Sucker Punch (2011) ☆ 👁

(Zack Snyder)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm

2,6

2011-03-25 18:37:50 Kalti (1) #27

Ilyet sztem senki sem vár el, de vannak olyan minimum kritériumok, amelyek felett - legyen az popcorn múvi vagy bármi más - egyszerűen nem lehet elsiklani, egyetlen film sem működhet normális sztori, párbeszédek és legalább valami egyszerűcske dramaturgia nélkül, különben nem lesz több, mint egy másfél órás CGI bemutató.

2011-03-25 14:11:25 uccse (5) #26

Lehet velem van a baj, de nekem csak a film végén esett le, hogy az a montázs, amit láthattunk az elején, az egész történet egy percben.
De leginkább az volt váratlan, hogy mire ment ki az egész.

előzmény: Zalaba Ferenc (#25)

2011-03-25 13:33:32 Zalaba Ferenc (1) #25

uccse: szerintem más "filmet" néztünk. Nem akarok belemenni a "jó történet" részleteibe, szóval csak a váratlan végre kérdeznék rá: hogy lenne az a befejezés váratlan, amit a tizedik percben megmutatnak?

2011-03-24 23:26:58 Adam Taylor (2) #24

Körülbelül hasonlóan álltam hozzá a filmhez,mint Leslie: nagyon vártam, aztán a kritikák rendesen letörték a kedvem...olyannyira, hogy már majdnem azt mondom, a végeredmény pozitív csalódás.
Ami persze semmit nem jelent, mert ez a film bugyuta. Snydert én egyébként tehetségesnek tartom mint rendezőt, ez néhány jelenetben itt is megmutatkozik (kár, hogy ezek egyáltalán nincsenek túlsúlyban), íróként viszont van még mit tanulnia. A hangzatosnak hangzó hangzatoknak körülbelül annyi értelmük van mint ennek a szóösszetételnek, értelmes párbeszéd nem igen hangzik el, és még az egyébként elsőre remeknek hangzó történet is kifárad, úgy körülbelül a film felére. Akadnak persze jó ötletek, a film eleje és vége sikerült a legjobban, ami közötte található, az viszont nagyobbrészt alaposan mellément.
Az animációs részek egyáltalán nem másznak le a vászonról ahogy azt vártam, viszont a csajok szerencsére gyönyörűek, tesznek egy kört a Return to castle Wolfestein világába, Mordor várába is elkalandoznak, Frodó után szabadon, sőt, még a bombával is száguldanak, ezúttal Denzel Washington nélkül,.
Ha sikerült megszokni ezt a világot minden bújával és bajával, és azt, hogy az érzelmesebbnek szánt jelenetek többnyire inkább mosolyt váltanak ki, még talán jól szórakozni is sikerül- vagy valami hasonló. p.s.: a soundtrack baromi jó!

2011-03-24 23:21:47 Rorschach (2) #23

Örülök, hogy valaki megelégszik egy popcornmozival úgy is, ha az nem rejt magában mögöttes tartalmat, vagy bonyolult szimbólumrendszert, esetleg csehovi mélységet a karakterábrázolás terén :)

előzmény: uccse (#22)

2011-03-24 23:18:56 uccse (5) #22

Úgy vagyok, mint két éve a Watchmen-nel: Nagyon mást vártam, de így sokkal jobb az egész.

Hatméteres kőszamurájok, robot-zombi nácik Freddy Krueger parancsnokkal, orkok bombázása gázpalackkal egy B52-ről, nagyon fasza és irgalmatlanul nagy sárkány, krómozott droidok, alul-öltözött lányok, hatalmas puskák és Jena Malone lélegzetelállító feneke.
Ez mitől lenne rossz film?
Már ha csak ezek lennének benne, rányomnám az ötöst, de még kapunk hozzá egy nagyon jó történet is.
A bafejezés váratlan, de ez így van jól.

2011-03-24 22:48:22 Leslie (3) #21

A trailer anno engem is felcsigázott és vártam a filmet. Lenge öltözetű lánykák egy akcióorgiában. Méghozzá olyan kis kedvencek, mint Emily Browning és Jena Malone. Ráadásul még Vanessa Hudgens is.
Aztán Olórin és Jamamura cikkei visszahoztak a földre, és az elvárásaim a minimumra csökkentek, de azért megnéztem premierkor.
Sztori és megvalósítás: csalódás. Még az akciók sem tetszettek igazán, mert nem volt tétjük. Az ellenfelek nem élőlények voltak, csak "izék". A csajok pedig sérthetetlenek, simán lenyomták a náluk 100-szor nagyobb ellenséget is.
A lánykák nem mutatnak többet, mint a trailerben.
Bár csalódás a film, de annyira szarra számítottam, hogy végülis egynek elment. Megadtam egy halovány 3-ast egyelőre, amiben azért jócskán benne van az eyecandy-faktor is. Emily tényleg veszettül érzéki. Sosem bocsátom meg a filmnek, hogy nem láthattuk Baby Doll táncát.

2011-03-24 22:21:28 Zalaba Ferenc (1) #20

Szerintem inkább fejletlen, s csak azután pici... Másrészt mindenféle csajok stukkerrel a kezükben nekem még nem adnak ki egy filmet. :(

előzmény: Daemiaen (#18)

2011-03-24 22:07:07 Rorschach (2) #19

Érvek, bizonyítás?

