Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro (2010) ☆ 👁

(José Padilha)

brazil akciófilm, krimi, thriller

4,4

2017-05-26 17:50:23 MicaHiro (4) #17

Nekem is hasonló érzéseim voltak.

Hozzátenném még, hogy kicsit fájt, hogy nem mer a film mélyebbre menni. Mert fontos dolog a rendszerkritika, és már a szándékot is értékelem (ezért a 4-es), de jobb lett volna valami összetettebb kritikát mondani annál, mint hogy korruptak a rendőrök és a politikusok. Nem mintha ez nem lenne igaz, de egyrészt vannak azért más problémák is mindenhol, másrészt ez csak a felszín. A korrupció is kialakul valamiért, ennek az okait kellett volna feltárni egy 5-öshöz.

előzmény: agymosott09 (#16)

2016-03-28 21:11:06 agymosott09 (4) #16

A korábbi hozzászólók többségével egyetértésben erősebbnek látom, mint az első részt. Egészen pontosan úgy fogalmaznék, hogy a második epizód teszi a helyére ideológiailag és mondanivaló tekintetében az elsőt. Az első részt nézve kicsit olyan érzésem volt, hogy bár mint mozi jó, de valami rendkívül káros "rendpárti" ideológiát népszerűsít közben, itt viszont végül a helyükre kerültek a dolgok.

2013-04-07 13:06:41 Tenebra (5) #15

Igen, pontosan. És szerintem ezt a filmet így két módon lehetne folytatni: 1. a főhősnek kinyírják a családját, és így beleveti magát a csak halált hozó munkába;
2. még feljebb bukik, és maga is politikussá kellene, hogy váljon, ami még ellentmondásosabbá tenné, mint amilyen e részben volt (két tűz között).

3. részt, most! :D

2013-04-07 12:59:50 tomside (5) #14

Ten, jól mondod, az utolsó mondatodhoz tennék csak annyit hozzá, hogy ezzel pedig a film "végső üzenete" - legalább is felém -, hogy csak a karnyújtásnyi közelségben tarthatsz rendet vagy kereshetsz megnyugvást.

2013-04-07 12:44:32 Tenebra (5) #13

Nagyon jó, nagyon jó. Olyan ez az eset, akár a Francia kapcsolat I-II-nél. Igaz, itt az első rész is nagyon tetszett (a Francia kapcsolatnál nem annyira), de a II... Ez megfordítja az elsőt, és bár ugye ott is volt már korrupció, de alavetően az elitosztag körül mítosz alakult ki. Az a végső lövés annak a végén elégtétel volt a néző számára is. Itt viszont, ahogy Popeye Doyle-ból egy idiótát csinál Frankenheimer, úgy itt is szertefoszlik az elitosztag hősiessége. Persze frappánsan a jó öreg Nascimento ebből kikerül, és kívülről szemléli a dolgokat valamennyire, így nem merül el a mocsokban. Kicsit olyan volt, mint egy noir-zsaru, aki reménytelenül harcol a korrupció és a mocsok ellen, de ugye sok haszna nem lesz sajnos. Hiszen, ahogy a film konklúziója is mondja, jönnek másik mocskos politikusok.

Eleinte egyébként azt hittem, arra fog kimenni a játék, hogy van a köcsög liberális, aki ellenzi a börtönöket, és van a jobboldali elitosztag, és majd a film egy jobboldali propaganda lesz az elitosztagnak. :D De szerencsére nem így lett. Döbbenetes fordulatok színezik át ezt a gondolatot. És végső soron a film azt mondja: egyik oldal sem jobb.

Szóval egy kiábrándító, valóban sokkal drámaibb, deheroizáló, vagy inkább elégikus film ez az ottani állapotokról. 3. rész talán azért nem is készült, mert olyan hasztalan lenne egy rókabőrt lehúzni a témáról, amilyen hasztalan egy-egy becsületes embernek szembeszállni a korrupt vezetőkkel és pincsikutyáikkal, a tömeggel.

