Another Earth (2011) ☆ 👁

(Mike Cahill (VI))

amerikai dráma, sci-fi

3,6

2014-05-29 11:11:50 St4nt0N (?) #53

Ha a baleset nem történik meg, a fazon sose jön rá, hogy a Másik Földön egy szcientológus filmsztár az unokatestvére…
A scifi itt inkább csak díszlet egy számomra nem különösebben izgalmas vezekléstörténethez. A rendező új filmjének (I Origins) talán több köze lesz a műfajhoz.

2014-05-28 15:10:40 Zalaba Ferenc (5) #52

Tegnap újranéztem. Valóban közelítenek egymáshoz, de ez persze nem jelenti azt, hogy össze is ütköznek. Simán elmehetnek egymás mellett.

Ami az apaszálat illet, számomra nyilvánvalóvá vált, hogy odaát nem történt meg a baleset, különben a faszi jött volna el, nem a csaj, méghozzá nem szépen kikenve-kifenve, aki börtön helyett kiváló tanulóvá és kandidátussá kupálta ki magát. És hogy a fater mit csinált volna a másik bolygón, az legyen az ő gondja: lehet, hogy csak látni akarta a famíliát, lehet, hogy csak magára volt kíváncsi, milyen lett volna, ha ez a baleset nem történik meg. Erről amúgy érdemes lenne készíteni egy filmet. Another Earth Two, hm?

előzmény: St4nt0N (#51)

2013-08-05 14:51:41 St4nt0N (?) #51

A baleset idején még apró pont, később egyre nagyobbnak látszik. Noha a folyamat a néző számára nyilvánvaló (pár hozzászóló itt is rámutat), a filmben mégsem foglalkozik vele senki, nem kerül szóba. Mindegy is, hiszen a Másik Föld csupán egy túlméretezett MacGuffin.

előzmény: Zalaba Ferenc (#49)

2013-08-05 14:24:23 tomside (4) #50

Csillagközi törvényszékkel. Basszus, azok mit elköltségelhetnek utazásra. :)

előzmény: St4nt0N (#48)

2013-08-05 14:15:39 Zalaba Ferenc (5) #49

Emlékeim szerint a planéták nem közelítenek egymáshoz, hanem a másik Föld egyszerűen megjelenik a távolban.

előzmény: St4nt0N (#46)

2013-08-05 14:11:42 St4nt0N (?) #48

Ha békés úton nem sikerül, jöhet a világvége árnyékában kibontakozó, bolygóközi polgári per.

2013-08-05 13:59:09 tomside (4) #47

Jaj, ne, azért ez mégsem ennyire buta film, meg kell védenem. :) Dehogy osztozkodnak a feleségen meg a gyereken.

előzmény: St4nt0N (#46)

2013-08-05 13:53:45 St4nt0N (?) #46

A készítőkre érezhetően hatással volt a Solaris és a Melankólia, de csak egy vontatott tévéfilmet sikerült összehozniuk.
A két Föld egyre közelebb kerül egymáshoz, elkerülhetetlenül össze fognak ütközni. Ez természetesen senkit sem aggaszt, mert ugye, nem buta sci-fi ez, hanem komoly lélektani dráma, haha. S ha a szomszéd bolygón valóban nem történt meg a tragédia, a férfi majd megkeresi a családját, és a másik önmagával testvériesen megosztozik az asszonyon meg a gyereken?

2013-01-22 16:47:49 csabaga (4) #45

Számomra ez a film egy kétségbeesett vezeklési kísérletről szól.
A sci-fi szál mindössze a történet túlbonyolítására és az itt is olvasható különböző értelmezésekre alkalmas.

Mindenesetre az egyik bolygón a nőből,a másikon meg a férfiból lesz kettő.Az utóbbinak van családja is.

2012-05-20 15:53:18 tomside (4) #44

amúgy helyenként túl direkt ez a film, ez zavar. Viszont a vajazókéssel előadott űrhajóssztori egy az egyben hibátlan.

