Battle: Los Angeles (2011) ☆ 👁

(Jonathan Liebesman)

amerikai akciófilm, sci-fi

2,4

2014-01-16 14:04:14 Xuja (?) #78

Mi a vége? Írd meg (spoilerben).

előzmény: Glasseye (#77)

2014-01-16 12:13:02 Glasseye (2) #77

Nem volt egy nagy durranás szerintem, csak a vége miatt kapja meg tőlem a kettes osztályzatot!

2013-03-27 20:40:32 Grofia (2) #76

Egyszer nézhető, én még nem vetemedtem arra, hogy újranézzem. Nem is nagyon tervezem.
Gyenge történet, közepesnél nem jobb színészek, a látvány sem eget rengető.
Ittasan, nagyon jó szórakozást nyújthat, józan állapotban viszont nem garantált az utólagos pozitív vélemény.

2013-01-11 14:47:47 slawter (3) #75

3-ast siman meger, remek latvany,nem voltak bosszanto szineszek, nem volt - a sok ellenvelemennyel szemben - tulotul giccsesen amerikaias, fökent azert, mert katonakat mutatott, nem csillagos szemü szuperhösöket.

2012-01-10 11:10:32 Fejfejes (?) #74

Tömény propaganda; az ezerszer látott nyálas, amerikai patrióta klisékkel.
Ötlettelen, hiteltelen film; úgy szar az egész, ahogy van.

2011-12-18 22:00:06 Hicks (2) #73

egyszernézős film.bár én múltkor megnéztem még egyszer :) amcsi szinkronnal.

2011-10-08 22:33:21 hellasverona (1) #72

Ezt a filmet betiltanám.Ez egy hatalmas Milánból Reálba igazolt játékos neve!

2011-09-22 20:39:00 remington827 (3) #71

Látványos, de valahogy nem sikerült jól. Az óriási invázió közepette a kihalt városrészben kecmergő, semmiről semmit nem tudó csapat valahogy nem tudja a nézőt a háború sodrában tartani, így a történeti rész szétesik, és a drága néző egyedül marad néhány ijedt katonával egy sikátorban. A látványnál meg az óriási beharangozásokkal ellentétben nem vitték túlzásba, az elején látható nagy volumenű jelenet után kb. utcai harc volt csak, bár tény, hogy a felüljárón vívott harc látványos volt, de összességében, főleg a béna "főellenség" legyőzése nem volt túl emlékezetes. Nem sikerült jól ez a film.

Viszont, amikor megnéztem a Transformers 3-at, akkor abban a várost elfoglalós / álcák uralják a területet jelenetek pontosan olyanok voltak, mint amilyenek itt hiányoztak. Ott a városban mászkáló szereplők apró pont voltuk ellenére is tudták gördíteni a sztorit, és nem vesztek el benne úgy, mint itt.

2011-08-14 14:01:40 Majvaldo (2) #70

húúúú ez de sz*r volt Istenem!
kb. a negyvenedik perc után eldöntöttem, hogy egyest vagy kettest fog kapni... aztán az utolsó 30 percet már nem bírtam megnézni.
Nem maradt a végén véletlenül egy életben maradt kutya amerikai zászlóval a szájában, aki odarohan egy túlélő kisgyerekhez?

2011-07-12 16:50:15 szakmunkás (2) #69

Igazából meglepődtem volna, ha Michelle Rodriguez nem szerepel ebben a filmben, és amin viszont tényleg meglepődtem, hogy oly sok szerepével ellentétben itt nem hal meg XD, egyébként egészen jól össze gereblyézték a hozzá hasonló kategóriájú ismertebb színészeket, ha nem lett volna teli ennyi klisével adtam volna akár 3ast is, bár nem lehet egy rossz szavam sem, éjszakai műszakhoz tökéletes a film

2011-07-06 20:52:26 Hannibal Lecter (1) #68

Élőszereplős videójáték.

2011-06-29 19:18:40 Dió (1) #67

Ez tényleg egy kaka. És ezzel máris többet mondtam róla, mint amennyit érdemel.

