Justin Bieber: Never Say Never (2011) ☆ 👁

(Jon M. Chu)

amerikai dokumentumfilm, zenés film

1,8

2014-11-03 21:23:42 AtomAti (?) #34

A Beatles '60-ban alakult, nem '62-ben. Lennon és McCartney 1957 óta zenéltek együtt, Harrison a következő évben csatlakozott hozzájuk, tehát az együttes magja 1958-ban létrejött.
A legjelentősebb lemezeik valóban a '60-as évek második felében készültek, de az előtte megjelent lemezeiket (pl. Please Please Me) jelentéktelen, butuska popdalgyűjteménynek titulálni inkább orbitális baromság, mint szakmai, zenetörténeti tény. Már az első albumuk mind hangzásban, mind stílusban újszerű és forradalmi volt, amikor Bob Dylan egy szál gitárral és szájharmónikával elrecitálta balladáit.
A Blonde on Blonde és a Freak Out! előtt is jelentek már meg konceptalbumok. A Sgt Pepper abban előzte meg az előtte megjelenteket, hogy a koncepció tartalmiról formai szintre lépett, zeneileg konzisztensebb, kiforrottabb album volt az általad említetteknél.
Nem láttam még katalogizálva, hogy a Mersey partján egész pontosan milyen sorrendben alakultak a zenekarok, de ha nem a Beatles volt az első, akkor erre annyit tudok mondani: És akkor mi van?
A 30. hsz-ben azt is megjegyezted, hogy sem kiemelkedő zenészek, sem dalszerzők nem voltak. Nos, Bob Dylan soha életében nem volt egy rendkívül képzett zenész, vokális képességeit, meg már ne is haragudj, még átlagosnak sem lehet mondani. Mondjuk a Beatlesben háttérénekesnek is kevés lett volna. Pink Floyd: Syd Barrett volt a PF legképzetlenebb zenésze, a Piperen egyetlen jelentős gitárszóló nincs, ahhoz Gilmour érkezése szükségeltetett. Ettől függetlenül Barrett egy jó zeneszerző volt. A dalszerzésre vonatkozó megjegyzésedet meg inkább nem kommentálom.
Egyébként a korszakalkotó előadóid jelentőségét nem vitatom, csak helyén kezelem. :)

előzmény: Xuja (#33)

2014-11-01 17:18:41 Xuja (?) #33

Az együttes 62-ben alakult, és kezdetben csupán egy volt a sok, 2-3 perc közötti butuska popdalokat játszó bandák között. (És nem az első merseybeat banda voltak!). A szakmailag fontosabb lemezeik 66 után készültek (azaz ugye a Revolver pont 66-os), és azokon már azért tényleg van pár újítás, azonban semmi olyan, amit más bandák, előadók már nem csináltak volna meg. Igen, úttörő konceptalbum az Sgt' Peppers? A Blonde on Blonde (Bob Dylan) és a Freak Out! (Frank Zappa) 1 évvel korábban jelentek meg. Dylan és a Byrds előbb játszott "electric rock"-ot. És akkor a kedvedért csak pár, valóban korszakalkotó előadó az érából:

Doors, Velvet Underground, Bob Dylan, Pink Floyd (Syd Barrett-es korszakuk), The Band, Van Morrison, és még persze sokan mások.

előzmény: AtomAti (#32)

2014-10-31 18:28:17 AtomAti (?) #32

Korszakalkotóbb?? A gitárközpontú zenét ők alkották meg. Nem jelentéktelen számú egyéb újításukról nem beszélve. Te miről beszélsz?

előzmény: Xuja (#31)

2014-10-31 15:54:31 Xuja (?) #31

Csak az a gond, hogy manapság visszatekintve a 60-as évekre tényleg találhatunk sokkal korszakalkotóbb előadókat és zenekarokat, mint a Beatles, csak az átlagember még mindig a nevek bűvöletében él. (ennek ellenére az túlzás, hogy tehetségtelenek lennének, bár nem voltak sem kiemelkedő zenészek, sem dalszerzők).

előzmény: purplerain (#30)