2012-05-20 15:18:28 tomside (4) #43

Nekem sem tiszta a vége, belátom. De sokkal nagyobb volt a problémám azzal, hogy a két Föld témájának felmerülése nemhogy megelőzi a balesetet, de egyenesen annak kiváltó oka is, amennyiben eltereli a csaj figyelmét. Aztán arra gondoltam, ez persze lehet pusztán visszavetítés, a csaj szimplán be volt piálva. Így működhet. És persze, projekció volna az egész. A K-pax belső bolygójához hasonlóan a külső bolygó is gondolkodni hagy a végén. A lélektaniság igen jó, ebben a vonatkozásban erősnek tartom a vén takarító karakterét, aki nagyban hasonlít a csajhoz. Mindketten tudták ugyanis, hogy csak annyi a feladatuk, hogy megbocsássanak maguknak. Az öreget, és a film zárlatát elnézve... hát, sok jót nem jövendölök a csajnak. A másik megjelenése inkább a balsejtelmet hozza, mint valamiféle szakrálisan is alátámasztott újrakezdés reményét. Jó filmecske ez, de az operatőrt pl. én is megpiszkálnám egy bottal.

2012-04-18 09:35:55 Olórin (2) #42

Jaja, sorry, valahogy elsiklottam felette...

előzmény: JeszKar (#41)

2012-04-18 00:36:08 JeszKar (4) #41

"És csak én akartam eltörni az operatőr kezét már 10 perc után?"

Hadd idézek magamtól:
"...Az operatőr kezét már csak ezért is érdemes lenne letörni..."

2012-04-17 22:55:08 Leppard (1) #40

Egy kis sanyargatást megérdemelne a forgatókönyvíró, valamint a rendező is...

2012-04-17 21:37:22 ChrisAdam (4) #39

Hát sajnálom. :) Végülis megértelek.

2012-04-17 21:36:03 Olórin (2) #38

Nem az a baj, hogy nem értem:) Az a baj, hogy értem, és nem tetszik:)

2012-04-17 20:58:30 ChrisAdam (4) #37

vissza akarja csinálni a másikat.
javítás: vissza akarja csinálni a történteket.

Ezt vhogy nagyon elgépeltem.... :P

2012-04-17 20:57:33 ChrisAdam (4) #36

És csak én akartam eltörni az operatőr kezét már 10 perc után?
Eltörni? Naa... :)

A sci-fi téma és a Másik Föld pont a történetbe belevágott, hisz azt taglalta, hogy Rhoda mennyire vissza akarja csinálni a másikat. Emlékezz vissza, hogy megakad azon a tv-ben hallott kijelentésen, hogy A Föld 2 az észlelés után letért az azonos pályáról, így a szinkrontörténések is megszakadtak és ezután mindkét Föld két külön utat kezdett járni. Úgy hitte, abban a világban nem történet meg a baleset. Hogy megtörténik-e vagy sem, ez a filmből nem derül ki. Rhoda a másik Földben kereste az alternatív életet - a saját múltját akarta háta mögött hagyni.

2012-04-17 19:56:46 Olórin (2) #35

Szerintem a másik Föld valóságos (amellett, hogy persze egy elég nyilvánvaló, bárdolatlan metafora is), Rhoda II a végén nem
De igazából mindegy, mindenki gondolhat azt, amit akar, mert ez egy afféle "rágódjon csak a néző, akkor talán azt hiszi, hogy jó filmet látott" lezárás. Amiben a legrosszabb az, hogy az addig pusztán arcátlan gimmickként használt sci-fi szálon csavar valamit, valahogy, miután azt a súlyos, mély, emberi drámát, aminek erre a sci-fi szálra eleve nem volt semmi szüksége, röhejesen elbagatellizálta, és feloldotta limonádéban.
És csak én akartam eltörni az operatőr kezét már 10 perc után?

2012-04-16 06:13:29 ChrisAdam (4) #34

Nagyon nehéz film, remek drámai résszel és tetszett, hogy belekeverték ezt a Föld 2-t. Zseniális mondanivaló, képtelen az ember elaludni utána... Talán írok majd egy elemzést is. Mert ennél sokkal több mondandóm van.

Ezt pl. hogyafenébe nem mutatták be? Igaz, inkább DVD-film, de attól még...

2012-03-27 17:31:33 korig (3) #33

A drámai rész tetszett. A színészek is jól játszottak. A sci-fi teljesítménye viszont, még a logikai bukfenceket is félretéve, konvergált a nullához, hiába volt a csaj asztalán Asimov egyik könyve.

