Incendies (2010) ☆ 👁

2019-03-26 09:21:47 Ugor (?) #34

Értem, kösz!

előzmény: hhgygy (#33)

2019-03-26 08:41:17 hhgygy (4) #33

Csak annyi, hogy Alföldi színészválasztásai és egyes megoldásai nem tetszettek. A megrendülésfaktor pedig azért nem működött nálam, mert a filmet már kétszer láttam előtte.

2019-03-26 02:16:09 Ugor (?) #32

Ezen már egy ideje gondolkodtam, hogy hogyan lehet, hogy rád meg így hatott. Engem úgy megviselt, hogy alig találtam haza színház után, egy üres, kifacsart szivacs maradt bennem, semmi más. Te például mekkora dózisú emberi szenvedést tartottál volna méltányosabbnak a belépőjegy áráért?

előzmény: hhgygy (#31)

2019-03-25 23:25:04 hhgygy (4) #31

Sajnos, a színházi változat nem volt annyira jó, hiába a nagy felhajtás körülötte, pedig nagyon vártam.
Mondjuk egy ilyen bonyolult és sok idősíkon játszódó sztorit nehéz is színházasítani.

előzmény: hhgygy (#22)

2018-09-26 14:22:42 andraas (4) #30

A filmben elhangzik hogy Nihadot 1970 májusában adták árvaházba. Ha az anya 1949-ben született, az első fiát 21 éves korában szülte.

A libanoni polgárháború 15 éven át tartott, 1975-től 1990 végéig.

Az anyát 15 éven át tartották börtönben, tehát valószínűleg a háború elején követhette el a merényletet.

Az iskolai pedellus azt mondja hogy megvárták amíg megszüli a gyerekeket, és utána elengedték.
1990 környékén Nihad 18-20 éves lehetett, az anya 40 körül.

Ha az ikrek 1989-1990 környékén születtek, akkor 2009-ben 19-20 évesek.

A közjegyző azt mondja hogy az anya 18 évig volt a titkárnője, ha 2009-ben halt meg, akkor 1991-ben állt nála munkába.

Az elején, a lányt tanársegédnek nevezi a professzor, ami a főiskolai szint elvégzését feltételezi. Ebből az következik hogy 1988 környékén született.

Gyengén, de kijön a matek.

2018-02-08 20:28:10 Leo_Stotch (4) #29

Nagy mozi, egy nagy rendező tehetségtől. Régóta szerettem volna pótolni.
Villeneuve olyan mint a két Anderson (egyik sem Jovovich férje :)) vagy Nolan, Jackson, Payne.. Érdekes, különleges mozikat csinál. Nem feltétlenül mesterművek, de mindig elámulok tőlük.

Itt is micsoda történet, micsoda hangulat van! A vége is letaglóz... bár ott lett biztos, hogy a testvér egyben apa is, mikor megerőszakolta a nőt a börtönben, ugyanúgy néz mint az elején mikor a haját nyírják, meg mutatják a bakancsot is, utalva, ott a 3 pont a sarkán. De a legnagyobb jelenet a buszos.

Villeneuve! Minden következő filmre oda fogok figyelni.

2017-06-24 10:49:37 BonnyJohnny (4) #28

Villeneuve-öt napjaink egyik legjobbjának tartom, de pl. az Enemy valami olyan szinten nem jött be, hogy nem tudom. És valahogy ez is "csak" négyes lett. :/ Majd ecce. :)

2017-06-24 10:38:50 Dió (5) #27

A sírfelirat konkrétan látható benne, úgyhogy arra jól emlékszel. A többit meg majd egyszer nézd újra, mert jó film, és megbeszéljük :)

2017-06-24 09:01:18 BonnyJohnny (4) #26

Ennyi idő után nem tudom. Lehet el is hangzik valami utalás. Vagy az, hogy akkor volt 25 éves, és onnan számoltam vissza. Mint írtam is, a sírfeliratról tudni, hogy 60 éves. De pl. már erre sem emlékszem. Lehet, hasonló félinformációs utalás.

2017-06-24 08:32:53 Dió (5) #25

Hát igen, pont ezzel lőtt öngólt magának Villeneuve, hogy 10 évvel idősebb színészeket talált, ha tényleg ennyi idősek a való életben, mint ahogy írod - pedig az életkor a filmben a csavar szempontjából nem kicsit lett volna fontos. Mindenesetre ha csak ez a forrásod (azért kérdeztem, mert azt hittem, ezek a számok a filmben is elhangzottak, csak én nem vettem észre), akkor ez nem plot hole, csak casting hiba, amely esetben én meghagyom egy jótékony ötösön.

2017-06-24 06:41:02 BonnyJohnny (4) #24

Ennyi idő után nem tudom. Talán a színésznő korából következtettem (ami 29), vagy az ikerbátyjáéból (ami 36).

