészek látják meg, miközben zombifilmet forgatnak egy Super 8-assal. Féltem, hülyén jön majd le ez az egész, de nem. Sajnos a vége felé a film ellaposodott és az addigi egész jó 80-as évekbeli scifis filmek hangulatát hozó stílusa picikét átvedlett egy átlagosabb ijesztgetős drámai elemekkel vegyített scifi tinifilmbe. Emiatt lett a vége sokak szerint is, és szerintem is picit giccses is. A barlangos rész közepétől a film végéig. Tudtam már előre, hogy ez a film a fiatal színészpalántákon áll vagy bukik, de szerencsére jól válogatták őket össze, s ez sajnos manapság ritka. (Pozitívan lásd még Trónok harca sorozat, Kick Ass és Potter széria kb az 5-7/2. részben legalábbis). A filmzene is hozza a régi ilyen típusú filmek hangulatát. A CGI se rossz, bár néhol hatásvadász és túlzott. (pl. A 'vonatszerencsétlenség' jó sokáig jó nagy bummal elnyújtással és sok-sok robbanással és romhullással, menekülgetéssel, szinte mintha egy háborúban lennénk).
Elég hirtelen ér véget a film viszont, utána jó látni a szinte teljesen elkészült Super 8-as zombifilm jeleneteit.
Azért visszahozta a régi misztikus kutakodó tini scifi filmek emlékeit, s a fiatal színészpalánták se okoztak csalódást, de ennél többet nem is nyújtott e film.

2011-10-23 16:30:10 korig (3) #69

Az biztos, hogy már láttunk ilyen filmet. Kapásból az E.T., Stand by me, The Iron Giant jut eszembe. Ettől függetlenül, vagy ennek figyelembevételével is csupán egy erős közepes filmet kapunk. Abrams-ben megvan a lehetőség, hogy az átlagos hollywoodi popcorn-moziból valami jobbat hozzon ki, ami bizonyos mértékig sikerül is neki, de valamiért mindig visszaesik a közepes-felejthető filmek szintjére.

A gyerek szinészek jók, sokszor jobb őket nézni, mint a többi film nagy hollywoodi sztárját.

A szörny témát ott folytatja, ahol a Cloverfield-ben abbahagyta (inkább sejtet, mintsem mutat).

Viszont a fura zoomolásokkal, hülye kameraállásokkal és a kamerába világító művészieskedő fényekkel nem tudok mit kezdeni, amik csupán arra jók, hogy kizökkentsék a nézőt a film világából és érzékeltessék, hogy "hello, a másik oldalon ott van a stáb, meg a kamera".

A film végi jelenetről ne is beszéljünk, ami egyértelmű giccses reflektálás az E.T befejezésére.

2011-10-09 12:19:51 doci (2) #68

Idén egyre több filmet kell tekerve nézni, ha nem akarok behalni a dögunalomtól.

2011-10-08 22:40:35 hellasverona (3) #67

Mókus örs kalandja a földönkívüliekkel......

2011-08-28 23:08:07 Hannibal Lecter (3) #66

Néha lehet örülni is a retródömpingnek, és a Super 8 egy ilyen (kivételes) alkalom. Egész egyszerűen hangulata van a filmnek. A zárlat nyakláncos nagyjelenete ugyan tényleg giccses, de ez az a fajta giccs, amit a profin összerakott előzmények tükrében nagyvonalúan bocsát meg a néző.

2011-08-17 16:39:55 Amokh (3) #65

igazad van, tenyleg ugy komunikal...

előzmény: Zalaba Ferenc (#63)

2011-08-15 01:04:25 tomside (3) #64

Igen, azért tényleg osztom ezt a testi kommunikációt, meg hogy miért száll el a nyaklánc, és ez önmagában nézve tök szépen, csendesen kommunikált "tanulság", ha tetszik, de azért valljuk meg őszintén, ez kevés az üdvösséghez. Ez a film nem több a szépen fényképezett semminél. Egy-egy karakter villant némi színészetet, de szerintem tök üres a film.

