London Boulevard (2010) ☆ 👁

(William Monahan)

amerikai-angol krimi, szerelmi történet

3,1

2014-03-03 03:01:58 GeryFlash (2) #14

Ez egy 3-as film lehetne, ha nem lenne a vége... Nagyon fasza csávó akart lenni a rendező, arra jó volt, hogy aki egyszer látta soha nem fogja újra megnézni... valószínűleg fényes nappal, azon a környéken...

Amúgy meg igen, egy herélt Guy Ritchie feelingű film, amíg GR filmejit az ember végig élvezi, izgulja, addig ebbe negyedóránként egy jobb jelenet/vicc, pár jobb zene és kész.
Bezzeg színészekre költöttek, csak hát báni is kell velük, az meg ugye nem jött össze.

2011-12-30 00:22:24 Rorschach (2) #13

Már a nézése közben is eszembe juttatta a Tortát - csak ezt sokkal jobbnak találtam -, majd a film végén bebizonyosodott: ez a két film szerkezetileg, hangulatilag, de még témáját illetően is egy és ugyanaz.
El nem tudnám mondani, mi fogott meg a filmben. Hiszen nem szól semmiről, nem vicces, nem is igazán van jól felépítve. Egyszerűen csak tetszett a hangulata, ez a londoni alvilági élet, megspékelve egy börtöntöltelék vámpírral és egy narkós vérfarkassal (ehe-ehe). Aztán jött a feketeleves.

Szokjanak már le erről a minősíthetetlen megoldásról, amit egyes idióták képesek hatásos befejezésnek nevezni. Így az egész cuccos olyan, mintha Leonardo megfestette volna a Mona Lisát, hogy aztán lehányja. Baromság. Az utolsó kettő perc nélkül erős négyes - így gyenge kettes. Ahogy látom, nem vagyok egyedül a tekintetben, hogy ezt az egész lezárást úgy, ahogy van, mosléknak tartom. Kérdem én, megérte megerőszakolni a filmet ezzel?

2011-10-21 15:28:12 Sántha Orsolya (3) #12

Nekem pont a vége tetszett.

2011-09-05 07:34:13 project640 (4) #11

Szerintem korrekt kis gengszterfilm. Jó zene, jó hangulat, és jók a karakterek is. Nekem tetszett.

2011-07-22 16:56:03 Stone (3) #10

Az egyetlen karakter és színész ebben a történetben számomra David Thewlis volt. Mellesleg szeretem az angol különböző akcentjeit, így ez is OK volt, meg magát Londont. De ez a film, nos, igen szétcsúszott. Ja, a zene is jó volt. És kb ennyi szót érdemel, részemről.

2011-07-16 23:29:26 Hannibal Lecter (2) #9

Széteső szerkezet, megíratlan jellemek, elvarratlan és több sebből vérző történet (amit ráadásul az utóbbi idők egyik leghiteltelenebb szerelmi szála is tarkít): a London Boulevard a sebtében összetákolt bűnfilm mintapéldája. A lelkiismereti dilemmákból, tiltott szerelemből és pergő fegyvertűzzel kísért alvilági konkurenciaharcból hasraütésszerűen összegyúrt cselekményvilág nemcsak nem tükröz egységes, célratartó koncepciót, nemcsak a szereplők épülnek ordas sablonokból, és nemcsak a dramaturgiai váz szaglik az átgondolatlanságtól, de Colin Farrellről is nehezen hiszi el a néző, hogy az egyik percben még fennen hangoztatja újsütetű credóját ("jó útra térek, kiszállok" etc.), a másikban pedig kopasz nehézfiúk tenyérbemászó pofáját használja egy üvegpohár szétlapításához, bűnözőpalántát lő homlokon, maffiacsatlósok arcát rúgja szilánkosra stb. Üde színfoltot jelent azonban a brutális kiskirályt zseniálisan megformáló Ray Winstone, aki már megint egy olcsó filmben kényszerül bizonygatni, hogy mennyire a vérében van a színészmesterség. Rajta kívül William Monahan filmje nem sok jót tud felmutatni: talán a szüntelenül lüktető aláfestő zenét, ami körömfeketényit dob a hangulaton. De ha a körítésben kell keresni a pozitívumokat, akkor már rég rossz az egész. Kegyelemkettes.

2011-07-04 07:12:24 tomside (4) #8

A könyvet nem olvastam sajnos, de a film egész jó. Szerintem igen is jól van összerakva.

2011-06-22 20:30:57 Adam Taylor (3) #7

A karakterek semmilyenek, a cselekmény pedig ugyanerre tendál egy kis sablonossággal karöltve. Egyes szálaknak, tetteknek semmi értelme vagy keresnivalója a filmben, mást pedig talán jobban ki kellett volna dolgozni.
Ennek ellenére nem mondanám, hogy nem élveztem a filmet, a maga közepességével jól elszórakoztatott száz percig, a színészek többsége pedig szerintem kitűnő volt, Farell egyre inkább George Clooney-ra kezd hajazni.

2011-06-20 17:30:57 borosta (5) #6

szerintem korrekt film volt, nagyon élveztem.

2011-06-20 09:12:22 erahurka (3) #5

Én olvastam a könyvet, abból jóval többet ki lehetett volna hozni, mondjuk egy Scorsese-féle narrátoros megoldással.

2011-06-16 23:47:02 vincent vega (3) #4

Így elbaszni 1 jó nyersanyagot.Az a baj h csak coolnak látszik,de sajnos nem az

2011-04-03 09:20:21 ali (2) #3

rettentő gyenge, óriási csalódás. nem is értem miért hasonlítgatják ezt guy ritchie filmjeihez. se nem humoros, se nem izgalmas, sőt nekem néhol kifejezetten unalmasnak hatott. monahan csak másolni akarta ritchie-t őt, de ez valami bűn rossz lett. majdnem nézhetetlen... (zenék viszont jók voltak)

2011-03-31 22:15:41 vadPINGvin (2) #2

Ritka szép példája az elbaltázott lehetőségeknek. A kellemes kezdés után az utolsó fél óra úgy néz ki, mintha kemény drogok hatása alatt követték volna el...

2011-02-12 13:26:44 Daemiaen (2) #1

William Monahan nem kissé van túllihegve, Oscarja az egyik legkevéséb megérdemelt díj a filmtörténelemben. Ezúttal saját rendezése került terítékre: a logikátlanságok, a gyengén egymásra pakolt jelenetek és a nagybetűs stílusra való törtkvés, ami nyilvánosságot ad az újdonsült direktor úr képességeiről. Pedig a sokat szidott első 30 perc az, ami még reményt keltő.