2014-10-31 14:03:12 purplerain (?) #30

Abbey az az Abby, de már nem vagyok annyira frusztrált mint mikor ezt írtam, akkor épp jól esett trollkodni egyet, bár ez annyira nyilvánvaló szerintem, hogy kár volt ráugrani... :)

2014-10-31 13:51:50 critixx (?) #29

Javaslom neked meghallgatásra például a Sgt. Pepper's, az Abby Road meg a "Fehér" albumokat, hogy lásd mennyire "tehetségtelen csürhe" voltak.

előzmény: purplerain (#26)

2014-10-31 13:45:01 AtomAti (?) #28

Zenei ismereteid és ízlésed a béka szaros segge alatt van.

előzmény: purplerain (#26)

2014-02-12 15:04:40 Lil Martin (2) #27

ez már off, de én sem szeretem a beatlest :)
azt csak azért írtam, hogy biebert azért elég durva összehasonlítani velük.
nem akartam senkit megsérteni, jimmy-t is csak hasonlításképp hoztam a képbe. ettől persze szerintem igénytelen és ócska.

2014-02-12 14:56:39 purplerain (?) #26

Azért tudod, van az a mondás, hogy ízlésekről kár vitatkozni... Szerintem meg pont annyira tartalmas mint a Beatles, ami nekem egy lim-lom semmitmondó szar zene... Sőt, Jimmyt jobban szeretem meg kell mondjam... Tehetségtelen csürhe, akik jókor voltak jó helyen, az idétlen fejükkel meg zenéjükkel, ennyi... De ez is csak egy vélemény :)

előzmény: Lil Martin (#25)

2014-02-12 14:51:13 Lil Martin (2) #25

én sem köpök le senkit ezért. (szerintem a 17-18 már túlzás)
davdav: igénytelenül buta, igénytelenül giccses, igénytelenül semmitmondó.

előzmény: JohnnyJohnny (#24)

2014-02-12 14:37:27 JohnnyJohnny (?) #24

Talán mert egy generáció választja el őket, Bieber a 10-17/18-as korosztály koronázatlan császára, hiába tagadják annyian. Én nem fogok leköpni senkit azért mert ezt a majmot tekinti egyfajta etalonnak, csak vállalja fel.

előzmény: Lil Martin (#22)

2014-02-12 14:28:48 purplerain (?) #23

Zámbó Jimmy igénytelenségén mit értesz?

előzmény: Lil Martin (#21)

2014-02-12 13:34:57 Lil Martin (2) #22

ami már az arcfogdosós, úristenezős része, az például az, mikor igénytelen módon különböző gyerekkori képeket vágnak be a koncertje közben a képernyőre, na olyat én is tudtam még 14 éves koromban windows video szerkesztővel. meg mikor nem kicsit hasonlították a rolling stones-hoz, jacksonhoz, aztán a beatles-höz, vagy -hez. ja, amúgy a sikongatóskislányok-effektusnál nekem volt egy kis beatles flessem tényleg, de azért na. (tegyük hozzá, perpillanat bieber facebook rajongóinak száma 63.153.382, míg a beatles 38.895.917-el rendelkezik :D )

2014-02-12 13:21:05 Lil Martin (2) #21

én egyébként féltem tőle komolyan, ettől az egész jelenségtől. azazhogy kislányok sikítozva, ordítozva, magukból kikelve tolják, másznak föl a színpadra, stb.. persze nem ezért rossz az osztályzatom. azért rossz, mert erre a korosztályra lett kitalálva az egész, akik elhiszik, hogy pl a koncert előtti jótékonykodás (ingyéjegy) az tényleg azért van, mert jófejek a bieber-ék. az egész megrendezett, hitelevesztett, nem dokumentumfilm szagú. ami érdekes volt benne, azok a régi felvételek, a srác tényleg tehetséges. gondolom még most is az, nem csak volt. zámbó jimmy is tehetséges volt, az más kérdés, hogy azt teljes mértékben az igénytelenségnek vetette alá.
bieber tehetségét persze nem az éneklésére értem, van egy simán jó hangja, és annyi, de emellett tényleg nem rosszul dobolászott egész fiatalon.

