Like Crazy (2011) ☆ 👁

(Drake Doremus)

amerikai dráma, szerelmi történet

3,7

2017-10-23 23:53:25 erasto (3) #9

Számomra az alapkonfliktustól kezdve mínuszból indult a film, melynek a 2/3-nál volt 1, azaz egy jelenet, ami kiemelkedő, ezért érdemes volt megnézni: abban a veszekedésben tényleg lehetett érezni, hogy él a film...

Mindezzel együtt hiánypótló alkotás a Like crazy: nagyon ritka kivételeket erősíti a fiatal szerelmeseket bemutató amerikai romantikus-melankólikus- DRÁMA, é s n e m v í g j á t é k! Itt nincs rózsaszín ködfátyol, érzelmi hullámvasút meg trendi, aláfestő Rihanna-muzsika. Itt élet van, ami nem mindig vidám...

5,5/10

2016-04-07 21:44:53 od.gszal (2) #8

Igen rossz üzenete van a filmnek. Ugyanis ha akadályok merülnek fel, akkor nem képesek felülkerekedni főhőseink. Mindenki megmarad az elcseszett kis komfortzónájában. Főleg a férfi. Ugyan miért ne mehetett volna asztalosnak Angliába? Csak a nőnek kell feladnia a karrierjét? És ha nem kapta volna meg soha a vízumot, akkor mindketten eléldegéltek volna a másodlagos párjaikkal, ahogy eddig. Szánalmas.

2014-11-23 22:12:11 Aaron Boone (2) #7

Sajnos nálam az alapkonfliktusnál elúszott a film: az Egyesült Államokban NEM MARADSZ lejárt vízummal. Senki nem lehet ennyire hülye. Innen már mindegy volt, hogy mit szenvelegnek a szerelmesek. A kompromisszumképtelenség és az érzelmi zsarolás, ami ezután következett, csak rátett egy lapáttal.

2013-03-17 01:10:51 ChYga (5) #6

Régen adtam már ekkora ötöst.

2013-02-20 09:50:08 BonnyJohnny (3) #5

Borzasztó, hogy akármennyire is imádom Jennifer Lawrence-t, a filmjei valahogy sosem jönnek be igazán. (Kivéve a Silver Linings, de zseniálisat arra sem adtam.)
Ez a film is valóban nagyon igaz, amit a távkapcsolatokról és a se veled se nélküled viszonyról mond. És hiánypótló, a fiatalokról szól romantikus filmek közül a melankolikus hangvételével.
De a karakterek elég alulírtak voltak, a fejlődésüket általában elintézték pár gyorsan vágott szcénában, aztán lelassul a film a szenvelgéseiknél. A történet nagyokat ugrik, de ezt sosem érzékelteti, sokszor csak utólag lehet rájönni (amúgy nem biztos, hogy mindet észrevettem), az ugrások mértékét pedig tényleg csak saccolni lehet, pár elszólásból. Igazából nem is derült ki számomra, hogy mennyi idő telt el a filmben, de szerintem közel egy évtized. Amikor történik valami, legtöbbször akkor is súlytalan (hát nem egy Begrman film). Mondhatnánk, hogy az nem is elvárás, én meg erre azt mondom, akkor ne akarjon annak látszani.
Pedig a színészek jók. Nem rajtuk ment el.

2012-08-11 12:39:30 Danesz99 (?) #4

azaz?

előzmény: zsuzso (#3)

2012-08-11 12:13:04 zsuzso (5) #3

borzasztóan igaz film.

2012-04-26 18:36:44 dora87 (4) #2

sentimental game

2012-04-01 23:44:33 Dió (4) #1

Helyenként egy kissé talán esetlen a sztori, emellett a castinggal sem voltam teljesen kibékülve, de ugyanakkor szép, eredeti, őszinte, többnyire klisémentes, amit pedig a fináléval meglép, azzal nálam megváltja a világot a Like crazy. Igényes párkapcsolatos drámákra éhezőknek kötelező!