2017-06-23 23:34:20 Dió (5) #23

Most fejeztem be az újranézést, és hasonló a problémám. Elsőre nem tűnt fel, de most másodszorra nekem is plot hole-tól bűzlik kicsit a dolog, bár nem nagyon tudom egyelőre számokba önteni a problémámat. Egyelőre az lenne a kérdésem, hogy honnan veszed, hogy 35 évvel ezelőtt ejtették teherbe? Ez nálam annyiból kizárt, hogy a lánya (Jeanne) nem lehet 35 éves. Nem is néz ki annyinak, és ugye még egyetemen tanul. Igazából ha azt valaki meg tudná mondani, hogy a lány most hány éves, onnan vissza lehetne fejteni. Mert egyelőre ott tartok, hogy ha Jeanne 30 éves (nekem annyinak néz ki), akkor az anyja is 30 éves volt, amikor az ikreket megszülte. Azt megelőzően 15 évet ült börtönben, a börtön előtt 1-2 évet egyetemen volt. Tehát 13-14 évesen szülte volna az első gyereket? Ez kurvára nem stimmel, meg így sem. Max azt tudom elképzelni, hogy Jeanne még csak 24-25 éves, amely esetben stimmel a matek, de akkor még az anyját Villeneuvenek, hogy nem tudott olyan színészeket találni (és itt a fiúról, sőt a fiatalkori anyáról is beszélek), akik nem néznek ki minimum fél évtizeddel idősebbnek.

2017-01-12 17:17:44 hhgygy (4) #22

Alföldi Róbert rendezésének hírére újranéztem, alig várom, hogy láthassam kedvencemet, Kováts Adélt a szörnyű sorsú mama szerepében, biztos kifacsarja az előadás, de katartikus lehet. (Persze a film ismerete nélkül még olyanabb lenne, de mivel egyszer már korábban úgyis láttam, erről lemaradok)

2016-03-23 13:13:29 Leo_Stotch (4) #21

Keresgéltem kicsit, magyarul semmi, amit találtam, azon meg egy nyamvadt felirat sincs...

2016-03-23 12:42:08 csabaga (?) #20

Igen,megjelent.Közben utánanéztem a kedvenc tékámban és ott nincsen meg,ezek szerint csak tervezték ha minden igaz...

előzmény: Leo_Stotch (#19)

2016-03-23 09:41:56 Leo_Stotch (4) #19

Bakancslistám egyik kiemelkedő helyén van, de itt klföldön nehéz hozzájutni magyarul.
Megjelent egyáltalán otthon dvd-n?

2016-03-23 08:45:04 acidphase (5) #18

És milyen kevesen osztályozták itt a KT-n ahhoz képest h imdb-n is top250-es simán.. nálam amugy második megnézésre lett 4-röl 5-ös..

2016-03-22 22:44:44 erasto (5) #17

Kb fel eve lattam, akkor 4-est adtam ra... De most, hogy meglattam a cimet, egybol bevillantak azok a kitorolhetetlen kepek es az akkor erzett benyomasok... BIGFIVE!!!

2016-01-03 23:38:18 Korben (5) #16

Ezt a filmet nem kell mindenkinek látnia, aki szórakozni akar, az ne nézze meg. Ez egy velejéig kemény dráma!

2014-01-13 11:30:20 BonnyJohnny (4) #15

Nálam (is) végig a négyes-ötös határán táncoló erős négyes volt a végéig. És szerintem (is) a vége lett volna hivatott eldönteni az osztályzatot, és nálam (is) lefelé kerekített. Nemcsak, hogy erőltetett, de ha utánaszámoltok, hogy a hatvan éves (sírfeliratból kiderül) nőt 35 évvel ezelőtt ejtették teherbe, akkor 25 éves volt. Tehát az elveszett fia, akkor max tizenéves lehetett.

2013-05-29 19:37:56 Kalevala (5) #14

Örülök, hogy reklámozod a filmet! Nagyon-nagyon-nagyon megérdemli!!

2013-05-29 19:09:21 ChrisAdam (5) #13

A zene.

Istenem, micsoda film volt ez te jóságos!!!! Kiráz a hideg, ha rágondolok. Egész nap ezen kattogtam. Mindenkinek látni kell, ugye megígéritek, hogy megnézitek???
Hú.

2013-05-29 06:47:10 ChrisAdam (5) #12

Gyönyörű, kíméletlen, hatásos és rendkívül megindító film, engem tegnap este nagyon megvágott, nem is bírtam írni, de még ma reggel sem sikerül hosszasan írnom, de minek is... Zseniális, tökéletes, a végével együtt, úgy ahogy van. Van néhány jelenet, amikor leesett az állam, annyira jól meg volt komponálva. Az a zene... istenem, ilyen filmekért érdemes élni.
Zseniális, mindenkinek látni kell. Nem szoktam mostanában már százalékolni, de most jobbam érzem magam, ha ideírom, hogy
100%!