2014-02-12 10:03:14 Ubul (2) #20

azért kettes, mert nem vagyok fan, és bennem van a Bieber útálat is :D de ettől még nem feltétlen nézhetetlen a film, csak szimplán rossz :D. Kétlem ,hogy a fanok is "csak" kettesre pontozták (más kérdés itt, mert kétlem hogy sok K.T.-s lenne, aki Bieber fan is, ezért is ilyen itt az eredmény, míg más egy nemzetközi oldalnál, ahol akárki pontozhat, és még mindig többen vannak a nem Bieber fanok, akik akár nézetlenül is lepontozzák egyesre. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy nem érzem relevánsnak az imdb értékelést, mert bárki pontozhat, és mivel nagy divat a Bieber utálat, ezért olyan is pontoz, aki nem is látta...)

Persze megint más kérdés, hogy ki ad a pontokra, volt már kellemes meglepetés 2-es pontozásnál is, meg csalódás 4.5-nél is (jó,kicsit sarkítok, kevés film van 4.5 és feletti átlagnál itt :D )

előzmény: Leslie (#19)

2014-02-12 09:14:56 Leslie (?) #19

Ez igaz, de csak azért kettes nála, mert "képes voltam megnézni". Ennyi erővel minden kettesről indul, mert fizikailag minden végignézhető. Amúgy kíváncsi vagyok Ubulnál 10-es listán hányas. Mert ami itt 2-es, az ott 3-as vagy 4-es. Vajon ő adna-e erre egy négyest?

előzmény: manuva (#18)

2014-02-12 08:38:40 manuva (?) #18

Más a tízes skálán kettes meg az ötösön.

előzmény: Leslie (#17)

2014-02-12 08:26:52 Leslie (?) #17

1.6 az kerekítve kettes, te is kettest adtál rá. Így nem értem, hogy min csodálkozol. Ráadásul írod, hogy csak azért kettes, mert végig tudtad nézni, amely érvelést már tíz éve nem értem.

előzmény: Ubul (#16)

2014-02-12 07:20:37 Ubul (2) #16

hát azért az imdb még mindig kevésbé releváns, mint mondjuk egy metacritic :D azért előzőnél - mint pl akár itt is - a divatfikázás megy, vagy a látatlanban pontozás.

Persze ezt felesleges mondanom neked, úgy is tisztában vagy vele :), csak az ilyen 1.6-os szavazatot elég nehéz hova tenni, főleg ennyi rajongó mellett...még ha egy ratyi asylumos horrorfilm lenne, megérteném az 1.6 pontot imdb-n, de így csak a fentiek szólnak mellette.

Nekem meg csak azért kettes, mert képes voltam megnézni, attól függetlenül, hogy nem vagyok fan, kíváncsiságból viszont érdekelt, hogy miért is ez az 1.6 pont imdb-n, egyéb helyeken meg jóval magasabb pontszám.

előzmény: HejjaX (#9)

2014-02-12 02:27:38 Lil Martin (2) #15

jobban szorongtam, mint a radírfejen.

2011-08-27 17:45:34 nony_15 (4) #14

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. A filmmel semmi probléma nem volt, sőt kifejezetten informatív volt. Én sem szeretem Bieber zenéjét, de sok olyan dolgot tudtam meg a filmből amitől szimpatikusabb lett, és kezdem megérteni, hogy miért szeretik annyira az usákok. Egy kisfiú aki utubézik és 3 év alatt összeszed több mint 100 millió ropogós zöldhasút. A lányok megőrülnek érte, a fiúkat megeszi a féltékenység. Az őt körülvevő negatív közvéleménytől (férfiak) függetlenül élvezetesnek találtam a filmet, betekintést enged egy amerikai álom megvalósulásába.