2011-03-24 22:03:10 Daemiaen (3) #18

Ahogyan Zack Snyder rácsodálkozott a csini lányok elővillanó bugyijaira, körülbelül ennyi élvezet nekünk is jut. Hét évvel ezelőtt még nem volt ildomos a harmatos Emily Browningra bármiféle szexuális töltetű megjegyzést mondani, most viszont már ki merem jelenteni, hogy elképesztően érzéki, még ha pici is. Ja, hogy a film: erre már az ókori görögöknek is volt műfaji besorolása: tragédia.

2011-03-24 00:14:16 erahurka (4) #17

Ez most komoly? Minden agyatlan filmet amit várok elrontanak?

2011-03-23 23:30:21 bodzasfanta (2) #16

nem tudom hova tenni... pedig nagyonnagyon vartam de ultem a teremben es csak fogtam a fejem.
latvanyos, szep de darabjaira hullik az egesz.

tisztara mint az utolso leghajlito

2011-03-23 21:56:30 Umberto (3) #15

Ez felettébb szomorú, kiváltképp annak fényében, hogy ez "Zack Snyder első filmje, amit saját történetéből készített". :-(

2011-03-23 21:49:32 bodzasfanta (2) #14

rossz. nagyon... nagyon nem tetszett

2011-03-23 16:24:45 Rorschach (2) #13

Azért én kétlem, hogy szarabb lenne az avatárnál.

2011-03-23 08:54:12 Olórin (1) #12

Még szerencse, hogy az Avatarok és az Inceptionök ellenében van olyan, "eredeti" forgatókönyv alapján készült hulladék, amire Hollywood majd mutogathat, hogy na, ezért ragaszkodik továbbra is a bevált brandekhez.

2011-03-23 08:44:52 Zalaba Ferenc (1) #11

Jon Hammet annyira nem kell sajnálni: szerencsére csak kameózik a filmben... mondjuk az egyik leghülyébb mondat pont neki jut. :)

2011-03-23 00:18:35 limupei (?) #10

Legalább most már tudjuk (na nem mintha nem tudtuk volna:)), hogy miért nem vetítették le az amerikai kritikusoknak. Mondjuk a logikát nem értem. Aki hallgatni szokott a kritikusokra és teheti, az kritikák nélkül is messzire elkerüli az efféle szart. Aki viszont nem, annak meg úgyis mindegy, mindenképpen adja a zöldhasút.

Csak szegény Jon Hammet sajnálom. Mikor kap már egy Draper-szintű szerepet?

2011-03-22 23:24:31 Zalaba Ferenc (1) #9

"Ezt a filmet még nem mutatták be."

Klassz lenne, ha ez így is maradna. :)

2011-03-21 20:12:10 BonnyJohnny (1) #8

Ha nem annak készült, akkor tényleg jobb így.

2011-03-21 20:04:03 Rorschach (2) #7

Azért Snyder többre tartja a látványt, mint hogy tönkre vágja egy gagyi, konvert-3D-vel. Már pedig asszem, csak az lehetett volna belőle, mikor észbe kaptak. Vagy csak simán nem akart mélyebbre nyúlni a Warner :)

2011-03-21 19:53:14 BonnyJohnny (1) #6

Őszintén szólva én sem tudom biztosan, csak gondoltam, hogy ebben a mai 3D őrületben ez biztos az. Amennyiben nem, az tényleg meglepő, hogy pont ez nem.

előzmény: slozi (#5)

2011-03-21 19:04:33 slozi (1) #5

Nekem pont az a legmeglepőbb ebben a filmben, hogy nem lesz 3D-s, legalábbis tudtommal.

2011-03-21 10:22:59 BonnyJohnny (1) #4

Zack Snyder a 300-ban és a Watchmenben is érdeskes (szerintem zseniális) képi világról tesz tanúbizonyságot. Ha erre direkt rájátszik, akkor valószínűleg fenomenális látványorgia lesz... különösen 3D-ben. Viszont a rossz gagyi és a jó gagyi történet között lavírozni nagyon nehéz. Remélem megoldja az illető, mert kár lenne, ha egy ilyen kickass mozi csak eyecandy lenne.

2011-03-20 23:31:58 JeszKar (1) #3

Ahogy látom, ha más nem is, legalább eyecandy lesz.

2011-03-20 23:19:04 Rorschach (2) #2

Ha ez annyira el lesz találva, ahogy az előzetesei sugallják, én bizony rátalálok a filmemre. Akció, vagánykodás, robbanások, sárkányok, lenge öltözetű nénik gázálarcos világháborús katonák ellen, slow-mo harc végig, gravírozott katanával, lövészárkokban, sci-fivel, romos Notre-Dame-mal, szamurájokkal nyakon öntve. Persze benne van a gagyi lehetősége (Snyder meséje nem nagyon győzött meg), de remélem ezt sikerül elkerülni. Észveszejtően popcorn, észveszejtően jó filmet akarok!

2011-02-03 16:17:47 GothMan (3) #1

A castot tekintve az év egyik nagy "durranásának" igérkezik... :D