Del amor y otros demonios (2009) ☆ 👁

A szerelemről és más démonokról

(Hilda Hidalgo)

kolumbiai dráma

2,5

2010-12-27 23:58:15 belabela (4) #8

A könyv nagyon jó, a film drámai, nem értem, hogy miért nincs nézője.

2010-12-24 00:15:03 Shakti (2) #7

Én úgy eldöntöttem, hogy na majd jól megvédem ezt a filmet, meg az adaptációkat ab ovo. Mert hát lehet az adaptációt teljesen önálló filmként is értékelni, nem kell mindig az eredetit keresni benne stbstb.

De.

Ezt a filmet sem önmagában, sem pedig az eredeti mű fényében nem lehet értékelni. Ketten néztük meg a barátnőmmel, ő nem olvasta a regényt. Folyamatosan fel kellett zárkóztatnom, mert a film egyszerűen elfelejtett elmagyarázni, kifejteni fontos dolgokat.

Például a szülők viszonyát egymáshoz és a kislányhoz nem különösebben fejti ki. Arról nem is beszélve, hogy a mutter betegsége/viselkedése a filmen megmagyarázhatatlan. A cellaszomszéd megjelenése szintén értelmetlen, akárcsak a nővér "érdeklődése". A rendezőnő valamibe belekezd, és csírájában el is fojtja.

Én viszont olvastam az eredetit, és így is igen komoly hiányérzetem volt. Vannak elég olcsó megoldások, jelentéktelen részek felesleges szájbarágása, de ezt még talán el lehetne nézni. Viszont Hidalgo megváltoztatott és/vagy kihagyott lényeges részeket, amiktől felszínessé, értelmetlenné, és feleslegessé válik az egész film. Nekem nagyon nem tetszett. Pedig kár, mert a képei igazán szépek, és adott volt a remek (bár kétségtelen, hogy nehéz) alapanyag.

2010-12-17 19:07:57 czeppelin (3) #6

Lehet, hogy ha olvasom Garcia Márquez ezen könyvét, akkor egy osztályzattal rosszabbat adtam volna rá, de így gyenge hármas. A fényképezés egész szép; a főszereplő lány alakítása annyira nem tetszett, a papot játszó színész viszont jó volt.

2010-12-17 09:12:19 Daemiaen (2) #5

Az a fránya taníttatás és az ennek következményeként rosszul berögzült dolgok, ugyebár. :)

Persze, hogy jobb, annál minden jobb, de mérhetetlenül leegyszerűsített és rövid. Inkább csak egy erőtlen melodráma.

2010-12-17 08:58:57 limupei (?) #4

Ő mesélte egyszer (na, nem nekem:)), hogy furcsa volt neki, hogy külföldön mindenki Mr. Marqueznek szólította. Először azt hitte, hogy csak rövidítenek és ráhagyta. Minek annyit beszélni. Aztán egyszer megkérdezte tőle valaki, hogy melyiken szólítják az ismerősei: Gabriel vagy García. Akkor esett le neki, hogy mi a helyzet:)

De, hogy ne legyen off: Jobb lett ez, mint az előző? Vagy legalább próbálkozott?

előzmény: Daemiaen (#3)

2010-12-17 08:48:17 Daemiaen (2) #3

Már rám szóltál egyszer, és egyszer majd jól is leírom. Talán. :)

2010-12-17 08:40:37 limupei (?) #2

Gondolom "költői megjegyzésnek" szántad. Te is tudod, hogy nem lesz, mert nem lehet. Békén kellene hagyni a regényeit.
(Amúgy García Márquez:))

előzmény: Daemiaen (#1)

2010-12-17 08:37:00 Daemiaen (2) #1

Majd szóljon valaki, ha lesz jó modernkori Márquez-adaptáció, ha a rendező nem lesz szerelmes a képeibe és nem szorítja háttérbe az igen erős alapanyagot.