2011-06-28 14:41:50 Gasz András (2) #66

A Föld inváziója - Csata: Los Angeles:

Ez a film olyan mintha az újabb Call of Duty játékok megfilmesített scifisebb változata lenne meggyünk előre a csőben és lövünk szinte mindegy hova össze-vissza. Itt se láttunk semmit a kamera rángatástól, ez egy akciófilmeben nálam - pont. A színészek az átlagos amerikai hős katona karaktert próbálják hozni némi sikerrel csak. A filmzene is követi őket igazi tipikus amerikai hősies giccses háttérzenék vannak. A CGI felemás a legtöbb esetben mintha elkapkodták volna. Az egész film videóklipszerű és a kapkodás jellemzi, egy karaktert se enged közelebb a nézőhöz, csakis a láthatatlan akcióra összpontosít. Az tetszett hogy egy osztagot követünk végig illetve más és más háborús helyszíneket Los Angelesben, a hogyan nem tetszett. Nagyon le lett egyszerűsítve maga az invázió ami globális, de alig látni globális hatását csakis Los Angelest.
A hangokkal még úgy ahogy meg voltam elégedve és az Los Angelesi harcot megelőző hangulat is átjött, hogy érezni a fenyegetettséget.
Sajnos viszont a szuper jól megalkotott előzetes után a film nem éri meg a mozijegy árát. Jók voltak az előzetesek vágói s készítői megint. aztán kaptunk egy igazán rossz kis filmet, amit szinte mindenki elfelejt fél órával a megtekintése után.

2011-06-27 01:45:16 BlasiusBlay (3) #65

Nem vártam sokat a filmtől és azt meg is kaptam, simán nézhető kategória. Akik pedig a logikus, taktikus idegeneket keresi egy filmben, akkor szerintem ne nézzen többet idegen inváziós filmet ezért, mert úgy sem fog találni. Ha a filmben szereplő idegen sereg taktikus, akkor 2 perc alatt vége lett volna a filmnek egy alien wins felirattal.
Azokat sem értem akik a fizikai korrektséget keresik egy filmben... van olyan amelyikben van?

Szóval egy kellemes kis könnyed film, megfelelő izgalommal, de semmi több.

2011-06-26 00:36:52 ZoLeEe (3) #64

nemtudom mértnemlehet már valami más ufókat kitalálni... unalmas ez a "fölrobbantjuk a központot és mind kidöglik" természetük... de lehet csak én akarok sokat.

2011-06-13 10:09:05 JeszKar (3) #63

Nem is neked volt címezve.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#62)

2011-06-13 10:05:49 [: Azuroo andrew :] (1) #62

hazafias-szuper patrióta-USA-t éltető film lenne

Én finoman szólva se ezt írtam. Én annyit említettem hogy hazafias klisékkel, és ezzel még megengedő, elnéző voltam a film egészét, tartalmát tekintve.

előzmény: JeszKar (#61)

2011-06-12 18:05:30 JeszKar (3) #61

Az, hogy ez egy hazafias-szuper patrióta-USA-t éltető film lenne, az egyszerűen nem igaz.
Persze megvannak a maga giccses jelenetei (a film vége, vagy a helikopterről való csatába indulás.), de nincsen elnöki beszéd, nincsen napnyugtába elsuhanó vadászgépek, se tetovált amerikai zászló, semmi ilyesmi nem található a filmben. És összesen egyszer hangzik el a filmben az elején, hogy most a hazáért küzdenek.
Persze nem egy jó film, mert unalmas, karakterek nincsenek, ahogy történet se nagyon, Aaron Eckhart egyáltalán nem hiteles, de azért vagy egy-két ütőkártyája a filmnek.
Az első a látványvilág, azt nagyon jónak éreztem, igaz, hogy a film elején zavart ez a 'családi videó' filing, de a későbbiekben már nem találkoztam ilyesmivel.
Kettő: A zene egész pofás, bár van egy olyan sanda sejtésem, hogy külön hallgatva jobb.
Összegezve, nem egy rossz film ez, de aki jó 'kimenekítős' háborús filmet akar nézni, annak ott van a Black Hawk Down, aki meg jó UFO inváziósat, annak ott a Világok Harca.

2011-06-12 16:21:02 [: Azuroo andrew :] (1) #60

Közhelygyűjtemény, hazafias klisékkel, izgalom és érdekfeszítő (innovatív) földönkívüli lények teljes nélkülözésével... az egyetlen pozitívum ? Talán a film hangjának keverése, a megfelelő kiadványokon...

2011-06-09 03:45:58 lizardking (3) #59

Mit mondhatnék? Mindent leírtak már előttem. Láttunk már teljesen ugyanilyet korábban. Más alkotókkal, más szereplőkkel. Csak jobb kiadásban. Klisé hátán klisé. Egy darab eredeti mondat, vagy esemény nincs benne. Magasztos zene, lassított felvétel. A szokásos irányítóközpont is megvan. Kurva nyers, ízetlen iparosmunka. Gyenge hármaska.

