My Soul to Take (2010) ☆ 👁

(Wes Craven)

amerikai horror, thriller

2,5

2014-11-10 20:39:59 GothMan (2) #4

Tényleg rossz. Szerettem volna szeretni, mert alapvetően bírom Cravent, de nagyon nem ment. Az egész filmről a Cherry Falls jutott eszembe, ott éreztem azt utoljára, hogy mindeki be van szívva. Olyan dialógusok vannak itt, hogy az ember nem tudja eldönteni, hogy mi volt a cél. Már ha volt egyáltalán. A sztori is gyenge (a misztikus szál nélkül jobb lett volna szerintem), a rendezés is összecsapott, a színészek pedig nem színészek. Egyedül a "rémálom" jelenetek adnak egy csekélyke élvezetet, ezt azért nem tudta elbaltázni Craven. Ehhez képest az egy évvel ezután forgatott Sikoly folytatás remekmű. Lehet, hogy fel is pontozom ezek után.

2012-03-27 04:00:38 ChYga (2) #3

Nekem olyan érzésem volt végig, mintha egy teljesen kezdő, amatőr direktor munkáját látnám, ami azt hiszem különösen elszomorító a rendező nevét és múltját tekintve. A karakterek felszínesek és személytelenek. Még a színészeket sem lehet nagyon szidni, mert az ennyire kidolgozatlan sztoriban és figurákban érthető, ha nem találja senki a helyét.
Nincs is mit szépítgetni. Két szóval le lehet írni az egész művet; unalmas, erőltetett.

2012-01-07 18:12:09 Csende Kristóf (1) #2

Na ne már, Craven bácsinak már ideje volna inkább nyugdíjba menni, ha így folytatja. Tökéletesen fölösleges darabja egy mára már kiapadt alzsánernek.

2011-11-10 21:24:51 berto (1) #1

Ócska, ezerszer látott sémákból építkező tini horror-utánzat, némi slasher beütéssel, de borzongás helyett csak nevetni lehet, főleg az értelmetlen dialógusokon. Wes Craven ezúttal igencsak melléfogott!