A végéről meg egy nyuszikás vicc jutott eszembe: ...nyuszika csettint egyet, a birka csak néz, csak néz...

Közepes közepes!

2012-02-25 22:35:33 Pedro (4) #32

Ja valami olyasmi :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#31)

2012-02-25 09:23:20 [: Azuroo andrew :] (5) #31

Ezt nem pontosan értem, de érdekes:

Én nem vagyok egy Lukács Béla, de ez az egyesülés hogyan mehetett végbe? Ha "földköz ragadt" akarok lenni akkor ha közelednek egymáshoz, akkor össze is ütköznek (?!), nem fizikai hanem metafizikai egyesülésre gondoltál ?

előzmény: Pedro (#28)

2012-02-25 07:28:46 HejjaX (2) #30

Csak két megjegyzés:Rhoda II öltözete semmit sem jelent, hiszen egy másik világ képviseletében jött a Föld I-re, gondoljátok, hogy elengedték volna onnan makkos cipőben meg susogós joggingban? Ha meglátogatsz valakit, te az otthoni lepusztult culádban mész? Nyilván nem. Kiöltözöl és kisminkeled magad - főleg ha lány vagy és saját magadat látogatod meg :)
Ami meg a MIT fiatal zseni beszervezést illeti, hát, ennek tényleg rohadt nagy esélye van, hogy egy teljesen más életben, totál más indokból a Föld II-n is pont őt szervezték be, hétmilliárd ember közül. Ez kb. olyan valószerű befejezés lenne, mint amilyen logikus az egész film. Azért lássuk be, valószínűbb, hogy odaát is pont ugyanaz történt és ugyanabból az indokból kapta meg ő az utat. Dió említette a "Contact" című filmet, úgyhogy én megemlítem az Occam borotvája elvet: a létező magyarázatok közül mindig a legegyszerűbb az igaz. Különösen, ha fizikáról van szó.
De persze ez egy film. Occam elmehet a sunyiba.

2012-02-21 09:26:00 green81 (2) #29

A második és harmadik bekezdésed tökéletesen összefoglalja a történéseket, de nálam a színészi teljesítmények sem indokolják a 3-ast...

előzmény: JeszKar (#27)

2012-02-18 19:43:48 Pedro (4) #28

Mivel a filmben folyamatosan közeledik egymás felé a két Föld így egyértelmű, hogy a végén egyesült a két Föld. A tévé adás szerint mikor meglátták a másik Földet megszünt a párhuzamosság vagy mifene. Hogy a csaj megjelent azt meg már sokmindennel lehet magyarázni. A másik csaj öltözete alapján a baleset nem történt meg és Ő nem takarító lett a másik bolygón hanem valami diplomás tanár vagy valami ilyesmi.

2012-02-16 22:35:44 JeszKar (4) #27

Erősen táncol a hármas és a négyes határán, és most csak a színészek miatt kapta meg a jobb jegyet, de ez még könnyen lehet hármas.
A erősen gondolkodok azon, hogy a film inkább művésieskedőnek, semmint művészi pl. a felesleges szűrözés, szemcsés képek. Az operatőr kezét már csak ezért is érdemes lenne letörni, de ha még azt is hozzávesszük, hogy egy normális variót nem láttok tőle (csak ilyen hirtelen ugrásokat) meg soha nincs egy biztos képe, akkor siralmas a helyzet.
A történetnek se füle, se farka, és emiatt féltem attól, hogy megint azt a milliószor eljátszott fordulatot nyomják majd el, hogy a főhős csak halála előtt álmodja az egészet. Szerencsére ebben nem lett igazam, de az mondjuk érhetővé tette volna a sztorit. Kliséssé, de érhetővé.
Ellenben a zene ez egész tetszetős volt, és azért egy sajátos atmoszférája is van a filmnek, valamint az is biztos, hogy nem láttam ennyire különös filmet az elmúlt időszakban, de mint látható, ez most nem feltétlenül dicséret.

