No Strings Attached (2011) ☆ 👁

(Ivan Reitman)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

2,6

2012-02-06 17:56:02 manson84 (1) #21

Dettó. :) Egy-két régebbi jó rendezése mellett (tényleg nincs túl sok), a produceri munkáit is értékelem, Cronenberg nagy kedvencem és munkássága elején Reitman sokat segített neki, Billy Murray karrierjét is egyengette. A 90-s évek hatalmas rom-kom dömpingjébe még jobban elfértek butácska filmjei, de most valahogy már nagyon működésképtelennek hatnak - hozzáteszem, újra nézve már sok korábbi is. A lényeg, hogy a fia eddig nagyon szépen teljesít és iparos(!) apjával szemben már(könnyed) művészi értéket is képvisel.

2012-02-04 09:36:13 BonnyJohnny (2) #20

Ivan Reitman védelmében jegyezném meg, hogy a Szellemírtókat leszámítva, ennél sokkal többet sose tudott. Csak régebben inkább felülről verte azt a lécet, amit az utóbbi közel húsz évben (a Dave utántól, ami szerintem erős közepes) alulról veri. Elég csak megnézni a különbséget a Twins és a Junior között.
A fia viszont tényleg tehetséges. A Pszichoszinglit is kíváncsian várom. :)

előzmény: manson84 (#19)

2012-02-04 03:02:44 manson84 (1) #19

Ivan Reitman jobb lesz ha átadja végleg a stafétát a fiának, és nem égeti magát ilyen szemetekkel. A filmnek nincs egyetlen kellemes pillanata sem, még a máskor rendre kiemelkedő Kevin Kline sem volt képes javítani az összképen. Natalie P. olyan fagyos és merev, hogy Ashton K. péniszének, jégcsákánnyal kellet utat törnie magának. Ilyen átlagos kis szerepekben látszik mennyire korlátozott színészi eszköztára, ha nem a fájdalomnak kell az arcára ülnie. Ashton K. meg ugye csak hozta a szokásos nagy büdös semmit.

2011-10-18 14:06:54 BonnyJohnny (2) #18

Ez a film szégyen. Unalmas, elnyújtott, túlcsavart és hatásvadász. Egy szemernyit sem humoros és szemernyit sem romantikus. Natalie Portman és Kevin Kline alakítása kifejezetten szégyenletes. Ashton Kkucher meg akkor a leghitelesebb, mikor a meztelen hátsóját close up mutatja a kamera. A mellékszereplők borzalmasak, és többségében idegesítőek. Mint ahogy az egész film. A dialógusok borzasztóak, és már szinte meglepően humortalanok (úgy értem, ha hagyták volna a színészeket maguktól beszélni is több poén született volna, mint amit a forgatókönyv adott). Ivan Reitman pedig a forgatáson körülbelül akkor adott instrukciót, mikor a kávéját kérte.
Nézhetetlennek nem nézhetetlen (bár tulajdonképpen pörgetve néztem végig), de rossz. Gyenge kettes.

2011-09-16 00:33:37 BladesOrsi (3) #17

Amikor először láttam a moziban, akkor nagyon tetszett a film, de másodjára már elég unalmasnak tartottam..

2011-06-19 22:23:27 szakmunkás (2) #16

ezt nem lett volna szabad semmiképp szinkronnal nézni az tuti, csak azért ennyi amennyi mert birom Portmant, egyébként valódi katasztrófa

2011-05-31 18:10:26 Daywith (5) #15

Rendszerint egyet szoktam érteni, KT sok filmet megért, (átlagban) művelt, filmértő "tömegének" véleményével, most nem tudok.Szerintem ez a film, remek kis alkotás, romkom-ok között kimagasló, igazi felüdülés! Jó kis jaték, NP zseniális Kutcher is vicces, szerethető. Sztory az ugye a filmtipúsából adódóan nem kecsegtet túlsok meglepetéssel, de minimum "jo"-ra össze lett rakva.

