Skyline (2010) ☆ 👁

(Colin Strause - Greg Strause)

amerikai akciófilm, sci-fi, thriller

2,3

2017-06-02 23:32:41 gomez1000 (3) #26

Óvodàs szintû pàrbeszèdek, hihetetlen jó làtvàny. Nem tudom mikor èrtik màr meg, hogy a làtvàny kevès egy jó filmhez? Viszont az idegenek baromi jól nèznek ki, ès akad egy kèt jó jelenet is.
A màsodik rèszre kívàncsi vagyok, mert sokmindent vàltoztattak...

2011-03-27 23:30:50 tomside (3) #25

Mi ez, valami példázat a szeretet erejéről? :DXXXDDDD

2011-03-27 15:07:11 tomside (3) #24

igen, az agy kemény. Én viszont pont valami agykisülésesre vágytam. Ha olyan ül le megnézni, aki egész héten ment, mint a barom, és csak nézni akar, röhögni, nem gondolkodni, akkor az ezt nézze meg. Én így voltam.

2011-03-04 20:45:08 CyberDave (2) #23

Ez azért nem remek, mert nem annak szánják. Amúgy tényleg az lenne :D

előzmény: Szalay Gábor (#22)

2011-03-04 00:17:38 Szalay Gábor (2) #22

Szerintem ez egy remek vígjáték. :)

2011-03-01 13:36:50 SoZi (2) #21

Ez a film abból az indíttatásból jöhetett létre, hogy felcukkolta a nép a rendezőtesókat, mert az AVP2 túl sötét volt. "Biztos azért sötét, mert alatta gagyik a trükkök, mert bénák vagyok, beee!" Ők meg felszívták magukat, hogy "Igeeen??? Akkó nesztek b*zmeg!" És csináltak egy inváziós-szörnyes filmet végig verőfényes napsütésben, ahol minden szépen látszik. Ez a szándék tuti benne volt, mert a napok közötti éjszakákat valamilyen ürüggyel mindig átugorja a film. Nincs éjszakai jelenet a főcím kivételével.

Amúgy csodálatosan rossz film :) Nagyon röhögtünk az egyre abszurdabb ötleteken (Utoljára talán a Gyilkos Felvonón mulattam ilyen jól). Pedig egész jól indul, de minél tovább nézed, annál agyamentebb marhaságok jönnek elő, és nincs az a ZS-kategórián edzett néző, aki az utolsó 5-10 perc agymenéseit ki tudná találni, majd egy nap alatt fel tudná dolgozni. Nem lövöm le, nagyon kemény! Remélem sokat látjuk majd a film+on ;)

Nagyjából az egész film az egyik rendező lakásában lett felvéve, és a lóvé 80%-a a trükkökre ment el, ami viszont szerintem nagyon korrekt lett. Nem véletlenül, mivel a rendezőtesók amúgy igen komoly vizuális effekt szakemberek tiszteletre méltó filmográfiával.

A Die Hard fanoknak pedig a vége felé egy látványos beállításban feltűnik a Nakatomi toronyház, valamint az egyik szereplő "Hate L.A."

2011-02-19 23:47:28 Gabesz (?) #20

Nos az eddigi negatív kritikák miatt nem is érdeklődtem a film iránt aztán IMDB-n olvastam egy s mást, és úgy gondoltam megnézem.

És igazából sokkal rosszabbra számítottam, de kellemeset csalódtam ha számításba vesszük hogy 10 millából forgatott B mozi akkor nincs miért szégyenkeznie. A vége kimondottan tetszett.

2011-02-09 19:47:08 [: Azuroo andrew :] (1) #19

Igénytelen, olcsó, nézhetetlen, amatőr - de tetszik a plakátja és iszonyat trükkös a trailerje, amúgy meg simán elégtelen.

2011-01-17 10:41:54 ali (1) #18

45 percig bírtam. addig is szar volt, de hagytam magam szenvedni. amikor a szereplőket láttam a film elején a partin, már akkor tudtam, h ezt valszeg nem fogom végigbírni. csupa sorozat színész, ráadásul azok akiket kicsit sem bírok, kivétel david 'angel batista' zayas. végigtekertem a maradékot, és majdnem röhögnöm kellett a vörösagyas dolgon...

