Event Horizon (1997) ☆ 👁

(Paul W.S. Anderson)

amerikai-angol horror, sci-fi, thriller

3,6

2020-03-12 21:17:10 Dangar (3) #59

Rögtön a Gömb után néztem meg, és kb. egy szinten is érzem a két filmet. Hasonló téma, más megközelítés, pozitívumok és negatívumok itt is, ott is. Nem tudnám eldönteni, melyik tetszett jobban.

2020-01-29 19:13:26 agymosott09 (3) #58

Ez egy igazi ötpontos film (10/5, mármint). Kicsit unalmas, kicsit béna, kicsit kiszámítható, innen-onnan majdnem minden eleme ismerős, de nagyjából egyben van, és sosem válik igazán fájdalmassá. Értelmes tartalmakhoz túlságosan fáradt állapotban megfelelő kikapcsolódás. Sokkal többet nem érdemes mondani róla.

2018-10-27 10:03:03 dorothygale (2) #57

Nem bírom a horrort. Az ilyen ûr horrort meg méginkàbb nem.... unalmas. Sablonos.

2018-07-01 22:17:39 BonnyJohnny (3) #56

Újranézve én is lehúzom egyel az osztályzatot. Lassan indul be (simán kezdődhetne a Neptunusznál), és mikor be indul sem indul be igazán. A Solarishoz nem ér fel filozófiailag, az Alienshez hangulatilag, a Gömbhöz tudományilag. És egyikhez sem karakterek és alakítások dolgában (kivéve Sam Neil). Illetve most újranézve közel sem volt annyira félelmetes, mint emlékeztem.
Azért még simán megvan az elmegy kategória, továbbra sem tartom rossz filmnek, és továbbra is egyértelműen Paul W. S. Anderson legjobb filmje. :P

2017-06-15 15:46:25 Szaki (2) #55

Azért azt már 1997-ben is lehetett tudni, hogy egy feketelyukon nem lehet "átmenni"... :)

Ezt leszámítva is, nekem kicsit üres térben lebeg az egész cselekmény. Ami tetszett a filmben, az a látvány, főleg a díszlet, meg helyenként az operatőri megoldások. Pofásan néz ki például a végeláthatatlan átjáró a gépház és a vezérlő között, meg maga a gravimeghajtó is jó.

Ami az üzenetet illeti, számomra azt jelentette a film, hogy az ember életében az igazán nagy horror, az igazi félnivaló, az a lezáratlan múlt (a kapitány számára a barátja, aki megégett), a megoldatlan problémák (a nő meg a kisfia), a kimondatlanul maradt bocsánatkérések (a doki, és felesége közt, akit nem tudott boldoggá tenni, és öngyilkos lett). Ezekről a dolgokról halucinálnak, ez kergeti őket őrületbe. De talán ez csak az én értelmezésem, maga a film nem nagyon igyekszik, hogy mélyebb tartalmakat közvetítsen, megelégszik azzal, hogy fröcsög a vér. De az se az igazi.

2016-09-12 14:30:08 tomside (4) #54

Nálam másodszorra is bivalyerős horror - aki ha még nem látta, de műfajkedvelő, ajánlom figyelmébe ezt a húsz éves gyöngyszemet az űrbéli pokolból.

2014-12-25 22:00:17 ChrisAdam (2) #53

Hát másodszorra egyáltalán nem tudott megmozgatni, egy pillanatra sem tudtam megijedni, sajnos. Különösen rossznak, gagyinak hatott. Kettes.

2014-02-21 17:44:11 Szabó Dániel (5) #52

Nagyon elulértékelt horror-sci-fi, de annál hatásosabb. Néhol nagyon idegtépő. A vége annyira jó lett volna, ha csaj álmával fejeződik be :D.
Azt hiányoltam, hogy megmutassák
Hol is járt pontosan az Event Horison. Amikor Weider mondta hogy nemsokára megtudjuk mi volt az a pokol,ahol a hajó volt, majdnem kiugrott a szívem. De a végén nem mutatták meg. :(
Enélkül is zseniális film.

2012-06-18 11:52:12 ChrisAdam (2) #51

Na, ezzel tökéletesen egyet tudok érteni. Adnék rá 80%-ot, ami nálam már ötös, de nem zseniális. Na, itt kéne a 10-es skála.