2011-08-12 16:00:50 Zalaba Ferenc (4) #63

Szerintem nem figyeltél korábban, mikor a prof. videós feljegyzéseiből kiderül, hogy ha a lény testi kontaktusba lép valakivel, akkor ő mindketten látják egymás gondolatait. A gondolatok pedig előbb érzések és képek formájában születnek meg, és csak utána formálódnak át szavakká, ha átformálódnak egyáltalán.

2011-08-12 13:27:53 Gameface (4) #62

a lény érintéssel kommunikált

előzmény: Amokh (#61)

2011-08-12 13:22:37 Amokh (3) #61

az eleje egesz jo, de a vege irto gagyi...nagy kar...lehetett volna jo film is akar!de jo, hogy a leny beszel angolul, igy megertette amit a kisfiu mondott neki...ezt csak a Transformers 3. -ban a szoke tudja uberelni,amikor rabeszeli Megatront hogy szembeszalljon Sentinel Prime-al... :D

2011-08-09 12:39:16 gringo (3) #60

Hát ez bizony nagyon E.T.

2011-07-31 21:21:42 narancs77 (3) #59

Nosztalgia ide vagy oda, ez a film lapos lett egy kicsit.

2011-07-18 13:56:53 Zeroin (1) #58

UUUUU régen láttam már ilyen SZ@R filmet.

2011-07-10 14:46:30 limupei (4) #57

Mivel nincs kedvem egész délután meddő vitát folytatni, tegyük ezt a gladiátoros babatemető jelenet mellé, és többet ne beszéljünk róla:) Szerinted, szerintem - maradjunk ennyiben:)

2011-07-10 14:30:30 Olórin (4) #56

"A kissrác úgy tartottam magánál azt a láncot, mintha az volna az egyetlen dolog, ami az anyjához köti"
Ez erős túlzás, volt róla fényképe, videofelvétele... Hogy azért veszi el tőle az idegen, hogy segítsen neki, az nekem egyáltalán nem jött le, és még szerencse, mert az úgy még giccsesebb lenne. Plusz a nyaklánc egy szép emlék az anyjáról, nem valami, amitől meg kell szabadulnia, miért engedné el?
Mindezek mellett, azért nem megalapozott, mert a földönkívülis szál és az anyja halálával való megbékélés teljesen ad hoc módon kötődik össze a végén.

2011-07-10 14:03:02 The Hungarian (5) #55

És még tegyük hozzá, hogy

előtte pedig az idegen engedi el a fiú ráhatásával a gyerekeket a barlangban.

2011-07-10 14:00:47 limupei (4) #54

Miért nem volt megalapozott? A kissrác úgy tartottam magánál azt a láncot, mintha az volna az egyetlen dolog, ami az anyjához köti. A filmben elhangzott, hogy a közvetlenül az idegennel kapcsolatba került emberekre milyen hatással volt az "érintés". Az idegen megérzi ezt, ezért veszi el tőle a nyakláncot. A gyerek pedig végül elengedi, belátva, hogy nem egy tárgy nem pótolja az emlékeket.

2011-07-10 13:57:26 Olórin (4) #53

De még mennyire, hogy rettenetesen következetlen! :) És nagyrészt pont ezért lesz giccses. Ha megalapozott volna a dolog, nem lenne annyira giccses sem.

2011-07-10 13:57:22 Leslie (4) #52

Mondjuk, ha egyetlen hibát kellene felróni, én is a nyakláncot mondanám.

2011-07-10 13:55:22 limupei (4) #51

Se nem giccses, se nem következetlen:)

2011-07-10 13:54:24 Olórin (4) #50

A nyaklánc nekem is fájt. És nem csak mert giccses, hanem mert légbőlkapott, buta és következetlen is.

2011-07-10 13:40:48 Dió (3) #49

Korrekt copycatként indul a stand by me és a hasonló filmek nyomvonalán, egy ideig szórakoztat, van egy aranyos stílusa. Aztán a felénél elkezd feltűnni, hogy szegény gyerekkarakterek 1-2 kivételtől eltekintve konganak az ürességtől, és innentől hiába van jól összerakva az egész, valahogy mégis olyan egyszerű, mint a bot, engem képtelen volt bármiféle mozivarázzsal elkápráztatni. Az utolsó fél órában pedig már bejön a banalitás is, egy kisebb listát össze tudnék írni a hülyeségeiről, hogy a rubikkockákból és rozsdás cangákból összetapasztott űrhajóról és az übergiccses nyakláncelengedésről már ne is szóljak.
Egyetlen egy dolog miatt megérte beülni rá: a vonatsiklatástól elég rendesen összetrágyáztam a gatyámat, a Knowing óta nem tudom, láttam -e ilyen látványos akciójelenetet, még ha történésileg még az is túl volt spilázva a vége felé.

