Scream 4 (2011) ☆

(Wes Craven)

amerikai horror

3,0

2017-05-21 23:03:28 Tudomisén (5) #24

Jó bár azért az első 2 tényleg szuper hangulatához vajmi köze nincs, ráadásul a „mesterhármasnak":D annyira nem állt jól ez a rohangászás, hogy fúú...

2016-11-21 09:09:47 Dezsmant (4) #23

Teljesen jó film lett, pedig várható volt hogy szar lesz, de mégse. A vége is nagyon ott van.

2016-08-31 09:22:42 unrealnoise (3) #22

Nem olyan jó, mint az első, de jobb mint a második. :) A harmadik meg kimaradt... Mondjuk nem is bánom... 5/10

2013-03-11 23:08:40 flake (4) #21

Én ezt a filmet a rengeteg kikacsintás miatt egyszerűen nem tudom nem szeretni. Szinte mindig végigröhögöm az egészet! :)

2013-02-06 20:12:24 Glasseye (3) #20

Inkább volt unalmas, és semmilyen mint szorongató film.. :P

2012-03-13 23:29:34 Horváth Szabolcs (2) #19

Carven önkritikája több mint kínos.
Ha valaki a saját maga által megalkotott trendből akar gúnyt űzni akkor azt tegye reformálással. Ha pedig hű szeretne maradni életpályájához akkor abba vigyen valami pluszt, valami erőt. Itt egyiket sem kaptuk meg, csak egy újabb fejezetet a feszültségmentes vérmozik végtelen könyvéből.

2012-03-06 23:39:24 carmine (2) #18

A film egy ideig hozza az elmegy-kategóriát. Ugyan teljesen ötlettelen és erőltetett, de azért nem rossz. Viszont az utolsó fél óra kritikán aluli minden szempontból. "Fordulat", párbeszédek, színészi játék. Csak úgy kapkodtam a fejem a bakik és a logikátlanságok után. Szerencsére nem ebben a színvonalban telt az egész film, de az összértéken rengeteget rontott.
Több helyen olvastam és hallottam, hogy nagy erénye a filmnek az első rész hangulata. Craven gyakorlatilag leforgatta újra az első részt kis módosításokkal. Így azért nem nehéz, valljuk be.

2012-03-01 20:22:57 PhilipMorris (?) #17

És igen,visszatért az első rész hangulata!Wes Craven nálam a befutó ha jó horrort akarok. Sikerült egy nagyon ütős folytatást(vagy riméket?:D)csinálnia.Tele lépcsőn üldözős,lábelkapós jelenetekkel ,imádom ezt a stílust.
A fordulatok a találgatás hogy ki a gyilkos ez ad egy pluszt a sikoly filmeknek. Az már csak hab a tortán hogy még az előző részeket is kicsit lefikázza.
és szerintem
nem baj hogy Sidney nem halt meg ez csak erősíti a legfontosabb szabályt a sikoly sorozatokban:Sidney mindig életben marad.
9/10.

2011-08-16 23:39:30 THE (2) #16

Én 15 eltelt évet számoltam valójában

2011-08-11 11:40:04 korig (4) #15

Nekem bejött. Leginkább a hommage és az önirónia tetszett. És a csipogó picsák (vagy picsogó csipák) sem zavarnak, ha a végén kinyírják őket.

Egyébként Courtney Cox félelmetesebben néz ki, mint maga a "szellemképű")
Az alkotók helyében Sydney-t azért kinyírtam volna végre.

2011-08-06 00:03:59 erahurka (4) #14

Az uccsó 10 perc minek? Azt most miért? Ne már...

2011-08-01 13:48:32 Bodnanszky (2) #13

Kár volt megnézni ...

2011-06-15 08:41:09 simijohnny (2) #12

Olyan mint a többi, gagyi, ám azóta eltelt még 10 év... Megtekintése 16 éven felülieknek továbbra nem ajánlott.

2011-05-08 01:24:19 Adam Taylor (4) #11

Azt kaptam tőle amit vártam: a gyilkolások sablonosak, de a Ki a gyilkos-játék negyedjére is szórakoztató, a kikacsintások és reflektálások pedig tán soha nem voltak ilyen frissek. Megkapja a magáét a Fűrész kitudja hanyadik része, a remake-ek, mindeközben a Sikoly tökéletesen halad a korral, amikor már senki nem ír könyvet, mindent a technika ural. Az állandó oda-vissza utalgatás és az inner joke-ok tömkelege azonban csak látszólag magyaráz meg mindent és takarja be az erőltetett részeket, nem egyszer nagyot döccen az egész film. Mindezek ellenére veszettül szórakoztató, ha izgulni nem is fogunk túlzottan, a filmélmény azért garantált.

