Az ügynökök a paradicsomba mennek (2010) ☆ 👁

(Dézsy Zoltán)

magyar dráma, történelmi film

2,4

2020-06-02 20:30:56 klapanciusz (?) #36

Nagyon jó téma, nagyon rossz kidolgozás.

2020-01-23 22:38:18 bearney (5) #35

Sikerült még egyszer megnéznem a filmet. Ennyi év elteltével másképp adnám az osztályzást, de nem változtatok. Iszónyúan szájbarágósnak tűnik, de tényleg a téma a fontos. És ha egy 20 éves megnézi talán ért valamit remélhetőleg.

2014-03-27 00:59:31 rakó lászló (?) #34

Most ment le a "mester" 1997-es filmje, a Seuso-kincsek. Nagyon rendben volt.

2013-04-18 18:41:48 desmond (1) #33

Nos, ott a trailer, plusz ott a Mandiner kritikája, amiből már lehet következtetni - de nyugodj meg, meg fogom nézni, ha hozzáférek.

2013-04-18 18:28:49 zéel (4) #32

Neked meg arról is van "véleményed", amit még nem is láttál. (Akkor részemről ennyi. Felesleges "vitákkal" baromira nem szeretem tölteni az időm.)

előzmény: desmond (#31)

2013-04-18 18:20:41 desmond (1) #31

A "mester" új művében a tartalom is kritikán alulinak tűnik...

2013-04-18 17:37:12 zéel (4) #30

Bizony! A tartalom fontosabb tud lenni, mint a forma.
(Részemről alább, régebben kifejtettem a véleményem. Remélem nem kezdődik egy újabb felesleges vita a film művészi értékéről. Különben is, aki művészfilmet akar látni, nézzen meg egy Tarr Bélát, ha nem fél egyedül a moziban!)

előzmény: JeszKar (#29)

2013-04-18 17:28:53 JeszKar (?) #29

Ahogy a látom a rendezőnek mindjárt itt az újabb, "nagyon fontos" alkotása.

2013-04-18 17:22:39 critixx (1) #28

Itt megtekinthető: [link]

2011-07-19 21:23:04 hhgygy (2) #27

Jó kis Koltay Gáboros deklamálós, sablonos, adjunk a sogenannte demokratikus ellenzéknek film. Szinte megrendelésre, bár nem volt nehéz látni, hogy kik jönnek a pályán 2010-ben.
Szerencsére az 1980-as évek már kellően messze vannak, felnőtt egy generáció, így már egyre gátlástalanabbul lehet történelmet kreálni, javítgatni, hamisítgatni, egyengetni...

2011-04-16 00:10:24 bearney (5) #26

Valóban fontos ez a film! Már csak a téma választásért is megkapja az ötöst! Amúgy meg most szedem össze magam a hamvaimból... mégis hogy lehettem ilyen naiv, hogy "elhittem, hogy nyílik még a sárga rózsa". A szemem nyílik, de igen nagyra...

előzmény: Szívtiproimi (#23)

2011-02-05 11:18:31 zéel (4) #25

Megértem, hogy a KT filmtudorait zavarja a film képi világa, a dramaturgia hiányosságai stb., de ez a film NEM filmesztéták számára készült, hanem azoknak, akik érteni szeretnék, hogy hogyan lehetett a magyar rendszerváltásból Kész Átverés Show.
Az pedig nem ennek a filmnek az alkotóit minősíti, hogy ezt egy outsidernek kellett megcsinálni. Ha már Jancsó uraméknak 20 év kevés volt erre.
Jut eszembe, Jancsó legutóbbi filmje 225 millió Ft támogatást kapott. Ez a film 16 millió Ft-ot. Azért ez egy "kis" különbség, nem!
Ezt a filmet egyébként máris sokkal többen látták, mint a Jancsóét.

