Napozz Holddal - A Kispálfilm (2010) ☆ 👁

(Merényi Dávid)

magyar dokumentumfilm, zenés film

4,1

2016-01-03 13:47:26 tomside (?) #10

Ezek szerint - ha nem is együtt, de legalább - ugyanazt csináltuk. :)

2016-01-03 13:04:38 critixx (?) #9

2010. július 16-án a Hegyalja Fesztivál nagyszínpadán fellépett egy legendás ének-basszus+gitár+dob trió... Előttük pedig a Kispál. Szerencsére a velem fesztiválozó ismerőseimet pont annyira érdekelte Lovasiék muzsikája mint engem, így volt egy bő másfél óránk néhány helyi borospince meglátogatására és még épp időben visszaértünk Lemmy bácsiék koncertjére. :-)

2011-07-01 11:05:20 jesi (4) #8

Nagy Kispál rajongó vagyok és a film jó: de engem éppen az zavart, hogy a dalokat interjúk szakítják meg (elkezdődik egy dal és aztán beszélgetés majd újra a dal). Sajnos nem tudtam ott lenni, de egy vágatlan teljes változatot megnéznék.
Amúgy a DVD-n sok kimaradt dal is helyett kapott

2011-03-05 10:13:49 deathcode (4) #7

Egyetértek. Nagyon frankón van megcsinálva, csak nekem kicsit sok volt a muzsikaszó. Gondoltam most majd megtudok egy csomó mindent róluk, amit eddig nem, de ehhez képest ez inkább egy koncert videó, némi háttérnyaggal megbolondítva.
Csalódni azért csalódtam, mert tényleg szép munka.

előzmény: carmine (#6)

2010-12-01 23:34:32 carmine (4) #6

Sosem voltam nagy Kispál rajongó. Viszont mindig is szimpatikus zenekar volt és ha úgy alakult szívesen elhallgattam őket. Maga film nagyon rendben van. Több jó ötlet is volt benne és nem egyszer a hideg is végigfutott a hátamon. Természetesen jó értelemben. Ami miatt nem tudok ötöst adni, az az, hogy nekem túl sok volt benne a zene. Kicsit több háttéranyagot szívesebben néztem volna. Kár, hogy feloszlottak, de a mai zenei világban nem lepne meg, ha lenne még egyszer folytatás.

2010-11-28 14:53:28 uccse (5) #5

Hát ezt nagyon eltalálták. Annyira jól van összerakva az egész, csak úgy néztem.

2010-11-27 22:46:13 cifi (5) #4

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.... megkönnyeztem...:(...:)

2010-11-26 18:13:32 critixx (?) #3

Sohasem szerettem a Kispált (ízlések és pofonok), úgyhogy ezt inkább kihagyom. :) A plakát tényleg szépen lett megcsinálva.

2010-11-26 18:10:12 Jereváni Rádió (?) #2

A filmet nem láttam, de gyönyörű a plakátja. Elismerésem.

2010-11-25 23:52:30 gerbence (5) #1

Megvolt a film, a WestBalkánban, azaz az "élőszereplős" helyszínen búcsúztattam a Kispált: a film szerintem egész egyszerűen szuper. A hangulat remek, ugyan a koncerten nem voltam kint, így nem tudom, az jött-e le a filmről, amilyen odakint volt (hiteles tanúk szerint igen), mindenesetre az időbenugrálós szerkesztés, az interjú-, készülődés- és életkép-töredékek szabdalta dramaturgia és a fényképezőgéppel felvett képsorok vizuális világa egy nagyon bensőséges, mégis mindenkihez szóló, sokkal inkább fesztelenül szórakozós, mint sírva búcsúztatós hangulatú, magával sodró és átütő koncert-dokufilmet eredményezett. Minden elismerésem az alkotóké, rendezőtől vágóig, operatőrtől hangtechnikusig: mind minőségben, mind érzésben a maximumot nyújtja az anyag. Egyedül terjedelemben nem, hiszen a kb. háromórás koncertből a sztorizós bevágásokkal együtt is csak másfélórányit kapunk, de így is "egészestés" hangulata van a filmnek, ráadásul kellő hangulati változatossággal és jól felépített ívvel vezetnek minket a dalok és felvételek között: próbai jelenetek, készülődés, sztorizás, visszatekintés, múlt, jelen és persze a koncert felvételei váltogatják egymást, belassulásokkal, felpörgésekkel, hirtelen csendekkel vagy épp lassú levezetésekkel és újra beindulásokkal. Nagyon profin össze van rakva, de úgy, hogy sosem a profizmust, hanem mindig a személyességet érzed ki belőle.
A dalok meg jók, erről nincs is mit beszélni, a zenekar pedig tényleg a legjobbját nyújtja a felvételen, most már tényleg bánom, hogy nem voltam ott. Jópont, hogy kapunk másodperceket a laza rakkendroll mögötti kreatív munkából is, éppen annyit, hogy feltűnjön, de ne untasson. Jöhet a cédé, a dvd meg fog pörögni addig is, aztán is.
Így köll búcsúzni!