2011-05-04 10:58:16 Corey (2) #10

A fülsértően rossz dialógusok és ötlettelenség mellett a legnagyobb baja az, hogy nincs senki, akiért kicsit is szorítani lehetne, és szerintem még a gyilkos személye is kikövetkeztethető volt. Ezekkel együtt is, mint horrorfilm kapott volna egy közepest, ha elég tökös lenne a végére: ha már annyira beszéltek egy új kezdetről, akkor Sidneyt simán ki kellett volna húzni a folytatásokból, érdekes lett volna a következő részekre nézve, hogy a néző tudja ki a gyilkos, a szereplők meg majd csak rájönnek miközben lassan elhullanak. Ehhez képest egy bődületesen gagyi utolsó 10 perccel a következő részt is taccsra vágták.Szép! Eleve új szériát csak a régi szereplők nélkül kellene kezdeni

2011-04-22 20:55:32 safranyn (3) #9

Teljesen adom a véleményed. Jó filmnek én sem nevezném, mert néha már idegesítően buta, mégis bármikor megtudom nézni bármelyik Sikoly filmet. Igaz 2011-ben kicsit többet vártam Wes Craventől, de tulajdonképpen csak az új generáció is kapott egy nem tüdőgatyás sikolyt.

előzmény: GothMan (#8)

2011-04-20 23:07:13 GothMan (3) #8

Ha "whodunit" slasherről van szó, mindig szívesen ülök le megnézni (főleg, hogy egyre ritkábban készül ilyen), és a Sikoly trilógia (igen, még a harmadik rész is) nagy kedvenc, annak ellenére, hogy egyiket sem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Ilyen jelen filmünk is: maximálisan elszórakoztat, hangulatot teremt, és majd tök jó lesz elővenni egy év múlva DVD-n, és újranézni. A modern elemek nem igazán tetszett egyébként, gondolok itt a baromi sok áldozatra és a valószínűtlenül sok vérre, de ez legyen a legkevesebb; mert itt volt viszont Wes Craven elcseszett, fekete humora, reflekciók oda-vissza. A finálé pedig egyenesen zseniális szerintem: közhelyes, ám mégis üdítő. Az értékelésem pedig most is marad a jól bevált erős közepesnél. Soha rosszabbat.

2011-04-18 20:56:34 ronin07 (?) #7

Tökéletes metahorror. Rögtön a nyitójelenet, amelyben háromszor hasznosul újra ugyanaz a történés (kétszer a film tér-idején kívül, egyszer pedig a film valóságában), zsebre vágott, és utána előjött az a Kevin Williamson, akit ismerek, méghozzá teljes páncélzatban: semmi erőlködés, bátor arcon csapása a reboot, remake-ötlettelenségnek, Stab-A-Thon (utalva az austini Butt-Numb-A-Thon-ra és társaira), valamint az, hogy nemcsak filmen kívül lesz önreflexív a Sikoly 4., de önmagán belül is, amikor felidézik, majd újra is írják a korábbi részek eseményeit. Egyszerre folytatás és remake tulajdonképpen, de nyugi, izgulni is lehet, én alig vártam, hogy kiderüljön, ki vette most fel a Ghostface-maszkot, és szerencsére, jól döntöttek a gyilkos személye és indítéka mellett is. Viszont folytatásra nem vágyom, Hollywood amúgy is rájöhetne végre egy fejbe küldött elektrosokk meg egy mellbelövés után, hogy "Egyes szabály: Nem baszakszunk az eredetivel!"

2011-04-15 21:59:05 Daemiaen (3) #6

Kissé önismétlő és kevésbé friss folytatás, amely amellett, hogy próbál görcsösen megfelelni az új idők követelményeinek, a '90-es évek hagyományainak sem fordít hátat. Az így kialakuló kettősségnek az izgalom látja kárát, de azért a Sikoly-tradíciók csak elszórakoztatják az embert.