2011-06-08 15:29:19 Zipiano Montre (4) #58

Nem ertelek titeket. Ennyi elegedetlenkedot. Teljesen franko film, nem kell tole vilagmegvalto dolgokat varni, kulonben sem tudja senki sem, mi tortenne, ha jonne egy idegen civilizacio. Meg az is lehet, hogy olyan kozhelyes dolgok hangoznanak el, mint: Vissza, soha! Ezt legalabbminden nacio tagja megertene, ha vallvetve kellene kuzdeni. Amugy egyszeru propagandafilm, talan par kolyok belebujik a katonaruhaba. Izgalmas volt, szorakoztato. Ilyen tipusu filmektol ez mar eleg jo.

2011-06-06 19:14:54 fatbastard (2) #57

Biztos már mások is leírták,hogy ebben a filmben aztán tényleg minden olyan mondat elhangzik,és minden olyan szituáció megvan,amitől gúnyos mosolyra húzódik az ember szája,talán mert nem az a "Vissza?Soha!" fajta.
Az akciók,a látvány felhúzza a filmet egy gyenge kettesre.

2011-05-18 21:46:50 Dimitryj (1) #56

Ekkora nyálas sz@rt...
Nem azért látványos itt-ott, de ettől még nem lesz jó. Sok birkának ez is elég... (USA) Mostanában egyre több van ilyen :(

2011-04-29 21:01:43 morcosmedve (3) #55

Nem érvényesülnek igazán főszereplők. Ez az irány tetszik, csak a film nem.

És még lehetne fokozni. Egy ilyen film olyanokkal fejeződhetne be, akik az elején még nem is voltak. Túlzás ennyi kapaszkodó bele.

2011-04-20 09:11:15 dafna (2) #54

Hát ez valami iszonyatosan rossz volt. Nem bírtam végignézni.

2011-04-19 20:42:59 csabszz (2) #53

Osze-vissza lovoldozes,hatasvadasz jelenetek dogivel.Katasztrofa szar az egesz...

2011-04-18 06:30:37 deathcode (2) #52

Ha nem hámoznának meg benne egy idegent, nézhetetlen lenne. Másrészről: nagyon sokszor aludtam el.

2011-04-12 20:39:13 Leppard (2) #51

Vannak filmek, amelyeket nem lett volna szabad leforgatni. Ez is közéjük tartozik...

2011-04-11 15:30:40 project640 (2) #50

én megyek zarándokolni :-)
Van egy 10 hónapos kisbabánk, és otthon egy halom meló, ... nagy nehezen kapok egy esti kilépőt, hogy a haverokkal mennyünk moziba, és erre ezt a szart nézzük meg .... brühühühü :-( .....
Síkítok a párbeszédeken, síkítok az idegenek szuperlépegetőjén, aminél egy rpg is többet ér, síkítok a szuperautomata gyilkológépükön, melyet egy nyeles kézigránáttal szarrá nyomok, a hipertitkos adóállomásukhoz, amit véd max. 2 tucat idegen, ... a bénaságukon, hogy őket is elütik simán az utakon, a ellenségbe való turkelászás, a vízből indul az offenzíva NO légierővel, miközben az emberek vidáman grasszálnak a helikkel, amiket már Vietnám felett is sokszor félve tettek meg a Marine pilóták a vietcong ellen ... mondjam még az érveket, hogy miért szar?
Nálam csak azért 2-es, mert a látvány egy-két helyen tényleg tetszett.

2011-04-08 19:29:04 nandras (1) #49

várom az első zarándokcsoport megalakulását :)

2011-04-08 19:28:28 nandras (1) #48

érvelni??
ha megnézted ezt a ...hmmm... izét, akkor tapasztalhattad, hogy biz' ez az, ami.
szar.
ha egy alkotás - legyen az film, könyv, festmény, akármi- megüt egy bizonyos szintet, akkor azt lehet elemezni, pro és kontra érveket elmondani az értékei, vagy vélt értékei mentén, de van olyan szint, amire már nem érdemes energiát pazarolni, mert a "mű" minden pillanata, minden, minden képe, minden hangja egyszerűen nem éri el a figyelemre érdemes nívót.
nos, ez az alkotás pontosan ebbe a kategóriába tartozik.

2011-04-08 15:37:48 Olórin (2) #47

"nézők pedig darócruhában, térdencsúszva zarándokoljanak canossa várához, miközben szöges ostorral kényeztetik magukat..."