2011-02-04 21:42:48 desmond (1) #24

Én is fontosnak tartom a témát, de engem meglehetősen feldühített, hogy csak egy ennyire amatőr színvonalú, pocsék filmre futotta csak a készítőktől, aminek a hibáit és kérdéses pontjait órákon keresztül lehetne sorolni. Ezért nem nyomtam rá a kettest sem. Az alacsony költségvetés nem mentség, akkor várni kellett volna, amíg összejön annyi, amennyiből egy elfogadhatóbb színvonalú munka kikerekedhet. Így az alkotók csak saját magukat égették.

előzmény: Szívtiproimi (#23)

2011-02-04 20:28:21 Szívtiproimi (5) #23

Ezt a filmet már nagyon régen meg kellett volna csinálni. Szép volt Dézsi Zoltán, és gratulálok mindenkinek aki közrreműködött a film elkészítésében! Az előttem szólókra csak annyit reagálnék: ha a butaság fájna... Bevallom én is sokáig elhittem a maszlagot és az szdsz-eseket valami hős ellenállóknak gondoltam. Sok idő eltellt mire lehullott a szememről a hájog. Kommunista funkciék elkényeztetett fiacskái "kínjukban" lázadtak apuciék és ezen keresztül a párt ellen, de míg más egy önállóan szervezett március 15 miatt egy évett töltött börtönben, vagy komplett zenekart csuktak le(CPG), addig elvtársék gyereke eljátszhatta az ellenzékit. A renderváltással pedig eljött az ő idejük, de furcsa módon egyből elmúlt a kommunista ellenességük a híres ellenállóknak és összeálltak a hazájára a barbár megszállókkal szővetkezve rátámadó Horn Gyulával. "Benőtt a feje lágya" a gyerekeknek. Gratulálok annak is aki poénnak vette az imádkozó rabot. Akkor elmagyarázom a gyengébbeknek: a bűnös és hazaáruló kommunista funkcionáriusoknak kellett volna így vezekelniük, akiknek valószínűleg sokkal nagyobb bűneik voltak, mint a rabnak, de nem tették. Egy dolog maradt ki a filmből: amikor munkásőr após halálraváltan szemlélte az eseményeket,akkor kellett volna jönnie Karalyosnak megnyugtatni apóspajtást, hogy nem lesz semmi baj, ugyanazok maradnak a hatalomban. Nagyon fontos film, és nekünk is feloldozás,kiábrándult régi szdsz híveknek. A színészek pedig óriásit alkottak. Még kell néhány ilyen film Dézsy Zoltán!

2011-01-24 21:43:42 desmond (1) #22

Lent már megírtak mindent, amit hozzáfűzhettem volna ehhez a filmhez.

2010-12-28 22:35:01 belabela (4) #21

Szerintem ez a film csak karcolja a valóságot, éppen ez a bajom vele. Karalyos viszont jobb, mint a Moszkva térben, szerintem ővé a jövő.

2010-12-27 16:46:08 cucu (?) #20

Nos, "valakik" kicsit elvetették a sulykot...

2010-12-26 21:10:41 elmouse (?) #19

Istenem, de szánalmas...

előzmény: raklap13 (#18)

2010-12-26 18:08:31 raklap13 (?) #18

Megnéztem....
Eddig csak bicikliztem a KT-val,most írásra is vetemedtem. Látszik, hogy tévére készült,s ezért nem precíz némely vágás vágás (kisebb képernyőn nem feltűnő).Rendhagyó film az biztos,a civil szereplők nagyon civilek, a profik nagyon profik. A Szomszédokkal való összevetés pedig azért fals,mert ha valami álságos volt,akkor az az volt. Az ügynökökkel stb. az a fő bajom, hogy nem ad szól arról,hogy az ügynök-viág mennyire befolyásolta a rendszerváltást, mennyiben lenne más a mai világunk,ha akkor valakik(?) nem befolyásolják a népakaratot.A témaválasztása miatt nyomtam rá az ötöst.Remélem lesznek rendezők, akik folytatják - talán finomabbra sorjázottan.

