The Roommate (2011) ☆ 👁

(Christian E. Christiansen)

amerikai dráma, horror, thriller

2,4

2023-03-31 11:19:42 Bateman (3) #8

Pihepuha pszichológiai tini-thriller. A 90-es évek végén, 2000-es évek elején divatos thrillerek struktúráját nyúlja, ezért a cselekmény minden egyes mozzanatát előre lehet vágni. Meglepő módon mégis elszórakoztatott. Leighton Meester egész jól alakít, a filmzene és betétdalok jók, szóval a mozi hozza a minimális kötelezőt. Az elvárások földszintig csavarása után egy limonádé szórakozásnak megteszi, jobb napokon akár még egy halovány háromcsillagot is megér.

2017-11-26 21:09:04 GothMan (3) #7

A tegnapi Boldog halálnapot mozi után még bevállaltam egy csajos thrillert estére, és őszintén szólva ezt sem találtam rosszabbnak, mint a másikat. Sablonos, kiszámítható, stb, de teljesen szórakoztató a maga módján, ráadásul a két főszereplőt az ember úgy is elnézegetné másfél órát, hogy semmi sem történik. Itt meg azért volt sex/drugs/rocknroll dögivel. :)

2017-10-23 17:26:02 BonnyJohnny (1) #6

Kiszámítható, feszültségmentes, sablonos, unalmas, felszínes, erőltetett, súlytalan, gagyi.
Én nem találtam okot a kettes osztályzatra.

2017-10-22 16:17:44 Reaper (2) #5

Azt akartam én is írni, hogy ez kb az Egyedülálló nő megosztaná című film, csak annak a light átirata. Ez a catfight a végén... huhh... :D Visítás, nyávogás az van!

A szereplők sablonosak, unalmasak. Talán Rebecca karakterére több figyelmet szentelhettek volna. Megtudni mióta beteg, pontosan mi baja, ésatöbbi. Rengeteg érdekes téma lehetett volna, de ahhoz már dolgoznia is kellett volna az egész stábnak.

Csak azért kap kettő pontot, mert ebből a filmből ismertem meg az Empire Of The Sun - We Are The People című számát, ami viszont nagyon jó zene! :)

Teljességgel kihagyható a film egyébként, senki nem veszít a kihagyásával semmit.

2012-07-16 10:48:14 unborn12 (2) #4

Az alapsztori pofátlanul egyszerű mégis kiválóan alkalmas az idegek pattanásig való feszítésére. Viszont a kivitelezés ezt nem teszi lehetővé. Kidolgozatlan, logikátlan, kiszámítható ráadásul unalmasan indít és a végkifejlet is elég tré lett. Vérciki rendezés, szürke karakterek és nem utolsó sorban semmi izgalom.

2012-03-30 09:27:14 mokiszin (2) #3

sajnos ezzel a filmmel az a baj, hogy tarrbélai hosszúságokba nyúlik (ill ezt érzed a reális 90 perc alatt), a forgatókönyv üres, a színészek végig hazudják - ők maguk sem hiszik el amit beszélnek - ez a rendezőt szemmel láthatóan nem zavarta, és a zene borzalom.
minden.nő.szép,minden.pasi.görögisten

2011-08-15 14:46:36 Adam Taylor (2) #2

Végtelenül kiszámítható és unalmas sablon-thriller.

2011-05-25 21:56:10 THE (2) #1

Gyakorlatilag az Egyedülálló nő megosztaná című film, új köntösben, gyengébb rendezésben.