Ezen te már túlvagy?:)

előzmény: nandras (#44)

2011-04-08 15:36:28 Rorschach (4) #46

"ja, azt mondtam már, hogy a "szar" hízelgő minősítés erre a színeskép- sorozatra?"
Nem, de az érvelésre se nagyon vetted a fáradtságot...

előzmény: nandras (#44)

2011-04-08 01:44:39 BonnyJohnny (2) #45

Egy újabb elégedett ügyfél... :D

2011-04-08 01:30:43 nandras (1) #44

a kamerarángatós operatőrt vérmókusok elé vetni, a forgatókönyvírót (volt egyáltalán?) megvadult éticsigák kínozzák halálra, az összes szereplő a gázsijának 600%- át fizesse be a féllábú vak utcazenészek önsegélyező alapjába, a nézők pedig darócruhában, térdencsúszva zarándokoljanak canossa várához, miközben szöges ostorral kényeztetik magukat...
azokat a mozikat, ahol ezt a botzalmat bemutatták, földig rombolni, a romokat sóval behinteni - örök mementóul az utókor számára...

2011-04-05 18:10:33 Tams (4) #43

Nekem bejött, jó effektek, meg élvezhető sztori, azt kaptam amit vártam! Ami miatt mégis 4es, az a lelkizés, mikor az elesett katonák emlékéről tolnak! na az eléggé haza vágta a hangulatot!

2011-04-03 23:31:11 narancs77 (2) #42

Gyenge...

2011-03-27 20:12:24 Gabesz (2) #41

Nos valahol akkor mégis csak egyezik az ízlésünk mert pl tényleg mindkét általad említett filmet a kritikák ellenére is kedvelem, mindegyiket megnéztem jó párszor hiszen mondhatjuk azt: "hiánypótlóak"

Képlet (Knowing)ége
Amikor megállt a Föld (Keanu Reeves film)

És az Eredettel is pont így vagyok nagyon vártam és nagy csalódás lett főleg a végén látható vasárnap délutáni "B" Tv filmeket idéző akciójával...

most már értem mire gondolsz 80-as évekkel, bár a Rambo sorozat (pláne az 1 és a 4) nem olyan jó példa mert 100x jobba ennél ...

előzmény: Zoliz (#39)

2011-03-27 19:59:13 Gabesz (2) #40

hmmm ... biztos hogy ugyanazt a filmet néztük? :)

Na de viccet félretéve ez az a pont amikor már tényleg az egyéni ingerküszöb, tolerancia lép életbe és nincs értelme belemagyarázni a véleményünket,... mások vagyunk.

2011-03-27 19:51:05 Zoliz (4) #39

Hát bocsánat. A 80-as évek kimondottan látványra kihegyezett filmjeire gondolok. Lehet ez akár a Rambo is.. Csak látvány, semmi értelem. Hol vannak a szórakoztató (nem vígjáték) sci-fik manapság? Alig vannak, pedig ez a film ilyen.

Viszont ami idegesít, hogy volt két számomra emlékezetes sci-fi az utóbbi években:

Képlet (Knowing)
Amikor megállt a Föld (Keanu Reeves film)

Mindkét filmet elég szépen lehúzták és fikázták pedig alaptalanul. Vagy ott van a Holnapután, na az aztán tényleg egy bugyuta film volt és mégis megnézem minden évben egyszer. Azt hiszem pl. az Eredettel nem leszek így. Azt egyszer megérti az ember és egyáltalán nem szórakoztatja.

Bevallom a Battle: LA-ban a lépegetőt leszámítva egyetlen egy jelenet tetszik igazán, az pedig a partraszállásos jelenet mert nem lehet elmenni a Vangelis (hódítás) stílusú zene mellett, ami miatt ezt a filmet szintán megfogom nézni egy vagy kétévente egyszer.

Zene:

Aki ebben a filmben komoly mondandót és megvalósítást keres az valóban csalódik, de vannak benne jelentek amik emlékezetesek maradnak a mai gyér sci-fi felhozatalban.

előzmény: Gabesz (#37)

2011-03-27 19:29:39 Rorschach (4) #38

SPOILER CONTENT
Az előzetes vélemények után személy szerint pozitívan csalódtam. Vagy csak lehet, hogy a Sucker Punch után néztem, és azért értékelődött fel a szememben, nem tudom...
Mindenesetre nem értem a sok fanyalgást. Komolyan van itt olyan, aki azt hiszi, hogy valaha is fognak csinálni egy logikus élien-inváziót? Esélyünk nem lenne. Semmi. Ezért kell a központi agy is, hogy győzhessen az ember. Mert Hollywoodban képtelenek megérteni, hogy az újítás jó. Viszont ha ezen túlteszi magát az ember, kurvajó kis filmet láthat.