2011-07-08 10:49:54 largo (4) #48

Bhuchh:)S
Magyarnak születtem nem Britnek:)

2011-07-07 21:59:39 Olórin (4) #47

Csak viccelt.

előzmény: largo (#46)

2011-07-07 21:54:24 largo (4) #46

Milyen sorozatról beszélsz?

előzmény: gerbence (#44)

2011-07-02 00:55:22 jo21 (5) #45

Végre, végre milyen kellemes csalódás! Úgy érzem, eddigi tapasztalataimmal ellentétben ennek a filmnek a felvezetése az erősebb rész. Tetszett a gyerekek bemutatása, olyan szimpatikusak voltak, szinte éreztem, amit ők is éreznek. Ezt olyan régen nem tudta kiváltani belőlem egy film sem... Szívesen néztem volna még, ahogy forgatják a "filmjüket" és, ahogy Alice és Joe szép lassan egymásra találnak. Számomra ezek sokkal sokkal értékesebbé és érdekesebbé teszik az egész történetet! :)

2011-06-30 00:26:45 gerbence (4) #44

Bár a sorozat első hét részét nem láttam, ma mégis beültem erre a filmre (bocs...):

SUPER 8

E.T. 2 + kicsi Stand By Me + kicsi My Girl + lehelletnyi Cloverfield.
Amúgy nem rossz, igazi nyári mozi-élmény, simán lehet a mai tizenévesek ifjúsági klasszikusa, amit tíz-tizenöt év múlva az akkori harminckörüliek változatlan örömmel néznek majd újra. Amúgy viszont egy közepes kamasz-scifi, amit elsősorban a jól összerakott gyerekbanda (a felnőttszereplőket lejátszák a vászonról) és a lendület visz el, ám történetileg elég laposka. A legnagyobb erénye, hogy inkább a megidézett kor (hetvenes-nyolcvanas évek fordulója) sablonjaiból építkezik, a mai tipikus mozikliséket nagyjából kerüli, ezért nem bűzlik az izzadságszagtól. A magasztaló kritikák és a "J.J. Abrams-jelenség" miatt viszont én többet vártam, de ez igazából nem a film hibája, én pozicionáltam rossz helyre. Egy nyári koradélutánon mondjuk egy esti billiárdozás előtt, vagy starnd után, kólával simán jó szórakozás bárkinek. Többet viszont lehetőleg ne várjunk tőle, mert akkor csalódást okozhat.

A szinkron szerintem közel sem olyan vészes, mint amilyen híre kelt: abszolút megszokható, sőt, én kifejezetten jónak mondanám.

2011-06-29 20:08:43 Gabesz (?) #43

Vasárnap este egy spontán ötlettől vezérelve megnéztem. Tudtam hogy mostanában lesz a film de valahogy elkerülte a figyelmem és mikor láttam hogy már játsszák és az itteni kritikákon is fellelkesülve nosza megnéztem.

Felemás érzésekkel jöttem ki a moziból. Az eleje tényleg hozza azt a régi 80 as évekbeli sc-fi hangulatot, de valahogy a közepétől kezdett kicsit leülni a dolog sok volt az üres járat. Bár ez az érzés csak csak a film végén manifesztálódott, ugyanis a végén elmaradt a várva várt végső katarzis vagy valami monumentális megoldás, ha lett volna megbocsájtható lett volna a közepe. Nem is értem a rendezőt, annyi minden ki lehetett volna ebből még hozni erre a végét lezárták azzal hogy a "barlangos harmatgyenge jelenttel ekkor még mindig reméltem hogy fog történni valami csavar a történetben, aztán összeállt a "repcsi" és az idegen tovaszállt, én meg csak lestem hogy akkor most ezzel van vége a filmnek? Szóval kicsit csalódott vagyok mert jól indult de a végét összecsapták. 3-4 es között vacillálok.

