Cosa avete fatto a Solange? (1972) ☆ 👁

Mi történt Solenge-zsel?
What Have You Done to Solange?

(Massimo Dallamano)

nyugat-német-olasz horror, krimi, thriller

4,1

2022-08-10 20:49:39 dikalosz (4) #27

A film 720p-s bluray verziója vágatlanul, általam hozzá időzített felirattal elérhető. Aki szeretné megnézni, dobjon egy üzenetet.

2022-08-03 21:03:39 Korben (?) #26

ja stimm nálam.

előzmény: ArmaGedeon (#25)

2022-08-03 18:38:58 ArmaGedeon (?) #25

Az a vágatlan, de úgy tudod leellenőrizni, hogy az eleje intróval indul, a végén pedig lemegy a stáblista. A megcsonkított azonnal az első jelenettel kezdődik, és a fináléból is lemaradt pár perc. Nevetségesnek tartom. De a vágatlan változathoz nem találtam sem olasz, sem angol, sem magyar feliratot.

előzmény: Korben (#24)

2022-08-02 17:53:01 Korben (?) #24

Nekem ebben a hosszban van meg: 1:46:43. Nemtudom h ez most a vágott-e vagy teljes.

előzmény: ArmaGedeon (#23)

2022-08-01 16:31:32 ArmaGedeon (?) #23

Szeretném megnézni a filmet, de a neten kétféle verzió kering: az egyikből hiányzik az első 2 perc, és a végéből is kb. ennyi, a másik teljesnek tűnik. Nekem már az is mindegy, hogy angol vagy olasz szinkronos (ez is megér egy misét amúgy), a lényeg, hogyha valakinek megvan a "vágatlan" változat, és az ahhoz passzoló angol vagy magyar felirat, annak megköszönném, ha jelezné. Nagy blama az egyébként, hogy a fináléból szépen levágtak még kb. másfél percet!

2022-04-23 20:28:46 ryood (5) #22

Én jobban szeretem olasszal. Mégiscsak "giallosabb".

előzmény: dikalosz (#21)

2022-04-23 17:06:20 dikalosz (4) #21

Mégis, az angol hangsáv szájra áll, míg az olasz nem.

előzmény: guybrush (#20)

2022-04-23 15:49:17 guybrush (?) #20

Ezeket a filmeket hang nélkül rögzítették, nincs eredeti nyelvük.

előzmény: dikalosz (#19)

2022-04-23 15:41:34 dikalosz (4) #19

A film nálam elérhető, magyar felirattal, angol és olasz nyelven. Előbbivel láttam még nagyon régen, utóbbival pedig most belepörgetgettem, és nagyon jó. Nem is érezni, hogy szinkronizálva van, a napokban majd mindenképp újrázom így. Csalás vajon angol nyelven forgatott olasz filmet olasz szinkronnal nézni? Szentségtörés-e?

2022-04-22 21:42:48 ryood (5) #18

Küldd el légyszi, még nem jutottam el oáig, hogy előkeressem. Igen, van hozzá magyar felirat.

előzmény: dikalosz (#16)

2022-04-22 20:41:51 Korben (?) #17

Ok várom, várjuk..! Magyar felirat van hozzá?

2022-04-22 19:47:40 dikalosz (4) #16

Holnap át tudom küldeni ezt is bárkinek, ha esetleg nem sikerül megoldani.

2022-04-22 19:38:58 Korben (?) #15

Húú azt megköszönném, ha utánajárnál..
Évek óta keresem már.

2022-04-22 01:46:17 ryood (5) #14

Nekem sztem megvan kiírva dvd-re. De ha azt nem lelem meg, még egy helyen meg tudom kérdezni.

előzmény: Korben (#13)

2022-04-21 19:46:27 Korben (?) #13

Vki esetleg tudja, hogy hol elérhető ez a film?

2019-04-19 19:57:48 ChrisAdam (4) #12

Sír a lelkem, amiért angolul lett leforgatva, s nem a bársonyosan csordogáló olasz nyelven - mennyivel kevesebb így az élmény! Micsoda veszteség. Azért is, mert valahol úgy érzem, ez éppen elvesz annyit, hogy ötöst adjak - na meg az, hogy teljesen indokolatlan módon a giallo burjánzó műfajától idegen angolszász területre helyezték a sztorit egy naphúnyást váró olasz kisvároska helyett.

Mindenesetre nagyon izgalmas kis krimi, és valóban atipikus giallo (nem csak fenti apróságok miatt), a zenéje makulátlan (Morricone mekkora zsenije volt ezeknek a könnyedén szomorkás főtémáknak!), a nők pedig külön bajuszpödörintést érdemelnek. Viszont amiben ez a film igazán különleges - és ezt lejjebb már említettétek -, az az, hogy gyengéd és romantikus. Valamiért a Ne nézz vissza! jutott eszembe, amelyben a szorongás és a félelem mellé társult a kitartó szeretet és érzékiség. Ahogy itt is, mind a főszereplő és szeretője, valamint felesége közt. Az egész csupán egy halovány kis hártya, ami nagyon jót tesz a filmnek.
Gyöngyszemek ezek, méltatlanul elfeledett gyöngyszemek. Nézzétek! És örök hála - újra -, tomside.