A Battle: Los Angeles olyan, mint a Black Hawk Down, csak még annál is kevesebbet tököl. Van egy rakat gonosz (szomi helyett idegenek), majd jönnek a dicső amerikaiak, ledobják őket a harctérre, és ember legyen a talpán, aki a végére is talpon marad. Tetszett, hogy a film egy másodperccel nem akar többet lazítani a szükségesnél. Minden katonára jut két mondat - minek több, a fele úgy is öt percen belül meghal -, aztán egyből bele a lecsóba. Így kell ezt. Tetszett továbbá, hogy visszafogták magukat giccsügyileg. Igen. Az árvához intézett beszéd az. De mégis mit kéne mondani egy nyolc éves gyereknek, aki két perce látta az apját meghalni? És itt igazából vége is a nyálnak. A párbeszédek bőven megfelelnek a célnak. Nincs romantikus szál, nincs MI VAGYUNK AZ ÁSZ AMERIKAIAK!!-duma, eltalálták a mértéket. Aztán a harcok. Nagyon kemények. Fedezékharc, lövöldözés, gránát, rakéta, mittomén. Beszippantott az egész. Eckhartnak pedig nagggyon jól állt a törzsőrmester szerepe. Pozitívum még a látvány, ami fasza volt, az ufó-desing, ami szintén tetszetősre sikeredett, az is jó volt, hogy egy minimális logikát azért adtak a földönkívüli barátainknak (náluk is van felderítő, vízért jönnek/azzal működnek, konkrét tervet követnek).
A film végéről már csak Bana "úgy sem értenék"-szövege hiányzott. Engem kikapcsolt. Persze, hangsúlyozom, lehet, hogy az Álomháború miatt tűnt olyan nagyon jónak.

2011-03-26 18:01:42 Gabesz (2) #37

Hmmm nos
34 vagyok
milyen filmek ütöttek 80-as években?
azt hiszem te egyáltalán nem értetted miről beszéltem az űrlények széttrancsírozása közben ...

előzmény: Zoliz (#36)

2011-03-26 14:05:28 Zoliz (4) #36

Fiatal vagy nagyon. A 80-as években ezek a filmek nagyot ütöttek.

Egyszerűen nem értem az ilyen fikázásokat:
- az űrlény széttrancsírozása, hát no comment ...

Te nem a gyenge pontjait keresnéd az ellenségeidben?
Mindegy. Nekem jobban tetszett mint a 2012, de s District-nél nem.

Értékelésem a filmre: 65%

előzmény: Gabesz (#26)

2011-03-24 17:27:57 Corey (2) #35

Hihetetlen, hogy 2011ben egy elvileg "nagy reményű" blockbusterbe hogy képesek még mindig ennyire buta, közhelyes jeleneteket biggyeszteni.Ennél már csak az hihetetlenebb hogy a sok negatív kritika ellenére mégis hagytam magam berángatni erre a filmre..
Persze forgatókönyv terén nem ígérgetett senki jó dolgokat, de hogy az akciók is unalomba fulladjanak egy erre kihegyezett filmben, az már önmagukkal szemben is övön aluli.Én azt hittem, hogy legalább majd látok sok-sok nyílt összecsapást, de helyette végig lopakodnak,bolyongnak a nagy semmiben.
Pozitívum Aaron Eckhart meg a zene, valamint az a néhány helikopterből látható "panoráma-kép", amiket már az előzetesben is eldurrantottak egytől-egyig.Gyenge kettes.
Battle:Los Angeles:25%

2011-03-23 21:34:27 Horváth Szabolcs (1) #34

Oké... eltelt egy nap, úgyhogy már feldolgoztam a látottakat. Nem mondok semmit, mert már minden le van írva. Esetleg csak annyit hogy a klisé mint fogalom újra definiálódott bennem. De hogy egy pozitívat is írjak a filmről: ami a rendezést illeti.
Ha egy normális forgatókönyvet, és normális castingot kapna Liebesman, akkor a kamerarángatós háborús filmek között akár egy átlagosat is alkothatna:)

2011-03-23 19:57:58 Zolafish (2) #33

Remek, ezt filmet vártam idén nagyon, de a maradék kedvem is elment tőle.Haverom a Skyline-al sorolta egy kalap alá. Az idei felhozatalt elnézve jóval kevesebbet fogok mozijegyre költeni:)

2011-03-23 18:29:41 Gabesz (2) #32

Azt se felejtsük el hogy a leg alapabb dolgot a kommunikációt sem semmisítették meg a támadás előtt, végül is csak egy bolygót kell leigázni ... idegesítően gagyi átgondolatlan koncepció nélküli film. És tényleg az a legszörnyűbb hogy ennyi pénzből mennyivel jobbat vagy mennyi más jó sci-fit lehetett volna forgatni ?

előzmény: project640 (#30)

2011-03-23 18:18:46 Gabesz (2) #31

A német 20 mm esnek már csak a hangja is elég lett volna hogy az amcsik megadják magukat :)

