Angmareul boatda (2010) ☆ 👁

(Kim Jee-woon)

dél-koreai horror, thriller

4,0

2020-07-28 15:18:04 Norbert Simon (4) #24

Horrornak sem olyan rossz ez a film de thrillernek szerintem még inkább jobb. Én részemről is a film elnyújtottságával és indokolatlan hosszúságával van némi problémám. Izgalmas, kellőképpen feszült perceknek lehetünk tanúi, látványában igen erős, erősen drámai, hatásos darab. A film első fele még nem valami gyors de aztán a közepére beindul rendesen ez a bosszúhadjáratosdi. Miközben haladtam a filmmel nagyjából a második felénél eszembe jutott egy kicsit az Oldboy de szerintem sem jobb tőle. A jellemábrázolásokkal részemről nincsen problémám szerintem annyira amennyire kellett nekik kidolgozva lenniük arra pontosan megfeleltek. Én a magam részéről a film értékelése ha erősen nem is de 4 csillagos maradhat. Mindenképpen érdemes volt megnézni.

2016-09-20 21:59:13 ryood (5) #23

ja igen, és szerintem direkt jó, hogy ilyen "motiválatlan" a "rosszfiú", csak úgy megtörténnek a beteges gyilkosságai. ebben a filmben elütött volna nagyon egy belemagyarázás.

2016-09-20 21:56:02 ryood (5) #22

hat év után, másodjára is letaglózó élmény.

2016-08-25 23:16:57 Rorschach (3) #21

Többet vártam volna ettől a filmtől, főleg az itteni pozitív átlag után. Dicsérendő, hogy a készítők valamivel messzebb mertek menni az átlag hentelésnél; a koreográfiák is változatosak és működőképesek; sőt nem válik az I Saw the Devil kárára a majd' két és fél órás játékidő sem, hiszen elég feszes a cucc, túlzás lenne azt állítani, hogy bármikor is leülne. A záró snittért pedig önmagában megéri végignézni az egész odáig vezető utat.

De.

Kis túlzással egy üres gorefest az egész, egy sekélyes és durván öncélú gyilokpornó csupán. Sztenderd aberrált állat főgonosz (annyira kétdé, hogy jaj), sztenderd sebzett szívű titán, sztenderd motivációk - már amikor vannak motivációk.

Továbbá van annyi hülyeség és túlzás is benne ahhoz, hogy összességében közelebb álljon a francia új hullámhoz, mint egy belevaló bosszúfilmhez. Ha már kendőzetlen erőszak és vendetta, a Blue Ruin például nem egy kört ver erre a filmre.

2016-03-15 18:13:18 JohnnyJohnny (4) #20

Nekem csak a vontatottságával volt problémám... bár, az a hullámzás, ami jellemezte, azért erősen magával rántott. :) Erős darab, de az Oldboy-t nálam nem übereli.

2014-02-20 09:38:56 Lil Martin (2) #19

nagyon rá akartam torzulni, mert az ilyenek tetszeni szoktak nem is kicsit, de ajj, ez nem jó. vagy dolgozzák ki a gyilkos jellemét jobban, mert elég motiválatlan volt, vagy legyen jóval véresebb az egész, jóval öncélúbb, mert ez így elég langyos.

2013-09-05 20:25:51 Calavera (?) #18

!!!Előre is bocsánatot kérek attól, akinek a film tetszett, kérem ne is olvassa tovább!!!

A film feleslegesen hosszú, unalmas, és ha belegondolunk egy film nem lesz attól jobb, hogy azt nézzük, hogy hogyan bántalmaznak fiatal nőket. Persze a film legyen mindenféle hajhász és pukkasztó, de azért figyeljünk oda.
Teljesen feleslegesen van a film 2óra 24percre nyújtva, hisz a cselekmény egyáltalán nem követeli meg. A film második felénél sajnos egyre többször kellett a SHIFT+-> kombinációval az unalmas részek miatt vontatott filmen hamarabb túljutnom.
Sajnos már a film felénél a harmadik olyan hibát kellett észrevennem, amire azért tán a készítők odafigyelhettek volna:
Mélygarázsban semmilyen GPS nem működik!
ha ekkora vízhangja van egy gyilkosságnak, akkor a következő jelenetben miért áll egy totál kihalt utcán egy lány, full egyedül?
a taxis jelenetben, a fának rohanó autóból nem repül ki, sőt túl is éli és még az autóval bemegy a városba, namááááááár

Akár hogy is, de sajnos nekem is meg kell említenem az Oldboyt, ami mindenhogy viszi a pálmát, nem igen lehet ellenfele.
Pozitívum, hogy [[Min-sik Choi]] itt is zseniális. A taxis jelenetben az autón belül körbeforgó kamera igencsak szép munka.
A film jó, mindenképp megnézős -szigorúan egyszer-

2013-05-03 12:55:24 gomez1000 (4) #17

Brutálisan jó bosszú filmet kapunk, viszont felületes a karakterkidolgozás, a jellemábrázolás, és szinte érthetetlen, hogy mi hajtja az elborult elméjű gonoszt, miért öldököl, és trancsíroz. Nem tudunk meg róla sokat, és ez nagy kár, mert a karakterek alapos kidolgozásával zseniális film születhetett volna.
Ami kiemelkedővé teszi a filmet, az az igazi horror hangulat, és bosszú keveréke, és igaz, hogy lassan indul be, és enyhén vontatott a sztori, de működik.
Különösen jól oldották meg, hogy a főhős bosszúszomja által vezérelve nem öli meg egyből a gonoszt, hanem megsebzi, elengedi, majd újra megsebzi és elengedi, és végül a szülei végeznek vele, persze egy előre kitervelt csapdában.