A pufók (ifj rendező) srác szinkronhangja katasztrofális ...(bár lehet eredetiben is ilyen vékony a hangja?)

2011-06-28 12:25:24 ThomYerk (3) #42

nagyon jó film ez nosztalgiának, a lentebb említetteket felidézi, de mégsem tudja elérni azok szintjét. inkább tiszteletadásnak érzem, mint érdemnek, mert egy darabig elvoltam a nézelődéssel, de sok volt az üresjárat. többször is inkább drámának éreztem, mint kalandfilmnek vagy scifinek, az űrlényes vonalat pedig szinte feleslegesnek, az infóadagolás lassúsága-mértéke miatt szinte elveszett a filmből, vagy talán nem lett annyira érdekes, mint szerettem volna

2011-06-27 21:59:15 deathcode (5) #41

Másodszor is megnézve. Nem találok okokat, hogy mindössze négyessel méltassam. Szuper sci-fi és dráma/vígjáték elegy. Még látnom kéne eredeti hanggal, mondjuk de, ha nem az év, akkor a nyár filmje.

2011-06-27 19:43:25 ronin07 (?) #40

Tökéletes blockbuster. Merít az E.T.-ből, "a Zsigmond Vilmos által fényképezett űrlényes filmből", a coming-of-age sem újdonság egy sci-fi-ben egy ideje, de ahogy a konvencionálisan vezetett sci-fi vonal mellett posztmodern fricskával kezeli a horrort (Dr. Woodward "oktatófilmje" akkora ötvenes évekbeli B-sci-fi hommage, mint a szemét, de a legegyértelműbb poén a The Case című filmbéli iskolásmozi vicces gyártása), ahogy felidézi azt, milyen lehetett a hollywoodi kasszamester fiatalkorában 13 évesnek lenni (nem véletlen, hogy Joe Lamb 1979-ben 13 éves, ahány Abrams is volt a tárgyévben, és ahogy Abrams-ra is hatottak az új-hollywoodi szupermozik, vagy épp John Carpenter, ld. Halloween-poszter a rendezősrácnál), és ahogy mindezt túlcsordulás nélkül teszi, amiatt én megállapítom, hogy két - részemről - szar nagyjátékfilm (M:I-3, Star Trek) után J.J. Abrams nyeregben ül. A finálé, amiben kékség villan a feketeségben, és egyesül a mikrovilág, a család, az apa, a fiú, a barát, a kis barátnő, és tovaszáll a halott anya emléke, könnyzacskókat ingerlően gyönyörű és indokolt, tökéletesen megfelel minden elvárásomnak, ami a Spielberg-megafilm-idézetekre vonatkozott. Engem egyébként a Darabont által adaptált A ködre emlékeztetett pár helyen. Nem, nem a finálé miatt.

2011-06-27 19:27:22 Leslie (4) #39

Méghogy Spielberg miatt! Ez csak simán az utóbbi évek egyik legjobb blockbustere. Nálam is majdnem 5-ös. Még lehet, hogy feljavítom. Ennyire hiteles, szerethető gyermekkaraktereket nem is emlékszem mikor láttam utoljára.

2011-06-27 18:51:31 Umberto (3) #38

Vannak jópáran, akik még a Sátántangóra is 5-öst adtak, szóval nem kell meglepődni semmin.

2011-06-27 16:18:36 BonnyJohnny (4) #37

Azt nem tudom, hogy 2011-ben speciel mekkora Spielberg nimbusza, de tapasztalatom szerint Spielberg teljes életművét sem övezi akkora rajongás itt a Kritikus Tömegen. Nem beszélve J. J. Abramsről...

2011-06-27 16:06:33 acidphase (?) #36

nem hinném h 2011ben akkora nimbusza lenne még spielbergnek hogy miatta adnának bármilyen filmre is 5öst.. valszeg azoknak simán tetszett a film, ennyi, ezt nehéz elképzelni?

2011-06-27 16:03:51 limupei (4) #35

Hát szerinted.