2012-02-13 11:24:21 xelll (5) #26

Szerintem nagyon jó volt a film, régen láttam már ehhez hasonlót. Végigolvastam a véleményeiteket a befejezést illetően is. Bármelyik verzió lehetséges, de azt gondolom, hogy amiket leírtatok nagyon sablonossá tenné a filmet. Pont emiatt lett szerintem nagyon is jó, hogy nem zárták le ilyen "magától értetődő végződésekkel". Akkor sokkal kevésbé tetszett volna, nekem legalábbis biztosan. :) Így sokkal jobban kielégítette az elvárásaimat, mint sem vmi erőltetett, túl/megmagyarázott, tucat, lerágott csonttal a végén. :)

2012-02-02 18:49:17 thunderbird87 (5) #25

Nekem nagyon tetszett a film. Leültem és végig kellett nézzem. A zenei aláfestés valami hihetetlenül szép, összehozható az érzésvilággal amit az ember akkor érez ha valami hibát követ el, vagy ha a lelkünk sajog.
Ami meg a befejezést illeti. Én egyetlen egy magyarázatot tudnék elképzelni igy a végére, és ez nem más mint az, hogy ugyan a másik világon is megtörtént a baleset, és ott is ugyanúgy bünhődik a főszereplőnő, csak ott annyi a különbség, hogy nem a nő és a kisgyerek hal meg hanem a pasi. És ezt a másik Rhodát meg a pasi küldte maga helyett a fölre, tudtára adva Rhoda 1nek, hogy minden rendben van!

2012-01-30 01:54:41 -senki- (4) #24

Fantasztikus látványvilág, hangulat, zene - így kell el készíteni a mai hasonló művészfilmeket. Mögötte megfelelőn visszafogottságban a bűnhődés, önmagunkkal szembenézés-megbocsátás, magányosság. Nincs velőkig fejtve, de ma már ennek is örülhetünk: egy film amit egy ültő helyemben végig kell néznem.

4,5/5

2012-01-26 20:21:41 [: Azuroo andrew :] (5) #23

Bár nem értem az összevetést... a Mátrix látványos és erősen kommerciális, az Another Earth maróan elgondolkoztató, telis-tele kérdésekkel a bűnhődéstől a párhuzamos világokig; de kidolgozatlan a története, kevés a jellemábrázolás és gyenge a vizuális megvalósítás.
Ha nem így lenne, akkor valahol a 2001 és Solaris közelében is lehetne ennek a filmnek a jelentősége, ereje, értéke.

2012-01-26 18:47:17 feecske (4) #22

Az egész szituáció irreális,de ez csak egy mese ami a bűnről és bűnhődésről szol. A sci-fi csak keret hozz, tök fölös leges egy mesét boncolgatni. Nyilván mást vártál egy sci-fitől, megértem de a műfajba az illogikusság simán belefér. A mátrix okos, ez szép.

előzmény: HejjaX (#16)

2011-12-14 07:07:52 Zalaba Ferenc (5) #21
2011-11-28 01:08:41 ender1112 (4) #20

Szerintem is,
lehet hogy a Föld 2-őn Rhoda nem okozott balesetet, ment a MIT-re, és mint fiatal zsenit beszervezték. De persze HeejaXnak is igaza lehet. Már persze, ha megtörtént az egész xD

előzmény: Lasliegrand (#19)

2011-11-25 22:56:41 Lasliegrand (5) #19

Nekem nagyon tetszett, de teljesen másképp értelmeztem. Nekem pont Happy End jött le a végéből, ahogy megláttam a csinos, kivirultabb, kiöltözött Rhoda 2t. Mintha nem történt volna meg vele a baleset, csak megnyerhette valahogy azt a versenyt... :) És mivel nem volt baleset, nem is volt rá oka, hogy kiküldje az apukát maga helyett. Persze nem kizárt, hogy csak ebben az utazásban találta meg a lelki megnyugvását, bár ezt kicsit kevésbé tartom valószínűnek. Szeretem az ilyen nyitott végű filmeket, jókat lehet vitázgatni utána a többi nézővel. :D

2011-11-23 14:30:19 Kalti (4) #18

Ez kb. olyan, mint a Donnie Darko, azt se lehet megmagyarázni, ha elkezdesz agyalni rajta, csak beleőrülsz, mégis szenzációs film.