2010-12-24 00:41:39 cucu (?) #17

"Már kérdezni sem lehet?" A KT-n alapvetően csak a filmekről lehet beszélgetni, és nem egymásról. Ha szeretnél köreinkben maradni, ezt fogadd el. (Karácsonyra való tekintettel elárulom, hogy igen, én már az óvodában is hangulatjelentéseket írtam, hogy ki nem ette meg a spenótot.)

Másrészt az oldal reklámmentes, és mivel volt már rá példa, hogy film rendezője/producere/ezeknek segítője álnéven regisztrált (többször) és úgy dícsérte a filmet, természetesen ellenőriztem, hogy esetedben nem erről van-e szó. Három regisztrációd van, de ebből kettő inaktív, így a törlést megúszod, viszont mindháromban ott a rendező neve, ezért ez csak úgy nem reklám, ha ez köztudott.

előzmény: kisseva (#16)

2010-12-22 09:13:26 kisseva (?) #16

Kedves Ivan,
miért kéne visszafognom magam? Már kérdezni sem lehet? Te is tudod, hogy működik ma is hálózat, több is.
A filmmel az a fő bajom, hogy kellett volna hozzá még vagy 10 millió, hogy hibátlan legyen a körítés. Én még vagy egy tucaqt hibát találtam benne az ezen a topicon leírtakon túl, de ettől még nagy élveztem.
Más: az az ájtatos kigyúrt rab nem Száva Lajos, a Sárgalábú?

2010-12-21 16:23:51 Ivan/ (?) #15

Egy icipicit fogd vissza magad, mert ez kimeríti valamilyen szinten a rágalmazás fogalomkörét.

előzmény: kisseva (#13)

2010-12-21 11:16:49 czeppelin (1) #14

Rituska: Nagyrészt egyetértek a leírtakkal. A ájtatos, kigyúrt rab gondolom a humort akarta szolgálni, de elég gyengére sikeredett a poén. Bár amúgy amit még értékeltem a filmben, az pár poén volt, bár sok volt az erőltetett köztük. A színészi játék szerintem ilyen rendezői, operatőri és dramaturgiai munka mellett nem is lehet túlságosan jó. Karalyos tényleg nem rossz, nem is értem, hogy miért nem kap több nagyobb szerepet. Viszont annyiért én haragszom a filmre, hogy a téma és a történet tényleg elég fontos, és nagyon jó lett volna, ha ezt sikerül jól kivitelezni. De ez nem történt meg, így elég nagy lehetőséget szalasztottak el a készítők.
A film vége kb., ha még nem írták volna el neked: Matyi felesége ugye azt hiszi, hogy megcsalja a férje, kérdőre vonja, ezért Matyi elárulja, hogy besúgó volt. A felesége lespiclizi, Matyi megüti, a felesége beadja a válókeresetet, de ez már nem annyira érdekli a férjet, aki az utolsó jelenetben bevonul a parlamentbe az országgyűlés első ülésére.
zéel: Egyetértek abban, amit írsz. De mint fentebb is írtam, nekem pont azért fájó a film, mert ez egy picit jobban megcsinálva nagyot üthetett volna. És az, hogy dokumentum-játékfilm... hát. Attól még ugyanolyan rossz. Ettől függetlenül megértem, hogy neked miért ötös.
kisseva: Aki itt eddig bírálta, az mind látta szerintem a filmet. Az igaz, hogy elég szépek a nézőszámok (az Urániában ilyen tele még nem láttam pincetermet), de ez nem a filmet minősíti, hanem a már sokszor emlegetett téma fontosságát. A Szomszédokhoz nem történetileg, hanem minőségileg áll közel a film. A vita elindítása jó ötlet, de még jobb ötlet lett volna mindezt egy igényesen elkészített filmmel megtenni.

