The Tourist (2010) ☆ 👁

Az utazó

(Florian Henckel von Donnersmarck)

amerikai-angol-francia-olasz akciófilm, dráma, szerelmi történet, thriller

2,6

2021-03-01 21:30:35 Rituska (2) #29

Nagyon gyenge. Mintha a rendezőnek csak egyetlen célja lett volna, mégpedig az, hogy ezernyi szögből is megmutassa azt, hogy micsoda szépség is Angelina Jolie. Sajnálom J. Deppet, nem méltó az ő adottságaihoz ez a középszerű semmi.

2017-12-30 17:11:13 Demóna (2) #28

Nagyon unalmas.

2015-10-13 23:34:10 Leo_Stotch (2) #27

Annyira jó lehetett volna. Eddig húztam a megtekintését és tényleg olyan semilyen lett, mint a híre sugallta.
Egyetlen egyszer, vörösborral elnézegettem.

2014-12-04 17:38:24 katoband (2) #26

Azért adtam rá kettest,mert végignéztem. De az igazsághoz hozzátartozik,hogy végig feszengtem,régen éreztem magam ilyen kellemetlenül egy film nézése közben....Ez bizony szar...

2014-03-27 15:06:18 Rea (4) #25

Egész jó kis film, de több akciónak jobban örültem volna. A vége nem ért meglepetésként, szinte biztos voltam benne. :D

2013-11-05 22:04:32 Kalevala (2) #24

Jolie köré épített krimi-szerelmi "konstrukció", csapnivalóan rossz.

2012-12-30 14:16:54 tomside (2) #23

lájk! ;)

előzmény: na (#22)

2012-12-30 13:01:49 na (1) #22

ez a film annyira szar, hogy lehet elbőgöm magam

2012-01-04 22:50:58 dorothygale (3) #21

Mint más is , én is többet vártam a filmtől... Sokkal jobb is lehetett volna... Angelina tényleg ennyire szexi lenne.... Nem tudom.....de azért a végepoén jó... ;)

2011-11-22 10:55:52 walter gábor (3) #20

Harmatgyenge.

2011-10-26 09:46:51 tomside (2) #19

KIKACAGNI való üresség sztárarcok mutogatásának céljából. De senki ne csodálkozzon, ha szembe×@&×#×>#@>-lem az arcokat.

2011-09-07 14:21:22 tomside (2) #18

:D

előzmény: gaillard (#13)

2011-07-28 10:55:50 Bigacsiga (2) #17

Ez nagyon furcsa, én valahogy nem tudtam hinni ebben a szerelmi szálban, annyira megfoghatatlanul laposan adják elő. Persze az is lehet, hogy ez amiatt van, hogy Depp-et és Jolie-t nem tudom összeegyeztetni. Nem illenek össze...:S:)
Velencében én is voltam, és jó volt viszontlátni az ismerős helyszíneneket.

2011-06-15 22:31:20 hedike (3) #16

A.J., mint egy báb - avagy legyen inkább modell, mert tényleg úgy járt-kelt,nem pedig, mint filmben szokás. Számomra egyáltalán nem volt meggyőző, mondhatni, semmit sem csinált. Depp "játéka" pedig.. valahogy ennél többet szokott. Ámbár ezesetben lehet, hogy a forgatókönyv hibája.
viszont Velencében jártam már, tényleg szép hely :)

2011-04-19 10:55:55 van zan (2) #15

harmatgyenge...

2011-03-19 22:40:49 Gasz András (2) #14

Hát én észre se vettem. :) Kivéve a hangulatos Velencei dallamokat mint írtam.

2011-03-19 22:16:01 gaillard (?) #13

'A zenéje is hallhatatlanul rossz'

Annyira halk volt? :)

2011-03-19 22:09:18 Gasz András (2) #12

Az utazó:

Angelina Jolienak egyfajta nézése és sminkje és járásmódja volt ebbe na filmben igazi modell alkat és modell agy volt (az öltözéke mondjuk szar volt és mindig a legfeltűnőbb pedig elvileg pont, hogy elvegyülnie kellett volna nem? :) . Depp meg néha hozta picit Jack Sparrowrt csak ide nem illő humortalan módon. Paul Bettanyt nem is értettem mit keres itt a fizetés biztos jó volt. (na és a velencei 'nyaralás' ) A zenéje is hallhatatlanul rossz (ami nem velencei lokál dallam az rohadtul átlagos), a cselekmény semennyire nem drámai vagy thrilleri inkább egy humortalan romantikus vígjáték. A fényképezés és Velence mely biztosít egy picit hangulati értéket ad valami pozitívumot a filmnek. Jolie néha olyan volt mint egy másféle mozdulatra sem képes bábu, a nyaka is alig mozdult annyira feszes modell pózban volt a filmben. :) Depp pedig bambán és humorosan próbált nézni mindig.
Nem tudom ezt hogy gondolták annó a marketingben komolyabb filmként reklámozni.

2011-02-13 23:29:02 alfonz (2) #11

Ennél még az Anthony Zimmer is jobb volt...