2011-11-23 08:08:43 Dió (3) #17

Asszem ha sokat beszélgetünk még erről a filmről, nekem is le kell pontoznom kettesre...:)

előzmény: HejjaX (#16)

2011-11-23 03:57:01 HejjaX (2) #16

Ja, ja, ez az egyik, ami miatt lepontoztam a filmet:egy nyomorult levél alapján kapja meg Rhoda a helyet az űrutazásban, még csak személyes meghallgatás sem volt(!), nem hogy fizikai-pszichológiai-mittomén milyen teszt. Itt már fogtam a fejem, hogy micsoda marhaság, de ezt megtetézve Rhoda átadta a helyét a faszinak, mintha erről ő dönthetne, nem a Nasa, vagy mittomén kicsoda. Ő csak úgy átadja a helyét valakinek, amit mindenki, az egész emberiség elfogad!!! Aha, persze.
És a pasi minek repült át a másik Földre amúgy? Mert ugye két eset lehetséges: 1. Már megtörtént a baleset ott is - tehát nincsen miért mennie. 2. Még nem történt meg a baleset, él a családja - de könyörgöm, akkor él a pasi alteregója is! Mégis mit akar, elvenni tőle a családját???!!! Röhej. Odamegy látni a családját, ami még jobban fáj, hogy nem lehetnek az övéi? Illogikus az egész.
De visszatérve Rhoda II-re, nyilván azért jött, mert őt jelölték ki odaát az utazásra (ergo megtörtént a baleset). Csak ő el is jött, nem adta át a helyét, mint Rhoda I. Rhoda II csak úgy lehet itt, ha megtörtént ott is a baleset, különben milyen alapon választották volna ki? Hiszen akkor se karrier derékbabatörés, se takarítás, se levél, semmi. (Magánűrhajón aligha érkezett, vagyis hivatalosan repült ide.)
Más megoldás aligha van, bár ebben a logikátlan katyvaszban még bármi is lehet.

2011-11-22 20:22:06 Dió (3) #15

Ezzel "csak" egy gondom van:
Tehát ha jól értem, Rhoda II. gondol egyet, beleül egy űrhajóba, nem szól senkinek (mert arról a Föld I.-en is enyhén szólva hallanának, ha a Föld II.-ről utas érkezne), csak úgy csendben ideröppen, és beáll Rhoda I. garázsa elé.
Egyébként az egész marhaság ott kezdődik, amikor eldöntik, ki mehet a Föld II.-re. Ahelyett, hogy úgy választanák ki az illetőt, hogy egy rakás fizikai vizsgálatnak alávetik (letesztelve, vajon bírja -e az űrutazást), iratnak a pályázókkal egy fogalmazást, mint az általános iskolában, és aki szépet ír, az már veheti is fel az űrsisakját... értem én, hogy az egész Földesdit valahol szimbólumként kell kezelni, de azért mindennek van határa.:)

előzmény: HejjaX (#14)

2011-11-22 19:22:20 HejjaX (2) #14

Amíg meg nem jelent a horizonton a másik Föld, minden ugyanúgy zajlott a két bolygón. Egy elmélet szerint innentől már másként történhettek a dolgok.
A film végén azonban Rhoda találkozik a másik önmagával a faszi házánál. Ez azt jelenti, hogy hiába remélték az ellenkezőjét, de bizony a másik bolygón is ugyanúgy megtörtént a baleset, meghalt a faszi családja. A különbség annyi, hogy az ottani Rhoda eljött a mi bolygónkra, nem adta át a helyét a pasingernek. A mi Földünkön tehát itt áll a két nő, ugyanazzal a teherrel a lelkén, a másik bolygón meg ott áll a két pasi, se család, se semmi. Vagyis enyhén katasztrofálisan alakultak a dolgok számukra.
A másik értelmezés Kalti-é, amit én nem nagyon tudok hova helyezni, mert semmi sem utal rá, de hát nekem se így, se úgy nem tetszett ez a szar. :)

2011-11-21 22:50:15 Dió (3) #13

Úgy néz ki, én nem vagyok elég metaforikus beállítottságú. :)
Az a baj, hogy semmi nem utalt rá, hogy az utolsó jelenet nem a valóságban játszódna. Ha meg mégis ott játszódik, akkor az a baj, hogy nincs értelme - vagy ha tévedek, akkor valaki rávilágíthatna, mert számomra nonszensz, akármelyik nő is repült át egyik Földről a másikra.

előzmény: Kalti (#12)

2011-11-21 22:45:10 Kalti (4) #12

"Hogy a végén mi történik, azzal nem az a legnagyobb bajom, hogy mire odáig ér a film, már marhára nem érdekel, hanem hogy alapvetően úgy egy baromság, ahogy van, lévén nem nagyon van rá olyan magyarázat, amit ne lehetne kikezdeni."

