Rango (2011) ☆ 👁

(Gore Verbinski)

amerikai akciófilm, animáció, kalandfilm, vígjáték, western

3,6

2014-01-05 20:19:30 Dynast Grausherra (4) #41

Két baj van csak vele: túl sokszor szól ki a vászonról, és néha nagyon szürreálisba megy át (az elütött tatu, az út túloldala, a Nyugat Szelleme - ami egyébként zseniális, akkor még nagyobb poén lett volna, ha Clint Eastwood szinkronizálja - vagy a sétáló kaktuszok). Ezek valahogy nem hiányoztak, és a baglyok nélkül is meglettem volna.
Egyébként zseniális western rajzfilm, Verbinski itt sokkal sokkal eltalálta a Morton-Frank típusú párost, mint A magányos lovasban. Csörgőkígyó Jack és John összeszólalkozása a végén rendkívül eltalált. Bár itt nem látszik annyira, de végülis a mortoni karakternek van igaza. Verbinski ezt elfelejtette, amikor A magányos lovast rendezte, ott azt hitte, hogy még ma is Rango a hős mindenki a számára. Igazából minden elemében jobb, mint A magányos lovas, bár azt jobban élveztem, mert Verbinski ott rájött, hogy jobb, ha a valóságosabb talajon marad, és nem pofázik ki a filmből. Minden másban hibázott.
Érdekesnek tűnik nekem, hogy az amerikaik milyen gyakran idézgetnek a Volt egyszer a Vadnyugatból, pedig közel sem sorolható a klasszikus típusú westernek közé, és amúgy is olasz.

2013-01-18 18:07:42 rth (3) #40

Dehogynem való gyerekeknek! Tanulják meg a jövőre nézve: Akinél a víz, azé a hatalom. Lesz itt erőszak még érte, ahogy ebben a kedves mesében is, jobb, ha tudatosul bennük.

Azzal meg ne törődjenek, hogy egy kaméleon szemei külön mozognak a valóságban (még a kocsmába belépve sem sikerült alkalmaznia őket), és hosszú ragadós nyelve van, amivel ki tud csapni. Olyat ebben a történetben csak a béka csinál. Sebaj.

Gyengén elmegy.

2012-12-30 10:22:47 ChrisAdam (4) #39

Hajszál híján majdnem ötös. Eszméletlen nagy kaland, Rango nagyszerű karakter, zseniális történet, látvány, zene! Nemigen szoktak a filmes rendezők anim.filmbe jól átülni, Verbinskinek ez is sikerült. Az egyik kedvenc rendezőm!

2012-01-30 17:42:05 BonnyJohnny (4) #38

Egy igazi filmszerető ember. :)

előzmény: largo (#37)

2012-01-30 16:15:14 largo (1) #37

Nálad minden csillagos ötös:)

előzmény: blazserbozso (#36)

2012-01-08 09:31:02 blazserbozso (5) #36

Nekem nagyon tetszett és nem szeretném, hogy bárki azért ne nézze meg, mert itt rossz véleményeket olvas. Aki szereti a westernt, akinek a Volt egyszer egy Vadnyugat alapmű, az rendkívül élvezni fogja a párhuzamokat és utalásokat, de enélkül is tündéri kis film, gyönyörűen megvalósítva. Inkább alkoss róla önálló véleményt és kockáztassuk meg, hogy nem fog tetszeni, mint hogy kihagyod, mert itt sokan fikázzák. Csodálkozom ezen, szerinten a világon semmi, de semmi fikáznivaló nincs rajta! Csillagos ötös!

2011-12-20 21:55:09 largo (1) #35

Mondok valamit, legyen amnéziája, kezdődjön a film azzal, hogy felébred egy púppal a fején, akármi...
Hogy lepottyan egy kocsiról azért zavar baromira, mert a film ezáltal egy viszonylagos realitásba határozza meg önmaga világát, amit később pofátlanul megcáfol, mert totális fikcióba torkollik. Egy western zsánerbe kerülünk, amiben egyedüli különlegesség, hogy nem emberek a szereplői. Utóbbi még inkább zavar, mert az állatok nem csinálnak semmi olyat, hogy indokolt legyen a szerepeltetésük - funkciójukat vesztik, cukormázzá vállnak. Egy rajzfilmnek nem a valóságot (és egy zsánert) kéne ilyen szolgaian utánoznia, hanem elrugaszkodnia. Olyat mutatni, mondani, amit élőszereplős film nem tud, és itt nem mély dolgokra gondolok.
Aztán a szereplők még ki is beszélnek a világukból, szóba kerül DNS vizsgálat, vizeletminta, stb. amiről fogalmuk sem lehet... fájóan egyszerű "humorforrás", bratyizás a nézővel... Tulajdonképp hol történik mindez? Áchhh...

