The Next Three Days (2010) ☆ 👁

A következő három nap

(Paul Haggis)

amerikai-francia dráma, krimi, szerelmi történet, thriller

3,6

2020-10-18 23:04:48 Fonghi (3) #25

Végül is jól esett a film utolsó szakasza, de hogy az egésznek lett volna bármi értelme, arra nem sikerült fényt derítenem.

2016-03-15 13:43:44 Rea (2) #24

Alig vártam, hogy vége legyen. Tele volt hiteltelen és hihetetlen dolgokkal. Az életben azért nem ennyire könnyű minden. Tele volt felesleges jelenetekkel, amiket kitölthettek volna inkább a nyomozásra összpontosító részekkel.

2013-08-09 18:20:34 DrSzolon (3) #23

Érdekes, hogy sokaknál az utolsó fél óra menti meg a filmet. Nálam fordítva volt. Nekem pont az tetszett, ahogyan a főszereplő összerakja a szöktetés tervét, mindennek utánajár, felkészül rá. A befejezésben nekem sok dolog nem tetszett, több volt benne a valószerűtlenség, mint amennyit el tudtam volna fogadni. Egyszer azért érdemes volt megnézni, de nem lesz maradandó élmény.

2013-03-01 09:23:39 carmine (3) #22

Az utolsó fél óra miatt egy gyenge hármas, mert odáig egy baromi lassú és semmilyen filmet látunk. Egy kitűnő film lehetett volna ebből egy bő másfél órában. De sajnos a vége sem tökéletes azáltal, hogy kb 2 percben lezavarják, hogy valójában bűnös vagy nem bűnös a nő.

2012-11-24 19:58:48 Rorschach (1) #21

Mikor már rányomtam volna a kettesre, eszembe jutott a teniszlabdás jelenet... Uram Jézus.

2012-02-01 18:49:41 Joeker (4) #20

Ha esik az eső bűnös vagy,ha nem esik az eső ártatlan.
Lassú kezdés után a felétől egyre izgalmasabb. a négyes kijár neki

2012-01-14 23:51:03 ChrisAdam (4) #19

Ja, és érdekes volt, hogy berángatták Liam Neesont berángatták három perc miatt. Ugyanez Olivia Wildedal, aki játszik vagy 10 percet. Mindkettőjüket szeretem, Neeson sosem hibázik, Wilde pedig mindig gyönyörű. :)

2012-01-14 23:40:36 ChrisAdam (4) #18

Elég rosszul indult. A kategóriajelölésnél ott van: krimi, thriller. Rémülten kerestem az első 20-30 percben a thrillert. Egy családi dráma, ami igen, keszekusza történetbe csöppent. a végére viszont szépen kifejlődött egy jó, élvezhető filmmé. A szökevényes filmeket alapjában véve is imádom és ennek a vége figyelemreméltó. A színészek is dicséretet érdemelnek, főleg Crowe, aki bár már óriási pocakot növesztett és kiöregedett, elég jót alakít. Néhol tényleg meseszerú: mázli mázli hátán. A végén meg sem magyarázták, hogy hogyan volt olyan figyelmetlen a rendőrség a reptéren. De tényleg izgalmas film, de nem érdemli meg a 2 óra 10 perces játékidőt. Egy jó húsz percet le kellett volna vágni.
75% Egy éppen erős négyes!

2012-01-11 09:03:48 hellasverona (5) #17

Russel Athletic.

2012-01-03 14:32:33 Umberto (5) #16

De jó, hogy a 2012-es újévi fogadalmam az volt, hogy le fogok szokni a körömrágásról, erre tessék: olyan izgalmas filmmel kezdem az évet, mint amilyet már nagyon régen nem láttam.
Haggis és a teljes stáb előtt le a kalappal!

2011-12-31 00:11:00 Victor Vance (5) #15

Néhol mese habbal valóban:
az asszony hirtelen kiugrik a kocsiból, majd a férj megáll leülnek egymás mellé, vagy 5 percig időznek ott, miközben az egész város őket keresi.

Itt-ott kiszámítható:
a hétköznapi kisember megmenti a feleséget és elszöknek az országból, de persze a végén kiderül hogy a nőt mégis ártatlanul ítélték el, olyan sablonos és hiteltelen módon hogy ilyen csak egy hollywoodi filmben lehetséges.

Viszont: nekem nagyon tetszett, elejétől a végéig. Haggis ugyan nem hozza azt a profizmust, rendezői megnyilvánulását mint az Ütközésekben, de okosan és lassan építi fel a filmjét, ügyel arra hogy a néző lehetőleg ne unatkozzon abban a bő két órában. A drámai rész nagyon ütősre sikeredett, földhözragadtan érzékeltetik a házaspár érzelmi töréseit, csalódásait, majd a férj kétségbeesését, tehetetlenségét. Russel Crowe kiváló színész, jól hozza a mindenre elszánt, feleségét minden eszközzel megmenteni akaró apa figuráját, igencsak testhezálló szerepet kapott. Vitathatatlanul ő uralja a filmet egész végig, Liam Neeson cameo-ja is jól sikerült (tud ez a pasi egyáltalán hibázni?), összességében nagyon nagy érzelmi töltet van a filmben, okosan építik fel a végkifejletet, egy-két egyedi ötlettel tarkítva,

különösen tetszett az átkelés a sorompón. Nemhogy a valóságban kinek jutna eszébe egy ilyen megoldás, hát még filmen ritkán látni ilyen jópofa ötletet.