2012-06-17 21:48:43 Tenebra (3) #50

Azért nem 5-ös, amiért Leppardnak 2-es. :D Mármint nekem a látomásos dolog tetszett, de tényleg: a színészekből többet kihozhattak volna. Egy Aliennel összevetve, ahol azért mindenkinek karaktere van, itt elég sematikus szerepeket láthatunk, nagyjából az Alienéinek "árnyékait". Egyedül Sam Neil hozza a formáját, de amúgy a többiek harmatosak.
Mint agyterroros horror viszont tényleg 5-öst érdemelne.

előzmény: deathcode (#47)

2012-06-17 18:58:59 Leppard (2) #49

Ebből a sztoriból, ezzel a látványvilággal és színész-gárdával lehetett volna egy minden igényt kielégítő sci-fi - horrort is készíteni. De ezzel a rendezővel erre esély sem volt. Szerintem egyértelműen el lett cseszve amiatt, hogy a történetet elvitték a képzelgések és látomások irányába.

2012-06-17 18:32:29 ChrisAdam (2) #48

Hát igen, én sem. Most láttam 3 napja, szóval az odébb lesz. De... nem ez nem zseniális, csak jó. :) Aztán egy újranézésre minden megváltozhat!

előzmény: deathcode (#47)

2012-06-17 17:04:45 deathcode (5) #47

Tenebra, ChrisAdam: a jelzőiteket olvasva egyáltalán nem értem a négyeseiteket :) Nézzétek újra!

2012-06-14 18:08:18 wayage (5) #46

Az űrhajó gravimeghajtós része talán a leghátborzongatóbb filmes helyszín, melyet valaha láttam. Valahányszor megnézem a hideg ráz. És az a latin szó, meg az videofelvétel,meg a boncasztal...

2012-06-14 17:21:30 Tenebra (3) #45

Jaja! Ez brutális. A "Liberate me" szó hallatán/elolvasva mai napig megrezzenek. :D
Amúgy a "gravimeghajtó" is rohadt félelmetes volt szerintem már megjelenésében is. Túlvilági hangulata van.

Meg szvsz az is nagyon hatásos, hogy az emberek lélekvesztését a szem kitépésével jelezték. Klisé, de már látványban is borzongató, és tényleg: minden emberségét elveszti az ember a szem nélkül.

Egyébként a Doom (2005) c. szarfilmtől is valami hasonló paráztatást vártam volna, nem pedig egy ócska zs-kategóriás akciófilmet.

2012-06-14 17:03:53 ChrisAdam (2) #44

Nekem ez baszta ki nagyon a biztosítékot, de tényleg nagyon. Hátborzongatóan... nem is tudom, mintha tényleg a másvilágból jött emberek játszották volna el.
A videó SPOILERes.

2012-06-14 09:51:08 Tenebra (3) #43

Fú, na igen! Én sem adnék ötöst rá, de... Rám még így horror nem volt hatással, mint ez. :D Kb. ennyi idős koromban néztem meg én is, mint te most, és nálam ez rendesen kibaszta a biztosítékot. Nem is a horrorjelenetek miatt, hanem ez az egész tudat, hogy: itt nincs menekvés, teljesen elvesztünk, még az Isten sem segíthet, a hajó visszafordíthatatlanul a Pokolba tart. Ilyen reménytelen, kiszolgáltatott helyzetet kevés horror tudott megteremteni. Ráadásul úgy, hogy a gyilkos, a gonosz nem meghatározott igazából: bárkiben ott lehet.

Az egészre az űr tesz rá egy lapáttal, szerintem ez még csontig hatolóbb rettegést teremt, hiszen az Űr a kiszolgáltatottságot még inkább nyomatékosítja. Az Alienben tudtok, hogy van még menekvés, remény, ott azért volt "mentőkapszula". Itt nincs. Itt vagy az űrt választjuk, vagy a "csillagkaput", ami ki tudja, hová visz/vitte a hajót.

Vagy 10 évnek kellett eltelnie, mire ismét meg mertem nézni. :D De ez mindig sokkoló, hiába tudod, mi történik.

A szereplők viszont lehettek volna jobbak is, egyedül Sam Neilt tudnám kiemelni, aki alakított is valamit, a többiek inkább sztereotip figurák, akik érezhetően az Alienekből lettek átemelve.