2011-03-23 15:30:03 project640 (2) #30

Egyébként engemet is ezek az idegesítő harcjelenetek bosszantottak fel a legjobban!
- ahelyett, hogy az űrből jól megszórják a légierőt, tengerészeti bázisokat, laktanyákat stb., vízből kijőve, mindennemű támogatás nélkül lövik a strandolókat (Vörös Hajnal effekt :-( )
- a beszivárgó emberi egységek felett úgy átmegy az arcvonal, hogy találkoznak egy idegennel egy medence szélén (biztosan elveszett a többiektől!)
- a páncélozott, ultramodern, gépi irányítású földi lebegő 'drónuk' egy gyalogsági kizégránáttól cafatokra hasad
- nincs semmilyen, !!! azaz semmilyen támogatásuk, csupán kézi lőfegyverekkel próbálnak küzdeni az emberek ellen, nincsen gránátjuk, nincsen tüzérség szerű dolguk, nincs közvetlen légi támadás, ... minek is, hiszen csak egy bolygó meghódítására készültek!
- az előrenyomulásukról annyit, hogyha a II. VH-s Japán partraszállt volna, akkor eredményesebben nyomult volna előre a szárazföldön.
- az űrlény széttrancsírozása, hát no comment ...
- a szuperlépegetőjükről pedig a Ryan közlegényből a német 20 mm-es jut eszembe, de még az is 100x hatékonyabb volt

És tudjátok mi idegesít a legjobban? Ennyi pénzből lehetne egy olyan jó filmet csinálni, de nem!!! csinálunk egy szart!!!

előzmény: Gabesz (#26)

2011-03-22 22:45:39 jutas (3) #29

Úgy kell megnézni, hogy elolvasod előtte az itteni véleményeket, tehát tudod mire számíts, küszöbszintet a padló alá nyomod, közben a fontos emaileket is elolvashatod, nem esel ki a sztoriból (amúgy sincsen neki komoly), és jöhet a ZÚZÁSZÚZÁS. Nekem bejött.

2011-03-22 19:11:48 Horváth Szabolcs (1) #28

Itt ülök a moziba. Haza akarok menni

2011-03-22 07:20:37 goromba (1) #27

Hihetetlen pocsék.Lövöldözés,duma vég nélkül.Meg lennék lepve, ha most az Asylum-os változat szarabb lenne.

2011-03-21 23:11:27 Gabesz (2) #26

Nos a sok a negatív kritika ellenére megnéztem ma moziban az angol verziót. Abból indultam ki hogy én munka után fáradtan amúgy se vágyom egy komoly műre, megelégedtem volna egy látványos szórakoztató filmmel ami leköt és kikapcsol egy kis időre és elnéztem volna neki a kliséket az erőltetett patriotizmust, a propagandád stb.

De nem így lett. Ez tényleg egy f@stalicska már elnézést. Szinte tanítani kéne hogy nem tudnak egy "látványfilmbe" izgalmat, látványt csempészni. Végiguntam az egészet. Az úgynevezett "Zuzós" részek is olyan érdektelenek, feszültségmentesek fantáziátlanok voltak hogy ihaj, nem akarom felsorolni a hibákat mert már sokan megtették. Egyszerűen olyan erőtlen a film hogy áááá. Az az szirupos giccses ömlengés ami benne van az valami félelmetes, majdnem kértem pár vödröt a jegyszedőtől hogy a képernyő alá rakjam.

De azért pár dolgot megemlítek ami nagyon felidegesített (és most csak a harci jelenetekről beszélek, szirupos rész az no comment kategória) enyhe SPOILER veszély lesz de senk nem veszt semmit ha elolvassa.

- amikor az egyik sérült lényt amelyik még él!! szétbontják civilek társaságában akik boldogan segédkeznek hogy megkeressék a gyenge pontját két megjegyzés:
1. ilyenkor hol marad az etika az emberség a híres amerikai becsület, teszem azt fordított esetben ugye milyen szörnyű barbárok lettek volna az idegenek. Természetesen azért választottak a film alapanyagául buta arctalan idegeneket hogy mindenféle erkölcsi gát nélkül lehessen őket halomra gyilkolni ...
2. mikor is rájöttek hogy hogy kell célozni a testen jót nevetem majd pont minden fegyvert automatára állítva abban a zűrzavarban tudni fognak célozni ... persze.

