Miracle (2004) ☆ 👁

Csoda a jégen

(Gavin O'Connor)

amerikai-kanadai dráma, sportfilm, történelmi film

2012-02-04 17:15:10 Korben (4) #7

Ahhoz képest h hidegen hagy a jégkorong,nagyon élveztem ezt a filmet!

2012-02-04 17:05:46 Korben (4) #6

Hiányos a tudásod yoseee!!
Magyar embernek persze az 1993-ban bemutatott Csúcsfejek c. film jut eszébe,DE!
A 70-es években A Saturday Night Live c. amerikai műsorban Dan Aykroyd jópárszor eljátszotta a 'csúcsfejes' szerepét(ezt a műsort mo.-on sosem mutatták be). Az egy más dolog h 93-ban készített egy moziváltozatot is. Bizonyíték, ld a linket:

Mielőtt fikázol egy filmet,nézzél jól körül!

előzmény: yoseee (#5)

2011-09-07 03:31:53 yoseee (3) #5

A story jó,de a kivitelezés...Amikor Craig Patrick csodálkozik,hogy Herb Brooks 1980-ban nem ismeri az 1993-ban bemutatott Csúcsfejek című filmet,az pl. vicces jelenet.:)

2011-05-31 04:24:21 datsyuk (5) #4

5-os, de csak azért, mert 6-ost nem lehet adni. Érdekesség képpen utána lehet nézni a neten, hogy mennyire hiteles a történet, ami az eredményeket illeti. Sport film, tehát elvárásom annyi volt, hogy tudjak drukkolni a filmben szereplő csapatnak és hiteles és jó legyen a meccs része. Mindkettő teljesen tökéletesre sikeredett. Végig izgalmas a film, és több jelenet is hátborzongató. Én az USA-ban élek, és bizony a hazaszeretet sohasem lehet elég szerintük egy ilyen filmben. Sport kategóriában nálam dobogós.

2011-04-25 00:52:08 PG (3) #3

Pedig a legegyszerűbb válasz ott a filmben: pár nappal korábban 10:3-ra leverték őket.
Egy párhuzam: az Aranycsapat 8:3-ra verte a németeket, pár nappal később elvesztette a döntőt.

előzmény: Ivan/ (#1)

2006-11-25 13:48:04 wayage (5) #2

Nem tehetek róla, de én is imádom a hokit.Ez a film pedig ebben a témában a legjobb! Nagyon féltem, hogy túlzott amerika dicsőítés fog belőle áradni. De nem így lett. Monjuk inkább úgy, hogy csak egy kicsit rezgett a léc...

2005-09-29 08:26:27 Ivan/ (4) #1

Csoda a jégen (Miracle)

Mivel iszonyat nagy hockey rajongó vagyok, így ez a film nem maradhatott ki nálam.
Igazán elvárásaim nem voltak mikor leültem elé, szimplán reméltem csak, hogy egy közepesnél valamivel jobb sportfilmet azért kapni fogok. Ehez képest valami iszonyat nagy meglepetésben volt részem! Szinte az elejétől a végéig jó a film! A meccs jelenetek baromira jók, a színészek többé kevésbé jók, (főleg Kurt barátunk) és a történetvezetés is viszonylag korrektnek mondható. Az egyedüli ami picit rontott az összképen az, hogy amcsi barátaink nagy patriotizmuasa megint előjön rendesen és bizony ez néha már fárasztó, dehát ez van és ilyen témájú filmeknél náluk ez mint tudjuk alapkövetelmény!

(mai napig nem értem, hogy ez a nevenincs fiatalokból álló csapat, hogy a fenébe verte le a Szovijetunió világklasszis alakulatát)