Köszönöm, köszönöm flake!!!

2013-04-09 10:46:40 Kalevala (5) #11

Erre a filmre kellett aludnom egyet! Iszonyatosan kemény és az ember velejéig sokkol, de – lehet, hogy naiv vagyok – mintha egy kis reménysugár is pislákolna, hogy szeretettel le lehet gyözni az öldöklést. . Lehet, hogy ez most nagyon giccsesen hangzik és csak filmekben alkalmazható, a való életben nem, de nem lenne jó hinni benne?? Pont a film végét tartom szenzációsnak, egy dramaturgiai csavarintás, ami a képünkbe vágja, hogy embertelen körülmények olyan embertelen cselekedeteket szülnek, amiket józan ésszel fel se lehet fogni. És mert nem tudom felfogni vagy nem akarom elhinni, vagy túlzásnak tartom, pont ekkor érzem, hogy a leirt helyzetben sajnos MINDEN lehetséges és hihetö.

2013-01-11 23:37:01 Xuja (4) #10

Nem tudom, mi a bajotok a befejezéssel, nálam pont az adta a katarzist. Amúgy nagyon szépen végigvitt film, olyan tipikus IMDB 250-es.

2012-02-25 07:45:47 HejjaX (5) #9

Ez az érv most komoly volt? Oidipus király és Shakespeare? Meg József Attila?Ezek a klasszikusok akkor innentől minden túlbonyolított, életszerűtlen csavart és befejezést (netán hülyeséget) igazolnak?Amúgy Lándzsarázó nem éppen a történeteiről volt híres és a témáit sem a valóságból vette. Ödipusz története meg alvilágról és görög istenekről is szól, hát az aztán igaz és valódi. Jó, hogy nem a(z amúgy zseniális) görög mitológiát használjuk innentől a hitelesség fokmérőjének...Anyhow, közben csak megadtam rá az ötöst...

előzmény: pimpi (#6)

2012-01-23 18:44:46 ChYga (?) #8

Caararuuku-val tökéletesen egyet kell hogy értsek.

2012-01-16 14:20:03 Caararuuku (4) #7

Hát azért erős túlzás ezt a filmet Shakespeare-hez hasonlítani, azt gondolom te is érzed. És igen, erőltetett a vége, legalábbis teljesen nem illik a film többi részéhez, ez a befejezés egyébként akár jó is lehetne egy krimi végén, de nem egy ilyen dráma végén, aminek az ereje nagyrészt az életszerűségében áll.

előzmény: pimpi (#6)

2011-11-24 14:50:04 pimpi (5) #6

Akkor az Oidipus király is erőltetett? meg az összes Shakespeare is gondolom

ez mélyebb volt annál minthogy csak bemutassa a közel-keleti konfliktust, vagy elmondjon egy sztorit. "az igazat írd ne csak a valódit!"

előzmény: HejjaX (#1)

2011-10-12 21:16:56 hellasverona (5) #5

Nem szokványos,de annál keményebb film.Érdemes egyszer megnézni.

2011-10-06 12:44:18 Kalti (4) #4

A film közben felkaptam a fejem a zenéjére, mondom jééé ez tiszta Radiohead, aztán utánaolvastam és tényleg az volt :), viszont nekem nagyon furcsa volt a brit banda zenéjét egy ilyen alkotásban hallani, valahogy nagyon kilógott innen. Amúgy a film valóban remek és sokkoló.

2011-09-29 22:36:23 limupei (4) #3

Ez így van. Kíméletlenebb, szebb, profibb. És a vége nagyon szíven talált.

2011-09-29 22:16:27 zéel (4) #2

Sokkal jobb, mint az Oscar nyertes Jobb világ.

2011-05-03 18:12:34 HejjaX (5) #1

az utolsó negyedóra előtt csont nélküli ötösre állt a film, de az utolsó fordulat Abou Tarek személyazonosságát illetően rohadtul erőltetett és felesleges volt. imádkoztam, hogy ne ez legyen a megoldás, hogy Nihad May csak egy kínzósegéd legyen vagy ilyesmi - de csak egy lett a kettőből, a fene egye meg. piszok nagy kár érte, mert az addig hihető sztori rögtön összeomlott számomra. addig hiteles volt, érdekes és egyben letaglózó, utána pedig feleslegesen túlspilázott és művi.azért egy erős 4-es így is jár neki, azért pedig külön kap egy piros pontot, hogy a libanoni történelem e szégyenletes korszakát ilyen érzékletesen mutatja be.