Ez így igaz, ha a színtiszta logika mentén próbáljuk megközelíteni, de lentebb próbáltam kifejteni, hogy metaforikus értelemben nagyon is van értelme.

2011-11-21 22:37:30 Dió (3) #11

A sci-fi része valóban nem érint nagy mélységeket, de ahogy erről lentebb is szó volt, ez direkt van és így jó, épp ezért ilyen szép számomra: valamennyi snitt, amiben az "Earth II" benne van (akár rádió-közvetítésen keresztül, akár valami képernyőt szétfeszítő gyönyörű felvételen), egyszerűen gyönyörű a maga visszafogottságával.

előzmény: Kalti (#6)

2011-11-21 22:07:44 Kalti (4) #10

Hűha, hát mi akkor nagyon másképp láttuk a filmet :), mégegyszer megnéztem az utolsó néhány percet, a beállítások, a zene, a főszereplő félmosolya, az egész jelenet nálam ellentmond az általad említett komor konzekvenciának. Érdekes momentum, hogy a csaj felnéz az égre, de nem látjuk a másik Földet (!), plusz a legvégén a vágás is különös, szinte a semmiből teremtődik oda a másik Rhoda, ettől is úgy tűnik, mintha nem fizikai valóság lenne, az utolsó képkocka, hogy egy lépést tesz a másik felé, ez is lehet jelképes momentum. A baleset pillanatában vagy következtében kvázi a személyisége is kettészakadt, az utolsó jelenet az a pillanat, amikor szembetalálkozik azelőtti önmagával, ez a tragédia feldolgozásnak végső stádiuma.
A pasi nyilván elment a másik Földre, nem tudjuk, hogy ott mit talált, mi lett vele, ez kicsit zavaros valóban, a másik Föld egyszerre szimbolikus és valóságos, nyilván különben nem utazhatna oda (bár nem derül ki, hogy nem csak valamiféle kivetülés-e, délibáb, hologram, nem tudom), de sokkal inkább az előbbin van a hangsúly, lévén ez egy lélektani film és nem sci-fi.

előzmény: HejjaX (#9)

2011-11-21 21:39:28 HejjaX (2) #9

Nagyon is nyújt lezárást, tudniillik, hogyNincs megváltás, a hibáid végig elkísérnek, főleg ha ekkorát hibáztál.
Amúgy ha szimbolikus az egész, akkor a végéna pasi hova ment? Meghalt? Mert akkor se nagyon találhat megnyugvást a nő. Rhoda számára egyszerűen nincsen új esély, ez a lényeg. Sosem talál vissza ahhoz az énjéhez, aki egykor volt.
Még azon a másik Földön sem. Éppen ez a lényeg. Szerintem.

előzmény: Kalti (#8)

2011-11-21 18:17:42 Kalti (4) #8

Mivel én a másik Földet is inkább szimbolikus értelemben kezelem, mint az újrakezdés, egy másik élet lehetőségét, ahol talán nem követtem el azt a hibát, amit ebben az életben, így a film végét is inkább egy belső, pszichológiai folyamat lezárásaként tekintem, semmint valós eseményként. Amit te írsz, az ok, így is lehet szemlélni, csak sok értelme így valóban nincs az egésznek, egyszerűen nem nyújt lezárást, én ezért vetném el, olvasgattam több fejtegetést is ezzel kapcsolatban és a többség hasonló álláspontot képviselt, mint az enyém.

előzmény: HejjaX (#7)

