Priest (2011) ☆ 👁

A pap - Háború a vámpírok ellen

(Scott Charles Stewart)

amerikai akciófilm, fantasy, horror, sci-fi

2,3

2018-10-07 22:22:36 erahurka (3) #22

Annak idején én is utáltam ezt a filmet, most a rövidsége miatt bepróbáltam megint Netflixről, és nem is olyan rossz ez. Tetszett a világa és a látvány, a sztori vékony, de egy ilyen rövid filmhez elég. Viszont nem igazán gondolták át pár dolgot, ami eléggé le tudja húzni ha az ember végiggondolja mit látott.

2013-01-14 13:10:54 Ubul (2) #21

értékelhetetlennek ugyan nem az, de nagyon közel áll hozzá :D. Értékelhető momentumok: a képi világ, Maggie Q mellei :D talán ezek, amik eszembe jutottak. A Daybreakers ezerszer jobb mint ez volt.
Ott verte ki a biztosítékot igazán, mikor a kaptárszerűségben harcoltak Maggie-vel a szörny ellen, és ugrottak nagyokat, meg a csaj a köveket a fickó lába alá dobta, hogy aztán egyetlen suhintással a gyomrát felnyársalja a szörnynek. Vagy pl mikor még az elején leugrott a lyukba, és semmi baja nem lett. A végén a vonatban volt egy közös jelenetük, mentek Karl Urban felé mindketten a sráccal, látszik hogy lemaradt a srác, majd következő jelenetben már ő volt elől.

2011-11-17 23:44:28 limupei (1) #20

Hát nekem nem esik nehezemre: Ez egy értékelhetetlen celluloidhulladék.

előzmény: hellasverona (#19)

2011-11-17 23:30:52 hellasverona (3) #19

Nem tudnám azt mondani,hogy jó film,de azt sem,hogy rossz.

2011-11-06 01:20:39 Adam Taylor (2) #18

Épp az járt filmnézés közben az eszemben, hogy a Daybreakers mennyivel ötletesebb, izgalmasabb, jobb film :)
Egyébként szerintem a Légió sem akkor szar, ahogy azt a legtöbben harsogják, jó volt a látványvilága, volt benne kraft, egyes percekben kifejezetten izgalmasnak hatott; no, A pap-ból pont ezek hiányoznak. Meg egy értelmes mondat valamelyik szereplő szájából.

2011-10-23 20:39:12 Anphalas (2) #17

Rettentő unalmas és rossz. Csak azért nem egyes, mert valami miatt sikerült végig néznem. Nem láttam a légijót, de azt hiszem, ezek után nem is akarom megnézni. Sem pedig ennek a folytatását, ha véletlen csinálnak belőle.

2011-09-01 00:16:25 CyberDave (3) #16

A legértékelhetőbb dolog a filmben - ami nem egyszer szemet szúrt - Maggie formás kis keblei voltak. :D

2011-08-14 11:03:15 Sántha Orsolya (3) #15

Végül jobb volt, mint vártam és sokkal jobb, mint a Légió. Pörgős, nem nyújtották el feleslegesen. A környezet tényleg nagyon jó.

2011-08-02 10:41:00 Gasz András (2) #14

A pap - Háború a vámpírok ellen:

Bugyuta, szar történet, nagyon gyenge mellékszereplőkkel és alacsony költségvetéssel. (CGI a régi időket idézi) A zene, Plummer és Paul Bettany hozzák úgy ahogy amit zsigerből tudnak, de karakterüket így is szarul írták meg erről nem ők tehetnek. Van egy két látványosabb ötletesebb akciójelenet is de eltörpül a sok eltúlzott mellett.
Várható volt mondjuk az előzetesek után, hogy nem kapunk egy újabb Pengét pl.

2011-07-06 22:37:32 Hannibal Lecter (3) #13

Messze nem akkora katasztrófa, mint a Légió, sőt, helyenként egész vagány és látványos. A Daybreakersnél mindenképp jobb.