2011-02-09 21:48:23 Jereváni Rádió (2) #10

Hoqspok kivételével mindenkivel egyetértek. Dögunalmas film, csapnivaló forgatókönyvvel, (gondolom) kilóra megvett Angyal Jolánnal és Depp Jánossal a főszereppel. Ezekkel a teljesen sematikus nulla karakterekkel ők sem tudtak mit kezdeni: különösen Depp feszeng a filmben. A párbeszédek tényleg bárgyúk, a sztori lajhár módjára csordogál, hogy aztán egy olyan kínos befejezéssel illetőleg csattanóval záruljon, hogy szinte már én kértem elnézést. Velence meg szép hely, ezért kap tőlem egy kegyelemkettest.

2011-02-05 19:22:34 opposition (2) #9

Szép képek, szép helyek, de ennyi. Hosszú, unalmas, történet nélküli film.

2011-01-08 15:26:38 Gombatotti (1) #8

Ilyen borzalmasan rossz filmet több éve nem láttam. Semmi sem működik benne és a lehető összes közhellyel él.

10% (de csak James Newton Howard zenéje miatt)

2011-01-02 15:04:25 tomside (2) #7

Teljesen fantáziátlan, teljesen rossz film. 5 perc alatt össze lehet rakni a film egyetlen poénját.

2011-01-02 14:58:14 Marla Singer (2) #6

Ez a film nagyrészt arról szólt, hogy Angelina Jolie-t szebbnél-szebb, oda nem illő ruhákra öltöztették, aztán úgy fényképezték, mintha egy luxusparfümöt reklámozna. A valószerűtlen, idétlen párbeszédek, az unalomba fulladó történet nem tudta fenntartani az érdeklődésem. A főszereplőket pedig cseppet sem lehetett szeretni. Pedig milyen jó kis filmet lehetett volna csinálni kémekkel és gengszterekkel Velencében. Kár érte. A végkifejleten azért meglepődtem, de valószínűleg azért, mert annyira sem érdekelt, találgassak, mi lesz a vége.

2010-12-30 21:52:31 Bowman (?) #5

Nem láttam (még?), de ha a trailert lehetne külön pontozni, az nálam mínuszban lenne. Elérte, hogy ne is nagyon akarjam megnézni. A színészgárda sem tetszik, szerintem összetették Jolie-t meg Depp-et, két olyan színészt, akik 1000% bevonzanak tömegeket a moziba. Mintha féltek volna, hogy nélkülük túl gyenge lenne a film. Na jó, nem írok többet, tényleg nem láttam, ezek az első, külső benyomásaim.

2010-12-30 19:24:56 erahurka (2) #4

Hát ez elég béna volt... Jolie szerintem egyáltalán nem szép, Deppre meg rá se lehet ismerni, olyan idétlen fejet csináltak neki. Volt, hogy már jött az akciós zene, gondoltam végre valaki seggberúg valakit, erre még legalább 10 percig nem volt semmi.
Johnnyból meg előtört a Jack Sparrow, amikor velencében a tetőn menekült :D

2010-12-30 11:26:33 Hoqspok (4) #3

Ez találó igen ez így konkrétan nem jutott eszembe ez valóban inkább szappanopera és semmiképen sem Thriller, Az is igaz kis túlzással ha végignézi valaki a filmet nem lát sokkal több akció jelenetet mint a 2 perces előzetesben, ezért aki akció filmet thrillert vár azt durván becsapja a marketing gépezet.

előzmény: Daemiaen (#2)

2010-12-29 21:35:13 Daemiaen (1) #2

Már az Anthony Zimmer sem volt az a kifejezett mestermű, de a hosszúnevű germán fércműve feljogosítaná őt arra, hogy azonnal adja vissza az Oscar-díját. Amit 95 percben elővezetnek, az a rendezés, a színészi játék, de leginkább a forgatókönyv megcsúfolása, sárba tiprása és az igénytelenség csimborasszója. Ilyen dialógusokat leginkább mexikói szappanoperákban hall az ember, Depp és Jolie elképesztő semmittevése pedig a legnagyobb baki, amit rendező ilyen nevekkel elkövethetett.

2010-12-29 21:19:03 Hoqspok (4) #1

A rossz kritikák ellenére én azt mondanám jó kis film volt. Ez egy korosztályos romantikus akció film. Azért korosztályos, mert nem a tízen húszon éveseknek való pörgős filmről van szó ahol feszes ritmusba kötelezően 5 percenként akció jelenttel kell az adrenalin szintet fenntartani. Sokkal inkább egy városnézős krimi apró kis poénokkal. Joli 35 évesen is elegáns, magával ragadó akárcsak Velence apró lagúnái és sikátorai.
Ha elmúltál 40 és csak szórakozni akarsz egy limonádé filmen, akkor kellemes időtöltés,és ha már jártál Velencében akkor plusz élmény újra látni, és akkor fel sem tűnnek a film hibái a logikátlan felépítése néhol lapos lassú tempó és a megfelelő zene hiánya.