2012-06-14 07:53:33 ChrisAdam (2) #42

Beteg, ijesztő, hideg, szorongató, kíváncsivá tevő. Őrült jól megkomponált film, csak érzek benne egy B-film szagot, ami állandóan terjeng a levegőben. A látvány tökéletes, a hajó tervezése, alakja - beleszerettem. A történet is érdekes, bár nem mindent magyaráznak meg.
Durvák a videók amikor egymást eszik, de közben basszák orba-szájba a társukat. Meg amikor Weir megmutatja Millernek a halottakat. Eszméletlen jól működik a horror, szinte egész végig rinyáltam.
Nagyon erős négyes, még megnézném párszor.

2012-06-10 23:59:24 deathcode (5) #41

Ez a film 15 éve nem öregszik. Egy képkockát, egy hangot sem. Tökéletes, az űrhorror aranymetszése.

2011-08-07 16:57:24 MicaHiro (4) #40

Ha az utolsó jelenet nem az, hogy felébred a nő, hanem az előtte mutatott álmával fejezik be, lehet, hogy simán rávágtam volna az 5-öst is, így viszont csak egy erős 4-es. Dr Weir karaktere lehetett volna picit jobban kidolgozott, az őt játszó színész pedig hitelesebb. Ezeken kívül viszont szinte hibátlan.

2011-07-31 00:44:07 myke7 (3) #39

A sci-fi része ütős, a horror része már inkább felejtős.

2010-08-28 23:51:12 Hemi (5) #38

Hát nekem tetszett!
4-szer néztem meg moziban mind a 4-szer volt zabszem!(valaki mindig lelépett az elsö félórában egy csaj sirva rohant ki egy hapsi ugy megijedt,hogy 1,5 magasan repkedett a popcorn stb....)
szerintem jó film ,aki meg degradálja csak sajnálni tudom hogy nem volt lehetösége moziban megnézni pedig ott nagyon jó volt.... Meg van dvd-n de igy nem az igazi kicsit varázsát vesztett....

2010-07-12 14:14:23 VVega (4) #37

Cooper karaktere abszolút nem illik a filmbe.

2009-06-19 07:34:37 deathcode (5) #36

Az a Sunshine.

előzmény: Tray (#34)

2009-06-18 20:53:16 Kuz (2) #35

Sajnos nem:)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#33)

2009-05-17 09:41:30 Tray (3) #34

Amikor átmentek a másik űrhajóra aztán szétszakadt a híd a két űrhajó között, egy szkafander maradt, amit Capa-nak adtak, mert ő volt a technikus, aki be tudta indítani a rakétát, a legénység valamelyik másik tagja meg fóliába csavarta magát és átugrott az egyik űrhajóról a másikra, aztán jól meg is fagyott neki a lába és véraláfutásos volt az egész teste, de túlélte. A harmadik azt hiszem meg is halt, mert elsodródott az űrben. De már én is régen láttam, nem emlékszem rá pontosan.

előzmény: -senki- (#32)

2009-05-17 08:33:26 [: Azuroo andrew :] (4) #33

Rég láttam már, de a filmben az hogy a pokolba katapultál a "gravimeghajtó" nem csak metafora akar lenni a színész szájából ?

2009-05-17 05:41:08 -senki- (2) #32

Azt a filmet szeretem is! Abban hogy is volt ilyen?

előzmény: Tray (#31)

2009-05-17 02:53:55 Tray (3) #31

A Sunshine-ban sokkal realisztikusabban valósították meg. Na úgy tényleg túlélhető.

előzmény: -senki- (#30)

2009-05-17 00:10:45 -senki- (2) #30

-270 °C? Kicsit húzós :D. Fél percig egy pólóban?

előzmény: a6notes (#29)

2009-05-17 00:01:31 a6notes (4) #29

Eeegen, ennek én is kicsit utánaolvastam aztán, s kiderült, hogy
elvben túl lehet élni olyan fél percig azt hiszem. De a filmmel ellentétben a levegőt nem szabad visszatartani, mert akkor szétreped a tüdő. Hagyni kell eltávozni a levegőt, ami viszont oly hirtelen történik, hogy fagyási sérülést okoz a légjáratban. De lényeg, hogy túlélhető, csak nem úgy, ahogy a filmben van, és talán nem olyan hosszú expozíció után.
Na de kérem, hát ez egy film :) Az mennyivel realisztikusabb, hogy a pokolba téved át a hajó ?

előzmény: -senki- (#28)

2009-05-16 22:51:36 -senki- (2) #28

A padlót ott fogtam amikor Laurence Fishburne elkapja a csávót az űrben... (??!! ezt komolyan gondolták és túléli! Össz-vissz vérzik a szeme... XD Kb. mint ha vízből mentené ki, "tartsd vissza kicsit a levegőt!" XD )

2009-05-16 22:34:30 -senki- (2) #27

Kár hogy a jónak induló sci-fi alapokból egy nagyon gagyi horror - thrillert csináltak... Nem tudom, Alien majmolásból vagy miért nem lehetne egy normális tiszta sci-fit összehozni. (Na jó gondolom azért mert eladhatóbb...)