2011-06-27 15:41:54 hogen (3) #34

Nem értem hogy lehet erre a filmre 5öst adni.Azért mert Spielberg keze benne van?.Még jónak sem nevezhető.

2011-06-25 13:50:59 SoZi (5) #33

Hú most láttam. És ha már az előzetes anyagok is rejtélyesek voltak, elhatároztam, hogy nem olvasok el semmi kritikát a filmről. A trailert is csak egyszer láttam. Így még jobb volt a film. Millió utalás különböző filmekre, nem csak Spielbergre. Majd lehet versenyezni, ki mennyit ismer fel.

Ezen a fórumon még nem olvastam róla, de nekem a film közben feltűnt, hogy a monszter vonásait nézve mintha rokoni szálak kötnék a Cloverfield lényéhez. Nagy húzás lenne, ha egyszer összeérne a sztori... Vagy egyszerűen csak Abrams ezt a szörnydizájnt szereti?

2011-06-24 11:35:59 Olórin (4) #32

Stílus van, agya egy kicsit kevesebb. De az igaz, hogy Stallonénak egyik sincs:)

2011-06-24 11:14:03 limupei (4) #31

De legalább van agya és stílusa. Az meg Stallonénak nincs:)

2011-06-24 11:05:31 opposition (3) #30

Modern E.T.

2011-06-24 11:00:49 opposition (3) #29

Ez a film a 70-es, 80-as évek tinédzser szörnyfilm újrája, több pénzből, modern technikával megcsinálva. Nem is lenne ebből baj, de ami működött Stallone-nak a régi zsáner felmelegítésekor, addig itt nem. Számomra uncsi, nincs benne fordulat, nincs benne újdonság, nincs benne izgalom. Közepes szint, én többet vártam.

2011-06-18 19:22:56 wayage (5) #28

Talán azért hatnak ennyire látványosnak a zúzások, mivel nincsenek beleerőltetve minden jelenetébe. Csak szép lassan, okosan adagolva, hogy aztán óriásit durranjanak:) Meg az érzelmek miatt is, ahogy írtad:)

előzmény: slozi (#27)

2011-06-18 19:15:04 slozi (4) #27

A nosztalgiafaktor tényleg erősen bejátszik abba, hogy a film ilyen átkozottul élvezetes lett, de ez semmit nem von le az értékéből, már csak azért sem, mert ez a nosztalgia messze nem egyedül filmes természetű, de legalább annyira szól arról is, hogy ez a film, ahogy az említett Spielberg filmek, Stephen King írások, és egyéb, tök jogosan idecitált társaik is, valahogy nagyon pontosan ragadja meg és közvetíti az érzést, hogy milyen is volt gyereknek lenni.
Ami meg számomra a legnagyobb ebben a filmben, hogy amikor visszagondolok rá, nem a vonat kisiklása, vagy a szörny rombolása az, ami elsőként eszembe jut, hanem az a jelenet a végéről, ahol kisiklik a nyaklánc a srác zsebéből és ő utánakap, meg az, amikor visszajön az áram, és beindul a vetítőgép, és csak utána a zúzás (ami mellesleg - 50 milliós költségvetés ide vagy oda, simán felveszi a versenyt a 150-200 milliós társaival is). De hát tudtam én, hogy Abrams nem csak marketingzseni, hanem filmet is tud rendezni. Ez után még kevésbé értem az MI3-at.

2011-06-18 17:56:00 wayage (5) #26

Végül mégiscsak sikerült premier héten megtekintenem. Előtt pont olvastam egy cikket a Vox-ban, J.J Abrams mondja:"És persze, Steven az egyik producerünk, szóval a film létrejöttében kétség kívül óriási a szerepe. De ha az engem ért hatásokról akarnak mindenáron hallani, nos akkor sokkal inkább John Carpentert emelném ki, az ő filmjeinek félelmetes hangulata számomra rendkívül fontos inspirációt jelentenek a pályám kezdete óta."

