The Missouri Breaks (1976) ☆ 👁

(Arthur Penn)

amerikai western

3,6

2023-11-29 14:27:01 csabaga (4) #10

Most néztem meg újra, szinkronnal, hát az sokat el vesz a filmből.

Brando sem az igazi, de Nicholson darabos, vonatott beszédstílusa egyáltalán nincsen visszaadva.
A Kínai negyedben pl. Tahi Tóth László egészen jól hozza őt.

2023-11-25 14:21:52 ipartelep (4) #9

Először rosszul, figyelmetlenül néztem ezt a filmet, és csak hármast adtam rá. Revideálnom kell ezt az álláspontomat. Ez egy jó film, bár annyira nem jó, mint a rendező "Kis nagy ember" c. remekműve. Viszont, sokkal bizarrabb film. Marlon Brando minden jelenete óriási.

2017-09-08 18:43:58 Edwest12 (3) #8

Sajnos nekem vontatott és unalmas volt a film. Brando valóban zseniálisan játszott: modoros volt és mégis hiteles. Nicholson meg semmilyen. Harry Dean Stanton nagy kedvencem, és itt is jó volt a maga kis mellékszerepében. Az igazi cselekmény sajnos későn indul be, és nagyon hamar lezavarják a leszámolást. Láttunk már ilyet, ott van pl. a Délidő. Csak ez a film feszültségben, cselekményben nem érhet annak a nyomába.

2014-12-06 16:01:26 csabaga (4) #7

Brando szerintem zseniálisan játssza a pojácát.
35 perc után tűnik fel,és utána nem kérdés,ki az igazi főszereplő.Minden modorosságával együtt sokkal jobb,mint Nicholson,aki úgy beszél,mint aki mindjárt elalszik.:)

2014-12-06 02:45:11 Ugor (3) #6

Nem lehet minden film jó. Például ez sem az, Brando ide vagy Nicholson oda.

2012-07-01 16:45:33 Tenebra (5) #5

A vágásra annyira nem is figyeltem. Nekem inkább az tűnt fel, hogy ez jellemző a forgatókönyvre is: nem valami következetes. Kíváncsi vagyok rá, hogy egyáltalán azalapján haladtak-e. Számomra, mint írtam, a felvezetés volt kissé sok.

2012-07-01 16:41:07 csabaga (4) #4

Brando találta ki ezeket.
Nem érzed úgy,mintha rosszul lenne megvágva?
Több jelenet elkezdődik,majd nem fut ki,jön egy vágás.
Pl.,mikor a lány kihívja az apját a szobából,mondana neki valamit,majd vágás...

2012-07-01 09:00:55 Tenebra (5) #3

Ez eléggé jó még mindig. Újranéztem tegnap. 4-est adok rá, mert kissé szétfolyik a cselekmény, és túl későn kezd el működni a fejvadász. Pedig Marlon Brando karaktere az igazi húzóerő ebben a filmben. Meg persze Jack Nicholsonnak is vannak szokásosan jó húzásai. Egyikük sem jobb a másiknál, talán csak annyiban, hogy a lótolvajok szimpatikusabbak, mint a fejvadász, mert ők "csak" lopnak, de nem szadisták. Claytonon viszont nem tudtam, hogy röhögjek vagy elképedjek. A legjobb jelenet szerintem az, mikor: felolvas valami szép verset, közben meg a ló elkezd hugyozni :D.

2011-10-31 17:01:14 leplesbitang (4) #2

Ez egy elképesztő nagy film! Kár, hogy ilyen kevesen látták, nagyobb figyelmet érdemelne...

2011-06-30 10:17:59 fatbastard (5) #1

Nagyon tetszett a film,Brando zseniális volt a magának való,kissé bolond fejvadász szerepében.Beszarás,mikor öreganyónak öltözve vadássza le Calvint.