Mondom mindezt úgy, hogy kb. 60 percet bírtam nézni belőle 4 részletben.

előzmény: JeszKar (#33)

2011-12-20 20:43:09 gaillard (3) #34

Mert a Pixar után mentek: az elején azt hiszed, valami nagyon különleges dolgot látsz, majd hamarosan rájössz, hogy lecsupaszítva valójában csak egy baromire szokványosat.

2011-12-20 20:26:18 JeszKar (4) #33

Hogy lássuk, hogy került a sivatag közepére egy kaméleon... esetleg.

2011-12-20 19:51:25 Dió (2) #32

Na, ezt nevezem végre egyetértésnek! :-)

2011-12-20 19:26:54 largo (1) #31

Kínosan idétlen, sótlan unalom, csupa képtelen élőlénnyel egy kitalálatlan világgal. Minek kellett az autós rész az elejére???

2011-10-26 09:36:26 tomside (3) #30

Vannak jó megoldások, de egyáltalán nem olyan átütő, mint vártam.

2011-09-20 11:05:36 mokiszin (4) #29

nagyon szép dolgok vannak benne. pl. mikor rangot elküldi a csörgőkígyó a városból, az a montázs nagyon jól ki lett találva.
az üldözéses jelenet a kanyonban, a star wars-os utalásaival.... nekem nagyon bejött.
mégis (ahogy nandras írta): "faék eccerű történet, lapos, sablonos szereplők."
viszont az utalgatásai, a már említett gyönyörű ötletek és az üldözéses jelenet miatt 4es! érdemes megnézni

2011-09-19 20:25:12 Rorschach (4) #28

Az szerintem már nem az alkotókon múlott. Így is, egy az egyben az ő karaktere, sőt, nálunk még a szinkronja is stimmel :)

előzmény: JeszKar (#27)

2011-09-19 20:06:05 JeszKar (4) #27

Nálam amúgy egy dolgon múlik, hogy nem ötös. Hogy a Nyugat Szellemét nem Clint Eastwood szólaltatta meg. :)

2011-09-19 20:04:02 Rorschach (4) #26

Kár, hogy ennyi az üresjárat, simán lehetett volna zseniális. Főleg az elején nagyon erős, de szépen eloszlik a rengeteg sírva röhögős rész, amit tartalmaz, plusz van pár eszméletlenül gyönyörű jelenete (álom az elején, Nyugat Szelleme).

2011-09-11 13:05:48 gaga (3) #25

A metőosztag mászkálása a föld alatt meg a Fantastic Mr. Fox-ra emlékeztetett, bár ez nem biztos hogy tudatos volt.

2011-09-05 07:52:14 depositum (3) #24

Szerintem maga Rango előadásmódja többször is "Everett"-be (George Clooney) folyt át.

2011-09-05 01:46:05 Adam Taylor (5) #23

Nemtudom, hogy ez volt az alkotók elképzelése is, vagy csak én asszociálok, de az egyik jelenetről egyből a Karib 3 ugrott be...

2011-09-03 19:17:02 nandras (4) #22

az "ó testvér"- t nem fedeztem fel, pedig az egyik kedvenc filmem...
hol van az utalás?

előzmény: depositum (#21)

2011-09-03 05:21:23 depositum (3) #21

- Délidő
- Kínai negyed
- Ó, testvér, merre visz az utad?

2011-09-03 00:59:46 gaga (3) #20

- despicable me
- félelem és reszketés las vegasban

előzmény: nandras (#18)

2011-09-01 07:43:48 nandras (4) #19

- matrix
- 2001 űrodüsszeia

2011-09-01 01:51:28 nandras (4) #18

na, ki hány filmes utalást fedez fel?
- gyorsabb a halálnál
- alien
- volt egyszer egy vadnyugat
- egy marék dollárért
- apokalpiszis most
- star wars
- ?

2011-09-01 01:00:30 nandras (4) #17

nagyjából egyetértek azokkal, akik a film már- már bántó kettősségét kárhoztatják:
kiváló vizualitás vs bántóan bugyuta és faék eccerű történet, lapos, sablonos szereplők.
(azért a walkürök lovaglása/apokalipszis most jelenet miatt adok egy négyest...)

