Scream 4 (2011) ☆ 👁

Sikoly 4.

(Wes Craven)

amerikai horror

3,0

Rachel: Facebook-gyilkos?! Menjenek már az apjuk faszába!
Chloe: Legközelebb majd benyomják a Twittert, az még zúzósabb lesz.

Dewey Riley: Az egyik generáció tragédiája már a következő vicce.

Robbie: Várj, várj! Nem ölhetsz meg, buzi vagyok! Ha ez segít...

Perkins: Bassza meg Bruce Willis!

Hoss nyomozó: Anthony! Perkins!

Sidney Prescott: A remake-ek első számú szabálya: Ne baszakodj az eredetivel!

Judy Hicks: A gyilkos hívott?
Kirby Reed: Nem. Ez... szívás? Azt jelenti, hogy hamarabb kinyír engem, mint ezeket?
Dewey Riley: Nem. Talán. Dehogy! Csak... Csak légy óvatos!
Kirby Reed: Jesszus, hallottátok? Most én jövök!

SPOILER!

Jill Roberts: Lövésed sincs, milyen a rokonodként élni. Mindig az ment, hogy Sidney így, Sidney úgy, Sidney emígy, Sidney amúgy. Olyan (üvölteni kezd) baszott különleges voltál!

Sikolymaszkos: Ez nem vígjáték, ez egy horror. Él a csávó, megdöglik a csávó, te pedig jobban teszed, ha futni kezdesz!

SPOILER!

Sikolymaszkos: Hallom, szereted a horrorokat, Kirby. Bírod őket annyira, mint ő? Na, mostantól nem nézed a Döfést, hanem megéled szépen.
Kirby Reed: Ne, ne, ne, ne! Charlie az agy, nem én!
Sikolymaszkos: Bemelegítés: Jason fegyvere?
Kirby Reed: Machete.
Sikolymaszkos: Így van. Látod? Otthon vagy te a műfajban. Michael Myers?
Kirby Reed: Henteskés.
Sikolymaszkos: Bőrpofa?
Kirby Reed: (zokogva) Láncfűrész! Kérlek!
Sikolymaszkos: Kérd Sidney telefonos segítségét, ha zűr van. Freddy Krueger?
Kirby Reed: Pengekezű volt.
Sikolymaszkos: Nevezd meg a filmet, amelyik elindította a slasher-hullámot! Halloween, A texasi láncfűrészes mészárlás, Az utolsó ház balra vagy a Psycho?
Kirby Reed: Psycho.
Sikolymaszkos: Nem talált! Michael Powell: Peeping Tom, 1960. Az első film, amiben a közönség a gyilkos szemszögéből láthatta az eseményeket.
Kirby Reed: Várj, várj! Csak, csak... Csak tegyél fel még egy kérdést! Csak egyet!
Sikolymaszkos: Jól van, Kirby, ez az utolsó esélyed. Nevezd meg annak a horrornak a remake-jét, amiben a go...
Kirby Reed: Halloween, A texasi láncfűrészes, Holtak hajnala, Sziklál szeme, Amityville Horror, uh, Az utolsó ház balra, Péntek 13, Rémálom az Elm utcában, Véres Valentin, Ismeretlen hívás, Szalagavató, Fekete karácsony, Viasztestek, A köd, Piranha. Az egyik közülük, ugye? Ugye? (néma csend) Eltaláltam! Eltaláltam, bassza meg! (kimegy, eloldozza Charlie-t) Oké, Charlie. Nyertem, nyertem! Azt hitte, legyőz, de nyertem!
Charlie Walker: (kés van nála) Kirby? Forog a film! (leszúrja Kirby-t) 4 éve vagyunk osztálytársak, és csak most veszel észre? Kibaszott kurva! Késő! Ssss, tudom. Nem olyan gyors, mint a moziban, tudom.

Sidney Prescott: Nem tudom, hogy érzed magad, de én sokkal jobban.

Sidney Prescott: És szerintetek ki a gyilkos?
Charlie Walker: Hát, az tuti, hogy Döfés-fan. Kevésbé gyúr a folytatásaira, inkább a döfi remake-ekre gyúr.
Robbie: Szerzői jogok.
Charlie Walker: Most már mindhárom remake. Csak a horrorstúdiók bólintanak. Szabályok pedig vannak, de megváltoztak. A váratlan az új klisé.
Robbie: Ja, adott a nyitány, szétbaszódik minden, videoklip-rendezés és a hentelés elmegy a végletekig
Charlie Walker: A mai nézők kiismerték az összes fortélyt. Így hát csavarnak a dolgokon, ez az új módi. Sőt, ha úgy nézzük, egy mai horrorfilmet kizárólag akkor élsz túl, ha csőbuzi vagy.
Gale Weathers-Riley: És miért vagytok olyan biztosak benne, hogy a faszi a horror-remake-k íratlanjaira állt rá?
Robbie: Mert az eredeti Döfi-struktúra olyan kiismerhető, mint annak a rendje.
Charlie Walker: Ja, két pöcs meghal a házban az ősök távollétében?
Robbie: Aztán a suli bögyös-farosa megvadul.
Charlie Walker: Na, ezek után világos már, hol kezdjünk szimatolni?
Sidney Prescott: Egy bulin.
Charlie Walker: Tíz pont. Egy bulin. Garantált három felvonásos vérfürdő.
Robbie: És éljen a cici, popsi, punci felvonulás.

Robbie: Te moziaddikt vagy, Kirby. Mi a kedvenc horrorfilmed?
Kirby Reed: A Bambi.
Charlie Walker: Ügyes, Kirby!

SPOILER!

Gale Weathers-Riley: Mondhatok egy utolsó szót?
Jill Roberts: Mit? Hogy "légyszi"???
Gale Weathers-Riley: Nem. Kiütés.
Jill Roberts: Kiütés?
Sidney Prescott: (Sidney egy defibrillátort tart a kezében) Kiütés. (kiüti Jill-t)

Sikolymaszkos: Te vagy a nagymellű szőke picsa, el is szórakozom veled, mielőtt leváglak.
Jenny Randall: 135 az IQ-m, baszod. Mit csináltál Marnie-val?
Sikolymaszkos: A vágószoba padlóján végezte.

SPOILER!

Jill Roberts: Nem kinyírni akarlak. Hanem olyanná válni, mint te, Sid.