Az még elmegy hogy a "pokolra" nyílik a kapu de maguk a "félelmetes" jelenetek is olyan gagyin hatottak nekem... Tipikus "hülyeségeket képzelünk amitől fosunk felállás". A bevágások gyengék...

Altató alkotás.

Van egy tippem honnan került Morpheus szerepébe Laurence Fishburne...

2009-04-04 18:32:51 terika (4) #26

Igazából ez nem egy 5-ös film, de mégis. :)
A gravitációs meghajtóval és az életre kelt űrhajóval nagyon nagyot akartak mutatni a készítők. Sajnos ez nem jött össze. Ennek ellenére ez a film folytatásért vagy csak még plusz 25 percért kiabál vagy nem is tudom, de kellett volna még még Event Horizon.
A kis video bevágások nagyon betegek. A második még annyira nem is, de az első az durva: dugnak, orrba-szájba, szanszét. Közben eszik egymást és szadiznak és folyik a vér. Nagyon aberrált, degenerált, gusztustalan.
A gravi meghajtóba meg belezúgtam. Nekem nagyon tetszett ez a "kapu", ahogy forgott, amikor megállt és kinyílt a fekete lyuk. Imádtam. :)
Szóval összességébe véve jó volt, csak folytatásért kiabál, vagy még 50 percért vagy valami.

2009-03-18 19:42:13 simijohnny (4) #25

Na ezt is beszereztem végre, ráadásul a díszdobozos kiadást, meg is néztem és még mindig üt. Andersonnak is nagy valószínűséggel ez volt karrierje csúcspontja. :D

2009-02-28 17:32:17 Kuz (2) #24

bocs a helyesírásért, rossz a netem és biztos akartam lenni benne h nem vész el:) javitás:

drámaiban=drámaian
sokáog=sokáig

előzmény: Kuz (#23)

2009-02-28 17:28:50 Kuz (2) #23

a scifi része elég gyenge volt, számomra inkább ugy tünt, hogy az egész felépitése a hajónak a helyzet (vicces volt kicsit (jobb kifejezést nem tudok mondani rá), mikor drámaiban bejelentette hogy kiadták a parancsot a hipertérugrásra és utánna a hajó eltünt. Mintha nem ez lenne a sikeres kísérlet eredménye) mind a horror részleg segitségére volt benne, de nem is volna ez baj, ha az utóbbi hatásos lett volna. Nekem nem jött át mindenesetre, és igy nem tudtam a logikai hibákat feldolgozni. Pl: ha ma inditottak volna egy ilyen mentőhalyót, kb 90% biztos vok benne, hogy amikor odaérnek, nem landolnak a hajón azonnal, hanem nemes egyszerüséggel beküldenek néhány robotot és azok elvégzik a piszkos munkát. Tudom hogy szörszálhasogató vok, bocs érte, a lényeg, hogy ha ez a film 60. percében történik meg amikor a hangulat már eléggé felfokozott, akkor oké nem is veszem észre. Viszont ha igy indul akkor sajna sokáog nem hagy nyugodni utánna.
Amugy meg nem szeretek ugyan elsöbbségi vitákba bocsátkozni, lehet hogy a Solaris nem a legelső hasonló film, de biztos hamarabb volt mint ez a kettő. Érdemes is megnézni, bár! nem horror! Lehet éppen ezért nem is jogos hogy itt felhozom de mind1 mostmár, nézzétek meg:P, olvassátok el!! (mégjobb)

2009-02-08 15:20:12 whiteman 01 (3) #22

Nem gondoltam volna, hogy valaha is kedvelni fogok egy Paul Anderson filmet, de ez egy nagyon jól megcsinált horror. Na, kiváncsi leszek ezek után a Gömb-re :)

2008-11-01 11:32:59 [: Azuroo andrew :] (4) #21

Egy fokkal talán tényleg jobb film

Más : ami érdekes hogy galibát mindkettő filmben egy gömb alakú dolog idézi elő ;)

2008-11-01 11:12:04 Mikkey (3) #20

ház ízlések és pofonok, de a Gömb kb mindenben ráver a halálhajóra. izgalomban, fordulatokban, stb..
kb itt a látványvilág ami dícséretet érdemel.