- a buszos jelenet mikor is megálltak és lövöldöztek az is kész katasztrófa volt, mint egy rajzfilmben vagy egy paródiában, egymástól 50 m-re lövik egymást eredmény nélkül, aztán megjelenik az idegen lépegető rakétavetője ami roppant "hasznos" "taktikus" "logikus" hosszas katonai fejlesztésből létrejött támadó fegyver, mert hiszen kb 1.5 km/h sebességgel "lerohanja" az ellent plusz azt a 10 rakétát amit nagy nehezen betöltenek el is lövi vagy 10 méterre és akkor se talál el semmit ... én a helyükben kézzel hajigáltam volna.

- a jól képzett ellenséges gyalogság mindenféle fedezék nélkül löveti halomra magát ravasz módon így akarják kifogyasztani az földi védők munícióját.
- az már említésre se méltó hogy katonai bázisokat célzó taktikai csapás helyett rögtön a gyalogságot vetik be a békés civilek ellen ... és még sorolhatnám.

Szóval tényleg nem érdemes megnézni vagy legalább is pénzt költeni rá a moziban.

Viszont a filmbemutatók egész jók voltak. :)

2011-03-21 14:27:36 yahooboi (2) #25

Ha nem akart volna görcsösen szólni valamiről,akkor még akár a maga "rúgjuk seggbe az idegeneket,mert a amerikai anyaföldet (Rincon,Martinez,Santos...) fenyegetik" módján még szórakoztató is lehetett volna. De ezek a dobjunk be egy kis drámát szösszenetek. Olyan íze volt az egésznek,mint a Vámpíros Filmnek vagy a Csajozós filmnek,csak ez most All-American Modern War Movie.

2011-03-20 19:03:20 Cross (?) #24

A forgatóköny - ha létezett egyáltalán - biztosan még az írósztrájk közepette készült.
A totális ötlettelenség jellemzi a filmet.
Ide nem kellett volna rendező, csak a kaszkadőröket irányító hoppmester.
A többi, a senkit nem hagyunk hátra, a zászlólengetés, könnyes szemmel szónoklás, emberei hűségét kiérdemlő tiszt archetípusa, elszenvedő, majd visszavágos baromságot a sminkes is levezényelte volna.

Ennél többet kívánok mindannyiunknak erre az évre.

2011-03-20 14:07:59 Oscee (3) #23

Csakazértis rányomtam a négyest :P

Amúgy ja, a vége iszonyú gáz. De a többi az kellemes, kár, hogy a recept valami ilyesmi: ZÚZÁS, blabla, ZÚZÁS, nyáladzás, ZÚZÁS, blabla, ZÚZÁS, jaj de béna befejezés.

Ha jobban megvágják és ZÚZÁS, ZÚZÁS, ZÚZÁS, ZÚZÁS maradt volna, akkor kb. tökéletes film lenne :) Brit vagy spanyol kivitelezésben szeretném látni ezt a filmet...

2011-03-19 22:29:19 Vektor (2) #22

Nulla elvárással mentem a moziba az eddigi kritikák alapján, így az első 80 perc alapján akár 3-ast is adtam volna neki, aztán jött az utolsó félóra, és a lehető legrosszabb befejezés, amit el tudtam képzelni. Muszáj volt az egyébként is sablonos filmet a lehető legnagyobb sablonnal lezárni?

2011-03-19 18:21:58 Zalaba Ferenc (2) #21

Az év jelenete eddig?

Emberünknek a legnagyobb csata közepén még arra is van ideje, hogy bekösse az egyik hátulgombolós cipőfűzőjét. Egy egy igazi All American Hero!

2011-03-18 22:29:17 Rorschach (4) #20

Itt is segg hülyék tehát az idegenek? Ez egy nekem való film lesz...

előzmény: project640 (#19)

2011-03-18 22:10:56 project640 (2) #19

Megnéztem a filmet, melyet nagy várakozás előzött meg. Azt hittem, hogy a függetlenség napi 'virus upload' óta nem látok nagyobb butaságot :-(
A film jól indul, nagyon látványosak a csatajelenetek. 2 dolog zavart, sőt bosszantott nagyon. A hihetetlen unalmas, és klissés párbeszédek, továbbá maguk az idegenek. Elfogadjuk, hogy az idegenek egy totális invázió keretében megtámadnak minket. OK.
Spoiler.
Erre partraszálnak, és, mint valami frontvonal nyomulnak előre. És közben emberek megmaradt kis csoportjaival küzdenek -amit látunk-, melyben igencsak az emberek a jobbak. Ja és itt is van egy központi ész, amit ha elpusztítanak, akkor minden OK, na ez igen szánalmas.

2011-03-18 08:54:58 Zalaba Ferenc (2) #18

A hosszú ó-t leszámítva maximálisan igaz. Utoljára a Silent Hill esetében éreztem hasonlót.

2011-03-18 08:09:58 Olórin (2) #17

Á, ilyen szempontból az semmi ehhez képest.