2011-01-14 22:53:28 Dió (1) #17

Hát, ezt nem tudom, mivel érdemeltem, mint néző. Ilyen mocskosul kettéokádott fosömlenyre legjózanabb pillanatomban sem számítottam. Dehát csak magamat okolhatom, amiért ennyi new-wave sci-fi után még mindig hiszek benne, hogy 2010-ben még képesek józan, a Föld bolygón született filmkészítők kezébe adni egy inváziós filmet.
Leginkább cool nigga', bomba szöszi és fehér macsó emberkék futkároznak ilyen izé, kékfényű csápokkal hadonászó fémrettenetek között parkolóházakban, nappalikban, néha még tetőkön is, ezen maradandó szcénákat pedig időnként olyan zsenialitásokkal szakítják félbe, mint például amikor (és ez spoiler nélkül, hogy okuljon minden naív!) az egyik srácra sportkocsijával együtt egy kb 10000 tonnás dög trappol, játszik vele fél percig, hogy mindez után a srác röhögve elfusson. De azt is idézhetném, amikor a másik főszereplő puszta ököllel, lassított felvételben, olyan heroikus zenére püfföl szét egy ilyen izét (épp csak a Bay-féle vöröslő napkorong hiányzik), hogy Will Smith zokogva kérné tőle a receptet. Mindez persze nem más, csak a néző gondos felkészítése arra a kegyelmet nem ismerő, epikus büntetésre, ami a fináléban vár rá. Ech, hagyjuk is... talán EZ vagy a Cowboys and aliens egy hangyányival emészthetőbb lesz, elvégre korrektek a trailerek.

2011-01-14 16:59:13 Rorschach (3) #16

Arra próbáltam célozni, hogyha filmet nézek, akkor úgy is értékelem, nem lekváros buktaként. Ha gameplay-t szeretnék nézni, játszom, de ez csak az én véleményem :)

előzmény: Karin (#15)

2011-01-14 14:31:21 Karin (3) #15

Most meg én nem értem, mi a problémád a vadasparkokkal, vagy hogy hogy jön ez ide.

(((Egyébként aludtam már vadasparkban, lakókocsival, sőt, még magasabb is volt a komfortérzetem, mint némelyik atheni hotelban.
Remélem, nem sérti az érzéseidet, hogy volt képem összehasonlítani a kettőt. )))

2011-01-05 13:27:41 Cifó (2) #14

A Strause brothers továbbra is rendületlenül halad a lejtőn...lefelé. Ezzel a filmmel is csak arról bizonyosodhattunk meg, hogy nekik nem kéne ezt erőltetni. Egy nagyon gagyi Világok harca replikát láthattunk, aminek nem is merek belegondolni a folytatásába. A történet, kreatvitás 1-es, a szereplők játéka bőven elhanyagolható, a megoldás a lehető legborzalmasabb , talán a látvány volt, ami egy kicsit helyre billentette egészet.Paródiának vagy PC játékak elmenne. 2-es a legvége.

2011-01-03 19:16:18 Mikkey (3) #13

vérszegény világok harca utóérzet, butácska dialógusok, ám a látványvilág miatt bőven nézhető film ez.

2011-01-02 09:58:19 Dimitryj (2) #12

Hogy FatEd-et idézzem: ITS A SHIT!
Se eleje se vége. Sztori 0. (ja hogy olyan nem is volt) Látvány 5.
Akkor mi is akart ez lenni? Mi a bánatot képzeltek?

2010-12-26 21:29:24 Zalaba Ferenc (3) #11

Igaz, hogy a három tollvonásból összerakott "hőseink" csupán percekre hagyják el az apartmanjukat - miközben odakinn az idegenek inváziója térdre kényszeríti a világot -, mégis meglepően nézhetően asszisztálnak a csihi-puhihoz. Minél kevesebbszer nyitják ki a szájukat, annál jobb - szerencsére ezt a Strause-bratyók is realizálják, és inkább az aggyal működő idegenek matinébe illő vagdalkozására összpontosítanak, ami fun - és még a túlvezérelt érzelmi megmozdulásokon is lehet kacarászni. A befejezésért kár, de úgy tűnik, nem maradt sem ötlet, sem pénz jobbra.

2010-12-25 20:26:53 Rorschach (3) #10

Bocsánat, de ha aludni akarok, hotelben szállok meg, nem pedig vadasparkban.