2011-08-28 18:34:49 Dió (2) #16

Nem értem a hype-ot, ez egy tetvesen célt tévesztett és unalmas film.
Poénmentes az egész, bugyuta a történet, az eredetisége meg abban merül ki, hogy olyan szereplőket vonultat fel, amikről egy idő után már azt sem lehet tudni, hogy eredetileg milyen állatok akartak lenni, élükön Rango-val, ami sajnos negatív értelemben néz ki állati idétlenül.
Filmen elaludni nem szokásom, mindazonáltal ezen egészen egyszerűen sikerült.

2011-08-26 12:45:20 pókmacska (3) #15

(Szerintem nem minden gyermekes család Kung-Fu Panda fanatikus. Sőt...)
Egyébként egyetértek, szép film, de nem kicsiknek...viszont így nem ártott volna bonyolítani a történeten

előzmény: korig (#14)

2011-08-21 20:16:41 korig (4) #14

A Pixar után ennek a filmnek van csupán olyan élethű animációja és gyönyörű textúrája, amit csak dicsérni tudok.
Az az igazság, hogy én is féltem Depp ripacskodásától, de szerencsére kellemesen csalódtam.
A történet persze ismerős, de épp a tisztelgés a lényeg a klasszikusok előtt.

Az azért kicsit furcsa, hogy a (számomra) nézhetetlen és (igazából) ripacskodó Kung-Fu Panda 2 jobban áll itt a kritikus tömegen. Persze az aztán tényleg számíthat a gyermekes családok masszív táborára.

2011-08-08 09:29:07 jesi (3) #13

elmentem megnézni és tele volt kisgyerekkel, akik a felénél kimentek mert nem értették...a szülők szerint minden animációs film a gyerekeknek készül?

előzmény: gerbence (#8)

2011-08-04 13:58:06 trewi (3) #12

gerbence: Teljesen egyetértek. Ilyen csodaszépen kidolgozott animációs filmet még nem láttam, a történet és karakterek sablonosak, a poénok bénák. Hármas.

előzmény: gerbence (#8)

2011-07-16 10:50:24 Gasz András (4) #11

Rango:

Szuper film nosztalgiázni vágyóknak. Van itt minden felsejlik a Desperado, a Jó a rossz és a csúf, a Volt egyszer egy Vadnyugat, s Clint Eastwood Névtelen magányos karaktere.. Zenékben ugyanígy előjönnek a western klasszikusok. Szóval ezek nekem nagyon tetszettek. sőt a mellékszereplők is mind mind a karakteres arcokat hozzák eme filmekből s sikerült nagy részéhez odaillő hasonló állatot választani érdekesmód. :) Sajnos nekem Johnny Depp olykor ripacskodó és újfent Jack kapitányra hajazó stílusa nem jött be ő mellette a lefagyó Beans szintén. A sztori is a film felénél már kitalálható. Jó viszont hogy sokszor a beszélgetések közt egy-egy akciójelenetet láthatunk melyek elég látványosak és szintén emlékeztetnek régebbi filmekből 1-2 hasonló jelenetre. az animációs CGI karakterek ugyan nem oly kidolgozottak grafikai minőségbeli szempontból, mint a Pixarnal vagy a Dreamworksnél, de élettel teliek főleg a mellékszereplők mint írtam. Az erős szinkron nagy nevű színészekkel szintén plusz pont. Nekem viszont nem tetszettek a gyerekes s gagyi elesős, másikat rugdalkozós stb féle viccesnek szánt jelenetek, ahogy az itteni szóviccek se voltak éppen erősek.
Nekem a westernek megidézős nosztalgia faktora volt erős a filmnek, s az hatott is. A film eleji bevezető is szuper e téren.
Gore Verbinski láthatóan 50-50 arányban akart a fiatal gyerekeknek és a nosztalgiázni vágyó felnőttebeknek kedveskedni.

2011-07-09 01:42:37 Hannibal Lecter (3) #10

Amíg ilyen darabok születnek, addig a westernt nem kell temetni. Posztmodern vadnyugati mozi gyönyörű megvalósításban, a történet sorközeiben hatalmasat ütnek a finoman elhelyezett utalások, az öntükröző játékosság magával ragadó, a szellemesre írt dialógusok és vizuális poénok szorgosan csiklandozzák a rekeszizmokat, Johnny Depp eredeti szinkronhangja pedig briliáns.

2011-05-09 23:21:40 BonnyJohnny (4) #9

Nagyszerű grafika, hangulatos zene, ügyes rendezői húzások, rengeteg filmes utalás, és humoros western hangulat.
A történet és a karakterek valóban bántóan egyszerűek és sablonosak. Messze a zseniálistól. De még jó.