2011-03-18 00:29:26 BonnyJohnny (2) #16

Doom. He-he-he :D
Bár ezt még nem láttam, nehezen tudok elképzelni a Doomnál videójátékosabb filmet.

2011-03-18 00:25:47 Olórin (2) #15

Soha egyetlen filmre sem volt ennyire igaz az a megállapítás, hogy "olyan, mint egy videójáték".

2011-03-17 23:22:56 k3pl3r (?) #14

Igazából sokminden tetszett: az alapötlet, a lények és a fegyvereik/gépeik, az akciójelenetek/harcjelenetek, de egyébként olyan siralmasan gyenge és kínos jelenetekkel van tele a film, hogy teljesen lehúzza az egészet. Amint megállnak valamiért, rögtön jönnek a nagy monológok, vagy valami hasonló. Ha nem szólaltak volna meg benne, csak minimálisan harc közben, még 5-s is lehetne.:) De így, csak a akció menti valamennyire meg.

2011-03-17 23:04:42 Dió (1) #13

Már hatan leosztályoztátok - írjatok már valami kézzelfoghatót, pls! Megöl a kíváncsiság.

2011-03-17 22:06:39 BonnyJohnny (2) #12

Én már képtelen lennék giccses egysorosok nélkül harcolni... :)

2011-03-17 22:04:56 Rorschach (4) #11

Lehet azt fedezékről fedezékre osonva, lőve, agyonlőve, zászlómutogatás és giccses egysorosok nélkül is :)

előzmény: Daemiaen (#10)

2011-03-17 21:47:14 Daemiaen (3) #10

Ezek a srácok a hazáért harcolnak. Minden egyéb másodlagos. :)

2011-03-17 21:43:33 Rorschach (4) #9

Annyira árad a dicsőamerikaiak vagyunk-érzés? Pedig ezt nem hittem volna.

előzmény: Daemiaen (#8)

2011-03-17 21:23:08 Daemiaen (3) #8

Megcsinált film: Jonathan Liebesman nem Ridley Scott, A Föld inváziója pedig nam A Sólyom végveszélyben. Mondjuk propagandának elmegy.

2011-03-16 22:29:04 Zalaba Ferenc (2) #7

Nem kicsit, nem nagyon, de azért eléggé.

2011-03-13 20:12:35 Killjoy (1) #6

Én épp most fejeztem be a filmből készült játékot... Alig egy órája telepítettem... Arra jó volt, hogy felcsigázza az érdeklődésemet, de ha a film is ennyit fog nyújtani, akkor gáz van.

2011-03-10 20:43:31 Rorschach (4) #5

Borzasztóan nehéz lenne - ugyanis le kéne csupaszítani az alapról minden klisét, minden hollywoodi mázat, hogy hihető legyen az invázió. Márpedig ha ezt megteszik, azt a forgatókönyvet az égvilágon senki nem veszi meg, szóval...

előzmény: Vektor (#4)

2011-03-10 20:17:03 Vektor (2) #4

Eh, az RT-n a főkritikusoknál kemény 4-es átlaga van 14 vélemény alapján. Nem kellett sokat várni az év első nagy csalódására. De most komolyan, olyan nehéz lenne végre egy értelmes filmet csinálni az alapszituációból? Na mindegy, először megnézem a filmet, aztán jövök bosszankodni egy sort. :)

2011-03-10 10:34:23 Gasz András (2) #3

Ez nem jó jel pedig sokan várták én is azt vártam az előzetes alapján, hogy végre nem megint az amcsi megmentjük a világot kliséket kapjuk Michael Bay-Emmerich módra, de erős látvánnyal. Hanem máshogy annál esetleg többet. Hát nem jött be úgy látszik. :(

2011-03-10 08:42:09 limupei (1) #2

Viszont:

Packs enough firm-jawed, flag-rippling machismo to make Michael Bay look like some mumbling pinko pussy.

Ha mind az öt igaz, akkor talán elég lesz egy 2/10-re:-)

2011-03-10 08:17:39 Zalaba Ferenc (2) #1

"Battle: Los Angeles ends up being ugly, bereft of creative kills, not scary, not entertaining, not thrilling, not bad enough to be funny, and not short enough to suffer through."

"The aliens have more sophisticated dialogue than the humans. The aliens are mute."

"Mostly, this is the cinematic equivalent of a first-person shooter game, one where the Marines possess only slightly more personality than the faceless invaders."

"Pretty much cardboard, down to the heroic patriotic speeches, and less distinctive even than last year’s scarcely stellar Skyline, which trashed the same city."

Úgy tűnik, a kreativitás kifulladt a reklámkampánnyal.