Rare Exports (2010) ☆

(Jalmari Helander)

finn-francia-norvég-svéd akciófilm, fantasy, vígjáték

3,4

2018-01-12 18:06:37 tomside (4) #6

A végére szánt poén egyáltalán nem üt, és valahol az is bosszantó, hogy a tomboló télapóval nem találkozunk, végig csak ígéret marad. De ahogy kiabálnak egymásnak, hogy Piiparinen meg Vuppe, az önmagában annyira vagány, hogy egy könnyű négyest megkaphat.

2016-12-29 22:11:41 lizardking (3) #5

Zavaromban adok rá egy hármast, de lehet, hogy nem is érdemli meg. Komolyan vehetetlen zagyvaság, ami mégis úgy indul, mint egy véresen komoly fantasy/horror, majd egy hatalmas blöff lesz belőle, idióta befejezéssel. Horrornak egyáltalán nem félelmetes, talán egy csipetnyit fantasynek lehet nevezni, vígjátéknak nem elég vicces, a film eleji drámázás meg a felétől sehol sincs már jelen, ami nem is baj, tekintve a végkifejletet. Nem tudom hova tenni ezt a valamit.

2015-12-05 22:38:15 MicaHiro (4) #4

Így a Télapó eljöveteléhez közel, stílusosnak találtam megnézni ezt a filmet :D
Messze nem hibátlan, de mégis bátran ajánlom mindenkinek, mert egészen egyedi és szórakoztató film, és a végső poén pedig különösen jó.

2014-03-22 06:34:29 JohnnyJohnny (5) #3

A trollvadászok után nem gondoltam volna, hogy fogok még valaha hasonlóan mitológia erőszakoló beteg északi filmmel találkozni. Hát, rosszul gondoltam. Megtörtént. :)

2012-07-03 20:08:20 VVega (4) #2

Zseniális az alapötlet, régóta nem láttam ennyire eredeti agymenést. A képek gyönyörűek, a hangulat feszült és egyedi, azt hiszem találtam magamnak egy újabb kötelező horrorfilmet karácsonyra.

2012-01-14 10:13:01 Dió (4) #1

Műfajtalan, kellemesen furcsa ünnepi katyvasz egy olyan Finnországról, ahol a Mikulás nem egy kedves, mosolygós öregúr, hanem egy gyerekeket égető rém, az elfek pedig horrorfilmbe illő torzszülöttek. Ha valaki ezek tudatában ül le elé, és van gyomra az ilyesmihez, egész üdítő filmélmény, mert egyébként az idióta történet mellett minden rendben van benne, beleértve a gyönyörű képeket, zenéket, és egy ütős finálét.