2010-12-23 20:44:25 Karin (3) #9

Nézz utána a youtubeon, milyen egy gameplay video, aztán pedig... nos, hagyatkozz a saját tapasztalataidra, milyen(milyennek kéne lennie) egy akciófilm, sci-fi, thriller(-nek).

Ha ezek után sem világos a különbség, amiről beszéltem, sajnálom, nem magyarázom tovább.

2010-12-09 13:44:47 Rorschach (3) #8

Csak azért is megnéztem, és "kissé" pontatlan voltam, a bomba hőfoka több millió Celsiusra rúg. És a cuccban azután még maradtak élőlények.

2010-12-09 09:48:13 Majvaldo (2) #7

Az intró alapján jobbat vártam, de ez harmatgyenge volt...

2010-12-08 21:53:41 Rorschach (3) #6

Egyetértek.

Egyébként te miről beszélsz?

előzmény: Karin (#3)

2010-12-08 21:27:22 Hornyai Lili (1) #5

Ugyanez volt az első gondolatom nekem is, amikor elkezdtük nézni:
min működtek eddig??????
Siralmas egy film!

2010-12-08 19:18:21 Rorschach (3) #4

Az idegenek kinyírnak mindenkit, mert szükségük van az agyunkra. Emberi agyra. Idióta, önző, jellemhibákkal küszködő emberi agyakra, amiknek csupán a 10%-át használjuk. Ez felvet néhány kérdést, pl. eddig mi a szarral "működtek"?Egyébként így ez olyan, mintha valami ötvenes évek-beli film lenne 2005-ös látvánnyal. De komolyan, ha még egy kicsit jobban megerőltetik magukat, akár olyan szép indokokat is kitalálhattak volna, minthogy: -az idegenek azért jönnek, mert náluk elfogyott a sajtos chips
-az idegenek azért jönnek, mert kifogytak a törülközőből
-azért jönnek, mert nincs otthon vaníliás süti, stb.

Amúgy sokkal rosszabbra számítottam, az első negyed óra még bőven nézhető is volt. A lopkodás sem annyira vészes... Az effektek sem, ami viszont ezek helyett is, az a script.A végén pedig az a vörös agyas feléledős jelenet, gyááááá :D
Azért az AVP-R-nél mindenképpen klasszisokkal jobb, igen, tudom, hogy ez még nem érdem.

2010-12-08 16:15:35 Karin (3) #3

Szerintem nem lopkodtak össze semmit.

Ahhoz először is film kéne, de ez nem más, csak egy másfél órás gameplay video. Egy olyan cuccról, ahol nincs se medikit, se szintlépés, se mentés, se fegyver, az ufok pedig nemcsak szupererősek, de legalább csalnak is.

Végülis nem győzött meg, csak felidegesíteném magam egy ilyen játékon.

A grafikája mondjuk tényleg szép.

2010-12-07 22:37:49 Hornyai Lili (1) #2

Még így is sokkal jobban jártál, mint én. Végigszenvedtem (csak mert ha már elkezdek egy filmet 99.99% hogy be is fejezem, nem szeretem őket félbe hagyni), és egész sokáig azt gondoltam, hogy kegyelem kettest fogok rá adni a spec. effektek miatt (független filmről lévén szó nem semmi, amit összehoztak), de az utolsó 5-10 perc még azt a gyenge, halovány, vékony kettest is elsöpörte...
Úgy értem:

a csávó agya magához tér az alien testben... meg három csápos-karmos kézzel simogatja a nő arcát?!

Arról nem is beszélve, hogy egyik szereplő sem volt szerethető, a két főszereplő az elején még úgy tűnik, hogy full szerelmesek meg minden, aztán amint előkerül a baba-téma a pasi rögtön barommá változik.... Szörnyűűűű!
Mindennek tetejébe az egészet összelopkodták:
Mátrix
Világok harca
Ál/arc
Különvélemény
Cloverfield
Star Trek
Függetlenség napja
Csak hogy egy pár "inspirációt" említsek.

előzmény: nandras (#1)

2010-12-07 21:47:46 nandras (1) #1

elvesztegettem 10 percet az életemből - eddig tartott, amíg végigpörgettem ezt a mocskot!