2008-08-04 22:47:17 Dorian Gray (5) #19

Nagyon régen láttam, még a mozi után rögtök videotékából vettük ki barátommal. Hazafelé majd összefostam magam, ahogy éjjel mentem haza. Nem a félelmetes látványtól mert az annyira nem para sokkal inkább a megfoghatatlan gonosz miatt tartom nagyon jó filmnek. Be kéne szerezni ...

2007-12-19 14:05:45 GothMan (2) #18

Nos, én meg A gömb-öt láttam korábban. Hm... ;)

2007-12-19 12:21:57 Semprini (4) #17

Ha jól emlékszem, anno pár hét különbséggel mutatták be ezt meg A gömb-öt. nos, én ezt láttam korábban, és moziban kifejezetten élmény volt, A gömb ehhez képest szégyentelen koppintásnak tűnt.
Videón megnézve viszont már sokkal kevésbé tetszett, de hát ugyebár egy sci-fi moziban az igazi...

2007-12-19 10:23:48 GothMan (2) #16

Számomra nagy csalódás volt; izléstelen, zavaros valami.

2007-11-02 14:06:20 [: Azuroo andrew :] (4) #15

Anderson többi mocskára nem is adtam illetve adunk 4est; sorry Paul ;)

2007-11-02 13:02:27 Olórin (5) #14

Sztem Anderson csak mocskot csinált ezen kívül, és azokkal összehasonlítani főbenjáró bűn a szememben:P

2007-11-02 12:54:01 deviant (2) #13

pontosabban nem olyan, inkább úgy mondanám, hogy ez sem emelkedik ki a több közül.

2007-11-02 12:53:03 deviant (2) #12

nekem horronak nem volt elég para, sci-finek meg nagyon kis primitív volt. sam neill pedig nem volt még ennyire rossz. mindezzel együtt nem rossz film, csak furcsa volt, hogy annyi jót hallottam róla, közben meg olyan, mint PWSA legtöbb filmje.

2007-11-02 10:23:19 Olórin (5) #11

Sztem meg alulértékelt. Nem ez az a film, aminek már a negyedik rohadtul értelmetlen része készül, és még mindig sztárolják.

2007-11-02 10:13:31 gaillard (2) #10

Óvörrétíd, mint a legtöbb horror az utóbbi 20 évből :)

2007-11-02 09:59:51 Olórin (5) #9

óverréted, aw, sör, waddujuszéj...
egyébként hol túlértékelt? itt 3,51-el, vagy imdb-n 6.0-val?

2007-11-02 09:13:56 [: Azuroo andrew :] (4) #8

Valóban overrated némileg.

előzmény: deviant (#6)

2007-11-01 21:18:09 gauss (5) #7

Én sem tudom miben jön be annyira de amikor először láttam maradandó élményt jelentett, és másodszorra megnézve sem vesztett semmit.

2007-10-14 22:16:11 deviant (2) #6

nem értem mire fel ez a nagy felhajtás a film körül. tényleg nem. próbáltam szeretni, de nem ment. 5/10

2007-05-23 11:29:48 wayage (5) #5

Vagy nem Anderson csinálta, vagy véletlenül összehozta ezt zseniális filmet. Ahogy a közmondás mondja a vak tyúk is talál szemet. Ilyen alapon talán Uwe Boll is csinál majd egy joo filmet:)

2007-05-23 10:42:44 Olórin (5) #4

Kevés igazán félelmetes horror készült Hollywoodban az utóbbi 10 évben. Ez egy közülük - de azt a mai napig nem értem, hogy tudott pont Anderson egy ilyet csinálni...

2007-05-23 10:40:42 [: Azuroo andrew :] (4) #3

Tetszett az alaptörténete...

2007-05-23 10:36:27 Daemiaen (5) #2

Iszonyat jól felépített és levezényelt sci-fi-horror, csak lehetne hosszabb.

2007-05-23 10:27:27 yuriko (?) #1

Egész élvezhető sci-fi, ?horror?, tele csillivilli effektekkel (kivéve az a rohadt villogás, majdnem kisült a szemem). Nekem a sztorival van egy kis bajom, de ez valószínűleg csak azért van mert nem nagyon rajongok a sci-fi-ért. Egyszernézős, szerintem.

57,5%