2017-02-19 14:45:54 nygaben (3) #11

köszi, engem Argento valószínűleg elkényeztetett kicsit :D.

előzmény: GothMan (#10)

2017-02-19 13:14:01 GothMan (4) #10

Azért a Nevető ablakos házzal és az Üveg babákkal csak óvatosan, ezek teljesen más hangulató filmek szerintem. Viszont ha bejön a 80-as évek lendületes stílusa, akkor ajánlom Argento Operáját.

előzmény: nygaben (#9)

2017-02-19 11:07:35 nygaben (3) #9

nagyon szépen köszönöm az ajánlást, mindenképpen felkutatom őket :). A nevető ablakos házat sok helyről emlegették már, a Tenebre is tervben volt, viszont a másik kettőről most hallok először. Ez a 70es-80as évekbeli olasz giallo és horroriskola nagyon tetszik eddig, kedvenc lett a Profondo rosso mellett a Demons és a The Beyond is. Nem volt rossz ez se, sztem csak mást vártam, valami sokkal lendületesebb filmet.

előzmény: dikalosz (#8)

2017-02-18 23:21:02 dikalosz (4) #8

Nem hagyhatom szó nélkül: Ha giallo, ajánlom a La Casa Dalle Finestre Che Ridono-t, a Tenebre-t, a Short Night of Glass Dolls-ot, valamint Fulci Sette note in nero-ját. Szerintem azért ez annyira nem volt rossz film egyébként :)

előzmény: nygaben (#7)

2017-02-18 22:18:29 nygaben (3) #7

Lehet, hogy csak nem voltam hangulatban hozzá, vagy túl magasra tette a lécet giallo-ügyileg a Profondo rosso, de a csavaros sztori és a helyenként tetszetős fényképezés ellenére untam. Nem a gore hiányzott belőle, inkább a kreativitás vagy a frissesség (dacára a meztelen csajoknak :D).

2016-04-16 22:43:40 GothMan (4) #6

Remek film, az egyik legjobb giallo, amit láttam. Lehet, hogy nem annyira véres, viszont annál erőszakosabb a gyilkos módszerét tekintve... Hangulatos a fényképezés, a zene, és a sztori is elég csavaros ahhoz, hogy megvezesse az embert egész a fináléig. Ja, és tele van meztelen nővel.

2015-01-02 10:11:13 tomside (5) #5

Köszönöm. Üzenetben is jó lesz.

2015-01-02 10:00:04 ryood (5) #4

utánanézek..

2015-01-02 09:22:39 tomside (5) #3

Már hetek óta vadászom többek között ezeket a filmeket is, csak nem találom őket... A Youtube-on van, amelyik megvan, de az vállalhatatlan minőségű. Angolt is inkább felirattal merek vállalni, mert nem vagyok perfekt. Nem tudod, esetleg honnan lehetne...?

Itt a zenéje kedvcsinálónak másoknak. :)

2015-01-01 22:09:28 ryood (5) #2

valóban remek film!
még egy érdekes aspektus: házastársi dráma, még ha csak lazán is, de benne van.
számomra a forgatókönyv emeli ki a filmet a sok " nagyon jó" közül.persze lehet még sok mindent dícsérni (zene, vizualitás).
az egyik legjobb csavar egyébként, ami a filmben van, amit eddig láttam..
ha még nem volt hozzá szerencséd, nagyon ajánlom rendhagyó gialló ügyileg a short night of the glass dolls-t, a le orme-t és a hanno cambiato faccia-t.

2015-01-01 22:00:09 tomside (5) #1

Ha szereted a giallo-t, könyörgöm, nézd meg ezt a filmet!

Ezt a gyönyörűen fényképezett csodát, amelyet Ennio Morricone nem is akármilyen zenéje kísér most módszeresen elmentem a kis agyacskámban, mint a hasonszőrű filmek egyik legjobbikát. Ezennel fogadom, hogy mindent elkövetek ezen ismeretlen gyöngyszem népszerűsítése érdekében.
Hogyan jellemezném? Néhány fontos dolog.

Egy kritika ezzel a címmel ír róla: "An Excellent Giallo, Even Without All The Gore". Ez nagyon is igaz, és nagyon is jól van így. A gore-nak tényleg nyoma sincs - de nem is hiányzik. A film egyik legnagyobb pozitívuma ebben az ínyenc műfaji vonatkozásban leledzik. Dario Argento, Mario Bava, Lamberto Bava, Lucio Fulci, Michele Soavi vagy Pupi Avati filmjei mellett/között mától kiemelt helyet foglal el nálam Massimo Dallamano zseniális filmje.

A másik legnagyobb pozitívuma az érzékisége. Egy giallo, ami érzékletesen és a legkevésbé sem hivalkodóan romantikus? Igen! Az első képek és a nyitó zene, tehát az első 30 mp alatt gyakorlatilag nyugtáztam, hogy egy zseniális filmet nézek, és aztán 100 percig rágtam a körmöm, hogy jaj, csak el ne rontsák! És nem! Sőt! Unikális! Teljesen egyedi hangulatú, egyszerűen annyira sajátos esztétikai tapasztalatot ad ez a romantikus giallo/pszichothriller/krimi, hogy hasonlítani sem tudom mihez. Elképesztően magával ragadó hangulata van.

Egyértelmű, hogy a giallo műfaji vonzáskörébe tartozik, de csak nagyon lazán, és emellett számos olyan aspektusa van, ami tipikusan nem-giallo. Egy atipikus giallo - ezt lehetne róla elmondani. (Akár a másik nagy kedvencem, A nevető ablakos ház - mármint ez is rendkívül sajátos hangulatú, nem tipikus, de giallo.)

Ha szereted a giallo-t, könyörgöm, nézd meg ezt a filmet! 12 szavazatában a legrosszabb is a jó.

Arigatou KT, ezt nélkületek biztosan nem találtam volna meg.