Don't Be Afraid of the Dark (2010) ☆ 👁

(Troy Nixey)

amerikai-ausztrál horror, thriller

2,7

2012-09-10 19:34:07 BrutalBarby (1) #9

Egyet értek az előttem szólókkal, ha lett volna sörétes puska a kezemben ,akkor tuti egyet kettőt a tévébe lövők.
Egy jó dolog volt a filmben ,mégpedig ,hogy Katie Holmes-ot a végén csak el vitte a Szientológia :)

2012-09-09 14:22:30 Chidori (2) #8

Őszintén szólva, ez egy nagyon gyenge film. Rémunalmas. A végén, amikor már kezdene belendülni a sztori, akkor kinyirják Mrs. Holmest, aki bár szörnyen sablonos volt, de legalább normális, nem úgy mint pl. csak a munkájával foglalkozó Guy Pierce. És akkor itt gyakorlatilag véget is ért a film, a zárójelent borzasztóan szánalmas, teljesen felesleges volt végignézni a filmet, mert semmi "megoldás" nem született a problémára. Csak volt és kész.

2012-03-06 06:32:17 Zalaba Ferenc (2) #7

Miféle csavar? Nem volt ott semmiféle csavar... vagy csak elgurult. :)

2012-03-03 23:12:01 beyczy (2) #6

Az imént láttam ezt a filmet, és hasonló dolgok fogalmazódtak meg az én fejemben is, úgyhogy le sem írom őket, megtetted helyettem. :D

2011-09-22 19:32:44 Dió (1) #5

Ja, és ki nem hagyjam már a legnagyobb arconköpést, a finálé "csavarját" - nem csak én röhögtem rajta.

2011-09-22 12:24:15 Dió (1) #4

EZT a bemutatót látva nem sok kétségem volt afelől, hogy ezt a filmet nem szúrhatták el. Rég tévedtem már akkorát, ráadásul még egy rakás pénzembe is került ez a szar.
Talán nem meglepő, hogy Holmes, Pierce és egyáltalán mindenki karaktere nem más, mint egy nagy rakás klisé, ami magára a sztorira is igaz. Máskor is volt már így, de itt ez most halmozottan jelentkezik; komolyan mondom, egy borsószemben több eredetiség van, mint itt bármiben is. Ezen túl (és azon, hogy mindenki szarul játszik, Holmes pedig ezen túl még iszonyú idegesítő is) még lehetne rémisztő maga a horrorvonal, elvégre a trailert látva ehhez kétség sem férhetne. Most azt megint hagyjuk, hogy aki a bemutatót látta, az minden horrorjelenetet látott, de a fenébe is, hogy lehet ennyire nem-rémisztőre csinálni egy ilyen filmet. Bármikor, amikor sikongani kellett volna, én rendre hangosan röhögtem, aminek oka nem kizárólag, de főleg abban rejlik, hogy az első perctől kezdve a néző arcába tolt, húsz centi magas, beszélő lények úgy néznek ki, mint valami gyorsban visszaokádott rántotta (csak maximum feketék). Minden, egyszerűen minden nevetséges ezáltal, de a legbosszantóbb mégsem ez, hanem az, hogy a szereplők és totálisan illogikus cselekedeteik még ezeknél a dögöknél is szerencsétlenebbek: ötpercenként csinálnak valami olyat, hogy legszívesebben lendületből vágná őket pofán a néző, élükön a kislánnyal, aki szinte 10 éves sincs, de egyfolytában olyan helyekre kell lemásznia, ahová egy ép eszű felnőtt se merne lemenni.
Idióta, dilettáns szaradék, amihez a Faun óta számomra istenként tisztelt Guillermo del Toro elképzelésem sincs, hogy adhatta a nevét, pláne íróként.

2011-09-17 19:09:19 "L" (4) #3

Mrs. Cruise és horror??? A válasz: !!! ilyesztő, hatásos, izgalmas, jó. nem hiába Del Toro neve a stáblistán, nem csupán marketing fogás, hanem minőségi ígéret amit be is vált. bízom benne, hogy otthon is leadják moziban, mert a címből adódóan a film végén nem kis meglepetést élhet át az aki ezt moziban látja...

2011-07-17 20:36:51 HejjaX (2) #2

bemutató
csak valami kis fesztiválon vetítették eddig, plusz izlandon (wtf?), de a hivatalos bemutató 2011 augusztusban lesz az usában. gondolom ez az oka, hogy sehol sem fellelhető a neten, pedig engem is érdekelne, mit hoztak ki az eredetiből.

2011-06-18 22:03:39 Ubul (?) #1

ezzel a filmmel végülis mi van? mert ahogy látom,pár helyen (sejtem hogy fesztiválokon) bemutatták,de se híre,se hamva mozis premierről,vagy dvd megjelenésről?