Coriolanus (2011) ☆ 👁

(Ralph Fiennes)

angol dráma, háborús film

2,9

2019-11-26 14:26:58 Ragemarci (2) #6

Shakespeare darabjának 21.századi feldolgozása géppisztolyos katonákkal és szélsőbalos tüntetőkkel. Mielőtt esetleg valaki egy kosztümös kalandfilmre számít. A magyar felirat Petőfi fordítását követi. A film amúgy a rendezésen(Fiennes és az "akciójelenetek") valamint a siralmas operatőri munkán csúszik el, nálam legalábbis.

2017-08-09 21:15:07 Jill (4) #5

Összességében tetszett, de ha igazán pergő, szenvedélyes verziót akartok látni, a Donmar Warehouse pár éve készült produkcióját ajánlom - teljesebb szöveg, mégis sodróbb. Plusz Tom Hiddleston >>>>>>>> Voldemort.

2012-06-26 18:13:04 Cosmopolite (2) #4

Bármennyire is szerettem volna, nem tudtam végignézni. Mindenevő vagyok, de ezt nem bírtam bevenni, pedig többször nekifutottam. Bennem, vagy a "készülékben" lehet a hiba ...

2012-06-12 20:52:57 Dió (2) #3

Hát Ralph, ez nem jött össze. Utoljára a Rómeó+Júlia alatt éreztem így magam, de ez annál is több sebből vérzik. Csak azért nem egyes, mert nincs jogom úgy rányomni, hogy fogalmam sincs, mi történt az utolsó nyolcvan percben (hátha ott eszébe jutott Fiennesnek, hogyan kéne összekapni ezt a sz.rt, bár kétlem).

2012-05-06 21:50:20 nandras (2) #2

készült már több hasonló stílusú shakespeare feldolgozás, többnyire jól, vagy nagyon jól sikerültek.
a III. richard pl. egyenesen ütősebbre sikeredett, mint számtalan "korhű" előadás - igaz, ehhez nem volt elég a ragyogó rendezés, kellett mckellen zsenialitása is, de ugyanígy nagyszerű volt, a di caprio féle rómeó is.
ez a film, ez a feldolgozás azonban tévedés.
amíg néztem, végig az volt az érzésem, hogy valami komoly műszaki baki történt, és összekeveredett egy színházi elődás hangsávja, egy akciófilm képeivel és az eredmény inkább kuncogásra, mint a mondanivaló átélésére ösztönzött.
mondjuk, az is igaz, hogy a coriolanus nem éppen a shakespeari életmű csúcsa...

2012-05-01 17:03:35 jorgecosta (4) #1

erőteljes darab. formanyelve ugyan nem új, de a megvalósítás tökéletes. fiennes, butler, vanessa redgrave, brian cox mind-mind jól játszanak.