Egy gyenge ötöst bőven megérdemel a film, nekem nagyon átjött, s még a negatívumokat is hajlandó vagyok részben megbocsátani.

2011-10-30 02:22:20 Danesz99 (2) #14

Lassú, kiszámítható és írtó gyenge

2011-09-29 09:15:09 tomside (4) #13

Mocsok jó a néma drámaiság a házasok között. Nem tudjuk meg, hogy mit és hol rontottak el a múltjukban, de hogy valamit meg kell bocsátaniuk egymásnak, az süt belőlük. Ez csodálatos. Az viszont szár egy jelenet, amikor a nő majdnem kiugrik a kocsiból.

2011-07-23 11:54:26 Gasz András (3) #12

A következő három nap:

Russell Crowe tényleg nem egy kaméleon mester színész, de ezek a drámai szerepek jól állnak neki. Elizabeth Banks játéka viszont néha túljátszott volt számomra. Liam Neeson meg csak cameozott? Van benne sok mesés valószerűtlen dolog, ami minden ilyen akció/krimire jellemző sajna ezek a gyermek betegségek megvannak itt is. A filmzene viszont hatásos érzelmes akciódús picit a Tolvajok városára hajazott ahogy a végén az pergősebb része is a filmnek. Az első fele a filmnek nagyon vontatott és a végén ahogyan kiderül az igazság no az fura és mesés. A nagy terv viszont jó, ebben picit a Remény rabjai jöhetnek elő emlékünkben. Kár hogy túl hosszúnak érezhetjük a filmet, s nem nagyon erős a színészi játék se. De azért hangulatos és pörgős a második fele a filmnek.

2011-07-11 12:08:13 diablo3 (4) #11

Korrekt iparosmunka.Russel Crowenak meg nagyon jol allnak a dramai szerepek...

2011-07-11 10:51:49 opposition (4) #10

Nem rossz ez. Annak ellenére sem, hogy Russell Crowe egy rossz színész.

2011-06-29 17:11:12 tomside (4) #9

pribék-rimék.

2011-05-24 22:26:49 VVega (2) #8

Az első mondatod kétharmadával egyetértek, csak én így fejeztem volna be: "...de összességében legalább unalmas." A zenék jók voltak.

2011-03-12 18:30:57 Olórin (3) #7

Az első fele nagyon egyenetlen, a második meg hiteltelen, de összességében szórakoztató. Bár a "kiugrok a száguldó kocsiból, mert hátrahagytuk a fiamat" jelenetért legszívesebben levonnék még egy pontot.

2011-03-11 22:53:58 Dió (4) #6

Kicsit lassan induló, aztán viszont pörgős, és persze piszok kiszámítható, de szerintem egész szórakoztató iparosmunka, még ha szegény Haggisnek ez az Ütközések után egy derekas visszalépést is jelent.

2011-03-11 01:56:42 Hannibal Lecter (3) #5

Részleteiben igencsak hiteltelen film, ami ügyesen kutyulja össze a családi dráma és a szökevénythriller mémjeit (az utolsó fél óra hajsza-dramaturgiája már egészen figyelemreméltó), de ahhoz túlságosan lomha, sablonkövető és fantáziátlan, hogy kiemelkedjen az átlagból. Paul Haggis a vizeletlangyos Ütközések után is megmaradt megbízható iparosnak, Russell Crowe pedig kissé kezd ugyan kiöregedni már az ilyen szerepekből, de színészileg most is igencsak erőset hoz - sikerül eladhatóvá tennie az amúgy elég papírízű apatigris-figurát.

2011-03-03 07:21:26 Mikkey (3) #4

A vége kellemesen pörgős (tolvajok városa érzetű), de amúgy 1 lassan építkező, számomra feszültségmentes mű, de leköti az ember figyelmét, bőven nézhető!

2011-02-19 09:19:01 THE (5) #3

Hát, azért az asszony lehuzott 3 évet, mire kihozta.

2011-01-21 19:45:40 erahurka (4) #2

Kicsit lassan indult, de aztán egész jó lett,
talán a mázli faktor volt kicsit magas a filmben. Személy szerint jobban ütött volna, ha mégis a felesége a gyilkos, de hát amcsi film, a rosszak sose szöknek meg csak a jók:P

A feliratban meg volt egy hatalmas baki: "Turn left"-et szépen "fordulj jobbra"-nak fordították:P

2011-01-21 08:45:35 Daemiaen (4) #1

Másodszori nézésre azért kiütközött,
ahhoz, hogy elhiggyük, túlságosan is meseszerű, meséhez pedig kissé földhözragadt.