2011-05-22 15:56:01 carmine (3) #13

Megpróbáltam objektívan nézni a filmet és elvonatkoztatni valamelyest attól, hogy nagyon nem az én világom a srác és a zenéje. A filmre megadom a közepest, mert mint dokumentumfilm egy ismert és világhírű sztárról, teljesen rendben van. Vélhetően az összes Bieber rajongó imádni fogja. Jól van felépítve, megfelelő arányban és ritmusban vannak az koncertfelvételek is. Sok mindent meglehet tudni Bieberről. Nem egy meglepő dolgot láttam róla, amik közt volt pozitív meglepetés is. A rajongói mondjuk nem normálisak. :) De el vannak magukban és a kis álom világukban, teljesen ártalmatlanul. Nem gondolnám, hogy bántani kéne őket, akárcsak Biebert. Aki amúgy egy tehetséges srác, akit megtalált egy vérprofi marketing gépezet. Mint ember, mondjuk nem lett szimpatikus, de legalább ezt egy róla szóló film után tudom mondani, nem csak úgy, mert divat szidni. Bieber rajongóknak kötelező, a magamfajták meg inkább nézzék meg Lemmy filmjét. :))

2011-02-17 20:45:06 Danesz99 (?) #12

10100 szavazat és 1.1 pont az IMDb-n. Tud valamit a csávó.

2011-02-15 23:37:57 limupei (?) #11

Mindenhol ez a motiváció, ahol rajongók vannak. Biebernek iszonyatosan sok rajongója van. Az alkotók azt mondják, most adnak nekik belőle még többet. És hogy jön le ez a nem rajongóknak? Hogy még több pénzt akarnak csinálni belőle. De a rajongóknak ez annyit jelent, hogy még többet kapnak a kedvencükből.

Nyilván a Pókember rajongók is örülnek az újabb filmnek (sorozatnak), a nem rajongók meg mondhatják, hogy na erről is lehúztak még egy bőrt. Ezért hívják showbusiness-nek: azért adnak embereknek pénzt, hogy csináljanak belőle még többet.

2011-02-15 23:30:07 carmine (3) #10

Szerintem az összes folytatásnál, ahol az első rész sikeres volt a pénz a motiváció. És szerintem ugyanez a helyzet, a remake-ek nagy részénél, illetve a különböző játék, sorozat és képregény adaptációknál. Az más kérdés, hogy nem mindegyiknél jön be.

előzmény: uccse (#8)

2011-02-15 23:29:15 HejjaX (?) #9

aztabüdös. imdb rekorder lesz, bottom lista első hely kinéz neki.
a "us users" sem szeretik (1.3-as átlag), de a legnagyobbat ezen röhögtem: "Non-US users: 2,879 db votes, átlag: 1.0", per pillanat. azért ezt megcsinálni nem kis teljesítmény. uwe boll most kurvára irigy.

2011-02-15 23:28:20 uccse (?) #8

Lehet tényleg naiv vagyok, de a Twilight filmeket leszámítva én még nem találkoztam olyannal, ahol semmi, tényleg semmi, 100%-osan a bevétel a motiváció.

2011-02-15 23:21:14 carmine (3) #7

Bizony. Azért leginkább Hollywoodban a filmkészítés üzlet. A producerek üzletemberek. Mi más motiválná egy üzletembert, ha nem a pénz?! :)

2011-02-15 23:19:15 limupei (?) #6

És ezt évente hány plakátra lehetne ráírni? Ha 150 alatt tippelsz, naiv vagy:-)

előzmény: uccse (#4)

2011-02-15 23:15:41 uccse (?) #5

Szerintem ez a film rekord lesz az oldalon, itt fogják legtöbben használni a "nem akarom megnézni" gombot

2011-02-15 23:10:46 uccse (?) #4

Rá lehetne írni a film plakátjára, hogy "CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A PÉNZ MOTIVÁLTA A KÉSZÍTŐKET"

2011-02-15 22:53:33 carmine (3) #3

Valóban ritka, de azért elég egyértelmű, hogy ennél a filmnél ott is repkednek a látatlanban egyesek. :) Nem akarom védeni, mert kivagyok a gyerektől, de érdemes a kritikusi oldalakat is nézni. Az imdb 1,1 mellet az RT-n 68%-on áll, és a kicsit komolyabb metacritic-en is 50 feletti az átlaga.

előzmény: Ágó (#1)

2011-02-15 22:51:57 JeszKar (?) #2

Mondjuk, abban biztos vagyok, hogy a szavazók egy jelentős része bármiféle megtekintés nélkül rádobtam az egyest. Nálam elég annyi, hogy nem akarom megnézni.

előzmény: Ágó (#1)

2011-02-15 22:50:00 Ágó (?) #1

Ilyen imdb átlagot is ritkán látni. :)