No, ezután még jobban felcsillant a szemem:) és nem is kellet csalódnom. Persze nem forradalmi, de nem is ez volt a lényeg, hanem a szórakoztatás. Mely nem működne a remekül kiválasztott gyerekszínészek (akiket lehet szeretni, akikért lehet aggódni, mert volt idő őket bemutatni), a nosztalgia faktor és a sejtelmesen, lassan felvezetett rejtély nélkül. Ezen a "titkon" múlott, hogy tényleg jó film lesz-e. Miután felfedik, azután is félelmetes marad-e? Az maradt. Mire vége ért a film egy vicces képlet jutott eszembe, mely kifejezi (számomra) miért zseniális film:
(Steven Spielberg + Stephen King + John Carpenter) x J.J. Abrams = Super 8:)

2011-06-18 13:08:08 Zalaba Ferenc (4) #25

Nem látja a lényt, csak azt, hogy kivágódik a vagon ajtaja. Egyébként kisebb baja is nagyobb annál, hogy odamenjen vizsgálódni. Ha a katonák azt mondják, hogy tűz van és ezért evakuálni kell a várost, akkor mese nincs, neked azt kell tenned, amit a katonák mondanak. A felgyújtott mező csak látványpékség volt azért, hogy komolyan vegyék a katonákat. A lény pedig ott van, mikor a katonák rohamoznak, ugyanis egy tankot is felborít, ha jobban belegondolsz.

2011-06-18 11:37:50 largo (4) #24

Kellemes, nosztalgikus unalmaskodás. Néhány karakter jól megrajzolt (pl. a rendező, vagy a robbantógyerek), de a főszereplőt kissé elnyomják. Egyikük sem elég erős. Szvsz hangulatosabb filmet és mélyebb karaktereket kaptunk volna, ha rábízza a kölykökre a filmet a rendező, lsd. Állj mellém, Kincsvadászok, E.T., Explorers. Így túl sok vonalon fut a sztori, és kövezzen meg aki akar, de ez a tempó még 25 éve is kicsikét öreguras lett volna.
Képileg ilyen zajos felvételeket még nem láttam moziban, pláne, hogy az esti jeleneten belül a tiszta és zajos képek egymást váltogatják.
Néhány fordulat elég kidolgozatlan. Pl.:
- a főszereplő látja a vagon ajtaját kirúgó lényt, de semmi érdeklődést nem mutat iránta, s később sem jut eszébe, hogy mi a frász lehetett ez!!
- Evakuálnak egy várost mert kigyullad mellette egy mező?? WTF??
- A hadsereg össze vissza lövöldöz (mert nem működik a célkövetőféleség - de akkor minek lövöldöznek?), holott sehol nincs még szörny! De ők azért miszlikbe lövik a várost.

És sajnálom, hogy zeneileg semmit nem nyújtott, pedig óriásit dobott volna rajta, ha a trailerhez hasonló Hornereskedés, varázslatoskodás fogja át a zenei skálát.

2011-06-17 18:27:07 Leslie (4) #23

Az év egyik leginkább várt filmje volt részemről és nem csalódtam. Hiányoznak manapság az ilyen filmek. Miközben néztem olyan filmek ugrottak be, mint az E.T., a Harmadik típusú találkozások, a Világok harca, az Állj mellém!, sőt még a Ne bántsátok a feketerigót! is. Kellemes nosztalgiamozi, na. Ha akkor készült volna, amikor játszódik, akkor talán már klasszikus lenne. Erős 4-es. Az meg már most látszik, hogy Elle Fanning sokkal jobb nő lesz, mint a nővére, és valószínűleg hasonlóan jó színésznő.

2011-06-17 00:08:59 Umberto (3) #22

Tömören: csalódás.
Azt gondoltam, fejtörést fog majd okozni, hogy 4-est vagy 5-öst adjak rá, ehhez képest viszont egy olyan filmet kaptam, ami után a közepest is csak a látványvilágnak és egyéb külsőségeknek köszönheti. A történet kínosan egyszerű, sehol egy "leesik-az-állam"-fordulat, és ugyanígy a karaktereknek sincs mélységük, minden de minden rendkívül sematikus. Ez a film késett minimum 20, de inkább 30 évet, akkor lett volna igazi truváj (mint például az X-tervezet vagy a Szörnyecskék), s amit jamamura írt (hogy a 10-12 éves gyerekek számára ez a film egy csoda), talán meg kellett volna fontolnom, én ugyanis már rég nem vagyok 10-12 éves.
És igen... leírom: ez a film giccses, ellentétben az agyonszidott Képlettel. Persze lehet, hogy én vártam túl sokat (egy újabb Eredetet), s ehelyett egy könnyed, kalandos családi mozit kaptam. Be kellett érnem ennyivel, sajnálom.