2012-09-20 14:05:16 tomside (4) #16

OFF:

"No! I never saw the devil with a night-cap on" - Thomas Mann, A varázshegy II/398. o.

:))))))

2012-09-09 12:20:45 deathcode (4) #15

Majdnem elég durva és a végén pont eléggé csavaros, hogy szinte tökéletes legyen. Viszont szükségtelenül hosszú és kicsit néha túl sok a dráma.
Több vér, kevesebb könny, rövidebb idő alatt még jobb lett volna.

2012-08-31 01:15:27 dézi (5) #14

wow, hát ez nagyon tetszett. brutális, költői, gyönyörű (már a képei). nekem jobban tetszett, mint a Két nővér.

2012-03-05 17:14:01 Doom (4) #13

Valami olyanra számítottam, mint az Oldbody, de egész mást kaptam. Nem rossz film, csak így kicsit csalódás volt. Egyszer érdemes megnéznie annak, aki bírja a durva filmeket.

2011-11-04 14:53:15 Amokh (5) #12

Hat eeeeeezzzz ott van, eloszor csak 4-es volt, de 1 het utan is csak a film jar a fejemben, ezert most 5-os lett. Choi Min-sik egyszeruen ZSENIALIS!!

2011-10-21 21:32:38 tomikapitany (5) #11

Lehet beteg vagyok, de szerintem iszonyat jó volt.

2011-07-02 23:20:58 Ptrskay (5) #10

Nekem erős a gyomrom, de a szájszéttépős jelenet az azért eléggé kiverte a biztosítékot..

2011-07-02 20:31:36 Ptrskay (5) #9

A megnézése után tényleg elmondhatom, I saw the devil. 5.

2011-06-12 21:52:31 JeszKar (4) #8

És hol volt lehetőséged moziban megnézni?

előzmény: gringo (#7)

2011-06-12 21:45:34 gringo (5) #7

(moziban működik nagyon, mondanom sem kell)

2011-06-12 21:44:55 gringo (5) #6

Igazából négy egész öt pont, de egye fene, rég nem sokkolt meg valami ennyire.

2011-06-12 14:30:57 tomside (4) #5

Nagyon okosakat írtak a tisztelt kritikus kollégák, a kevés de annál velősebb véleménnyel javarészt egyetértek. De! Kim Ji-woon Két nővér c. filmét semmilyen körülmények között nem nevezném jelentéktelennek. Ezt százszorta felületesebbnek érzem, a Két nővér sokkal cizelláltabb. Lehet, elébe akart menni, hogy ezt is elvigyék az amerikaiak, és inkább ő maga csinálta meg hollywoodiasra. Nagy bánatomra.
Tőmondatokban:
- Kicsit popszagú tehát.
- Tanítani valóan összerakott zenékkel.
- Felületesen kidolgozott karakterekkel.
- A megszokott tiszta képekkel.
- Hatását, összerakottságát tekintve helyenként felér a Két nővérhez (pl. a fej megtalálása a folyóban. Ellenben a zárójelenet nem futtatja csúcsra a drámát.)
Tudom magamról, hogy a Két nővér fanatikusa vagyok, s e részegség józan tudatában csak annyival menteném a rendezőt, hogy nagy érdem volt olyan magasra tenni azt a lécet, amelyhez mérten ha nem tűnik nagynak jelen filmtett, az nem is olyan nagy szégyen.

2010-12-26 21:23:29 Zalaba Ferenc (3) #4

Nem véletlen, hogy az OLDBOY címszereplője, Choi Min-sik egy kalapáccsal a kezében tűnik fel ebben a túlságosan hosszú (majdnem két és fél órás!), öncélúan brutális és rendkívül üres bosszúfilmben, melyben a pszichopata gyilkosnak se motivációja, se realitása, ugyanis Kim Ji-woon Park Chan-wook trilógiáját majmolja - közepes eredménnyel. Jól megcsinált darab, mint a rendező filmjei általában, de jelentéktelen - mint a rendező filmjei általában.

2010-12-13 15:44:34 Soltyk (5) #3

Igen, ez engem is zavart benne, s ez elválasztja attól, hogy korszakos remekmű legyen. De még így is az év egyik legjobb filmje.

2010-12-07 12:14:13 VVega (4) #2

Szóról szóra egyetértek veled.

2010-12-06 10:29:59 Olórin (4) #1

Akár Park Chan-wook is rendezhette volna, tematikailag nagyjából illik a bosszú-filmek közé. Bár míg azok megcsavarják a revansmotívumot, ez inkább lecsupaszítja egy szadista, bestiális szintre, ahol semmi más nem számít, a gyűlölet, a megtorlás vágya olyan hatalmas, hogy a főhős nem ismer sem istent, sem törvényt, sem embert. Sajnos a film nem olyan komplex és húsbavágó, mint amilyen lenni akar. A főhőssel kapcsolatos vezérmotívum (hogy ti. bosszúja közben ugyanolyan szörnnyé válik, mint a sorozatgyilkos) messze nincs megfelelően kidomborítva, pedig ez lehetett volna a fő ütőkártya. Így is nagyon jó, viszont a pszichológiai szál elnagyolásával minden képi gyönyörűség és kendezőtlen brutalitás ellenére kicsit sok az a 144 perc.