2010-12-21 10:20:04 kisseva (?) #13

...és az ügynökökét is jó olvasni! Kedves Cucu, vajon ez volt a fedőneved is a III/hanyaséknál?

2010-12-21 02:04:30 cucu (?) #12

Mindig öröm olvasni a rendező és/vagy rokonsága véleményét egy filmről...

előzmény: kisseva (#11)

2010-12-21 01:41:42 kisseva (?) #11

Tisztelt Urak!
A filmnek hatalmas sikere van, telt házakkal megy az art mozikban. Furcsa mód mindenkinek tetszik - az egész baráti köröm elájult tőle,pedig van köztük balos és jobbos is.
A film kisebb szakmai hibáit feledtetik a témaválasztás, a szakmai egyéniség,a bátorság, kiváló színészi játék. Ennyi jó színészt ritkán látni együtt,Andorai élmény, Lukács fantasztikus, Karalyos az új generáció,Kubik a felnőtt Réka. A történet elképesztő, csak az utálhatja, aki érintett valamennyire... Ezt a történetet csak a 80-as évek stílusában lehetett elmesélni -aki a Szomszédokkal hasonlítja össze, az nem ért az egészből semmit. Az egy szappanopera/lektűr volt, ez pedig egy dráma a javából, amely a miéletünkről szól.A rendezőnek épp a vita elindítása (is) volt a célja: beszéljük már ki, mi is történt miért.
Más: ne beszéljünk midnig mellé.Megnéztem az indavideón Dézsy 1992-94-es Pincebörtönét, abban Baxant (és nem Bakszant!) Olga beszél az Andrássy úti savas kádakról - Győrffy Miklós mikrofonja előtt! Baxant elvtársnő csak tudta miról beszélt, Rajk közvetlen munaktársa, szeretője volt.
Szóval ne keverjük a szezont a fazonnal, Az ügynökök stb. minden gyermekbetegsége ellenére élvezhető és fontos film, sorjázatlanságai elnézhetők más filmrendezők marhaságaihoz, közönség-ellenességeihez képest. Aki bírálja,előbb nézze meg.

2010-12-20 20:36:54 zéel (4) #10

Tanult filmszakértő kollégáim meggyőzően felsorolták alább, hogy miért rossz film ez az alkotás. Egyetértek.
Ennek ellenére az 5-öst nyomom rá!
Ugyanis filmbeli story a rendszerváltás fedőnevű akció első hihető története. És első abban is, hogy nagyobb nyilvánossághoz szól. (Ha már egyáltalán a mozit, pláne egy magyar filmnél, nagyobb nyilvánosságnak tekintjük.)
Nem is kellett többet várni erre a történetre (mely nem dráma! "csupán" dokumentum-játékfilm!), mint 20 év!
Lehet, hogy Jancsó a filmesztéták számára is értékelhető filmet csinált volna. De a filmből azt is megérthetjük, hogy Jancsó éppenséggel miért nem csinált!

2010-12-20 19:52:38 Rituska (2) #9

Teljesen azonos a véleményem, de kiegészítem néhány aprósággal:
- a Szomszédok című teleregény bármely epizódja simán felveszi a versenyt ezzel a drámával
- nem csak az operatőri munka és a vágás amatőr, hanem a hang is
- a beállítások fájóan fantáziátlanok
- a történet nem lenne rossz, de a sok fárasztó, szájbarágós politikai dialógustól majdnem idegbajt kaptam
- nincs semmi nyolcvanas évek hangulata
- a képek zavaróan egyhangúak, fénytelenek
- a színészi játék (olykor-olykor) durván hagy maga után kívánnivalókat
- nagyon finoman fogalmaztál az "értelmetlen snittek" jelzős szerkezettel. Az imádkozós fiatalember a börtönben egy rossz vicc, vagy komolyan gondolták?
- a szándék viszont értékelendő, végre egy alkotás aminek sajátos stílusa van, semmihez sem hasonlítható, az alkotók nem majmolták az amerikai, művésztelen tömegfilmeket (ez tényleg pozitív)
- Karalyos Gábor a magyar Leonardo DiCaprio, még mindig jóképű és a többi szereplőhöz képest kifejezett talentum
- a film végét nem láttam, de nem hiszem, hogy emiatt véresre fogom rágni a körmeimet, bár ha esetleg valaki privátban megírná az utolsó kb. 5 perc történéseit, megköszönném
- összességében valóban határozottan rossz film, de olyan, amelyikre nem haragszik az ember, csak simán elfelejti