2011-06-16 23:46:53 deviant (4) #21

nem váltja meg a világot, de majdnem végig szórakoztató film, egy igazi mese. a film nézése közben végig azt éreztem, hogy ami régen megvolt m. night shyamalanban, az most ott van j.j. abramsben. tetszik a rendezői stílusa, jól bánik a színészeivel, van humora és érdekesen tud mesélni. bárkinek ajánlható, a végefőcím alatti jelenetek pedig annyira bájosak...! 8/10

2011-06-16 22:48:13 Adam Taylor (5) #20

Az a bizonyos tárgy és megannyi velejárója volt az, ami pölö nálam nagyon rezgette a lécet...de damn it, még mindig inkább maximális jó emlékkel gondolok vissza rá...szóval egy újranézés után majd átgondolom a látottakat :)

előzmény: mrfaktor (#18)

2011-06-16 21:57:11 Zalaba Ferenc (4) #19

(inkább a 80-as)

előzmény: mrfaktor (#18)

2011-06-16 21:16:54 mrfaktor (5) #18

Zseniálisan előadott történet, amely nézése közben újra a 70-es években érezhetjük magunkat. Minden műfajból van benne valamennyi, a romantikától kezdve a vígjátékon át a sci-fi-ig. Végig izgalomban tart, ahogy rakjuk össze a puzzle darabjait a filmbeli gyerekekkel együtt. Kicsit féltem a végétől, mert itt-ott olvastam, hogy összecsapott. De szerencsére ezt nem éreztem. Sőt, a lezárás azzal a bizonyos tárggyal eléggé meghatóra sikerült.

2011-06-16 19:24:56 Daemiaen (4) #17

Szívvel-lélekkel teli kalandos nosztalgiamozi, ami minden filmbuzit kellemes borzongásra késztet. Hol így, hol úgy.

2011-06-16 19:20:43 Zalaba Ferenc (4) #16

4.50? Oké, hogy csak 16 szavazat alapján, de wow.

2011-06-15 21:41:20 deviant (4) #15

nekem eddig teljes közöny. a legnagyobb baj, hogy kevés film van, ami érdekel. például a x-mennnel bár mindig is elvoltam, szerintem egyet sem néztem végig moziban. a transformers gyakorlatilag teljesen érdektelen két rossz rész után. a potterről meg leszoktam úgy a negyedik rész után. ezért is örülök a super 8-nak. spielberg ott áll mögötte, retró, eddig ismeretlen arcokkal dolgozik és abrams két eddigi filmjét is bőven szerettem ahhoz, hogy érdekeljen.

2011-06-15 21:26:24 Adam Taylor (5) #14

Nálam az eddigi blockbusterek egy átlagos "jó" színvonalat hoztak nagyobb kilengés nélkül...szerintem a Super 8 áll nyerésre így nyár közepén :)
Baromi jó filmélmény és már most kedvet érzek én is hogy újranézzem, de...nem tökéletes egyáltalán, még ha ez a jó érzés a filmmel kapcsolatban feledteti is utólag a hibákat, de azok csak ott vannak.

2011-06-15 20:47:49 BonnyJohnny (4) #13

Igen. Ezen már múltkor is meglepődtem, hogy így véled. :) Szerintem idén csak az X-Men volt az a film, ami egyértelműen jó (bár ott is maradt némi negatív véleményem). Eddig az az idei év legjobb mainstream filmje szerintem, amit jó eséllyel ez a film dönt meg. Legalábbis ezzel az elvárással fogok beülni rá, ami miatt könnyen okozhat csalódást is. :(

2011-06-15 20:31:21 Olórin (4) #12

Részemről, az idei nyári szezon meglepően jó eddig, egyedül a Karib 4 volt pocsék. Persze már itt toporog a sarkon az új Transformers, az minden bizonnyal kompenzál majd...

előzmény: deviant (#11)

2011-06-15 20:27:03 deviant (4) #11

holnap mi is megnézzük, szerintem függetlenül attól, hogy jó lesz-e vagy sem, jól fogok szórakozni. és ez az, ami nem mondható el (ez sem) az eddigi nyár filmjeiről.

