Fast Five (2011) ☆ 👁

(Justin Lin)

amerikai akciófilm, krimi

3,4

[[Dennis McCarthy]]:
Minden részben valamit újítunk, így kiváncsian várom a hatodik részt, milyen új autót találunk.

[[Dennis McCarthy]]:
Nagyon kedvelek néhány autót, különösen az akkori új SEMA-t, ami az első részben fejtetőre állt, majd a negyedikben falnak rohant és felrobbant.

[[Dennis McCarthy]]:
Alacsonyabb fekvésű, divatosabb és erősebb autóra volt szükségünk és erősebb és látványosabb motort tettünk bele, de ugyan az az autó maradt.

[[Dennis McCarthy]]:
Teljesen szétszedtük a Chargert, mindent kiszedtünk belőle, lecseréltük az első, hátsó és alsó panelokat és a kábelrendszert, új kerékfelfüggesztést kapott és alacsonyabb útfekvésű lett.

[[Chris Morgan]]:
Ezek a fickók valójában utcai szamurájok és az autók a kardjaik.

[[Chris Morgan]]:
Egy szamurájhoz hasonló szerep volt ez, aki csak a kardjában bízott, ő az autójában, és mindig megjavította, ápolta.

Vin Diesel:
Amikor Mia azt mondja, hogy ez az autó egy átok számomra, ez egy kimondhatatlan érzés, egyszerre érzem, hogy odavagyok az autóért, ugyanakkor meg akarok szabadulni tőle.

[[Chris Morgan]]:
A szerepnek többnek kellett vennie egy jó vezetőjénél. Ez volt az az autó, ami megölte az apját. Egy vibráló szerep kellett.

Justin Lin:
A Gurkha erejének bemutatására tökéletes volt nekiereszteni egy Chargernek.

Dwayne Johnson:
Laposra döngöltem őket vele.

Dwayne Johnson:
Odavoltam a sportkocsikért és a többiért is, de azonnal a Ghurkát választottam, mert az pillanatok alatt ripityára törte bármelyiket.

[[Neal H. Moritz]]:
Nehéz volt megoldani az ugratásokat, négy különböző változatot próbáltunk ki, és mindet tudtuk használni.

[[Neal H. Moritz]]:
A Gurkhának a teljes utcára szüksége van, nem elég neki egy sáv.

Justin Lin:
Nagyszerű választás volt, de sok időt elvett a jelenetek forgatása, amíg kitaláltuk, hogyan tudjuk utcai jelenetekhez használni.

Dwayne Johnson:
3 másodperc alatt gyorsul fel 60-ra, és attól kezdve hihetetlen erős.

Dwayne Johnson:
Ez valóban tökéletes volt erre a szerepre.

[[Dennis McCarthy]]:
Ez egy Ford F-550-esen alapul, de kétszer olyan nehéz és páncélozott.

Dwayne Johnson:
A rendező szólt, hogy megtalálták számomra a legjobb autót, egy tíz tonnás Ghurkát.

Justin Lin:
Dwayne már önmagában egy hatalmas fickó és neki is egy masszívabb autóra volt szüksége.

Justin Lin:
Hobbsnak Rióba egy elpusztíthatatlan autóval kellett jönnie, ami passzol Dwayne megjelenéséhez.

Justin Lin:
Minden részben picit más karakterek vannak, és ezekhez a karakterehez passzoló autókat kell választani.

Paul Walker:
Négykerékmeghajtású, nehéz, erős autókra volt szükség, jó vontatóerővel.

Jack Gill:
A vontatáshoz erős és széles gumikra is szükség volt.

Jack Gill:
Speciális keretet és csörlőt építettünk az autók hátuljára és oldalára, hogy el tudják húzni a konténereket.

Paul Walker:
Egy tonnás konténert nem tudsz elhúzni könnyű autóval.

Jack Gill:
Szinkronban tudtuk felvenni, ahogy elindulnak a versenyzők, elhaladnak a lámpák alatt és egy külső kar révén az autókat körül tudtuk járni anélkül, hogy bárki a fejét kidugta volna.

[[Dennis McCarthy]]:
Csak SRT 8s-eket használtunk ugratáshoz, mert azokat kellett bemutatnunk a közönségnek.

[[Dennis McCarthy]]:
Nagyszerű ötlet volt és látványos jeleneteket tudtunk felvenni és átugrani velük nagyobb távolságokat is.

Jack Gill:
Felülre és alulra is tettünk kamerákat és így egyszerre láttuk, mit csinál a vezető, mi történik az autó körül és alatta is.

Jack Gill:
Két autót kaptunk és annyi alkatrészt, amiből egy nagyobb teljesítményű is ki tudtunk hozni.

Justin Lin:
Ez egy tökéletes időzítés volt, új rendőrségi autókkal jelentek meg a piacon, és nekünk pont rendőrségi autókra volt szükségünk.

[[Ralph Gilles]]:
A verseny jelenetben négy teljesen egyforma 2011-es Chargerst mutattunk be teljes pompázatukban, rendőrségi villogókkal

[[Neal H. Moritz]]:
Tyrese Gibsonnak rendőrségi lámpákat használva kellett megmutatnia hencegős oldalát.

[[Neal H. Moritz]]:
A film leglátványosabb jelenete az egymillió dolláros verseny.

Paul Walker:
Odavagyok érte, mert jól néz ki és fizikailag mindent kibír.

[[Dennis McCarthy]]:
A 911-est felturbóztuk, mert kipörgős jeleneteket kellett csinálni szűk helyen.

Paul Walker:
Az egyik legnehezebb feladat mesterien vezetni ezt az autót, de ha beletanulsz, a legjobbat tudod kihozni belőle.

Justin Lin:
Mondtam Paulnak, hogy fel kéne nőnie egy Porsche vezetésére és rögtön láttam a vigyorán, hogy egyetért velem.

Paul Walker:
Visszahoztuk a Suprat, az eddig készített legjobb japán autót, R34-et is használtunk és Brian odavan a Nissan Skyline-ért, míg én a 911-es Porschét szeretem.

Paul Walker:
Szerintem nagyszerűen szerepeltünk ezekkel az autókkal.

Justin Lin:
Az autók nem a fények és a kinézetük, hanem a motor és a teljesítmény miatt lettek látványosan jobbak.

Justin Lin:
Az ötödik részre bizonyítottuk, hogy ez a csapat képes fejlődni és felnőtté válni.

PG

A Gurkha erejét jobban demonstralhattak volna terepen bemutatva, mert valojaban arra szolgal.

PG

Amikor buckas terepen az autok elakadnak vagy alvazuk torik, a Gurkha gond nelkul tovabbmegy.

PG

Gurkhat volt modomban kiprobalni. Amikor egy auto elakad a sarban, ez tengelyig merulhet,egy ilyen akkor is kihuzza magat.

PG

Megmosolyogtató, hogy a rendőrnéni csak úgy beül a Ghurka vezetőülésébe és máris elhajt vele, mert a valóságban speciális vezetési engedély kell hozzá, és az elindítása és a vezetése is trükkös.