2011-04-14 17:11:04 wayage (4) #5

Jó film is, meg nem is. Részben visszatért az első rész hangulata, meg a vér is. Rengeteg filmes idézet, kikacsintás, filmkritika található benne, sőt még magát a filmet is kritizálja. Vannak jó jelenetei, de azokat általában agyoncsapja egy másik, aztán meg elsütnek egy jó poént.Megmagyarázzák miért történt. Például ilyen a nyitány, ki a gyilkos, kik fogják túlélni, meg a vége is ha megmerték volna tenni, hogy Sidney meghal, egész jó film lehetne. Helyette jön az erőltetett, sablonos kórházas útófinálé, majd a poén: az eredeti jobb, mint a remake:). Úgyhogy erőltetett film, de harmadik részt így is felülmúlja. Ja és van benne egy hatalmas poén, akkorát röhögtem rajta a moziban:) A "Stab"-ot rendezte Robert Rodriguez

2011-04-14 15:12:01 baleman (?) #4

Köszönöm! :D Az első igazán pozitív vélemény a moziról! :D Alig várom hogy lássam.
Amúgy a SIKOLY elsőt imádtam...
a másodikat szintúgy...
A sokat szidott harmadik is magával ragadott
(nem tudom miért,volt egy hangulata,2 Gale,Randy feltünik,Freddy Kruger idézés,Hollywood "hős"kora,Jay és némaBob,Sydney anyja)

előzmény: Locke(d) (#1)

2011-04-14 09:47:56 JeszKar (?) #3

Mint a három?

2011-04-14 09:45:30 Olórin (2) #2

Ötlettelen, töketlen és erőltetett.

2011-04-14 00:32:04 Locke(d) (3) #1

Sikoly 4. / Scream 4.

Sikeresen bekerültem azon szerencsések közé, akiknek sikerült még a nagy "éjfél után egy perccel" premier előtt megnézni a horror-rajongók által tűkön ülve várt (?) folytatást! :P Ezúton is köszönet érte az illetékes magazinnak!!

Ennél a filmnél illő olyan közhellyel kezdeni soraimat, hogy "ennyi idő után, és egy közepes (akkori) lezárást követően nem vártam sokat ettől a filmtől", és ezt az is jól példázza, hogy bárkit kérdeztem, senki nem akart eljönni "egy Sikoly 4."-re (bár lehet, hogy csak velem nem, de hát ez más tészta :P).
Nos, innen is üzenem nekik: Bánhatjátok!!
A film ugyanis várakozáson felül teljesített! 11 év sok időt, de bátran merem állítani, hogy a filmnek csak jót tett ez a hosszú kihagyás! Közben trendek jöttek-mentek, itt hagyva maguk után a port, amit most a Sikoly 4-el felszívtak, és jól az arcunkba fújták újra, jól felrázva!
A film dugig van tömve utalásokkal mind a korábbi Sikoly-részekre, mind az aktuális ( "torture porno", remake-reboot, PG-13-függő, kézi kamerás) elmúlóban lévő, vagy épp kihalt (tini) horror-hullámokra, valamint (hűen a korábbi részekre) a jelenlegi (nevetséges) tini-divatra (Facebook őrület, webcam-mánia, stb.) is.

A film egyszerre mondja fel a horror-suli régi, és új szabályait, mialatt fel is rúgja, és ki is nevetteti azokat, majd amíg levegőt vesz, feltűnik valami, amivel szépen magát a kinevettetőt is kineveti... szóval szép, rétegesre sikeredett, ismét!

A szereplőkkel nem volt nagy gond, se az új, se a régi oldalon. Sidney, Gail, és Dewey egyaránt itt vannak, és nagy öröm volt látni, hogy a régi tulajdonságaik megőrzésével tudtak a filmmel együtt öregedni, sőt, új vonásokat felvenni (nem sokat, de mindhármójukra jut legalább 1). Alakításokról egy tini-horror-vígjátéknál nehéz beszélni, de én egyedül Courtney Cox-ot éreztem picit gyengébbnek a korábbiakhoz képest. Ellenben Neve Campbell hozza a régi (jó/rossz, ki-ki döntse el maga) formáját, és bizony korát meghazudtolóan néz ki még most is! David Arquette most egy kissé más karaktert hoz, amolyan "vén rókásra" veszi a figurát, de azért nem hazudtolja meg magát teljesen! :P

Az új generációban is kellemesen csalódtam, a prímet viszont (kis elfogultsággal...) Emma Roberts és Hayden Penettiere viszi, mint szépséges új főhősnő, és dögös filmesztéta. Mellettük még (az általam rajongott) Marley Shelton, Rory Culkin, és Erik Knudsen tud jól érvényesülni!

Elég hosszúra nyúlt írásom végén így bátran ajánlom a filmet, nemcsak Sikoly-rajongóknak, hanem olyanoknak is, akik már szeretnék jól kinevetni a horror-műfaj mai horrorisztikus állapotát, és közben nem vet meg egy kis rettegést sem!

90% (A 3.-at üti, erőteljesen, a 2.-at elérte, az 1.-t pedig megközelítette!)