Rubber (2010) ☆ 👁

(Quentin Dupieux)

francia dráma, horror, vígjáték

3,0

Chad: Spielberg E.T.- jében, miért
barna színû volt a földönkívüli? Nincs értelme. A Love Storyban a két karakter miért lesz őrülten szerelmes a másikba? Nincs értelme. Oliver Stone JFK-jében az elnököt miért gyilkolja meg egy vadidegen? Nincs értelme. És Tobe Hooper kiváló Texasi láncfűrészes mészárlásában... miért nem látjuk, ahogy a karakterek ki mennek a fürdőbe kezet mosni, vagy olyat amit az
átlagos emberek szoktak csinálni? Egyáltalán nincs értelme. Sőt, a Polanski Zongoristájában az a pali, hogy nézhet ki mint egy csöves, amikor olyan jól tud zongorázni? A válasz megint: nincs értelme. Akár még órákig sorolhatnám a példákat. A lista végtelen. Még lehet, hogy nem gondoltak bele, de minden nagy film, kivétel nélkül tartalmaz
egy nagyon fontos összetevőt, az értelemnélküliséget. És tudják miért? Mert maga az élet is tele van
értelemnélküliségekkel. Miért nem látjuk a levegőt? Nincs értelme. Miért jár az agyunk állandóan? Nincs értelme.
Miért szereti valaki a kolbászt, és más meg miért utálja? Kibaszottul nincs értelme.
sofőr: Ne húzd már az időt ezzel a
baromsággal, menjünk!
Chad: Csak egy perc, hadd fejezzem be. Hölgyeim és uraim! A film amit ma este fognak látni az egy hódolat az értelemnélküliség előtt. A stílus legerősebb eleme előtt.

fiú: Ez már most uncsi.
apa: Ne légy ilyen negatív, még csak most kezdődött. Légy türelmes.

fekete nő: Ugye tudja, hogy nem veheti fel a filmet? A törvény bünteti.
apa: Komolyan?
fekete nő: Ja, még börtönbe is csukhatják.
apa: Börtönbe? Most hülyéskedik?
Charley: Nem, igaza van. Ez kalózkodás. Én vigyáznék a maga helyében.
apa: A feleségem nem jött el, csak ezért, gondoltam...
Charley: Akkor is kalózkodásnak számít.

Cindy: Maguk inkább éheznek, minthogy vadászni kezdjenek?
fiú: Itt van a felrobbantott nyúl.
Fiona: Undorító!
fiú: De meg lehet enni, nem?

Zach: Az előbb láttam egy élő abroncsot.

Chad: Figyelj, kölyök. Nincs mitől tartanod, ez csak egy hagyományos abroncs.
Hughes: Látod? Nem mozog.
Zach: Lehet, hogy megfulladt.

Chad: Nagyszerű, letelt a 6 óra. Már hatott a méreg. Leállhatunk.
Hughes: Méreg?
Chad:Igen. Megmérgeztük a nézőket. Most már hazamehet, Mr. Hughes, nincs már szükségünk önre.

Chad: Gyerünk, fejezzétek be a színészkedést, ez a való élet. Azt mondtam, hogy végeztünk. Már senki nem figyel minket. Hát menjetek haza. Vége van. Ennyi volt, csomagolunk.
Eric: De ez a való élet, Chad. Odabent egy holttest van.
Chad: Nem. Gyerünk, ez nem a való élet. Nézz már magadra, egy plüss aligátor van a hónod alatt.
Eric: És akkor?

Denise: Mi van a takarítónővel? Tényleg meghalt?
Chad: Nyisd ki a zsákot, meg fogsz lepődni.
Denise: Ez egy normál hulla.
Chad: Pofozd kicsit meg, aztán meglátod.
Denise: Hagyjad már a hülyeségeket, nincs is feje.

Chad: Így néz ki a gyilkosunk.
Eric: Egy gumiabroncs?
Chad: Pontosan. Egy órátok van, hogy megtaláljátok. Nem juthatott messzire.

SPOILER!
kerekesszékes férfi: Hé, várjon. Még nincs vége. Tricikliként reinkarnálódott.