2011-05-23 21:11:19 manuva (4) #14

Mert miben fogdossák meg ötpercenként? A Fekete hattyúban?

2011-04-29 11:36:12 Ivan/ (2) #13

Az egész produkció kong az ürességtől, a történet semmilyen, a dialógusok gyengék, bár legalább Natalie olyan szexi, mint még soha. Miatta és csakis miatta nem vágom rá a karót.

2011-04-26 17:59:09 Hannibal Lecter (1) #12

Nekifutottam én is, de végigülni nem tudtam. Úgy éreztem, hogy már csak a gépi röhögés hiányzik az óvodás szintű poénok mögé. Borzalom ez minden téren, annyira konstruált, művi, erőltetett, hogy arra nincsenek is szavak. Portman pedig ismét bebizonyítja, hogy gyerekkorában még sokkal jobb színész volt, mint ma.

2011-04-25 14:16:20 terika (1) #11

Sokadszori nekifutásra néztem végig. Szörnyű. És utálom Kucsert. :)

2011-03-09 23:14:59 limupei (1) #10

Portman nem az a kaliberű színész, aki jelenlétével emelni tudná egy silány termék minőségét. Azt viszont most szépen bebizonyította, hogy kiválóan képes alkalmazkodni az őt körülvevő silánysághoz. Az a leszbi elüldözős pumpkin jelenet... uram atyám, egy percre sikerült megidézni Bo Derek szellemét. Ezer szerencséje a fiatalasszonynak, hogy az Akadémia tagjai csak azt nézik meg (vagy még azt sem), amit házhoz szállítanak nekik.

2011-02-13 19:51:02 Kremy (1) #9

Azon gondolkodtam közben,hogy Natalie Portman vajon azért vállalta el,mert komolyan gondolta vagy mert szemtelenül sok pénzt ajánlottak neki? Vagy mindkettő?

2011-02-11 09:59:30 The Hungarian (2) #8

De hát nem értitek, hogy ez vicces?!

Amúgy meg ha azt a snittet szétküldené az Akadémia férfitagjainak, tuti nyerne. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#5)

2011-02-11 08:41:00 Daemiaen (1) #7

Nem is ezt mondta, hanem hogy "helyes". :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#5)

2011-02-11 08:40:39 Daemiaen (1) #6

Hát nem, ebben az égvilágon semmi sincs. :(

2011-02-11 01:27:43 Zalaba Ferenc (1) #5

"Nagyon szép farkad van", mondotta Natália úgy harmadik mondata gyanánt és ezzel félő, hogy el is játszotta az Oscar-díját, mert a nyomaték kedvéért meg is ismételte szépen, tagoltan.

2011-02-10 22:37:10 Hannibal Lecter (1) #4

Ne keseregjetek, fél év múlva jön a testvérfilm a másik hattyúlány, Mila Kunis főszereplésével. Amennyire látom, abban több vadság lesz. :)

Ami ezt a filmet illeti, több kritikus is valami olyasmit fogalmazott meg, hogy papírvékony sitcom-karakterek olcsó dorbézolása az egész. Az előzetesek alapján én is ilyennek látom a helyzetet.

2011-02-10 22:30:29 Sántha Orsolya (3) #3

Azért nem rosszat adok neki, mert egész jól indított, lazán, még később is voltak elszórt érdekes és meglepő poénok. Viszont a közepétől borzasztóan belassult és még sablonossá is vált.

2011-02-10 22:26:04 limupei (1) #2

És ebben is öt percenként megfogdossák Natalie Portman punciját?:-)

előzmény: Daemiaen (#1)

2011-02-10 22:17:34 Daemiaen (1) #1

Ez a film még hunyorogva nézvén is ciki, amit tetéz a - megszokottan - katasztrofális szinkron, amely átiratban egyetlen csúnya szó nem hangzik el, ezáltal okafogyottá téve a 16-os karikát (mer' ugye meztelen testrész is csak egy árva Kutcher-segg), noha a red band trailer nem ezt ígérte. Azért nem ettől vállalhatatlan ám Ivan Reitman amatőrsége.