2011-06-15 19:47:12 wayage (5) #10

Jaj, de jó olvasni a sok jó kritikát:) Valamiért annak is örülök, hogy film nem hibátlan, nem tökéletes:) J.J. Abrams Star Trekjét is azért tartom remek filmnek, mivel sikerült (jamamurát idézve) előcsalogatni a bennem lakozó 10-12 éves gyereket, aki az eredeti Star Warsért rajongott. Ez a film mindenképpen moziban nézős, de csak sajnos jövő héten.

2011-06-15 18:13:00 BonnyJohnny (4) #9

Számomra a Karib 4 után ez a legjobban várt film az idén (nagyjából mióta az első trailert láttam a filmből, azt hiszem, még tavaly). A megelőlegezett bizalom mellett pedig az Aeon Fluxos és a Geekblogos cikk is megerősített, mivel hosszú ideje az első mainstream film, amit egyöntetűen dicsér mind a kettő. :)

2011-06-15 17:38:35 Zalaba Ferenc (4) #8

Amennyiben elő tudod csalogatni magadból a benned lakozó 10-12 éves gyermeket, akkor ez a film egy csoda. Amúgy meg egy izgi rémfilm.

2011-06-15 15:26:08 limupei (4) #7

+ Alias. És a sorozatoknál amúgy sem az számít ki rendezte, hanem hogy ki a szellemi atyja. Az pedig ő volt.

2011-06-15 15:10:09 Adam Taylor (5) #6

Az MIIP3-at nem láttam, így a sorozatokra és a Star Trekre gondoltam.

2011-06-15 15:02:56 BonnyJohnny (4) #5

Talán a Lostra és a Rejtélyre lehet még gondolni. Igaz, azok sorozatok, és inkább producer volt. Pár részt rendezett csak mindkettőből.

2011-06-15 14:56:03 Ron (5) #4

"Abrams- ahogy már bizonyította- vérprofi, és még stílusa is van, ami most nem bújik elő annyira markánsan, mint korábbi alkotásainál." - A Star Trekben vagy a MIIP3-ban bújt elő az a stílus?

2011-06-15 14:27:21 Olórin (4) #3

Nagyszerű lehetne, ha nem fulladna ki a végére. Így csak szimplán jó.

2011-06-15 12:56:30 Adam Taylor (5) #2

Nagyon vacillálok, hogy 4-est vagy 5-öst adjak, most rányomom a jobb osztályzatot, aztán ez lehetséges hogy változni fog.
A Super 8 semmi olyat nem tartalmaz, amit ne láttunk volna, sőt, nagyon kevés olyat, ami a Spielberg-Abrams összevont filmográfiából eddig kimaradt. Ennek ellenére az unalom helyett a kényelmes szemlélődés volt jellemző a film alatt- nem hiába, Abrams- ahogy már bizonyította- vérprofi, és még stílusa is van, ami most nem bújik elő annyira markánsan, mint korábbi alkotásainál. A feszültség a helyén van, a történet a maga nagyrészt kiszámítható medrében folyik, a humor elbűvölő és remek, egyedül az érzelmesebb pillanatoknál rezeg a léc, ám többségében a bájos és jól teljesítő szereplők (különösen Fanning), valamint a hangulat ezeket a csomókat is megoldja.
Az összes gyerek kidolgozására, a tökéletes retro-hangulatra és a rejtélyre egyszerre nem volt azonban elég az idő/energia, így mindegyik csorbult egy picit. A film azonban a maga nyári blockbuster-berkeiben remekül működik, és mint ilyen, nálam átvette a vezetést idén.

2011-06-06 09:09:49 Olórin (4) #1

Hivatalos képregény prequel a filmhez, Abrams tollából. Nyolc oldal (az utolsó panel töküres - vállalkozó kedvűek rajzolhatják meg egy verseny keretei közt), kiderül belőle egy s más, ami a trailerekből nem...
Mellesleg az első kritikák egész jók, de azért elszállva nem nagyon vannak a filmtől.