előzmény: czeppelin (#8)

2010-12-19 17:43:00 czeppelin (1) #8

Lesújtó a film. Az, hogy magyar, még nem azt jelenti, hogy kilencvenes évek eleji m1-es tévéfilmecskék színvonalú kell legyen a film. A félvétel és vágás amatőr minősége, a pocsék rendezés (teljesen értelmetlen és inkoherens 5 másodperces snittek bevágása, főleg a film elején) tönkrevágták az amúgy nem is olyan vészesen rossz történetet/forgatókönyvet. Csak ez utóbbi miatt kettes.

2010-12-19 00:31:26 zéel (4) #7

Már nem azért, de te annyira képben vagy a magyar filmeket illetően?
Vagy csak mondod, amit "illik"? (Egyébként meg OFF!)

előzmény: erahurka (#6)

2010-12-18 21:26:50 erahurka (?) #6

Már nem azért, de magyar filmtől mit vártál?

előzmény: Daemiaen (#5)

2010-12-17 08:35:51 Daemiaen (2) #5

Nincs szívem nézhetetlent adnirá, mert igen fontos a téma, de a megvalósítás amatőr, a figurák sematikusak és a legkevésbé sem élethűek, amik így, együtt, egy dokuemtumfilmes rendezőtől több, mint szégyen.

2010-11-20 10:53:01 Ivan/ (?) #4

Ok, Szelényit valóban kitessékelték, Heller viszont, ha jól tudom önként ment, de végül is mindkét eset a '70-es években történt, nem pedig a '80-as évek második felében, a szocializmus végnapjaiba.

előzmény: dz (#2)

2010-11-20 10:08:58 limupei (?) #3

Még az is lehet, hogy tényleg érdekes lesz. Viszont az enyhén szólva is nevetséges, hogy megint se egy plakát, se egy bemutató, de még csak egy normálisan közzétett (értsd: a karakterek neveivel) szereposztás se. Van 2 darab(!) promóciós kép, és két kis videó. És ez tíz magyar filmből kilencre igaz. Odalöknek egy kétsoros ismertetőt, aztán csodálkoznak, ha üresek a mozitermek.

A két kis videó:
Állítólag werkfilm, de egy szót sem szólnak benne
És egy MTV-s összeállítás interjúval. Itt már beszélnek a filmről, de egy készre vágott jelenetet sem láthatunk.

2010-11-19 20:24:52 dz (?) #2

Az akkori ellenzékiek közül Szelényit, Heller Ágnest és másokat is "kitessékelték" az országból. Ez kb. 1986-ig volt "divat", de fenyegetésként később is használták.
A film december 20-tól lesz látható a mozikban.

2010-11-19 16:29:34 Ivan/ (?) #1

A tartalom alapján érdekes film lehet…

"A nyolcvanas évek vége felé az akkor alakuló ellenzékiekhez csatlakozik, a III/III-as Főcsoportfőnökség választás elé állítja: vagy csatlakozik az ügynök-hálózathoz vagy kiutasítják az országból"

Ugyan közel se vagyok olyan jó történelemből, mint szeretném de, ha jól tudom a ’80-as évek végén már nem igen volt semmifajta beszervezés és fenyegetés az állam részéről. Olyannal meg szerintem soha nem is fenyegetőztek ('60-as '70-es években se) amúgy se, hogy kiutasítanak az országból…