2011-05-05 01:14:19 gerbence (3) #8

Csak azért hármas, mert annyira szép a grafikája, hogy én még ennyire profin megrajzolt filmet sosem láttam. Rengeteg apró vizuális momentum, geg van benne (pl. a viszkispoháron keresztül néző kamera, stb.), valóban, szinte minden képkockája kincset ér.
A történet azonban kidolgozatlan, kusza, értelmetlen, és ahol meg esetleg van értelme, ott sablonos. A karakterek fizikai megrajzolása ötletes, jellemük viszont jellegtelen és laposabb, mint egy kétdimenziós diafilm. Irgalmatlanul bosszantó, hogy ekkora vizuális kreativitást, munkát és stílusérzéket volt pofájuk egy ennyire hányaveti és arcátlanul összegagyizott forgatókönyvvel a középszer alá silányítani.
Erre még rádob egy lapáttal a főszereplő irritáló szinkronja (bár lehet, hogy Johnny Depp is így ripacskodik az eredeti hangban), a mellékszereplők hangjai legalább jók.
Ja, és csak nyolc éven aluli gyerekeket láttam a szüleikkel a moziban: nos, ez baromira nem gyerekfilm (halál, gyilok, gázolás, elnyomás, terror és mindenféle testi-lelki torzulások garmadáját vonultatja fel a film a nulladik perctől kezdve), a felnőttek viszont egy kis írói munkát is elvártak volna. Erre egyszerűen nincsen más magyarázat, mint a beleszarás - így, annak ellenére, hogy valóban le vagyok nyűgözve a "felvételek" gyönyörűségétől, megsemmisítő bukást kívánok neki. Tényleg csak a grafikusok munkáját értékelendő nyomtam a hármasra, amúgy nagyon nem jött szívből.

2011-04-10 17:20:56 bbence3 (5) #7

Egyszerűen zseniális. Egy vicces kis mesére mentem el, és egy kemény lelkifröccsöt, sok gondolkodást, abszurd élményt, és sok-sok nevetést kaptam!

2011-03-16 13:12:17 gaillard (3) #6

Ez elkeserítően generikus volt.

2011-03-15 06:56:18 deathcode (5) #5

Nem tudom mikor röhögtem fennhangon, két kézzel a fejem fogva a moziban. Szerintem soha.
A szinkron ennyire ügyes? Meg kell nézni eredetiben is...

2011-03-14 18:20:28 Zalaba Ferenc (4) #4

Megnézni nagyvásznon! Minden egyes képkockája mocskosul gyönyörű.

2011-03-05 15:28:47 slozi (5) #3

Bearanyozta a szombatomat, úgyhogy tőlem simán zseniálist kap. Már az első percekben éreztem, hogy itt valami jó dolog készül, de akkor még nem voltam biztos benne, mi sül ki ebből az egészből, aztán a végére (illetve legkésőbb annál a bizonyos jelenetnél, amiről ennél konkrétabban egy büdös szót nem fogok mondani, mert aki látta, az úgyis tudja mire gondolok, aki meg még nem, az jól meglepődik majd) szőröstül-bőröstül megvoltam a filmnek. Fantasztikusan szórakoztató mozi, ami a mellett, hogy izgalmas, humoros, duzzad az ötletektől, vizuálisan pazar (Industrial Light & Magic + operatőr konzultánsnak Roger Deakins, mit ne mondjak, nem gyenge párosítás. És áldom a Paramount fejeseinek a józan eszét - vagy Verbinski rábeszélőkéjét, ezt nem tudom - amiért a pompás hatásba nem rondít bele a színek élénkségét elhalványító harmadik dimenzió), meg olyan stílusa van ami csak a legnagyobbak sajátja, szóval mindezek mellett még akkora, és olyan elegáns főhajtást is intéz a western műfajához, amihez foghatót eddig keveset láttam, ha egyáltalán láttam. A rohadt életbe, Verbinski még a végén felemás iparosból igazi szerzővé válik (igen, érzem mennyire túlzó a kijelentés, de bocsesz, a Rango annyira jó, hogy még efféle túlzásokat is kihoz belőlem, amúgy meg amit a fickó a Karib óta csinál, az szerintem tömény kreativitás.)

2011-03-04 19:04:06 erahurka (5) #2

Nekem nagyon tetszett, különösen a filmes utalások. Csomó van benne, szerintem nem mindet vettem észre, csak a szembetűnőbbeket.

2011-03-03 21:16:31 Daemiaen (4) #1

Bántóan közepes mese, amelynek csak ötletkezdeményei vannak, raádásként a fantasztikus animációval életre keltett karakterek sem mutatkoznak meg teljes valójukban. És még a kissé elnagyolt történetkeretet sem hagynám szó nélkül.