Ettől függetlenül még kéne egy harmadik rész, ha ilyen minőségi lenne. Mert ezt az ember elnézné annak ellenére, hogy sajnos a kiábrándító valóságról szól, ami már egyáltalán nemcsak Brazília problémája. Hiszen nézzünk csak körül: a jog és a korrpució itthon is megköti az igazságszolgáltatás kezét, és a bűnözők ámokfuthatnak, az ártatlanok meg szenvednek.
De legalább ugye a fia felébred a kómából. Ennyi pozitívuma van a film lezárásában

2013-03-19 03:20:19 tomside (5) #12

És Padilha újrázza a Robotzsarut..... ez egy tripla vagy semmivel kecsegtet/fenyeget. Alig várom!

2013-03-18 09:24:02 tomside (5) #11

Mindig megfogadom, hogy nem fogok "All time TOP 20"-ban gondolkodni, de ez biztosan benne lenne! :)

2013-03-17 23:33:58 BonnyJohnny (5) #10

Komplexebb, mélyre (vagy inkább magasabbra) ható film, erősebb érzelmekkel, kevesebb (de továbbra is minőségi) akcióval.
Az első résznél még sokan ingadoznak a zseniális osztályzat körül (én arra is megadtam), de ez már valóban kifogástalan.

2013-02-22 14:34:22 slawter (5) #9

Számomra alapmű lett az elsővel együtt.

2012-11-05 16:47:20 Lil Martin (5) #8

fúúúha, bevallom, nekem az első jobban tetszett. de talán csak azért, mert jobban bírom a nyomornegyedes feelingű filmeket, mint ezeket a magasabb köröket feszegető témájúkat.

2012-09-22 11:25:10 tomside (5) #7

HATOS-HATOS-HATOS-HATOS!

óriási ez a film.
Az első is iszonyat kemény volt, de ez...!!!
Huhh.

Azért azt kiírni a legelejére, amit! :)))))
Meg amikor elmondja, hogy össz-vissz 6-7 képviselő becsületes a parlamentben, a többi korrupt disznó. Az kemény.

2012-09-10 06:56:26 Jereváni Rádió (4) #6

Tényleg jobb, kevesebb az akció, de csavarosabb és feszültebb lett, mint az első rész. Padilha azonban továbbra sem tud ötöst hozni nálam, jó a film, nincs benne semmi kivetnivaló, de valami hiányzik nekem a zseniálishoz.

2012-07-20 02:51:41 coles (4) #5

Érdekes, az Elit- vagy Halálosztag második része (A halálosztó elitcsapat – most más az ellenség?) talán jobb, mint az első. "Bemutatásával meg kellett várni a 2010-es választások végét"?!
A "Rendőrségi Különleges Műveletek Zászlóaljának" (B.O.P.E.) mindennapjairól megnéznék egy harmadik fejezetet is. Pauliwood csak kitermeli! Ám egyelőre inkább azért szurkolok, hogy J. Padilha el ne tolja a Robotzsaru [link] feltámasztását! S közben azon töröm kobakom', vajh kire hasonlít(hat) annyira Wagner Moura?!

2012-04-06 23:59:03 aka100 (5) #4

Nem tudom néztétek-e a Drót sorozatot, ugyanaz a tehetetlen düh kerített hatalmába a politikusokkal kapcsolatban, mint azt nézve.

2011-11-13 11:25:16 wayage (5) #3

Már az első rész is közel áll az ötöshöz, de a folytatásra már simán megadom. Izgalmas utazás a korrupció mélyére és igen, sokkal összetettebb az első résznél. Idáig nem voltam oda a Robotzsaru remake-ért, de ha tényleg José Padilha fogja rendezni, és ha nem szólnának nagyon bele, akár még jó dolog is kisülhet(ne) belőle.

2011-04-25 22:46:40 Tinuszka (5) #2

nekem jobban is tetszett, mint az első

2011-04-17 14:24:35 Olórin (5) #1

Legalább olyan jó, mint az első rész - szerencsére Padilhának volt annyi esze, hogy a tipikus folytatásokkal ellentétben ne ugyanazt csinálja meg másodszor is, ráadásul a korrupció, a rendszer elleni harcból egy sokkal komplexebb történet kerekedik ki, mint a drogbárók elleni csatározásból az elődben.