2011-06-26 15:41:52 kakukkka (2) #12

Izlestelen!

2011-06-23 00:59:36 Vajay Attila (3) #11

Talán a legjobban a Van Helsinghez hasonlítható a film minőségre. Körülbelül azt az élményt nyújtotta. A történetből adódóan túl sok meglepetést nem tartogat. Leginkább semennyit. Már unalomig csépelt kliséből áll az egész.
Ami viszont nekem érdekes volt a filmben, hogy nagyon érdekes világban játszódik ezáltal a képi világa is igen érdekes. Nekem ez tetszett.
Egy jobb történettel sokkal jobb film lehetett volna.

2011-06-19 16:04:02 Sántha Orsolya (3) #10

A fenébe! Most néztem meg a Légiót és ugyanez a pasas rendezte :( Nem sok jót vártam eddig sem, most már annyi sem maradt...

2011-06-15 00:15:29 mokiszin (2) #9

még csak most mutatták be és máris az év 5. legrosszabb filmje.... :)
egyre jobban érdekel!

2011-06-14 12:07:25 terika (2) #8

Mosolyogtam egyet Stephen Moyer, alias Bill Compton fővámpír a True Bloddból személyén, illetve Cam Gigandet személyén is. Van vámpír-film-széria szereplők, akik nem tudnak mást alakítani csak vámpírt vagy vámpír ellenes figurát? :D

Gondolkoztam a lényeken, amiket itt vámpírnak hívnak, mivel valaki itt elkezdte felsorolni milyen filmek vannak ebben a filmben ötvözve. Szóval a vámpírok, akik nem emberek keverékei, olyanok mint a Constantine-ban az alvilági lelketlen démonok (bár mondjuk pont a koponyájuk teteje hiányzik, de szemük nekik sincs, szóval ugyanott vagyunk).

Mellesleg igen unalmas film volt, összesen 3-4 értékelhető (!) akció jelenettel, ami szintén harmat gyenge volt.

2011-06-13 12:04:57 opposition (3) #7

Teljesen korrekt vámpíros akciófilm: agyatlan, kiszámítható, hentelős... :)

2011-06-13 08:32:55 fade out (3) #6

Elkapkodott, összemixelt valami, szerintem is. Valójában 2,5. Csak azért lett 3, mert érdekesnek tartom ezt a képi világot.

2011-06-12 14:48:27 Daemiaen (2) #5

Rendkívül rövid és összecsapott adaptáció, amelynek a legtöbb képkockájában ott rejlik valami többnek, valami jobbnak a lehetősége, de tehetség és elhivatottság nélkül ez nem jöhet ki. És még a kevés akciójelenet is kezdetlegesnek hat.

2011-06-09 07:40:50 THE (4) #4

A film kb 4 másik keveréke: Dredd biro, matrix, kaptár, van helsing, amiket szeretek, ezért az eredmény csak jó lehet.

2011-06-08 17:22:12 Bebek (2) #3

Ez egy nagy sz@r. Csak azért nem 1-es, mert sikerült végignézni...

2011-06-04 20:51:43 Rorschach (1) #2

Immáron eloszlott minden kételyem - a Légióval bemutatkozó Scott Stewart nem csak szárnypróbálgatásként hozta össze az imént említett borzalmat, hiába igyekszik, rossz rendező. Nem is kicsit.
A pap akár a Légió 2 címet is kaphatta volna. Ugyanaz a főszereplő és a rendező személye, mint annál, ugyanolyan szar a forgatókönyv, mint annál (sőt, ez még annál is lejjebb van, ezért fog szép kövér karót kapni a film, ha lehet majd osztályozni), ugyanúgy nem képes elfeledtetni a hiányosságokat az a négy perc látvány, ahogyan annál sem.
Komolyan mondom, minimum három órának tűnt a hetven perces film, azt hiszem, ez mindent elmond róla.

2011-06-04 17:50:38 VVega (1) #1

Rettenetes szörnyen rossz abszolút borzalmas semmi értelme minekvan gagyi.