Tucker & Dale vs Evil (2010) ☆ 👁

(Eli Craig)

kanadai horror, paródia, vígjáték

3,6

2012-08-26 19:31:54 BonnyJohnny (4) #21

Nekem marhán tetszett a redneck horror story kiforgatása. De a film sajnos tényleg kifullad (ha nem is a felénél, de a kétharmadánál).
Az, hogy nem bukkant fel az "evil", szerintem nem hátrány. A történet eleve nem arra épült.
Persze nem ér fel az Evil Dead vagy Braindead szintjére, de egy mai horrorvígjáték (mondjuk egy Zombieland) mellé oda rakható.

2012-07-29 07:48:58 ChrisAdam (4) #20

Nagyon jó szórakozás volt és bár egész végig vártam, hogy felbukkanjon az Evil, nem bántam meg, hisz helyette kaptam sok poént, két szerethető figurát és egy nagyon jó csajt. A félreértések garmada néha már erőltetett volt és Chad bepöccenése is. De tényleg király és én nem is jelölném meg a horrort, mert egyáltalán nem lehetett megborzongani. A végén, mikor kiderült, hogy Cad a sorozatgyilkos fia, akkor kicsit komolyabban vettem. De azt is hamar lecsapják.
De jó szórakozás, akár többszörnézős. :)

2012-07-08 02:58:11 PhilipMorris (?) #19

Ez egy nagyon is jó alkotás.Ami tetőtől talpig kifigurázza a slasherek világát ,egy görbetükröt állít a műfaj elé és ez jól működik.Az első péntek 13 vagy rémálom az elm utcában film óta tudjuk hogy a filmben szereplő fiatalok nem lesznek hosszú életűek .Buták mint a föld ,nem veszik észre az egyértelmű veszély jeleit mikor kéne és sokszor a saját hülyeségeiknek lesznek áldozatai.Ez a film főként ezt parodizálja ki,meg még az olyan klisék hogy a 6 lövetüt 24x sütik el.Az ilyen megmozdulások szándékosak a filmben .Nagyon jól eltalált paródia. Igaz ami igaz a film első fele ötös utána elindul a lejtőn de akkor is egyedi marad.7/10.
Aki horrorszerető mindenképpen nézze meg.

2012-06-30 18:31:01 deathcode (3) #18

Egy FPS játék, kábé a Duke Nukem 3D paraszt változata :)

előzmény: Umberto (#17)

2012-06-30 13:37:07 Umberto (3) #17

Mi az a redneck rampage?
Ti milyen jobb címet tudnátok javasolni? (Tekintve, hogy a filmben több alkalommal is elhangzik a "csíra", "csírák" szó.)

Amúgy viszont egyetértek a többséggel: a film feléig a humor jól működik, ötletes az alapsztori, de sajnálatos, hogy egy idő után szinte teljesen eltűnik a humor a filmből, és a befejezés is elég esetleges és erőltetett, inkább azt kellett volna, hogy a vége felé
valóban rájuk támad egy sorozatgyilkos az erdőben, és egymással összefogva veszik fel a harcot a brutális gyilkossal.

2012-04-18 08:43:15 JohnnyJohnny (3) #16

Erősen közepes film, mely bár gőrbe tükröt állít a modern "horror" filmek kliséi elé, viszont csak néha tud igazán humoros lenni. A főszereplő páros közti párbeszédek néha unalomba hajlottak át, cserébe keveset adtak hozzá a sztorihoz ill. a karakterek jelleméhez. Egyszer nézős alkotás, melynek (a szánalmas magyar cím mellett) vannak jó momentumai,

2012-04-07 15:20:26 Horváth Szabolcs (4) #15

Azért a lent említett hibái ellenére is bőven az átlag felett szerepel. Szerintem a humor ütött, Tucker és Devil szerethetők voltak, a hangulat rendben volt. Bár a 7.6 -os IMDb azért tényleg túlzás, de egy üde kis színfolt a horror áradatban.

2012-04-06 07:37:37 goromba (3) #14

Hát, igen, jó alapötlet, jó kezdés, aztán egyszer csak leül.

2012-03-14 09:14:41 coles (3) #13

Kultikus magasságai (még inkább mélységei) még felmérhetetlenek, bár annak gátat szabhat, hogy be-beszakad a produkció, az alapanyag nem volt elég egy "nagyjátékfilmhez". Azt hiszem, így nézne ki a Gyilkos túra (Deliverance, '72, r.: John Boorman) a XXI. században...
Az alkotók "belefűrészeltek a méhkasba." Új ujjal lehet mutogatni rá(juk). ;-)
"Egy darabig nem lesz még egy nyaralás..."

2012-02-03 06:16:19 Sántha Orsolya (3) #12

Az alapötlet olyan jó volt, nagyon kíváncsi voltam rá, de sajnos a megvalósítás elmaradt a várakozásaimtól. Valahogy Tucker és Dale párosa sem úgy működött, ahogy kellett volna. Kár.

2012-01-11 18:18:43 vatter (1) #11

Hát sikerült vég nézni ezt a "remekművet"! Kb a 20. perc után már nem kötött le a film, erőltetett poénok, gyenge alakítások... de azért az vicces hogy a hatlövetű fegyverből a srác újratöltés nélkül simán kilő 14 töltényt....

2012-01-01 03:29:26 THE (3) #10

Túl sok az átvezető rész, tipikusan az a film, ahol az előzetesben az összes jó poént ellőtték.

2011-12-29 10:52:52 tomside (4) #9

Pedig ez jó ez! Igazatok van, kicsit erőltetett, de akkor is könnyen szerethető. Hogy helyenként butyuta, az műfaji sajátosság. Tetszett, hogy jól operáltak a klisékkel, valaki értően rakta ezt össze. Védem.

2011-12-22 23:24:26 Zalaba Ferenc (3) #8

Pontosan. Félidőben kifullad.

előzmény: Daemiaen (#6)

2011-12-22 21:15:05 GabN (1) #7

hát én pár hónapja elkezdtem nézni, de nem tudtam, hogy ez vmi Z kategóriás vicc vagy halál komoly... 30 perc után kikapcsoltam, semmi kreativitást vagy bármilyen szintű figyelemfenntartót nem találtam benne

2011-12-22 21:04:37 Daemiaen (4) #6

Igazi redneck rampage, de csak a feléig, onnantól jókorát bicsaklik a történet, ami ráadásul arra is rávilágít, hogy nem feltétlenül volt meg az alapanyag 90 perchez. De persze így is bűnös karácsonyi élvezet.

2011-12-15 00:38:41 Ubul (4) #5

én is csak gratulálni tudok a címadóknak...

2011-12-12 20:42:12 slawter (2) #4

Ne csesszenek fel azzal, hogy ez lett a címe -.-'. Sokkal értelmesebbeket is elhetett találni a versenyben. Szánalmas.

2011-10-01 18:29:30 slawter (2) #3

A fényképezés nagyon jó lett.

2011-08-29 15:01:14 manson84 (3) #2

Ez is egy az 1000 horror közül amit a kritikusok többsége az egekig marasztal, pedig semmivel sem jobb az átlagnál horrorvígjátéknál. Önreflexió hegyek, ami a 40. percre teljesen unalmassá válik és ezt nem menti meg a szórakoztató alapsztori sem.

2011-07-02 15:54:14 gaillard (2) #1

Talán jót tett volna, ha behoznak egy igazi rémet is a képbe, mert így nagyon izzadságos.