Killer Crocodile (1989) ☆ 👁

(Fabrizio De Angelis)

olasz horror

?,?

2021-02-14 17:35:16 Edwest12 (3) #2

Spielberg Cápája halhatatlan alapmű, amihez hiába próbálnak felnőni 45 éve. Voltak, akik csupán ihletet merítettek belőle, voltak, akik utánozni próbálták. Legszemérmetlenebbek az olaszok voltak Az utolsó cápa (L'ultimo squalo avagy The Last Shark) című filmjükben. Azt viszont nem gondoltam, hogy az olaszok ilyen kis telhetetlenek. Bár a Killer Crocodile-ban - ahogy a cím is mutatja - cápa helyett krokodil van, azért a koppintás ténye így is kiveri a szemünket. Méghozzá annyira, hogy az már néhol nekem kínos. Itt van mindjárt a zene. Pár hangot megváltoztattak, hátha így nem tűnik fel, de azért jól kivehető John Williams zenéje. És hát konkrét fordulatok, jelenetek, motívumok is rendre visszaköszönnek. Tuti, ami biztos, a végén van egy kis tiszteletadás Ahab kapitánynak is a Moby Dickből, csak ami nála amolyan kényszerűség volt, az itt sima hülyeség. Az olyan dolgokkal meg igazán nem lehet mit kezdeni, mikor a leroggyant stégen lógó kislányt úgy próbálják megmenteni, hogy egyik felnőtt gondosan felcsimpaszkodik mellé a deszkára, hátha ekkora súly alatt már leszakad az egész építmény. Vagy ha az nem jön össze, legalább nő az esély, hogy két emberből egy csak bezuhan a krokodil torkába... A krokodil bábú elég gagyi, de legalább nem néz úgy ki, mintha a föld felett öt centivel járna, ahogy a CGI krokodilok szoktak a hasonló művekben. Nincs szívem két csillagot adni, mert azt a még ennél is gyengébb filmeknek tartogatom, és végül is egész jól elszórakoztam, míg néztem.

2011-02-05 22:14:08 Ivan/ (3) #1

Kellemes kis ’80-as évekbeli krokodilos horror minden extra nélkül. Van benne egy zsák klisé, a kroki rusnya és bitang nagy (lásd képek), de az egésznek van egyfajta hangulata ami miatt egész élvezhető, ráadásul még pár durvább jelenetel is képes szolgálni, úgyhogy aki szereti az ilyesmit (limu, szerintem bejönne) az nyugodtan tehet egy próbát ezzel a kis ismeretlen trash művel.