2011-11-21 17:30:12 HejjaX (2) #7

A végét sokféleképpen lehet értelmezni, de úgy, ahogy te írod, semmiképp.A másik Földön ugyanúgy megtörtént a tragédia, azzal a különbséggel, hogy Rhoda ott nem adta át a helyét a pasinak, hanem maga jött át. Itt van tehát a mi Földünkön két Rhoda, a másik Földön meg a pasiból van kettő, család meg sehol. Hát ez sok minden, csak nem megváltás. A nőnek most már nem csak a saját belső démonaival kell megbirkóznia, hanem az alteregójáéval is. Ennél rosszabb nem is lehetne számára.Amúgy az utolsó jelenet volt az egyetlen értékelhető ebben a végtelenül unalmas és illogikus filmben. Méretes csalódás - nem mintha olyan sokat vártam volna ettől a Doppelgänger ötletét lenyúló, ám azt sehol fel nem tüntető, low budget cucctól.

előzmény: Kalti (#6)

2011-11-21 15:37:22 Kalti (4) #6

Én az utolsó jelenetet, bár sokféle módon lehet magyarázni, pont úgy értékeltem, mint amely a főszereplő belső egyensúlyának visszaállását kívánja szimbolizálni, Rhoda visszatalált ahhoz az énjéhez, aki a baleset előtt volt. Mondjuk nekem amúgy a sci-fi része a filmnek nem adott semmit, felületes maradt.

2011-11-21 08:14:16 Dió (3) #5

Épp ez az, hogy a gyógyulási folyamat szerintem nem zárult le, mert Rhoda végig felületes szenvedése egészen a végéig nem kapott semmi igazi mélységet (de ott sem), és a kettejük kapcsolatáról is csak jóindulattal mondható el mindez... az, hogy ez nem egy Contact féle sci-fi lesz, ahol látványos csinnadrattával lövik ki őt az űrbe, az nekem is világos volt, a sci-fi vonal a maga visszafogottságával épp ezért gyönyörű is volt, nekem az adta a film értékelhető jeleneteit.

előzmény: Kalti (#4)

2011-11-20 15:12:59 Kalti (4) #4

"befejeződik mielőtt igazán elkezdődhetne"
Milyen szempontból nézve ? Ha téged inkább a sc-fi vonulat érdekelt volna, akkor talán, bár elég hamar nyilvánvalóvá teszi a film, hogy itt nem ezen lesz a hangsúly, ha a film lélektani ívét nézem, akkor viszont tökéletes, kerek egész a lezárás, nem hiányzik utána semmilyen magyarázat. Nekem nagyon tetszett, hogy nem volt semmi sírás, összeborulás, drámai önvallomások (na jó, ez volt, de csak a végén) és egyéb melodráma, hanem ennél sokkal okosabban és finomabb eszközökkel tárta elénk a rendező Rhoda belső gyógyulási folyamatát.

2011-11-20 00:28:08 Dió (3) #3

A trailert látva nálam a talán az év legjobban várt filmje lett az Another Earth, de sajnos hiába, mert semmi extra nincs benne. Állati lassú, történésektől és mélységektől többnyire mentes film ez, ami nagyon nehezen jut egyről a kettőre - nem hozták ki belőle, amit ki lehetett volna, befejeződik mielőtt igazán elkezdődhetne. A gyönyörű képekért és a Julia Ormond-klón főszereplőért mindenesetre egyszer érdemes leülni elé.

2011-11-11 17:29:00 Kalti (4) #2

Ha eltekintünk a film sci-fi aspektusától, ami önmagában egy óriási maflaság, persze félig-meddig eleve csak szimbólumként kezelendő, akkor ezt kell mondjam, hogy egy egészen mély és emberi drámáról van szó, amely számomra ebben az évben az egyik legkellemesebb meglepetést okozta, mert se nem vártam, sőt nem is hallottam róla korábban. Szerencsére ügyesen kerül el minden nagyobb gikszert, amelybe az első filmesek direktorok szoktak esni, nem akar nagyot mondani, az érzelmekkel mértéktartóan bánik, és felesleges filozofálgatásba se kezd. A legnagyobb felfedezés emellett egyértelműen Brit Marling játéka, amely egyszerre okosan visszafogott, viszont rendkívül sokszínű érzelmet képes megjeleníteni, ja és emellett még elképesztően csinos is, amit még a ronda kapucnis pulcsijaival se tud eltakarni :). Valószínűleg nem csak én látok benne fantáziát, mert elkövetkező filmjeinek listájára nézve egész impozáns színészek mellett fog játszani.

2011-11-10 02:51:12 frindli (?) #1

Egy újabb Film a sok film szerű lény között!